Szavazás

Milyen autó akkumulátort használsz?

Toyota/ Optifit
31 (18.5%)
Banner
25 (14.9%)
Bosch
22 (13.1%)
Exide
23 (13.7%)
Optima
2 (1.2%)
Moll
1 (0.6%)
Perion
5 (3%)
Jász akku
7 (4.2%)
Yuasa
8 (4.8%)
Varta
18 (10.7%)
Egyéb
9 (5.4%)
Nem kellett cserélni
16 (9.5%)
ROMBAT
1 (0.6%)

Összes szavazó: 125

Szerző Téma: Akkumulátorok, töltése, karbantartása, minden ami elektromos energia tárolás  (Megtekintve 271186 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Bambi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Nekem szóltak róla, mert aksi problémáim voltak. De nem tudom, hogy hol, mit keressek. Aztán vettem egy aksit.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Üdv!

Jól néz ki  :)

Nem akarok beleszólni, csak a réz toldólemeznél két dolgot emelnék ki, elsősorban a kép alapján:
1. Ha egy-egy csavar van a két végén, akkor könnyebben meg tud lazulni, főleg az akkusarunál (ha a kábeltől nincs tehermentesítve, akkor az ott ébredő forgatónyomaték miatt). Bár gondolom van csavarbiztosítás, mondjuk rugós alátét, de a használat csodákra képes...
2. A távolabbi ponton a alátét nagyon nem középpontosan beépítettnek tűnik. Érthető, hogy szélesebb alátét kell, fakötésű esetleg?

Remélem hosszútávon is jó lesz  :yes:

Köszi, jogos mindkettő, a csavarnál rugós alátét+önzáró anya van, remélem nem megy sehová... :D És tervezek egy kis hengert esztergálni hozzá műanyagból ami megtámasztja az akku fedelén. Az alátét 10-es, az vót...  :D De 8-as fakötésű megy majd a helyére.  :yes:

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Sziasztok!
Úgy látszik, hogy akku kimúlás effekt van.
Itt állok kerregő hang kíséretében, de megforgatni már nem képes az önindítót.
Persze nincs még a közelemben senki aki "bikázna".
Addig tudnátok javasolni márkát amit érdemes venni hozzá?
Ami most benne van (gyári 2011 -es gyártású) Varta 12V 84Ah 825A  (Avensis 2.0 D4D)
Szemben állok autóval a pozitív saru bal oldalon van  :) bal pozitív?
Méretet nem tudom lemérni most  :devil:
Fery

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Úgy tudom taxit lehet hívni bikázásra pár ezer forintért.
toyodiy alapján jobbos. Mérd meg a pontos méretét, én ezekre tippelek: Normál: H/SZ/M: 315/175/175. Japán méretben: 306/173/200
Én első körben Exide-ot néznék (Prémium?)
(Exide saját keresője szerint: 77 Ah, Length: 278 mm, Width: 175 mm, Height: 190 mm)
« Utoljára szerkesztve: 2017.06.07 13:32:52 írta xpet »

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Ismét akciós a GLOBAL CH611.
Ebben az árban a legnagyobb teljesítményű, és tudású készülék.
Külön érdekessége a 14,2V os töltési végfeszültség, ami a zselés (kocsonyásított savas) akkumulátorokhoz kifejezetten ajánlott.
« Utoljára szerkesztve: 2017.06.10 10:44:44 írta Agyarka »

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Úgy tudom taxit lehet hívni bikázásra pár ezer forintért.
toyodiy alapján jobbos. Mérd meg a pontos méretét, én ezekre tippelek: Normál: H/SZ/M: 315/175/175. Japán méretben: 306/173/200
Én első körben Exide-ot néznék (Prémium?)
(Exide saját keresője szerint: 77 Ah, Length: 278 mm, Width: 175 mm, Height: 190 mm)
Neked is köszönöm a segítséget és írom (igaz utólag  :)  ) hogy akku csere lett mert ez így nem volt tartható.
EXIDE Premium EA900 90Ah lett az utód akku!
Fery

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
mareggel láttam lidlben ezt az ujfajta kis aksitöltőt! ultimate speed a márkája.
5500ft.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

csgeri80

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Sziasztok! Készülök akksit cserélni a Corollába (1.3 benzin, 96-os évjárat).

Valaki tud valamit a Rombat aksikról? Annyit olvastam róla, hogy romániában gyártják, és ha jól tudom az egyetlen olyan aksi amire 3 év garanciát adnak és állítólag bitang erősek.

Az áruk is elég jó, pl egy Excide-hez képest.

Most egy Varta Black 56AH 480A aksi van az autómban, ami 3 éves. Gond nem volt még vele, de mivel szükségem lenne egy használt aksira más célra, ezért gondoltam a Cori kap egy újat.

Mit ajánlanátok? Néztem pl ebből a Rombatból tudnék bele 60 vagy 65 Ah-sat is tenni  580/640 A-sat.

Még annyi, hogy Csíkszeredában lakom helyileg, télen a -20,-30 fok az teljesen normális.

Illetve még valami. Olvasgattam a topic elején, Agyarka ajánlgatta az aksi aktivátort, ami meghosszabbítja az aksi életét. Ez még mindig aktuális és ha igen, akkor hol tudom beszerezni?

Köszönöm szépen.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
bannert vegyél!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Illetve még valami. Olvasgattam a topic elején, Agyarka ajánlgatta az aksi aktivátort, ami meghosszabbítja az aksi életét. Ez még mindig aktuális és ha igen, akkor hol tudom beszerezni?
Szia!
Például itt.

csgeri80

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Köszönöm, meg is rendelem.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Sziasztok,

Néhàny hete le kellett cseréljem a valamivel több mint 5 éves Bosch akksimat. Màr tavasz ota gyengélkedett, és több napos àllàs utàn màr nehezen indult az auto, de utàna ismét elfogadhatoan müködött. A nyàron viszont több hétig nem hasznàltam az autot, és igy màr egyàltalàn nem indult be...
Probàltam tölteni a Lidl-ben vàsàrolt kis töltövel, de hol 6V-ként ismerte fel, hol meg egy az egyben leàllt a töltéssel. Több napig tarto sorozatos probàlkozàsok utàn, aztàn mégis elkezdte tölteni, és végül jelezte, hogy teljesen fel van töltve. A szerelöm mérése alapjàn alig több mint 12V-ot mutat most, ami àllitolag nem elég...? Szerintetek még lehetett volna kezdeni vele valamit?

Minden esetre, mikor làttam mennyire nehezen megy a régi töltögetése, vettem egy eredeti Toyota akkut a màrkaszervizböl.

Az utolso hozzàszolàsokat olvasva, most azon gondolkodom, hogy nem àrtana ehhez az ùj akkuhoz beszerezni egy ilyen akksi aktivàtort...
Ismertek esetleg egy olyan webàruhàzat (vagy Ebay, Aliexpress, stb.) amely nem csak Magyarorszàgra de az EU-n belül is elküldi a terméket?

Elöre is köszönöm.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
itthon is lehet kapni aktivátort!!
nekem ilyen van.
http://www.panelectron.hu/akku_aktivator.html
« Utoljára szerkesztve: 2017.09.19 19:16:41 írta akibor000 (Robi) »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Csak webàruhàzban rendelhetö meg, vagy autosboltokban is kaphato? Most külföldön tartozkodom, ezért érdekelne az EU-n belüli postàzàs...
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
kaphato bent a boltban.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки