Szavazás

Milyen autó akkumulátort használsz?

Toyota/ Optifit
31 (18.5%)
Banner
25 (14.9%)
Bosch
22 (13.1%)
Exide
23 (13.7%)
Optima
2 (1.2%)
Moll
1 (0.6%)
Perion
5 (3%)
Jász akku
7 (4.2%)
Yuasa
8 (4.8%)
Varta
18 (10.7%)
Egyéb
9 (5.4%)
Nem kellett cserélni
16 (9.5%)
ROMBAT
1 (0.6%)

Összes szavazó: 125

Szerző Téma: Akkumulátorok, töltése, karbantartása, minden ami elektromos energia tárolás  (Megtekintve 270953 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
földelés van...a többiért meg imádkozok...és szárazon tartom a puskaport...[emoji1]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Régen a szolgáltatónak kártérítési kötelezettsége volt, manapság a fogyasztóra hárítanak mindent.
A hálózatról leválasztással sok kár megelőzhető. -)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
ha nem töltöm,levan választva a hálazatrol...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Ez nagyon spórolós megoldás.-( A fixen beköthető szemes kábelbe illene 1 lengő biztosíték.
Biztosan megdobta volna az árát a + 20 cm biztosított kábel és a csati.
A használati utasítást sem sikerült átirni.
...és ki tudja belül mivel spóroltak. Egy ezressel olcsóbb is mint tavaly. Én nem vettem meg.

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Akkumulátor tesztereket nézegettem az ebay-en. Kb.  10.000 forintig vagyok vevő erre a dologra. Melyik lehet a jó? Melyiket válasszam?

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
A Rocket akkumulátorokról mi a véleményetek? Ajánlott vétel?

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Vett valaki az Aldiban ebből az új kivitelű töltőből? Viselkedésre elég hasonló az előzőhöz, ugyan úgy villog ha nincs rajta akku. (ezt olvastam csak, én magam nem vettem meg ezt az új töltőt)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Vett valaki az Aldiban ebből az új kivitelű töltőből? Viselkedésre elég hasonló az előzőhöz, ugyan úgy villog ha nincs rajta akku. (ezt olvastam csak, én magam nem vettem meg ezt az új töltőt)
én vettem motorhoz,de még nem bontottam ki.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587


Az ilyen típusú akkumulátorok megadott méreteinél, a magasságba belatartozik a csatlakozó is, vagy csak a ház méretét kell érteni?
Ez konkrétan 225m magas a leírás szerint. Az aljától meddig mérik? A ház vagy a csatlakozó tetejéig?
« Utoljára szerkesztve: 2017.11.04 12:44:55 írta Soma01 »

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
A magasságot a legmagasabb pontig mérik, jelen esetben a pólusok teteje van legfelül.

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Köszönöm!

Megérkezett a CH611-es töltőm. Kíváncsi vagyok rá. Most lesz egy kis dolga. Kipróbálom a recond módot. Mondjuk nem tudom pontosan hogyan is kellene eljárnom ez ügyben. Amit én tudok, az alapján először megpróbálom teljesen feltölteni. Majd kihúzom a dugót a szellőzőből, kb. egy óra múlva ráengedem a recond-ot és a végén a dugó vissza. Jó lesz így? Az autóból nem veszem ki, úgy tervezem. Vagy ilyenkor ki kell venni (kötni). Ja, meg mindezek előtt megnézem a savszintet ha nyitható az akku és ha hiányzik belőle, fecskendővel teszek bele egy kis deszt. vizet, hogy ellepje a cellákat.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Ár - érték arányban a legjobb választás!
A töltés és a Recond között nem kell várni, úgyis 4 órán keresztül fogja főzni. A szellőző dugó sajnos egyre több akkuból nem vehető ki, ahogyan a cellák sem utántölthetők. -(
A gk. elektronika 16V ig nem károsodhat. A lekötés nem árt, és véd a túlfeszültségtől.

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
 Egy 45-ös aksit ha töltök vele, akkor is 10 amperre állítsam? Nem lesz az sok az egy ilyen kis akkunak? Vagy hogy van ez? Az akku úgyse vesz fel többet?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Egy 45-ös aksit ha töltök vele, akkor is 10 amperre állítsam? Nem lesz az sok az egy ilyen kis akkunak? Vagy hogy van ez? Az akku úgyse vesz fel többet?
4.5re rakd max!!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки