Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 874948 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2520 Dátum: 2020.11.08 11:39:14 »
Sziasztok! Vácon vagy közelében tudtok ajánlani szerelőt, szervízt, aki ki is jön helyszínre? Nem merek a P2-kémmel mozdulni, mert a benzinmotor bekapcsolása nagy zajjal jár. Mintha a kipufogó repedt volna meg, de a katalizátor lopást is hallottam már mint lehetséges okot  - bár nyomát nem láttam. Előre is köszi a tippeket!
Szerelőt ott nem tudok - talán legközelebb a a ToyoTeam Garage van.
Ha nem ellopott katalizátor vagy kipufogó, akkor lehet még eldugult EGR - nem csak a hűtő, a szívó csonkig minden - legrosszabb esetben hengerfej is.
Viszont ha pár másodperc után elmúlik, akkor az lehet a párás időtől - nálam ilyen akkor szokott előfordulni, ha én állítom le a motort.
« Utoljára szerkesztve: 2020.11.08 11:41:19 írta afekete »
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2521 Dátum: 2020.11.11 18:25:28 »
Sziasztok. Van érdekes kérdésem, talán kapok választ. A prius3 ban a vezető oldali klyma működik, de a másik oldalon kinti hőmérsékletet fúj. Ha van tipp, érdekelne??!!

Egyrészt az air mix motor hibája is lehet, de inkább az a valószínű, hogy a hűtőfolyadék szintje alacsony, esetleg a keringtető villanymotor a halálán van. Én első körben ezeket ellenőrizném, majd egy TS kiolvasást csinálnék. Szélsőséges esetben akár kezdődő hengerfej is lehet.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Szultan82

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2522 Dátum: 2020.11.22 12:57:30 »
Sziasztok!

P2-es priusnál olyan hibajelenséget tapasztaltam, hogy az érintőpanel semmire sem reagál, reseteltem a fogyasztást és azóta semmi, viszont ha tolatok és úgy nyomogatom a panel pl hova parkoljak, akkor reagál minden érintésre a parkoló menü keretein belül. Ebből gondolom hogy nem a panel döglött meg. Illetve még annyi hogy a kormányról nem veszi az első- és hátsó ablakfűtést. Valakinek van valami ötlete esetleg? Előre is köszönöm.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2523 Dátum: 2020.11.23 18:44:19 »
Sziasztok!

P2-es priusnál olyan hibajelenséget tapasztaltam, hogy az érintőpanel semmire sem reagál, reseteltem a fogyasztást és azóta semmi, viszont ha tolatok és úgy nyomogatom a panel pl hova parkoljak, akkor reagál minden érintésre a parkoló menü keretein belül. Ebből gondolom hogy nem a panel döglött meg. Illetve még annyi hogy a kormányról nem veszi az első- és hátsó ablakfűtést. Valakinek van valami ötlete esetleg? Előre is köszönöm.

Ez a kormány átvezetőkábel hibája. Ismert hiba a P2.-nél, egyszerűen elhasználódik az évek alatt. Előnye, hogy simán beszerezhető (javaslom ne a legolcsóbb kínait vedd) és könnyen cserélhető is. Ezzel együtt én elvinném vagy az Elite Autóhoz, vagy a ToyCar-hoz, de szerintem Révész Peti  is átdobja pár perc alatt az újat.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Szultan82

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2524 Dátum: 2020.11.24 17:45:04 »
Köszönöm szépen. Felkeresem Őket, remélhetőleg rá is érnek mostanság.

Dkalman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2525 Dátum: 2020.11.30 08:50:46 »
Sziasztok!
Egy 2011-es p3-asom van 205.000 km-mel. Egy hete tapasztalom, hogy hideg indításnál kattogó/csattogó hangot ad ki a motortérből, amely kb 30 mp múlva elmúlik... Valakinek valami ötlet? Vagy hasonló tapasztalat?
Köszönöm a válaszokat előre is!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2526 Dátum: 2020.11.30 09:56:51 »
Szia!

Leállításkor csöndes?
Motorolaj milyen benne, mikor cserélted?
« Utoljára szerkesztve: 2020.11.30 09:58:25 írta vd1234 »

Dkalman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2527 Dátum: 2020.11.30 10:33:31 »
Szia!
Leállítás csendes, rendben van.
Motorolaj típust nem tudok mondani, szerelő intézi... most volt cserélve a héten. Előtte is hallottam már...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2528 Dátum: 2020.12.02 18:38:22 »
Sziasztok!
Egy 2011-es p3-asom van 205.000 km-mel. Egy hete tapasztalom, hogy hideg indításnál kattogó/csattogó hangot ad ki a motortérből, amely kb 30 mp múlva elmúlik... Valakinek valami ötlet? Vagy hasonló tapasztalat?
Köszönöm a válaszokat előre is!

Szívócső párásodás lesz. Nem üzemmeleg motor leállításakor az őszi párás időben előfordul.  Ellenszere:  csak üzemmeleg motort állítsunk le.
Mit csináljak, ha csak rövid ideig használom a kocsit?  Nagyon egyszerű, kapcsold ki a fűtést és addig ne állítsd le, míg önmagától le nem áll.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Dkalman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2529 Dátum: 2020.12.04 13:51:19 »
Szívócső párásodás lesz. Nem üzemmeleg motor leállításakor az őszi párás időben előfordul.  Ellenszere:  csak üzemmeleg motort állítsunk le.
Mit csináljak, ha csak rövid ideig használom a kocsit?  Nagyon egyszerű, kapcsold ki a fűtést és addig ne állítsd le, míg önmagától le nem áll.

Köszönöm a választ. Kipróbálom.
Bár általában napi 40 km-et megyek (20/20). Tehát nem gondolom h az üzemmeleg motor hiányozna....
De megnézzük 🙏

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2530 Dátum: 2020.12.05 13:13:16 »
Köszönöm a választ. Kipróbálom.
Bár általában napi 40 km-et megyek (20/20). Tehát nem gondolom h az üzemmeleg motor hiányozna....
De megnézzük 🙏
Ha üzemmeleg a motor, akkor viszont nincsen jó hírem, mert kezdődő hengerfejesség is szóba jöhet. Kellene egy indikátoros hűtőfolyadék kontroll.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

sonic60

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2531 Dátum: 2020.12.14 19:30:46 »
Üdv. Autovásárlás előtt állok, a kiszemelt tipus Toyota Prius 2 . Hollandiából származik,vezetett szervízkönyv, 260000km.van benne. Az érdekelne hogy erre a tipusra mennyire jellemző a túlzott  olajfogyasztás(olvastam pár helyen hogy 250 E.km-nél ezek a motorok elkezdik enni az olajat és csak motorfelújítással orvosolható a probléma) és vásárlás előtt mire kellene figyelni ami árulkodó lehet esetleg. Segítségeteket előre is köszönöm.
« Utoljára szerkesztve: 2020.12.14 19:34:06 írta sonic60 »

VBSZ

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2532 Dátum: 2020.12.29 05:52:21 »
Sziasztok.
Új vagyok még itt és még nem nagyon
 ismerem ki magam viszont remélem tud
valaki nekem segíteni ötlettel.
Van egy Prius 2 hibridem 2006
Egy olyan problémám van,hogy
mikor indulni szeretnék és fék benyomás
utána meg D-be és mielőtt fölengednék a féket
hallatszik egy nyikorgás mind egy
"kenetlen szekér" de viszont amint elindulok
vele semmi zaj.
Van valakiknek ötlete mi lehet?
Mindha az inverter felőlről jönne a hang.
Köszi nektek.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2533 Dátum: 2020.12.29 18:59:47 »
Sziasztok.
Új vagyok még itt és még nem nagyon
 ismerem ki magam viszont remélem tud
valaki nekem segíteni ötlettel.
Van egy Prius 2 hibridem 2006
Egy olyan problémám van,hogy
mikor indulni szeretnék és fék benyomás
utána meg D-be és mielőtt fölengednék a féket
hallatszik egy nyikorgás mind egy
"kenetlen szekér" de viszont amint elindulok
vele semmi zaj.
Van valakiknek ötlete mi lehet?
Mindha az inverter felőlről jönne a hang.
Köszi nektek.

Helló, nagy valószínűség szerint a P fokozatban a mechanikus retesz nyekereg, mert feszült állapotban lehet.  Próbálj meg úgy leállítani a kocsit, hogy üzemi fékkel megállsz, rögzítőféket aktiválod, majd P-be teszed.   Indításnál D-be teszed fékkel, majd inaktíválod a rögzítőféket.  Szerintem ez a baja.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Bodjan

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2534 Dátum: 2021.01.01 10:39:32 »
Sziasztok,

Egy hete vasaroltam egy 2. generacios Toyota Priust (2005-os, 200000km-el), amivel az a problemam, hogy a kilometerora van mikor nem jelenik meg a gyujtas raadasat kovetoen.
Probaltam vegignezni az elozo 169 oldal kommentjeit, de nem talaltam ilyen problemat (vagy rossz kulcsszot hasznaltam a kereseshez).
Az erdekessege a dolognak az, hogy ha kinyitom a hatso ajtot es ugy inditom az autot akkor visszajon a kepernyo. A hibajelenseg altaloban az utan jon ki ha hasznaltam az autot, tehat napi elso hidegben inditaskor nem jelentkezett (legalabbis eddig) a problema.

Van valakinek valami otlete mi lehet a gond? Merre keresgeljek?