Szerző Téma: BMW  (Megtekintve 133666 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:BMW
« Válasz #465 Dátum: 2014.01.05 11:35:04 »
Van, aki kiköltözik a fővárosból, és onnan jár be. Az se jobb megoldás, mert benzinre a gatyája is rámegy, tömegközlekedéssel meg 1-1,5 óra az út.
Nem a fenét, én egy cseppet sem bántam meg, hogy 1995-ben kiköltöztem Budáról. A bejárás, amióta a nullás-négyes elkerülő megépült simább és könnyebb, mintha Csepelről, vagy  Pesthidegkútról jönnék...

Nem véletlenül van diesel a fenekünk alatt. Bérlek egy garázst Budán, így a napközbeni parkolás is meg van oldva. Közösségi közlekedési eszközön vagy 6 éve nem ültem, így a Combinon sem, legalábbis a Nagyfaluban.  Érdekes Bécsben eszembe se jutott a kocsiba beülni, amíg kint dolgoztam gyakorlatilag a garázsban állt, csak a hazaútra volt elővéve. Ott a tömegközlekedés, valahogyan más.  ;)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re: BMW
« Válasz #466 Dátum: 2014.01.05 11:49:28 »
utolsó mondatoddal vitáznék azért.
23kerben nem lelünk már 2honapja egy jó kertest.
ami tuti volt,azt eladták az orrom elől.;(

Gyertek ki harasztira, itt olcsóbb sztem, ingatlanos ismerősben meg tudok segíteni, ha úgy van.  ;)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:BMW
« Válasz #467 Dátum: 2014.01.05 12:15:21 »
persze, minden helyfüggő. egy kollega most hirdetett meg egy 260 nm-es házat valahol telki vagy nagykovácsi környékén, valami pilis-nevű faluban 29-ért...de én úgy érzem, rövid az élet ahhoz, hogy minden nap elk*rjak két-három órát utazásra. úgyhogy majd vidékre akkor költözöm, ha nyugdíjba megyek. és igen, nekem nagykovácsi vagy a külső kerületek is vidékek ebből a szempontból  :flowers:
Ez jól hangzik, amig fiatal nyugdíjas és egészségesek vagytok. Sokan csinálták aztán rájöttek hogy problémás minden a bevásárlás, orvos, gondozás, ház körüli munkák, társaságtól messze vagytok (pl gyerekek).
Aztán gyorsan visszaköltöztek, pláne ha az egyik fél meghalt.
Ja és mennyivel drágább kimozdulni, mikor Budapesten ingyen van a közlejedés- amig fel tudtok szállni rá :D

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:BMW
« Válasz #468 Dátum: 2014.01.05 13:04:54 »
Ez jól hangzik, amig fiatal nyugdíjas és egészségesek vagytok. Sokan csinálták aztán rájöttek hogy problémás minden a bevásárlás, orvos, gondozás, ház körüli munkák, társaságtól messze vagytok (pl gyerekek).
Aztán gyorsan visszaköltöztek, pláne ha az egyik fél meghalt.
Ja és mennyivel drágább kimozdulni, mikor Budapesten ingyen van a közlejedés- amig fel tudtok szállni rá :D
Gondolod, hogy vidéken nincsen orvos a mindennapokra?!
Gondolod, hogy vidéken nem ingyenes az utazás bárhová a nyuggereknek?!
Szerinted vidéken csak olyan kertes házak vannak, amikhez hatalmas, művelendő kert tartozik?!

Már ne haragudj, sem Téged, sem más BP-i fórumtársamat nem szándékozom megsérteni, de ez tipikus, ostoba nagyvárosi gondolkodás. Azt feltételezi, hogy MINDEN CSAK BP-n érhető el. Óriási tévedés...  :ph34r: :censored:
El kéne már felejteni végre ezt a Budapest centralizációt, mert okafogyott. A vidéki megyeszékhelyeken és környékükön ugyanúgy élnek Emberek, fiatalok, idősek, akik pontosan ugyanúgy élik a hétköznapi életüket, mint a budapestiek, némileg kevesebb stressz mellett. Dolgoznak, sétálnak, van internet otthon, elmennek bevásárolni és szükség esetén még orvoshoz is. Ha valakinek a vidéki élet kevés, költözzön a fővárosba, csak ne úgy állítsa már be, hogy vidéken pláne nyuggerként nem lehet élni a hétköznapokat legalább azonos körülmények között.

Ha nem így értetted, akkor ignoráld a postomat.  :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:BMW
« Válasz #469 Dátum: 2014.01.05 13:07:36 »
A németes "über alles" mentalitás?  ;)
Abszolút. Miért, nem?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:BMW
« Válasz #470 Dátum: 2014.01.05 13:10:44 »
Ráadásul Budapest tele van vidékiekkel! :)
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:BMW
« Válasz #471 Dátum: 2014.01.05 13:19:58 »
Ráadásul Budapest tele van vidékiekkel! :)
Úgy van! :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10275
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:BMW
« Válasz #472 Dátum: 2014.01.05 14:48:24 »
20 milkóért szerintem rendes lakást se lehet venni (legalábbis amiben gyerekek is elférnek )  :ph34r: persze mindenkinek mások az igényei...a jó ingatlanok meg ugyanúgy gyorsan elmennek, mint a jó kocsik, úgyhogy nagyon résen kell lenni...ne aggódj, tuti vételek mindig vannak. csak ki kell várni, és ha itt a lehetőség, le kell csapni...
Itt a környéken most 6,5 millióért hirdetnek egy két különálló házból álló ingatlant, összesen 7 (hét) szobával, pontosabban 3 szoba, 4 félszoba. Az egyik a hetvenes években (92 m2), a másik 2000 után épült (80 m2). Páran elférhetnek benne  :1eye:
Dupla garázzsal. Csendes helyen.
12 millióért kezdték hirdetni anno, már itt tart.
Persze ahogy írod, nem mindenki igényeinek felel meg.

Itt még két BMW is elférne simán  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.05 15:02:38 írta vd1234 »

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:BMW
« Válasz #473 Dátum: 2014.01.05 15:17:35 »
Nem a fenét, én egy cseppet sem bántam meg, hogy 1995-ben kiköltöztem Budáról. A bejárás, amióta a nullás-négyes elkerülő megépült simább és könnyebb, mintha Csepelről, vagy  Pesthidegkútról jönnék...
Nem véletlenül van diesel a fenekünk alatt. Bérlek egy garázst Budán, így a napközbeni parkolás is meg van oldva. Közösségi közlekedési eszközön vagy 6 éve nem ültem, így a Combinon sem, legalábbis a Nagyfaluban.  Érdekes Bécsben eszembe se jutott a kocsiba beülni, amíg kint dolgoztam gyakorlatilag a garázsban állt, csak a hazaútra volt elővéve. Ott a tömegközlekedés, valahogyan más.  ;)
hát pesthidegkút is vidék, ami a bejárást illeti... :devil:
és mennyit autózol munkába naponta? és mennyi idő ajtótól ajtóig?

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:BMW
« Válasz #474 Dátum: 2014.01.05 15:19:12 »
Itt a környéken most 6,5 millióért hirdetnek egy két különálló házból álló ingatlant, összesen 7 (hét) szobával, pontosabban 3 szoba, 4 félszoba. Az egyik a hetvenes években (92 m2), a másik 2000 után épült (80 m2). Páran elférhetnek benne  :1eye:
Dupla garázzsal. Csendes helyen.
12 millióért kezdték hirdetni anno, már itt tart.
Persze ahogy írod, nem mindenki igényeinek felel meg.

Itt még két BMW is elférne simán  ;)
Ahol még a BMW se jár ;)
Na ilyesmi Bp- környékén a többszöröse lenne :wacko:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:BMW
« Válasz #475 Dátum: 2014.01.05 15:22:22 »
hát pesthidegkút is vidék, ami a bejárást illeti... :devil:
és mennyit autózol munkába naponta? és mennyi idő ajtótól ajtóig?
Hidegkut? Mennyire van a Lánchídtól 12 km? Rákos akármi sokkal messzebb van :D

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:BMW
« Válasz #476 Dátum: 2014.01.05 15:56:46 »
12 km budapesten belül rettentően sok. pláne, ha mondjuk egyetlen út hoz be a központba, ami minden reggel áll...legalábbis nagy ritkán, ha látom olyankor ott a forgalmat, ezt látom. de mindenkinél mások a preferenciák, van aki jobban ráér. bár szerintem mindenkinek kb. 24 órából áll egy nap  :hug:
ha van kötöttpályás közlekedés, akkor nem olyan vészes az élet. én mindenesetre gyalog viszem a gyerekeket oviba-iskolába, aztán gyalog megyek be a munkahelyemre. aztán gyalog haza. SOHA nem várok, nem állok sorba, max a zebráknál, amíg piros. ez a kocsi futásán is meglátszik...ennyit tán még egy citroen is kibírna pár évig :D
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.05 15:59:11 írta csufár »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:BMW
« Válasz #477 Dátum: 2014.01.05 16:35:14 »
12 km budapesten belül rettentően sok. pláne, ha mondjuk egyetlen út hoz be a központba, ami minden reggel áll...legalábbis nagy ritkán, ha látom olyankor ott a forgalmat, ezt látom. de mindenkinél mások a preferenciák, van aki jobban ráér. bár szerintem mindenkinek kb. 24 órából áll egy nap  :hug:
ha van kötöttpályás közlekedés, akkor nem olyan vészes az élet. én mindenesetre gyalog viszem a gyerekeket oviba-iskolába, aztán gyalog megyek be a munkahelyemre. aztán gyalog haza. SOHA nem várok, nem állok sorba, max a zebráknál, amíg piros. ez a kocsi futásán is meglátszik...ennyit tán még egy citroen is kibírna pár évig :D
Ez jó, ezen már csak én teszek túl [rohog] Otthonról dolgozom. Sec pec az irodában vagyok ;).

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:BMW
« Válasz #478 Dátum: 2014.01.05 19:13:30 »
hát pesthidegkút is vidék, ami a bejárást illeti... :devil:
és mennyit autózol munkába naponta? és mennyi idő ajtótól ajtóig?
Útvonaltól függően  napi 80, max. 100 km.
Amíg az Árpád hídhoz jártam optimális esetben 30-35 perc.

Jelenleg a Margit híd budai hidfőjéhez 40-50 perc a szintidő, igaz egy kurflival.
Ehhez képest tömegközlekedéssel: vonat, olyan 30-35 perc, metró 30 perc, a transzferek 10-15 perc, tehát kb. 65-80 perc lenne.
De az előbbi akkor indul, amikor én akarom, nem kel átszállni és ha valami közbejön, simán módosítom az útvonalat, vagyis rugalmas.
A másik dolog, hogy nálam csak a beérkezés a tervezett, a hazamenetel nem annyira.  :surrender:
 
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10275
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:BMW
« Válasz #479 Dátum: 2014.01.05 19:15:46 »
Ez jó, ezen már csak én teszek túl [rohog] Otthonról dolgozom. Sec pec az irodában vagyok ;).
Ez nekem is nagyon szimpatikus  :yes: Elárulod, hogy milyen területen dolgozol?