Felhasználónév: Jelszó:

Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 454264 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

tomasz77

• Újonc
  • *
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2505 Dátum: 2020.08.24 19:01:40 »
Köszi!

Zuglóban van valakinek techstream-je? Persze, házhoz megyek. Fölöslegesen nem vinném márkaszervízbe. (Nekem is volt ilyen kábel kb. 3 napig, de valahol elhagytam, amit a ami napig nem értek, mert annyira nem kicsi. :)

Trotter66

• Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
  • Autó: Toyota C-HR Hybrid 2018, Toyota Corolla E110 1,8 USDM 1998
« Válasz #2506 Dátum: 2020.08.25 18:59:58 »
Köszi!

Zuglóban van valakinek techstream-je? Persze, házhoz megyek. Fölöslegesen nem vinném márkaszervízbe. (Nekem is volt ilyen kábel kb. 3 napig, de valahol elhagytam, amit a ami napig nem értek, mert annyira nem kicsi. :)

Van, de nem fórumtag.
Sors bona nihil aliud

bghlaci

• Újonc
  • *
  • Autó: Toyota Yaris 1.0 VVT-I 2003, Auris TS Hybrid 2014
« Válasz #2507 Dátum: 2020.08.29 11:46:27 »
Hengerfej

No szétszedtem. Tényleg a tömítés engedett át.
Kicsit megkönnyebbültem, mert ha lebontom a kocsit és még sem az a gond, akkor mérges lettem volna. Két napja küzdök a sok vacak lebontásával, hogy hozzáférjek a motorhoz  :lol:
Szerencsére időben leállítottam a kocsit így nem égett át, csak a tömítő felület mattult be egy kicsit.
Festék teszttel, és a kés teszttel sem sikerült hibát felfedeznem a felületen tisztítás után. A legnagyobb felületi hiba a gyári sík köszörű csíkozása.
A gyertyákon és a hengerfej kormozódásán is egyértelműen látszik, a különbség.

Régi kocsimon egy F Astrán is volt egyszer ilyen hibám. Ott viszont nem foglalkoztam vele, és hajtottam addig amíg le nem rohadt az út szélén, mert hát nem nagyon ette a vizet, és ment is.
Ott sem volt nagyobb a kifújás, de ott már elég mélyen beégett a felület, így kénytelen voltam gépműhelyben síkba köszörültetni, ami sokkal nagyobb macera és költségesebb mint a helyén letisztítani és kicserélni a tömítést.

Ha tobbszor is felfott a viz a motorban, akkor azt a hengerfejet bizony sikba kel huzni, mert kesobb bajt csinal. Hengerfejcsavarok csereje is erosen ajanlott. Tovabba, ha mar ugyis szet van boritva a motor, hasznos lenne kivenni a szelepeket es megtisztitani a lerakosadoktol es szelepszarszimeringeket cserelni. Azok nagyon nem szeretik a tartos tulmelegedest es a benzint az olajban. Visszabb kerdezted milyen markaju hengerfejtomites a jo minosegu. Tapasztalataim szerint manapsag az Elring a legjobb minosegu utangyartott, ugy tomitesek mint szimeringek teren. Viktor Reinz-el sok a problema (foleg a fekete szelepszarszimeringekkel), amiota arab uzleti erdekeltsegbe kerultek, romlott a minoseg. Ajusa es Glasser szar, Corteco szintugy. A Payen es Goetze sem rossz, de ugyanannyiert mar kapsz Elringet. Szimering teren a Toyota eggyik gyari beszallitoja NOK.

bghlaci

• Újonc
  • *
  • Autó: Toyota Yaris 1.0 VVT-I 2003, Auris TS Hybrid 2014
« Válasz #2508 Dátum: 2020.08.29 11:55:06 »
Szóval Prius hengerfej.
Nekem jó eséllyel most ez lesz a problémám.

Mennyire jellemző hiba ez? Sajnos volt egy elektromos vízpumpa hibám. Alpokban meg párszor megforrt a víz, mire rájöttem mi a gond.
Azóta vagy 60ezer km belement probléma nélkül a kocsiba, de adhatott a tömítésnek a melegedés.

Van valami bevált hengerfej tömítés márka?
Holnap megveszem aztán hétvégén kicserélem.

Ismerosom egy arc a markaszervizbol es o meselte, hogy a 2013 elotti modelleknel (1.8 motor) van gond az elektromos vizpumpa vezerlo softwarevel, tortenetesen az, hogy tul alacsony fordulaton porgeti es emiatt tartos ***atasnal tulmelegszik a motor es idovel elvetemedik a hengerfej. Software update a megoldas a problema gyokerere, az uj verzioval mar sokkal hatekonyabb a vizpumpa mukodese.

jalot

• Újonc
  • *
  • Autó: p3
« Válasz #2509 Dátum: 2020.10.01 21:00:24 »
Helló!
Nos hogy sikerült a hengefej tömítés csere? Nagyun nehéz eset?
Ódv Jalot

Bkar

• Újonc
  • *
  • Autó: Toyota Prius 2007
Fékezésnél
« Válasz #2510 Dátum: 2020.10.20 06:54:49 »
Sziasztok! Egy 2007-es Priusom van és néha fekezésnél felvillan a piros háromszög és azt írja ki, hogy probléma. Esetleg valaki tudja, hogy ez miért lehet? Ez a kerékcserék óta van. Köszi!

Trotter66

• Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
  • Autó: Toyota C-HR Hybrid 2018, Toyota Corolla E110 1,8 USDM 1998
Re:Fékezésnél
« Válasz #2511 Dátum: 2020.10.20 13:27:19 »
Sziasztok! Egy 2007-es Priusom van és néha fekezésnél felvillan a piros háromszög és azt írja ki, hogy probléma. Esetleg valaki tudja, hogy ez miért lehet? Ez a kerékcserék óta van. Köszi!

Privátban már válaszoltam.
Sors bona nihil aliud