Felhasználónév: Jelszó:

Szavazás

Milyen autó akkumulátort használsz?

Toyota/ Optifit
29 (18.8%)
Banner
23 (14.9%)
Bosch
20 (13%)
Exide
20 (13%)
Optima
2 (1.3%)
Moll
1 (0.6%)
Perion
4 (2.6%)
Jász akku
7 (4.5%)
Yuasa
8 (5.2%)
Varta
15 (9.7%)
Egyéb
9 (5.8%)
Nem kellett cserélni
15 (9.7%)
ROMBAT
1 (0.6%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: Akkumulátorok, töltése, karbantartása, minden ami elektromos energia tárolás  (Megtekintve 77635 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Gman

• Újonc
  • *
Köszönöm!
Ha egy 7Ah-ás zselést szünetmentes akksit beteszek, az kibírja egy napig? Lényegében szerintem a legnagyobb fogyasztó a Blue16, ami szervíz módban is fogyaszt.
« Utoljára szerkesztve: 2018.01.03 22:39:16 írta Gman »

Soma01

• Megszállott
  • Autó: Corolla 1.8 TS 2ZZ-GE és Yaris 1.0 1KR-FE
Jövőhét hétfőtől akciós az Lidl-ben a kis automata töltő. 5500 Ft lesz, az LCD-s, 4A-es ULTIMATE SPEED.

Agyarka

• Klubtag
  • Megszállott
Köszönöm!
Ha egy 7Ah-ás zselést szünetmentes akksit beteszek, az kibírja egy napig?
Annyit ki kell bírnia.

KZoli

• Alap-tag
  • Autó: Toyota Auris HSD '13
Nézegetem ezeket a zseb-akkukat. Hogyha lemerül hirtelen az akksi akkor tudjam indítani az autót. Van értelme ezeknek vagy nem igazán jók? Van tapasztalata vkinek?

BlueD4D

• Alap-tag
  • Autó: Yaris I. d4d
Nézegetem ezeket a zseb-akkukat. Hogyha lemerül hirtelen az akksi akkor tudjam indítani az autót. Van értelme ezeknek vagy nem igazán jók? Van tapasztalata vkinek?

Egy HSD-hez nem kell sok kakaó, neked akkor is elég lehet, ha másnak körbe sem forgatja a motort...
A zseb-bikára gondolsz?

KZoli

• Alap-tag
  • Autó: Toyota Auris HSD '13
Igen, a zseb-bikára gondolok.
Igen a HSD-hez kevesebb kakaó is elég csak már egyszer megjártam, hogy nem indult. Mivel itt nincs hagyományos indítómotor így nagyon előjele sincs annak, hogy merülőben van az akksi. Egyszer csak nem indít és ennyi. Ezért gondoltam, erre a zseb-bikára vész esetén ha olyan helyen vagyok ahol nem tudok segítséget kérni.
Csak nem tudom, hogy mennyire jók a gyakorlatban, van-e értelműk vagy inkább azt a pénzt az új akkuba kellene beletenni.

BlueD4D

• Alap-tag
  • Autó: Yaris I. d4d
Igen, a zseb-bikára gondolok.
Igen a HSD-hez kevesebb kakaó is elég csak már egyszer megjártam, hogy nem indult. Mivel itt nincs hagyományos indítómotor így nagyon előjele sincs annak, hogy merülőben van az akksi. Egyszer csak nem indít és ennyi. Ezért gondoltam, erre a zseb-bikára vész esetén ha olyan helyen vagyok ahol nem tudok segítséget kérni.
Csak nem tudom, hogy mennyire jók a gyakorlatban, van-e értelműk vagy inkább azt a pénzt az új akkuba kellene beletenni.

https://totalcar.hu/magazin/technika/2016/02/14/filleres_neppertrukk_-_a_zseb-bika/

nehéz a kérdés, mint a jó/drága gumi vagy pótkerék :D

PiciPeti

• Megszállott
  • Autó: Corolla E11, 1.3, 4E-FE, Millenium ; E12, D-4D, Luna
Mivel ez sem az univerzum energiáját használja (töltögetni, figyelni, ellenőrizni kell), így szerintem olcsóbb, és jobb megoldás a jármű akkujára odafigyelni.  ::)

murray

• Megszállott
kérdeznék: vettem egy szivargyújtós kompresszort. adatok a képen
akarok hozzá egy 220volt -- 12 volt átalakitót

pl itt van egy. de írják hogy kompresszorhoz nem alkalmas.  :cry:
https://www.emag.hu/ac-dc-adapter-230v-12v-szivargyujto-aljzattal-93169/pd/DF3T62BBM/

próbáltam egy képen látható töltövel beindul , zúg , de nem fúj levegőt.
felejtős a dolog? kevés az amper azt látom

most: Skoda Fabia 1.4 MPI 2002
volt: Corolla 1989 1.3, Corolla 1983 1.8D,

murray

• Megszállott
ezzel próbáltam persze kevés

murray

• Megszállott
a neten azt írják akksitoltö jó lehet
van egy Bosch akksitöltöm
ez esélyes?

Agyarka

• Klubtag
  • Megszállott
Sima akkutöltő nem jó hozzá. Amelyiknek van szervíz funkciója, azaz fix tápegységként is működik az jó lehet hozzá.
A kompresszoron feltüntetetett 16A elég sok, a szivargyújtók gyakran 15A rel vannak biztosítva.
A tápegységként üzemeltethető akkutöltők ritkán tudnak ennyit, mert a memóriák megőrzése nem igényel egyszerre sok áramot.

murray

• Megszállott
köszi.

agabor

• Alap-tag
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
  • Autó: Prius 3 2010, Comfort fokozat (=Ausztriában a középső)

Van, mivel elkövettem azt a hibát, hogy egy ideig a P3-amban egy Varta akksit használtam és cellazárlat miatt 2 éven belül tönkrement (sajnos csak későn jöttem rá, hogy még garanciális volt, de úgyse akartam volna megint olyat). Szóval kellett valami, amivel be tudom indítani a kocsit, hogy Bécsből eljussak a soproni szervizig, ne kelljen mindig az ÖAMTC-t kihívogatni. Különféle teszteket olvasva végül egy ilyet rendeltem:

http://www.dino-kraftpaket.de/starthilfegeraet-12v-400a-mobile-starthilfe-booster-mit-power-bank.html

Azért választottam ezt, mert van benne mindenféle önvédelem, amivel remélhetőleg elkerülhető a totalcaros cikkben leírt akksipuffadás.

Teljesen jól működött, kétszer használtam eddig bikázásra. Sopronban a Prius kapott egy Toyota akksit, azóta nem kellett. Az USB port miatt jól lehet tölteni vele mást is, pl. nyáron befért városnézés közben a táskámba egy bridge kamera mellé és elég hamar föltöltötte használható mértékben.

Moderátorok: ha a link reklámnak minősül, vedd ki nyugodtan.

xpet

• Mindig itt van
  • Auris 1.6 Luna 2008
Márkaszarvizben 4+ keretében vehető akkuról mik a tapasztalatok? Élettartamuk közelít a gyárihoz? Vagy inkább megéri akkuboltban venni?