Szavazás

Milyen autó akkumulátort használsz?

Toyota/ Optifit
31 (18.5%)
Banner
25 (14.9%)
Bosch
22 (13.1%)
Exide
23 (13.7%)
Optima
2 (1.2%)
Moll
1 (0.6%)
Perion
5 (3%)
Jász akku
7 (4.2%)
Yuasa
8 (4.8%)
Varta
18 (10.7%)
Egyéb
9 (5.4%)
Nem kellett cserélni
16 (9.5%)
ROMBAT
1 (0.6%)

Összes szavazó: 125

Szerző Téma: Akkumulátorok, töltése, karbantartása, minden ami elektromos energia tárolás  (Megtekintve 266920 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
az nem elég neki....jobb volna ha szépen telitöltenéd csepptöltésen kis amperral....van a töltőkön ilyen funkcio, hópihe a jele.
Hát az enyém elég régi típus, legalább 30 éves...
music     

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Hát az enyém elég régi típus, legalább 30 éves...
méjd in szovjetunijó?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Szerintem magyar, de lent van a pincében, meg kéne nézni.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
az nem elég neki...
2x3h folyamatos menet nem elég neki, hogy feltöltődjön?
music     

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
2x3h folyamatos menet nem elég neki, hogy feltöltődjön?
nem értek hozzá,de xerintem nem...
nem azt a minőségű töltést kapja a logikám szerint...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
2x3h folyamatos menet nem elég neki, hogy feltöltődjön?
Jó állapotú akkumulátornak elég, amennyiben minden más is rendben van. Az autó töltési rendszere azonban nem az elöregedett akku regeneráló töltésére van tervezve, ezért nem tölti fel eléggé.
A 30 éves akkutöltő nagy valószínűséggel tirisztoros aminek a feszültség tüskéi előnyösek a szulfátosodás oldásához, az autó fedélzeti elektronikáját viszont tönkre tehetik.
Használni csak lekötött akkusaruval, jól szellőző helyen, és a töltési végfeszültséget ellenőrizve ajánlott.

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Biztosan meg van tömve tirisztorral és mikroprocesszoros töltésvezérléssel  [rohog]
Én arra tippelnék, hogy trafós, stabilizálatlan és azon sem lepődnék meg ha szelén egyenirányító lenne benne modern szilícium alapú dióda helyett.
A zárt, gondozásmentes akkuk viszont kevésbé szeretik a "forralást", nem lennék meglepődve ha egy ilyen extra töltés többet ártana, mint használna.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Jó állapotú akkumulátornak elég, amennyiben minden más is rendben van. Az autó töltési rendszere azonban nem az elöregedett akku regeneráló töltésére van tervezve, ezért nem tölti fel eléggé.
A 30 éves akkutöltő nagy valószínűséggel tirisztoros aminek a feszültség tüskéi előnyösek a szulfátosodás oldásához, az autó fedélzeti elektronikáját viszont tönkre tehetik.
Használni csak lekötött akkusaruval, jól szellőző helyen, és a töltési végfeszültséget ellenőrizve ajánlott.
Ez szerencsére nem gond, nincs garázsunk, úgyhogy ilyenkor kiszerelve a lakásban szoktam alacsony fokozaton tölteni, folyamatosan ellenőrizve. De a töltsem, ne töltsem kérdés is megoldódott, mert tegnsp már nem bírta annyira átforgatni az indítómotort, hogy elkapja.
Még két kérdés. Érdemes lenne beruháznom egy korszerű töltőbe, és ha igen, mit tegyek a régivel?
Amúgy még a gyári (Varta) akksija van, ami 6,5 éves, szóval nem a legújabb.
« Utoljára szerkesztve: 2017.12.19 07:07:47 írta music »
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Megnéztem a töltőt, az egykori ELKISZ (vicces, hogy a Lőportár utcában volt az üzem) által készített A38 típusú, 0,5 és 4A között tud tölteni 4 erősségi fokozatban. Arra határozottan emlékszem, hogy anno a Daciánk akkuját töltöttük vele, és az a 80-as évek második felében kellett legyen, szóval nem mai darab.
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
nekem is tölteni kéne egy JÁSZakku-m van 2012 01 hóban vettem
mindenképp kiszereljem és bevigyem a lakásba? ott jobb tölteni? gondoltam hogy csak leveszem a sarukat és nappal kint töltöm.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
nekem is tölteni kéne egy JÁSZakku-m van 2012 01 hóban vettem
mindenképp kiszereljem és bevigyem a lakásba? ott jobb tölteni? gondoltam hogy csak leveszem a sarukat és nappal kint töltöm.

Szerintem nem muszáj kiszerelni és bevinni, esetleg nagy hidegben lehet érdemes. :hmmmm:
A sarut viszont jó lekötni. :yes:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Ez szerencsére nem gond, nincs garázsunk, úgyhogy ilyenkor kiszerelve a lakásban szoktam alacsony fokozaton tölteni, folyamatosan ellenőrizve. De a töltsem, ne töltsem kérdés is megoldódott, mert tegnsp már nem bírta annyira átforgatni az indítómotort, hogy elkapja.
Még két kérdés. Érdemes lenne beruháznom egy korszerű töltőbe, és ha igen, mit tegyek a régivel?
Amúgy még a gyári (Varta) akksija van, ami 6,5 éves, szóval nem a legújabb.
Egy Lidl-Aldi-féle (amelyek amúgy mind CTEK-klónok) intelligens, processzorvezérelt töltő jobban passzol a mai akksikhoz.
A régi töltőt ha kidobnád, szólj hova, és érte megyek. Mindenféle régi műszaki berendezést szívesen begyűjtök, szeretem őket.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Én inkább megtartanám a régi töltőt és mellé vennék egy Optimate4 et. Nagyobb áramerősségű töltésre jó a régi, karbantartásra meg az új, aminek van egy kis teljesítményű  regeneráló funkciója is.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Elférni éppen elfér a pincében együtt a régi is meg az új is...
« Utoljára szerkesztve: 2017.12.20 21:59:14 írta music »
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Mindenféle régi műszaki berendezést szívesen begyűjtök, szeretem őket.
OFF: Van egy Canon 646U szkennerem, nem kell? Teljesen működőképes, megvan hozzá az összes tartozék, kezdve a program cd-vel, talán a pincében még az eredeti doboza is. Nekem csak a helyet foglalja...
music