Szavazás

Milyen autó akkumulátort használsz?

Toyota/ Optifit
31 (18.5%)
Banner
25 (14.9%)
Bosch
22 (13.1%)
Exide
23 (13.7%)
Optima
2 (1.2%)
Moll
1 (0.6%)
Perion
5 (3%)
Jász akku
7 (4.2%)
Yuasa
8 (4.8%)
Varta
18 (10.7%)
Egyéb
9 (5.4%)
Nem kellett cserélni
16 (9.5%)
ROMBAT
1 (0.6%)

Összes szavazó: 125

Szerző Téma: Akkumulátorok, töltése, karbantartása, minden ami elektromos energia tárolás  (Megtekintve 270844 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Csak webàruhàzban rendelhetö meg, vagy autosboltokban is kaphato? Most külföldön tartozkodom, ezért érdekelne az EU-n belüli postàzàs...
Utalással ki tudod fizetni, valami rokon átveszi, te meg felveszed mikor otthon jársz. Webáruházak nemigen postáznak külföldre. Esetleg a rokon aki átveszi, utánad tudja küldeni. Vagy keresel kint.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Csak webàruhàzban rendelhetö meg, vagy autosboltokban is kaphato? Most külföldön tartozkodom, ezért érdekelne az EU-n belüli postàzàs...
ÜDv!
Ezt mindenhol forgalmazzák. Én is ilyet használok.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
ÜDv!
Ezt mindenhol forgalmazzák. Én is ilyet használok.
Az a 200% lifetime szöveg nem semmi . :D Nekem 7-8 évig tart egy-egy akksi, ha azt 16 évre feltornázza akkor kalapot emelek. :D

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Az a 200% lifetime szöveg nem semmi . :D Nekem 7-8 évig tart egy-egy akksi, ha azt 16 évre feltornázza akkor kalapot emelek. :D
Marketinget ismerjük. De a saját tapasztalatomat megosztom. Nálam 6 és fél évet bírt  az a noname akksi, amire újkorától tettem. Ezalatt az akkut hanyagságból háromszor merítettem le csontig. Az utolsó alkalomnál fél napig meg sem mozdult a töltő műszere, végül mégis sikerült feltámasztania. Az akksi ezután még másfél évig indított megbízhatóan. Kalapot emeltem. :alucard:
A cuccot az új kaksira is rátettem. UFF

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Marketinget ismerjük. De a saját tapasztalatomat megosztom. Nálam 6 és fél évet bírt  az a noname akksi, amire újkorától tettem. Ezalatt az akkut hanyagságból háromszor merítettem le csontig. Az utolsó alkalomnál fél napig meg sem mozdult a töltő műszere, végül mégis sikerült feltámasztania. Az akksi ezután még másfél évig indított megbízhatóan. Kalapot emeltem. :alucard:
A cuccot az új kaksira is rátettem. UFF

 :D :D :D
Kell a 2k csak tán nem ebben a sorrendben. :D :hug:
Egyébként magam is illet használok, de ollan dehonesztáló megjegyzéseket kaptam amikor a hozzá fűzött kereskedő által feltüntetett műszaki adatait közreadtam, hogy csak úgy  :whistling:-t. magam is rátevém anno az új aKKsira. ;)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Egyébként ez az akku aktivàtor nem zavarhat be a rendszerbe (ECU, stb.)? Mintha olvastam volna olyan véleményeket is külföldi forumokon, ami erre enged következtetni...
Kell valamire különösképpen figyelni a beszereléskor, meg a hasznàlat soràn? Van értelme esetleg dràgàbb verziot venni (Megapulse) vagy az olcsobb is rendben teszi a dolgàt (de könnyebben el is romolhat)?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos


Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Mint korabban emlitettem, a COV 11,5 eves koraban az eredeti torok aksival ment el :)

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Ismét akciós a GLOBAL CH611.
Ebben az árban a legnagyobb teljesítményű, és tudású készülék.
Külön érdekessége a 14,2V os töltési végfeszültség, ami a zselés (kocsonyásított savas) akkumulátorokhoz kifejezetten ajánlott.
Ott mennyi szokott lenni az ára, amikor akciós?
Itt most 16.000 Ft akciósan. Link

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Ott mennyi szokott lenni az ára, amikor akciós?
12,9 és 13,9 volt a korábbi akciókban. Szétszedés alapján jó konstrukció.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Ezt mindenhol forgalmazzák.
Sok gyártó kisérletezik különböző erősségű és peridikusságú impulzusokkal. Az ilyen kis eszközökről sok pro és kontra érveket találni a neten. A Megapulse ára vetekszik egy új akkuval, annyit még én is sajnálnék érte. A Pulse King érvelése ellentmondásos. Az általa ígért fogyasztás csökkentés vicces, csak gyakori rövid távon van némi alapja, a gyakori és könnyebb azaz gyorsabb indítózás miatt.

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
12,9 és 13,9 volt a korábbi akciókban. Szétszedés alapján jó konstrukció.
Köszi!
Akkor megvárok egy igazi akciót....

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Sziasztok,

Ugy néz ki, hogy hozzà tudnék jutni félàron egy hasznàlt Megapulse 12V aktivàtorhoz (kb. egy az elöbb linkelt ùj Pulse King àràban), de még igy is a Panelectron àltal àrult kis aktivàtor duplàjàba kerülne...

Talàltam egy összehasonlito tàblàzatot e kettöröl (sajàt forditàsban irom le az értékeket), de nem tudom pontosan mit is jelentenek ezek... :

fogyasztàs (Megapulse/Panelectron) : 50 - 150 mA / 2 - 5 mA       
a töltöàram impulzusa (Megapulse/Panelectron) : 1,6 A / 80 - 100 A    
impulzusok közti intervallum (Megapulse/Panelectron) : 8 kHz / 1 s - 45 s

Szerintetek érdemes lenne lecsapni erre az akcios Megapulse-ra, vagy megteszi egy ùj Panelectron, esetleg Pulse King is?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
megteszi az uj. ne görcsölj annyit... egykutya mind!!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
https://www.aldi.hu/hu/ajanlatok/ajanlatok-csuetoertoektol-20171026/reszletes-oldal/ps/p/auto-xs-autos-akkumulatortoelto-2/
csütörtöktöl aldiban... jol látom h vmi csatlakozo van a csipeszek elött a vezetéken?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки