Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 868735 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2580 Dátum: 2021.04.24 08:48:58 »
Sziasztok!

Rémlem valaki tud segíteni.
2004 es Prius (2.gen), nál valamilyen elektromos hiba van.
A hibajelenség a következő: Az autó beindul, a képernyőn azt jelzi, hogy tölti a hibrid akkumulátort, de a töltési szint nem nő.
kb.: 2 percig jár a motor, aztán hátul a hibrid akkumulátornál valami relé leold, és abban a pillanatban a benzinmotor is leáll.
A képernyőn megjelenik a "main battery" ikon (hibrid akkumulátor). + egy felírat, amiben ha jól emlékszem az volt, hogy "Üres fokozatban az akkumulátort nem tudja tölteni." (az autó végig P ben volt)
+ A felkiáltójeles autó ikon is megjelenik. (ha jól tudom ez a hibrid rendszert jelenti)

A hibakód olvasás az alábbi hibákat jelezte: P0A80 , P1121, P2112

Ezután a hibrid akkumulátort szétszedtem, minden cellára rámértem 6,2-7V között volt minden cellának a feszültsége. 
Ezután minden cellát feltöltöttem, majd visszatérítettem 8V-ra, mindet megpucoltam, a legutolsó csavarig. A töltés 3 napig tartott, ez alatt a már feltöltött cellák feszültsége 0,1V ot esett.  Szóval szerintem ezek rendben vannak.
Újra összeraktam.
A hibajelenség továbbra is ugyanaz, annyi különbséggel, hogy már nem írja ki azt, hogy üresben nem lehet az autót tölteni. (ez is valami. :) )

Az autót be lehet rakni előre, és hátrameneti fokozatba, de csak a villanymotor hajtja, hiába jár a benzinmotor. 

Ami még érdekes: A kis 12V-os akkumulátort 1 hete cseréltem ki, az új akksít is teljesen feltöltöttem.  De amikor bekapcsolom az autót, pillanatok alatt lemerül, most vagy hibás az akkumulátor, vagy a hibrid akkumulátor leszívja belőle az áramot.

Valakinek van valami ötlete, hogy mi okozhat ilyen hibajelenséget?   (én a hibrid töltésvezérlőre gyanakszom, de szétszedve, azon sem látszik semmilyen elektromos hiba, persze ettől még lehet rossz.)

Esetleg Kecskemét környékén tud valaki, olyan szerelőt aki ért a Prius-hoz?

« Utoljára szerkesztve: 2021.04.24 08:52:25 írta Karesz76 »

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2581 Dátum: 2021.04.24 08:59:21 »
Sziasztok!

Rémlem valaki tud segíteni.
2004 es Prius (2.gen), nál valamilyen elektromos hiba van.
A hibajelenség a következő: Az autó beindul, a képernyőn azt jelzi, hogy tölti a hibrid akkumulátort, de a töltési szint nem nő.
kb.: 2 percig jár a motor, aztán hátul a hibrid akkumulátornál valami relé leold, és abban a pillanatban a benzinmotor is leáll.
A képernyőn megjelenik a "main battery" ikon (hibrid akkumulátor). + egy felírat, amiben ha jól emlékszem az volt, hogy "Üres fokozatban az akkumulátort nem tudja tölteni." (az autó végig P ben volt)
+ A felkiáltójeles autó ikon is megjelenik. (ha jól tudom ez a hibrid rendszert jelenti)

A hibakód olvasás az alábbi hibákat jelezte: P0A80 , P1121, P2112

Ezután a hibrid akkumulátort szétszedtem, minden cellára rámértem 6,2-7V között volt minden cellának a feszültsége. 
Ezután minden cellát feltöltöttem, majd visszatérítettem 8V-ra, mindet megpucoltam, a legutolsó csavarig. A töltés 3 napig tartott, ez alatt a már feltöltött cellák feszültsége 0,1V ot esett.  Szóval szerintem ezek rendben vannak.
Újra összeraktam.
A hibajelenség továbbra is ugyanaz, annyi különbséggel, hogy már nem írja ki azt, hogy üresben nem lehet az autót tölteni. (ez is valami. :) )

Az autót be lehet rakni előre, és hátrameneti fokozatba, de csak a villanymotor hajtja, hiába jár a benzinmotor. 

Ami még érdekes: A kis 12V-os akkumulátort 1 hete cseréltem ki, az új akksít is teljesen feltöltöttem.  De amikor bekapcsolom az autót, pillanatok alatt lemerül, most vagy hibás az akkumulátor, vagy a hibrid akkumulátor leszívja belőle az áramot.

Valakinek van valami ötlete, hogy mi okozhat ilyen hibajelenséget?   (én a hibrid töltésvezérlőre gyanakszom, de szétszedve, azon sem látszik semmilyen elektromos hiba, persze ettől még lehet rossz.)

Esetleg Kecskemét környékén tud valaki, olyan szerelőt aki ért a Prius-hoz?


Hatt ... elnezest a nem tul konstruktiv hozzaszolasert, de a leriasodat olvasva nekem ugy tunik hogy Kecskemet kornyeken te vagy az egyik legjobb Prius szakerto.  :]
Lehettem volna halasz ...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2582 Dátum: 2021.04.24 10:13:54 »
Szia!
Mondjuk ez a három együtt érdekes, hogy jött elő, semmi előjel, aztán ez a három?
A nagy akkura gondoltam én is egyből, de azt ha balanszíroztad is, akkor nagyon jó  :yes:
Az, hogy hátul egy relé leold, úgy érted, hogy hátul kattanás és aztán leáll?
Érdekes, hogy a P1121-re van több is, gondolom a hibrid meg a nem hibrid miatt:
https://www.engine-codes.com/p1121_toyota.html
Ez viszont már Prius, igaz, hogy Észak-Amerika, de gondolom ilyesmi van az európaiakban is:
https://www.youtube.com/watch?v=9NUrZ2WJRws
A P2112 ha jól értem, a fojtószelep problémája, az ECM nyitná, de szorul:
https://www.autocodes.com/p2112_2005_toyota_prius.html
Gázadásra hogy reagál?
Igaz, hogy itt Camry-nél, de egy jó pucolás videó:
https://www.youtube.com/watch?v=UGIgk8p1qus

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2583 Dátum: 2021.04.24 12:42:57 »
Szia!
Mondjuk ez a három együtt érdekes, hogy jött elő, semmi előjel, aztán ez a három?
A nagy akkura gondoltam én is egyből, de azt ha balanszíroztad is, akkor nagyon jó  :yes:
Az, hogy hátul egy relé leold, úgy érted, hogy hátul kattanás és aztán leáll?
Érdekes, hogy a P1121-re van több is, gondolom a hibrid meg a nem hibrid miatt:
https://www.engine-codes.com/p1121_toyota.html
Ez viszont már Prius, igaz, hogy Észak-Amerika, de gondolom ilyesmi van az európaiakban is:
https://www.youtube.com/watch?v=9NUrZ2WJRws
A P2112 ha jól értem, a fojtószelep problémája, az ECM nyitná, de szorul:
https://www.autocodes.com/p2112_2005_toyota_prius.html
Gázadásra hogy reagál?
Igaz, hogy itt Camry-nél, de egy jó pucolás videó:
https://www.youtube.com/watch?v=UGIgk8p1qus

Szia!

Köszi, ez hasznos lehet.
Az első  leírásban ez van: " Hibrid Toyota járműveknél P1121 = Hűtőfolyadék áramlásszabályozó szelep helyzetérzékelő áramköre elakadt. Lásd: P1121 Toyota"
Mondjuk ezt annyiból kizárnám, hogy a P1121 és a P2112 es kódoknál (most már csak ennyit ír ki) Mindkettő hibánál közös pont a fojtószelep beragadása.


Továbbá a kiemelt rész is érdekes, ez ha jól értem ugyanaz mint a nálam tapasztalt hibajelenség, amikor is 1-2 percig jár a motor majd leáll, és hátul halhatóan a relé lekapcsolja a hibrid akkumlátort.:

Idézet
P1121 TOYOTA jelentése
A gázpedál helyzetérzékelője a fojtószelepházra van felszerelve, és rendelkezik 2 érzékelővel a gázpedál helyzetének és a gázpedál helyzetének hibás működésének észleléséhez.
A gázpedál helyzetérzékelőjét a gázpedál köti össze a gázpedállal, és a Motor Control Moduel ( ECM ) VPA és VPA2 kapcsaira alkalmazott feszültség 0 V és 5 V között változik a gázpedál nyitási szögének arányában. .
Az ECM a VPA és VPA2 terminálokból érkező jelek alapján megadja a gázpedál aktuális nyitási szögét, és az ECM ezekre a jelekre alapozva vezérli a fojtószelep motorját.
Ha a P1120 kódot tárolja, akkor az ECM kikapcsolja a fojtószelep motor és a mágneses tengelykapcsoló áramellátását, és a fojtószelepet a visszatérítő rugó teljesen lezárja.
A fojtószelep nyitási szögét azonban a gázpedál vezérelheti a fojtószelep kábelén keresztül.

Egyébként most nézem, hogy a P1121 re már 2018 ban is panaszkodott az autó, de egész idáig semmilyen hibajelenséget nem tapasztaltam.
(szerencsére a kiolvasott hibakódokat mindig elküldöm magamnak emailban, igy a régi hibák is megvannak)


Ha sikerül megjavítani, nyitok egy prius szervízt Kecskeméten :D   :lol:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2584 Dátum: 2021.04.24 14:13:01 »
Akkor fojtószelep vizsgálata lesz, ha jól értem?

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2585 Dátum: 2021.04.24 21:03:03 »
Akkor fojtószelep vizsgálata lesz, ha jól értem?

Már meg is történt, szétszedtem, és tényleg teljesen be volt ragadva, picit sem tudtam megmozdítani.
Aztán 1 órás ultrahangos fürdőzés, szinte újjá varázsolta.
Összeraktam, és az autó működik!

Mondjuk, továbbra sem tökéletes.
Most a változatosság kedvéért a sebességmérő és környéke, nem működik. Valamint az üzemanyag fogyasztást sem méri.  :cry:
Nem tudom ezt mi lelte, mert ilyen dolgokhoz nem nyúltam.   Remélem csak valami biztosíték ment ki.  Bár régen is volt olyan hogy időnként elment a sebességmérő, de ez csak időnként fordult elő, és viszonylag könnyen vissza tudtam kapcsolni.
Most sehogy nem tudtam visszavarázsolni. :(

A P1121hibakódot azt jelenleg is mutatja, ez most vagy a pedál érzékelő (bár ez jól működik). Vagy a hűtőfolyadék áramlás érzékelő (amit fogalmam sincs hol van) :D

Valamint a "felkiáltó jeles autó" ikon is megmaradt.  (ez mondjuk akár a hűtés hibájával is összefüggésben lehet)

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2586 Dátum: 2021.04.25 20:02:39 »
Mára minden hiba eltűnt.  (kipihente magát)
Viszont a kijelző továbbra is eléggé halottnak néz ki, (az index nyilai világítanak csak)  és az a furcsa, hogy a fogyasztást sem méri.
Kicsit furcsa, nem tudom, hogy a kettőnek mi köze van egymáshoz, mert ugye nem ugyanazon a kijelzőn jelenik meg a fogyasztás.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2587 Dátum: 2021.04.25 20:19:39 »
Hála Istennek, hogy egy hiba már meglett  :clap:
Lassan, de biztosan lesz haladás, ahogy látom  :)
Van erről a szelepről sok anyag, például a helye is (ha nem tévedek), meg videó:
https://www.autocodes.com/p1121_2007_toyota_prius.html

Ez a sebességmérő meg gondolom valami kontakt, esetleg hozzáértél valamihez, de nem szorosan ehhez kapcsolnám én sem  :no:
Szerk.:
Lehet, hogy láttad ezt, itt egy kondenzátor csere a megoldása a vak kijelzőnek:
https://www.youtube.com/watch?v=ZaYyhLBHrRw
Mondjuk a szétszedés-összerakás a meló, a csere az 1-2 perc lehet (szokás szerint...)
« Utoljára szerkesztve: 2021.04.25 20:36:11 írta vd1234 »

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2588 Dátum: 2021.04.26 08:51:15 »
Szia!


Igen néztem ezt a kondi cserét, akár ez is lehet a baj.
De az a különbség, hogy a gyereknek csak a sebességmérő fekete. Viszont a fogyasztási adatokat 0 mpg azt írja.
Nekem ott nem jelenik meg szám. :(   Szóval kicsit összetettebb lehet a gond.
Hát nem tudom mihez érhettem hozzá. csak a hibrid akkumulátort baxtatam, más vezetéknek a közelébe sem mentem. 
(illetve + a fojtószelep vezetékeit húzgáltam le, mondjuk ez akár lehet összefüggésben a fogyasztással, mert gondolom ennek az állásából számol sok mindent)

johnny6

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2589 Dátum: 2021.05.17 13:20:47 »
Sziasztok!

Prius gen2-nél kiolvasott hibakód P0A80.
Ahogy néztem Hybrid Assistant-tel a 14-es blokkal lehet valami.
Holnap beviszem azért márkaszervízbe, nézzék meg, de ha tényleg az a gond, akkor csinálni úgyse fognak semmit.
Hibrid akku szervizelésére, javítására tudnátok valaki hozzáértőt ajánlani Szekszárd-Pécs útvonalon vagy közelében Tolna-Baranya megye környékén?

Bai790401

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2590 Dátum: 2021.06.05 18:59:25 »
Prius 2 esetèn Thule adapter+vonóhorog (bicajszállîtó miatt)felszerelèse van folyamatban!
Canbus bekötèse után elszállt az index cserèltem a 10 a -os biztos! Nem volt jó a canbus! Aksira kötès le-fel! Summa summárom most már minden visszaállîtva eredeti állapotba piros felkiáltójel ès el sem indul az autó, de az index legalább megy!!!!Részét vagy mi segîthet ? Köszönöm

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2591 Dátum: 2021.06.05 19:04:14 »
Resetet meg kell próbálni, ha nem segít akkor, hibakódot kell kiolvasni, abból többet meg lehet tudni.

Bai790401

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2592 Dátum: 2021.06.05 19:06:12 »
Hogy lehet a resetet megcsinálni?

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2593 Dátum: 2021.06.05 19:26:32 »
Akkumulátor sarut leveszed, vársz 20-40 másodpercet és ennyi.
Mindent el fog felejteni, még a rádió adásokat is.

Ha a hiba még ez után is újra jelentkezik, akkor valami félre lett kötve, és valami zárlat lehet.
Ebben az esetben, érdemesebb lehet lekötni az új vezetékeket, és megint resetelni.

De érdemes beruházni egy hibakód olvasóra, akár valami 2-4000 ft os kínai is jó.
Mobiltelefonos appal együtt a hibák 99% át azok is kijelzik, és sok esetben már azt is megmondják mi lehet a baj, de ha nem ismeri a kódot akkor a neten rákeresel, és 100 oldalt találsz ahol ezeket leírják.
A hibákat is tudja törölni.

Én enélkül már nem szívesen megyek sehova.

Pár napja is jó lett volna ha nálam van.
Pont a Lexusomért mentünk volna a priusal Halásztelekre, amikor is Dabasnál az autó hibrid rendszer hibát írt ki, és megállt.
Tudni kell, hogy a sebességmérő része van hogy müködik, és van hogy nem.  Erre még keresem a megoldást. (több helyen hibás forrasztást olvastam)
A lényeg, az hogy hiába reseteltem le az autót, 2 perc múlva ugyanezt játszotta el.
A kocsit haza kellett vontatni.  Tudtad azt, hogy a Prius is tud úgy gyorsul mint egy Tesla? Csak vontatni kell, és néha úgy hátba vág az ülés mint egy Teslában. :D
itthon rádugtam a hibakód olvasót, és kiderült, hogy kifogyott a benzin. (a kijelző hiba miatt csak tippelni lehetett mennyi van benne)

Ha nálam van akkor több órányi szívástól mentettem volna meg magamat.

Bai790401

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2594 Dátum: 2021.06.05 22:31:14 »
Az akkumulátor lemerült teljesen k.o.
Lehet hagyományosan tölteni, vagy milyen új akkumulátort kell vennem bele! Nem is indult be a benzinmotor mèg bikázás alatt sem!
Hibakódok garmadája, tanácstalan vok!
Mit javasoltok?