Szerző Téma: BMW  (Megtekintve 129165 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:BMW
« Válasz #75 Dátum: 2013.03.31 10:15:00 »
palaczk, ebből szerintem csak annyi következik, hogy aki rendesen karbantartja a kocsiját, annak nem kell félnie attól, hogy cserbenhagyja..
A konstrukciós, vagy beszállítói hibákat nem lehet rendes karbantartással kivédeni.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Re:BMW
« Válasz #76 Dátum: 2013.03.31 10:16:46 »
Ez a meglátás nagyon igaz.  :yes: Ennyi a titka a megbízhatóságnak.
aha. :-D
Szóval a francia és olasz autókat hajtják mint állat, a németeket átlagosan, vagy az átlagnál jobban vigyázzák, míg a japán típusokat egyenesen kímélik... O:-) ::)
Mert, hogy a megbízhatóság valami véletlen folytán éppen ezt a sorrendet mutatja.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: BMW
« Válasz #77 Dátum: 2013.03.31 10:28:35 »
Mindenesetre, Marci autójának hűtőcseréje nem egy nagy valami, nem látok összefüggést, hogy típushiba lenne, az én Avensis-emen is kellene első féktárcsákat cserélni, mert hullámosan fog és a kuplung is lassan csere érett lesz. Ezeknek semmi köze a megbízhatósághoz.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:BMW
« Válasz #78 Dátum: 2013.03.31 10:33:46 »
A konstrukciós, vagy beszállítói hibákat nem lehet rendes karbantartással kivédeni.
Szerintem is itt a lényeg :yes:
+ szerelési hibák, akár gyárilag akár nem.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:BMW
« Válasz #79 Dátum: 2013.03.31 11:10:57 »
palaczk, ebből szerintem csak annyi következik, hogy aki rendesen karbantartja a kocsiját, annak nem kell félnie attól, hogy cserbenhagyja...és a használtaknál sosem tudhatod, mekkora zsákbamacska
Szerintem abból, amit írtam, ez egyáltalán nem következik. Semmi sem bizonyítja, hogy egyes márkákat gondosabban tartanának karban, mint másokat - mégis eltérő valószínűséggel romlanak el. Pont ezért nem mindegy használtan (sem), hogy milyen márkájú autót veszünk. Mert a zsákbamacska-faktor nagyságra márkánként eltérő.

Ahogy én látom: Cimbi vett Németországból egy keveset futott, minden bizonnyal jól karbantartott, jó állapotú, 14 éves BMW-t. Ehhez képest, amit itt leírt, az engem már frusztrálna egy használt autó megvásárlása után. Én azt szoktam meg a Toyotáinktól (az öregektől is), hogy megveszed, beleülsz, és hajtod. Slussz. Ezért számomra ez az egész egy további érv amellett, hogy japán autót kell venni használtan (is).

(Leszámítva  az olyan kivételes eseteket, mint mikor az adott európai autó mondjuk nem x éve a családom tulajdonában volt, és ezáltal közvetlen közelről ismerem.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:BMW
« Válasz #80 Dátum: 2013.03.31 11:27:33 »
Sokan épp azért nem ajánlják a Toyotát, mert hogy megbízható, úgyhogy lehet ütni vágni, aztán meg X. tulajnak kopik ki a térde.
Meg hát sokan sajnálják, vagy nem engedhetik meg maguknak a legalapvetőbb karbantartásokat, de azé' a kocsi kőőő, aztán megint tele van a piac azzal amivel.
A Kappa projekt is ezért nehéz eset, ahogy olvasgattam, a Lanciákat egész igényesen szerelik össze a többi Fiat-hoz képest (oké, tekintsünk el a Ferrariktól), de hát egy idő után jönnek a gányolások itthon.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:BMW
« Válasz #81 Dátum: 2013.03.31 12:09:10 »
Közben csendben, magamban azon gondolkodom, hogy így 2013 tavaszán lhukhggf a starletet a tyúkólból, az avensis prevencióját és toyota bácsi sgdsghdhfjh. Tudom, hogy a japán autók nagyon megbízhatóak, minden elismerésem, de ennek további kifejtésére részedről tudom ajánlani a starlet, a tömérdek avensis vagy beszélgessünk topikokat a jövőben. Köszi.


 [rohog] [rohog] music
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.31 14:10:50 írta music »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:BMW
« Válasz #82 Dátum: 2013.03.31 12:12:53 »
Áhm, bezzeg mikor megvédtem az autódat (pl. a négy henger miatt), nem küldtél el ilyen ékes szóhasználattal a francba  :flowers: ... Sebaj Cimbi, a stílus maga az ember - passzol hozzád az autód. Jó szórakozást a továbbiakban a "privát" topikodban, a Toyota fórumon  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:BMW
« Válasz #83 Dátum: 2013.03.31 12:37:24 »
Én is így gondoltam, köszi.  :flowers:

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Re:BMW
« Válasz #84 Dátum: 2013.03.31 12:46:04 »
aha. :-D
Szóval a francia és olasz autókat hajtják mint állat, a németeket átlagosan, vagy az átlagnál jobban vigyázzák, míg a japán típusokat egyenesen kímélik... O:-) ::)
Mert, hogy a megbízhatóság valami véletlen folytán éppen ezt a sorrendet mutatja.

Valahogy így, igen. A széles rokonságon belül mindenképpen ez az ábra. Némettől az Olaszon, a Svéden és a Francián át a Japánig totálisan ezek a tapasztalatok. Minden féléből, kicsitől a nagyig, minden nemzetből sokszoros mintán át, igen. Előírt szervizeket tűzön vízen át betartva a legjobb minőségű - többnyire gyári - alkatrészekkel pontosan az az ábra, hogy az autók nem robbannak le  sok százezer kilométerekkel sem.  :yes:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Re:BMW
« Válasz #85 Dátum: 2013.03.31 13:26:10 »
Áhm, bezzeg mikor megvédtem az autódat (pl. a négy henger miatt), nem küldtél el ilyen ékes szóhasználattal a francba  :flowers: ... Sebaj Cimbi, a stílus maga az ember - passzol hozzád az autód. Jó szórakozást a továbbiakban a "privát" topikodban, a Toyota fórumon  :yes:
Ezzel egyet értek. Egy teljesen off autónak nem igazán értettem, minek kell külön topic. Elmehetett volna az egyéb autók topicban...

Marci, ne légy tipikus BMW-s! Nem azzal van gond, hogy ilyen autót vettél, hanem, hogy a stílust is felvetted az utolsó 2 postodban. ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:BMW
« Válasz #86 Dátum: 2013.03.31 13:39:08 »
Ezzel egyet értek. Egy teljesen off autónak nem igazán értettem, minek kell külön topic. Elmehetett volna az egyéb autók topicban...

Marci, ne légy tipikus BMW-s! Nem azzal van gond, hogy ilyen autót vettél, hanem, hogy a stílust is felvetted az utolsó 2 postodban. ::)
Ezzel az erővel lehetne Opel, Renault, Citroen stb. topik is. De nem is ezzel van a gond. Viszont az azért tényleg mindennek a teteje, hogy valaki (jelen esetben én) az itt olvasott hibákra reagálva ír egy hozzászólást, melynek az a tartalma, hogy szerinte a Toyoták jobbak, és erre ilyen stílusban elküldik a fenébe. Jó reggelt, ez itt a Toyota fórum! Ahol tudtommal nincsenek privát topikok. És ilyen szóhasználat sincs.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:BMW
« Válasz #87 Dátum: 2013.03.31 13:55:51 »
moderáltam
Ez aztán a színvonal! Gratulálok!-(

music
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.31 14:11:54 írta music »

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:BMW
« Válasz #88 Dátum: 2013.03.31 15:28:48 »
moderáltam
music
Érthető, pedig gyönyörű jellemzés volt  ...  Cimbiről.

Érdekes, hogy Németországban többségében normális emberek vesznek BMW-t, nálunk meg akik prémium német autót vesznek, azok  :censored:. Odakint ezek teljesen hétköznapi autók, ráadásul több helyen államilag támogatottan, a fizetéshez képest olcsón juthatnak hozzá. Náluk egyáltalán nem prémium egy 3-as vagy 5-ös. Aki meg náluk 10 akárhány évesen használtan vásárolt kompaktot tart az általában tudja, hogy a társadalom melyik rétegébe tartozik, és illő szerénységet tanúsít. 
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.31 15:41:10 írta Agyarka »

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:BMW
« Válasz #89 Dátum: 2013.03.31 16:12:02 »
Gazdag társadalom a német, de azért ott sem mindenki teheti meg, hogy bemegy a szalonba, és vesz egy új 5er vagy E-klasse autót. Erős/felső középréteg teheti meg.