Szavazás

Milyen autó akkumulátort használsz?

Toyota/ Optifit
31 (18.5%)
Banner
25 (14.9%)
Bosch
22 (13.1%)
Exide
23 (13.7%)
Optima
2 (1.2%)
Moll
1 (0.6%)
Perion
5 (3%)
Jász akku
7 (4.2%)
Yuasa
8 (4.8%)
Varta
18 (10.7%)
Egyéb
9 (5.4%)
Nem kellett cserélni
16 (9.5%)
ROMBAT
1 (0.6%)

Összes szavazó: 125

Szerző Téma: Akkumulátorok, töltése, karbantartása, minden ami elektromos energia tárolás  (Megtekintve 269883 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Köszi rákérdezek majd - ha többet adnak mint amennyibe kerül odáig a benzin, akkor elgondolkodom rajta.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Szívesen. Több tucatnál simán megéri, de ha rákeresel, biztos lesz közel is, nemcsak Csepel meg Vecsés.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Alkufer Vecsésen 210 HUF/kg-ot ad érte, valszeg bepakolom azt' elviszem nekik.
Csepelen 240-et adnának de az messze van, odáig emiatt nincs kedvem kimenni.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Na kösz a tippet, megérte bevinni, nagyon korrekt elszámolással fizették ki, még az SZJA-t is levonták így nem kell semmit bevallani ezen túl a NAV felé.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Hátha valaki olvassa. Kolléganőmnek a Yaris Cross hybridje december eleje óta nem volt beindítva, (külföldön van) ha megjön elképzelhető, hogy nem lesz delej benne. Lehet ezt külső jumper pack-al indítani?
A mi Aurisunkat egyszer az Toyotás segélyautós egy jumper akku csomaggal indította be. Azóta meg már én is egy kis akku csomaggal amit ezután vettem. De a Yaris Cross Hybridet nem ismerem (még).

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Szerintem minden hibrid Toyota kis túlzással egy zsebtelepről elindítható.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Szerintem minden hibrid Toyota kis túlzással egy zsebtelepről elindítható.
Néha azon gondolkodok, hogy mit lenne érdemes venni a Carina után, ha muszáj lenne, és a Prius is eszembe jut, de nem tudom, mennyire megbízhatók? Rémálmom, hogy reggel kimegyek, és nem indul, mert karácsonyfa van, vagy semmi... Szóval ilyenkor akár ezzel a módszerrel könnyen indulnak?

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Nekem az Arteck K12 jump starterem van, azzal mar 4-5 alkalommal inditottam be az autot, mert volt az, hogy egy bevasarlasnyi ido alatt is lemerult az akksi. Ki is lett aztan cserelve, azota nem volt ilyen bajom.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Szerintem minden hibrid Toyota kis túlzással egy zsebtelepről elindítható.
Nekem azé sikerült 6 volt alá húzni a kisakksit, még a töltő se bírt vele. Jött a jó öreg autós bikázás, és irány kisakkut cserélni. A legszebb az egészben, hogy a Prius+ ban elvileg nem lehet égve hagyni lámpát, mert mikor lezárom, áramtalanít. 0 előjele volt a dolognak. 2. karácsonyfa szerűség az inverter halál volt.
Laco 73 :D

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Ezt arra írtam, hogy nem kell erős zsebbika a Prius elindításához.
Attila 31
  - Avensis
- Prius