Szavazás

Milyen autó akkumulátort használsz?

Toyota/ Optifit
31 (18.5%)
Banner
25 (14.9%)
Bosch
22 (13.1%)
Exide
23 (13.7%)
Optima
2 (1.2%)
Moll
1 (0.6%)
Perion
5 (3%)
Jász akku
7 (4.2%)
Yuasa
8 (4.8%)
Varta
18 (10.7%)
Egyéb
9 (5.4%)
Nem kellett cserélni
16 (9.5%)
ROMBAT
1 (0.6%)

Összes szavazó: 125

Szerző Téma: Akkumulátorok, töltése, karbantartása, minden ami elektromos energia tárolás  (Megtekintve 288284 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Tartsd meg jó szokásod... :otlet:
 :flowers:
Kicsit izgulok, meddig lesz jó, nem szokták ilyen soká bírni :hmmmm:

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Kicsit izgulok, meddig lesz jó, nem szokták ilyen soká bírni :hmmmm:

Nekem az OFF Suzukiban majd' 8 évig bírta...az már jó. :yes:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Igazából nekem sincsen rá szükség, hogy töltsem, rendesen van használva. Inkább a robogó akksiját rakom rá, de ahogy néztem az se merült le 3-4 hónap alatt. Egy biztonság érzetet ad. Ja, egyszer csontra sikerült lemeríteni a robogó akksiját rajta felejtett gyújtás miatt, nem tudom igazából mi szívta le annyira. Egyetlen nap alatt! Az a szerencse, hogy észrevettem ennyi idő után! 1V-ot se mértem rajta közvetlenül utána. Érdekes módon az akksiba sikerült életet lehelni, és az okos töltő elkezdte tölteni. Lehet hamar magához tért az akksi. Mert ilyen alacsony feszültségnél töltenie se kéne. Ekkor jól jött az "okos" kis áramerősséggel töltő optimate töltő.
                                                                                                                                                   

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Ez is olyan örök vita alap amióta egyre kifinomultabb, érzékenyebb, elektronikával rendelkező autókat használunk, amihez próbálnak akku töltőket is fejleszteni. ...  én lekötöttem a sarukat, nem mertem megkockáztatni azt, hogy egy töltő valamilyen oknál fogva meghibásodik vagy tévesen több feszt küld az áramkörbe, amivel a kocsi elektronikáját felszántja, aztán meg nézhetek nagyot.  :eek:
Simán konnektorra dugni egy töltőt, és lekötés nélkül tölteni az akkut orosz rulett.
Amennyiben azonban megoldjuk a túlfeszültség és a túláram védelmet nyugodtan lehet, mert ebben az esetben a hibákból adódó kisebb tüskéket az akkumulátor pufferként lekezeli és az elektronika megfelelően védve van.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Simán konnektorra dugni egy töltőt, és lekötés nélkül tölteni az akkut orosz rulett.
Amennyiben azonban megoldjuk a túlfeszültség és a túláram védelmet nyugodtan lehet, mert ebben az esetben a hibákból adódó kisebb tüskéket az akkumulátor pufferként lekezeli és az elektronika megfelelően védve van.
Pont nincs megoldva ilyesmi védelem, sajnos. Ezért vagyok óvatos és érdeklődő.
Fery

octane

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
  • irresponsible wreck diver and thermik hunter
A kapcsoló üzemű táppal szerelt akkutöltőknél már nincs feszültség probléma, pontosan szabályozott. Az okosabb akkutöltőknél azonban van egy szakasz a töltési folyamatban, amit szulfátlanításnak hívnak, ekkor azonban tüskékkel bökdösi az akksit, hogy a lerakódott szulfátkristályok leváljanak a cellalemezekről, így elérendő a nagyobb kapacitást. Ez azonban nem vagyok biztos abban, h jót tesz az elektronikának.

Amúgy épp ezért ha nincs is baj az akkuval, akkor is célszerű évente egy-két alkalommal rátenni a töltőre, mert meghosszabbítja az élettartamát.
Gondolkodom tehát vagyok, s ha nem gondolkodom sokkal jobban vagyok.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
« Utoljára szerkesztve: 2016.03.26 16:58:33 írta Agyarka »

baltamas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Sziasztok!

Tudtok segíteni, hogy 2008-as T25 Avensis 2.0 benzines 147LE, 1AZ-FSE motorkódjelű autóba hány amperes, milyen kapacitású akkumulátor kell, mert a kezelési könyvben nem találok erre utaló adatot, valamint a márkaszerviz sem tud adatokat mondani csak alvázszám alapján árat. Kell-e valamire külön figyelni akku vásárláskor, illetve milyen márkájút érdemes bele venni? Azt hiszem még a gyári van benne, ha minden igaz talán Varta.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Sziasztok!

Tudtok segíteni, hogy 2008-as T25 Avensis 2.0 benzines 147LE, 1AZ-FSE motorkódjelű autóba hány amperes, milyen kapacitású akkumulátor kell, mert a kezelési könyvben nem találok erre utaló adatot, valamint a márkaszerviz sem tud adatokat mondani csak alvázszám alapján árat. Kell-e valamire külön figyelni akku vásárláskor, illetve milyen márkájút érdemes bele venni? Azt hiszem még a gyári van benne, ha minden igaz talán Varta.

Én Bannert javasolnék, méretei, adatai a belevalónak:
Magasság [mm]: 190
Akkumulátor kapacitás [Ah]: 62
Akkumulátor kapacitás [Ah]: 63
Szélesség [mm]: 175
Hossz [mm]: 241
Feszültség [V]: 12
Hidegindítási áram EN szerint [A]: 540
Hidegindítási áram EN szerint [A]: 600
Padlóléc kivitel: B13
Végpólus fajta: 1
Polaritás: 0
Banner akku Power Bull Professional 12V 63Ah 600A J+ 241x175x190 B13

Teljes ára a Lángban: 29 830 Ft  (kedvezménnyel a fele, nagyságrendileg)

 
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

baltamas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Én Bannert javasolnék, méretei, adatai a belevalónak:
Magasság [mm]: 190
Akkumulátor kapacitás [Ah]: 62
Akkumulátor kapacitás [Ah]: 63

Banner akku Power Bull Professional 12V 63Ah 600A J+ 241x175x190 B13

Teljes ára a Lángban: 29 830 Ft  (kedvezménnyel a fele, nagyságrendileg)

Köszönöm! Kedvezményhez esetleg hogyan lehet hozzájutni?
« Utoljára szerkesztve: 2016.07.14 12:19:32 írta baltamas »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Köszönöm! Kedvezményhez esetleg hogyan lehet hozzájutni?
Keresel olyan cartársat, aki hajlandó a kedvezményét átadni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Akkor ki is használnám az alkalmat. Erről mi a véleményetek? http://www.panelectron.hu/akku_aktivator.html
Sajnos ismét megadta magát, ezért kénytelen voltam másikat venni. Öröm az ürömben, hogy 2 évre emelték a garanciáját.
Most nem fáradtak külön csomagolással, sima Conrados zacskóban adták.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Sajnos ismét megadta magát, ezért kénytelen voltam másikat venni. Öröm az ürömben, hogy 2 évre emelték a garanciáját.
Most nem fáradtak külön csomagolással, sima Conrados zacskóban adták.
Hát nem is tudom .... Coriban nekem is úgy tűnt valami elromlott benne, aztán amikor kihúztam a szivargyújtós telefontöltőt, ismét villogott tovább. Igaz mint később kiderült a generátorom és az akksi is halott volt már.
Lanciában nem akar működni, lehet kiszerelem.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Sajnos ismét megadta magát, ezért kénytelen voltam másikat venni. Öröm az ürömben, hogy 2 évre emelték a garanciáját.
Most nem fáradtak külön csomagolással, sima Conrados zacskóban adták.
ez mikori idézet??  mármint a picipeti postja,amire irtad,h megadta magát??!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Hát nem is tudom ...
Az egyébként korábban kielemmzett cikk szerint hasznos. Nekem elég meggyőző, hogy édesapám kocsijába 11 éve raktam bele, és azóta is megy ugyanazzal az akkuval, a sok rövid táv és egy generátor halál ellenére. Ebből a kis kockából már többet is elfogyasztott. Ezért örülök a hosszabb garinak.
A hatékonyabb forexes beszerzése folyamatban, csak napok kérdése.
Amennyiben tudod nélkülözni az akkut szívesen megmérem és regenerálom.
« Utoljára szerkesztve: 2016.07.29 15:00:51 írta Agyarka »