Szavazás

Milyen autó akkumulátort használsz?

Toyota/ Optifit
31 (18.5%)
Banner
25 (14.9%)
Bosch
22 (13.1%)
Exide
23 (13.7%)
Optima
2 (1.2%)
Moll
1 (0.6%)
Perion
5 (3%)
Jász akku
7 (4.2%)
Yuasa
8 (4.8%)
Varta
18 (10.7%)
Egyéb
9 (5.4%)
Nem kellett cserélni
16 (9.5%)
ROMBAT
1 (0.6%)

Összes szavazó: 125

Szerző Téma: Akkumulátorok, töltése, karbantartása, minden ami elektromos energia tárolás  (Megtekintve 266826 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
csak a kedvedért:

Akkor süssem ki? Mert ugye így a helyes.

Erre még könnyebb lesz "válaszolnod"!  :D
áh,nem genyázok.
xerintem a pótaksit pár havonta ellenőrizt,ha kell,töltsd!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Asszem 3 birodalmi kredit... :D

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
3 mátyás?
na,majd megkeresem az árát 7végén tippmixen;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Melyik tipust ajánljátok?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Aki professzionális akkutöltőt keres az nézze meg a CTEK termékeit.
Nem kell megijedni van magyarországi dealer.
Itt lehet válogatni a magyar kínálatból.

Nyugodt szívvel ajánlom a boltot, korrekt és pontos, akár interneten keresztül is.  Már többedszerre vásároltam náluk speckó, máshol nem fellelhető felhasználású akku típusokat (campinglámpa, szünetmentes táp stb).
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
A töltők eléggé borsos áron vannak  :ph34r:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Sajna :cry: szerintem is.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Lidl/Aldi-ban szokott lenni hasonló. Az is processzor vezérelt, full automata, és tud csepptöltést is. Szerintem normál halandónak bőven elég.  ;)

Hja, és a terméktámogatás se semmi. Az enyém 2 év után megkotlott, írtam nekik mailt, kértek címet, eljött a rosszért a futár, elvitte, egy hét múlva hozott egy zsír újat. Mindezt ingyen. Egy 3-4e Ft-os cuccnál... ::)

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Szulfátmentesítő funkció is van rajta? Én olyat keresek...

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Az nincs benne sztem. De a panelelektronos cucc azt tudja elvileg. És még mindig 1/3-ad áron kijössz, mint a legolcsóbb c-tek.  :otlet:
Persze lehet nem olyan minőség, de mint írtam, a garival nincs baj.  ::)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
én is aldisat vettem ősszel 4rugóért.teljesen jó!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Nem 4.999 ft volt? Most 5.999 ft ha ez az.  :hmmmm:

Bocs, volt 3.999 is.
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.06 22:00:27 írta Soma01 »

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Aki professzionális akkutöltőt keres
Műszaki szempontból professzionális töltés programozható, kapcsoló üzemű táppal lehetséges.
Autószerelő műhely szempontjából professzionális akkutöltők a nagy áramerősséggel, UI karakterisztikával rendelkező, a töltés alatt álló akku hőmérsékletét folyamatosan mérő,és a szabályzást ennek megfelelően végző, strapabíró kialakítású töltőket sorolhatunk professzionálisnak.
Hobbi töltő meg annyi van mint égen a csillag. Egyik :censored:, mint a másik.


Lidl/Aldi-ban szokott lenni hasonló. Szerintem normál halandónak bőven elég.  ;)
A Lidl/ Alditöltő kedvező érfekvésű, árához képest jó töltő. Az Aldis a fesz.mérő miatt egy fokkal informatívabb.
Mindkettő kb. 80%-ra képes feltölteni -(, a csepptöltést állandó 12,9V-on történik (ami egyáltalán nem mondható ideálisnak),az áramerősségre sajnos már nememlékszem, elég régen nem használtam/ mértem őket. A mai töltőkhöz képest nincs bennük a töltés elnyeletési fázis, és energia hatékonyságuk sem igazán jó. A modern töltők ezeknél jóval kevesebbet fogyasztanak.
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.06 22:17:38 írta Agyarka »

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Nem 4.999 ft volt? Most 5.999 ft ha ez az.  :hmmmm:

Bocs, volt 3.999 is.
jaja,ez az!
4rugó volt,utána pár nap mulva már dupla annyi.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
nézze meg a CTEK termékeit.
A CTEK jó minőségben kivitelezett (összeszerelés minősége, energiahatékonyság, feszültség stabilitás, strapabírás, kiegészítők) háztartási töltő. A kiegészítői rendkívül átgondoltak, többféleképpen variálhatók a csatlakozások. A töltő érdekessége, hogy a csepptöltést pulzálva végzi, a szulfátosodás csökkentésére. Külön tetszik, hogy a drágább verziókban mutatja, hogy a töltés melyik fázisában van. Bolondbiztos üzemeltetésű, használata nagyon egyszerű, a kategória egyik legjobbja, számos tesztet megnyert.
Nekem 3 problémám van vele:
- rosszabb állapotú akkuknál hamar ledobja a töltést (ugyan újrakezdi, de nem tudja növelni a töltöttséget),
- az akku kondíciójáról nem ad visszajelzést, a feszültség tartást ugyan figyeli, de nincs visszajelzés,
- a leírással ellentétben a nagyobb áramerősséggel tölteni képes típusok (pl MXS 5.0) áramerőssége nem megfelelő 50Ah-nál kisebb akkuk töltésére (amennyiben a gyártó által ajánlott üzemmódot választjuk).
Az ára tükrözi a minőséget, nem véletlenül adnak rá 5 év garit. Szerintem egy átlag autóst simán kiszolgál 10+ évig.

Az Optimate  új csatlakozója ugyan kiváló minőségű, de a CTEK egy hangyányival jobb dugaszokkal rendelkezik,és a garija is csak 3 év.
A CTEK-et az Optimate 4Dual,és a 6-tal összehasonlítva (a többi nem ua.a kategória) karakterisztikájuk hasonló, de a töltés vezérlése az Optimate-nak kifinomultabb és - főleg a kevésbé jó állapotú akkuknál - hatásosabb. A visszajelzések értelmezésében némi megszokást igényel, de sokkal több információt szolgáltat.
Teljesen bolondbiztos, a felhasználó részéről semmiféle beavatkozást nem igényel, és -méréseim szerint- korrekt módon igazodik a körülményekhez és választja ki a megfelelő töltési módot.