Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 868606 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2565 Dátum: 2021.02.04 12:45:21 »
Budapest - esetleg Biatorbágy - környékén tudsz ilyet mondani?
Én még 150e környékén járok, de sok a rövid út.

Nézd, a ToyCar Pomázon van, őket ajánlom a nyugati oldalon.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2566 Dátum: 2021.02.04 12:47:29 »

 Szekesfehervar.
 Viszont ha szabad, kihasznalnam a "ha a kisujjam nyujtom, a fel karom kell" jelenseget. :] Ha ezekhez is van kapcsolatod, szeretnek meg ...
 - USB csatlakozokat beepiteni a bal oldalra es a csomagtartoba
 - Vonohorgot felszereltetni (kizarolag bicikli szallitashoz)
 Ez utobbi azert erdekes, mert engem eddig azzal kuldtek el, hogy a Prius alvaza ugy van kialakitva hogy nem lehet ra horgot szerelni, mivel nem vontathat. Igy nem is szereltek fel. Ezzel szemben tobb Prius-t latok vonohoroggal mint anelkul.  :]
 Minden segitseget nagyon koszonok.


Keresd meg Rávész Pétert, Ő Pestszentlőrincen rendel és megoldja az összes leírt kérdéskört.   Valóban nem lehet vontatni a Prius-asl, pontosabban a P1-3-al, a P4 már vontathat, mint ahogy az Auris is, ha erősített az invertere.  Viszont kerékpártartó szerelhető rá, ami szintén vonószemes, de csak úgy néz ki, mint egy vonóhorog.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2567 Dátum: 2021.02.06 00:02:11 »

Keresd meg Rávész Pétert, Ő Pestszentlőrincen rendel és megoldja az összes leírt kérdéskört.   Valóban nem lehet vontatni a Prius-asl, pontosabban a P1-3-al, a P4 már vontathat, mint ahogy az Auris is, ha erősített az invertere.  Viszont kerékpártartó szerelhető rá, ami szintén vonószemes, de csak úgy néz ki, mint egy vonóhorog.

 Nagyon koszonom a segitseget.
 Bar a Toycar kicsit szimpatikusabb ha a tavolsagot nezem. Majd privatban rad irnek Revesz Peter elerhetosegeivel kapcsolatban, nem vagyok regisztralva facebook-on.
  Erdekes amit irtal, azt nem tudtam hogy az Auris-ok kozott akad erositett inverteres, mivel eddigi tudomasom szerint a P3 HSD hajtast dobtak a kasznijaba. Viszont egyszer lattam egy Aurist utanfutot vontatni ... kicsit megemeltem a szemoldokom.  :] 
  Eddig ugy tudtam hogy a Prius+ es a PHV rendelkezik erosebb inverterekkel ... ami vegulis mindegy, ezek sem vontathatnak.

Lehettem volna halasz ...

Babszi

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2568 Dátum: 2021.02.28 11:36:07 »
Sziasztok!
Prius 3 hátsó kerékcsapágy  csere után, olyan lett a műszerfal mint a karácsonyfa. Szinte minden világít, ABS, ASR, ESP, fék, nem  működik a tempomat stb.
Találkozott már valaki ilyennel? Az ABS csatlakozó megfelelően lett visszadugva. Valakinek ötlet?
Köszönöm.

Ronin 8

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2569 Dátum: 2021.02.28 12:45:37 »
Hibakód olvasàs csodàkra kèpes.De valami az ABS -nèl nem adta ki szerintem.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2570 Dátum: 2021.02.28 14:09:01 »
Sziasztok!
Prius 3 hátsó kerékcsapágy  csere után, olyan lett a műszerfal mint a karácsonyfa. Szinte minden világít, ABS, ASR, ESP, fék, nem  működik a tempomat stb.
Találkozott már valaki ilyennel? Az ABS csatlakozó megfelelően lett visszadugva. Valakinek ötlet?
Köszönöm.
Szia!
Ha jól emlékszem, itt a szenzor egyben van a csapággyal. Ha igen, akkor vagy a szenzor gyári hibás, vagy kontakthiba, ha nem szakadt meg valamiért a  szenzor vezetéke. Érdemes lenne kimérni a szenzort, megnézni a kontaktot. A kábelszakadásnak kis esélyét látom, arra szokott vigyázni az ember...
Próbaképpen rádugnám a régit, hogy akkor mit mit csinál.

Babszi

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2571 Dátum: 2021.02.28 18:09:24 »
Hibakód olvasàs csodàkra kèpes.De valami az ABS -nèl nem adta ki szerintem.
Nem képes csodákra.....
Azt írta, amit eddig is tudtam. Jobb és bal hátsó ABS érzékelő hiba.
De azért köszi.

Babszi

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2572 Dátum: 2021.02.28 18:14:50 »
Szia!
Ha jól emlékszem, itt a szenzor egyben van a csapággyal. Ha igen, akkor vagy a szenzor gyári hibás, vagy kontakthiba, ha nem szakadt meg valamiért a  szenzor vezetéke. Érdemes lenne kimérni a szenzort, megnézni a kontaktot. A kábelszakadásnak kis esélyét látom, arra szokott vigyázni az ember...
Próbaképpen rádugnám a régit, hogy akkor mit mit csinál.
Szia!
Köszönöm megoldódott, csere közben beindították, úgy  hogy nem volt összedugva a csatlakozó. Eltárolta a hibát, és amíg nem töröltem addig bármit csináltam nem indította el a kapcsolódó rendszereket.
Hibatörlés után minden rendben működik, nem dobja vissza a hibákat.
Köszönöm.

sanyi1963bp

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2573 Dátum: 2021.03.02 14:39:40 »
SZiasztok
2004-es Prius , jobbkormányos, mert Írországban vagyok
próbáltam rendelni egy készüléket hogy a rádió hátuljába bedugva az kapcsolja nekem a bluetoothos telefonomat a rendszerhez

De rossz kütyüt küldtek és emiatt valami zárlatba kerülhetett és valami elszállt

felsorolom mi nem működik

a központi zár vevője, a belső világítás

Valamint a rádió elfelejti a beállított állomásokat és az óra, meg a napi kilométer számláló is visszaáll nullára minden inditás után

Néztem a rajzokat van egy olyan vezeték, amiben akkor is van áram ha nincs gyújtás, gondolom ez lehet a halott a jele B+

vajon melyik lehet a biztosítéka vagy mi más lehet a baj, mert biztit nem találtam ami kiégett volna

tud erről valaki valamit ?

Köszönöm

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2574 Dátum: 2021.03.02 17:50:22 »
Szia!

Így hirtelen itt a 24-es és a 12-est is megnézném (39 mp-nél), valamint 1:40-nél a 17-est és a 23-ast.


Meg még amit jónak látsz :)
« Utoljára szerkesztve: 2021.03.02 17:56:20 írta vd1234 »

Attila81

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2575 Dátum: 2021.03.27 21:37:42 »
Sziasztok!
Prius 2-vel kapcsolatban lenne kérdésem:
Ha meleg a motor, fűtés kikapcsolva, zöldre töltött akksinál normális ha mégis jár a motor miután megállok vele nullára?! Válaszokat előre is köszönöm!

Attila81

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2576 Dátum: 2021.03.28 17:48:25 »
ezt a videót készítettem:
www.youtube.com/watch?v=C1jc_ZUaMxs
« Utoljára szerkesztve: 2021.03.28 17:50:38 írta Attila81 »

M3k

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2577 Dátum: 2021.04.14 18:18:06 »
Sziasztok!

Adott egy 2011-es Prius III. Az történt hogy munkából hazafele jövet (30 perc kb.) úgy kezdette el járni a motor mintha a gázt pumpálnám, és mintha kicsit erőt is vesztett volna. Félreálltam, alapjáraton továbbra is ez volt a tünet, aztán leállt a motor mert feltöltötte az akksit a megfelelő szintre. Pumpálás közben a kipufogóból kénes szerű csatorna szag jött. Ezek után normál módba kapcsoltam eco-rol és elindultam a hátralevő 1km-t megtenni. Szépen gyorsult, normálisan járt, nem volt kénes büdös szag. Hazaértem, kicsit álltam a ház előtt, normális volt az alapjárat. Ilyet csinált már egyszer 2 éve, de azóta egyáltalán nem. Szerintetek mi lehetett ez? Holnap inkább bkv? (felnyitottam a motorháztetőt de semmi rosszat nem láttam, szintek rendben, egyedül a motor bal oldala volt olajgőzös, nem tudom e számít ez valamit) 169e km van a kocsiban. Köszönöm előre is a válaszokat!

M3k

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2578 Dátum: 2021.04.14 21:47:35 »
Hidegen sem lett jobb. Révész Péter elérhetőségét én is el szeretném kérni ha lehet. Földik vagyunk :)

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2579 Dátum: 2021.04.14 22:02:32 »
Hidegen sem lett jobb. Révész Péter elérhetőségét én is el szeretném kérni ha lehet. Földik vagyunk :)

Az elerhetosege nekem is kene  :]
Lehettem volna halasz ...