Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 868596 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

jalot

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2490 Dátum: 2020.08.14 22:58:21 »
Hello. Ja persze igazad van. nekem 500e km van a motorban de aránylag rendben van. autópályán viszi a 190 et de még így sem mult el az a fura rángatás.perszer megpróbálom amit mondtál köszi.az egr szelepről.Remélem az lesz de az aksik se valami jók 2009 évjárat itt már gondolom nem cserélik ki garanciába. :cry:ss
s

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2491 Dátum: 2020.08.16 17:24:31 »
Sziasztok,
lehetseges e hogy nehany LED nem mukodik a bal oldalon levo kapcsolocsoportban? Esetleg gyarilag nem vilagit az osszes kapcsolo? Prius 3 .
« Utoljára szerkesztve: 2020.08.16 17:40:30 írta tomahawk »
Lehettem volna halasz ...

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2492 Dátum: 2020.08.16 17:45:28 »
A bal oldali ajtobol hianyzik egy dugo ... ki tudja miert, de van ott egy lyuk.  A markaszervizben azt mondtak hogy nekik nincs. Tudnatok javasolni valakit akinel be lehetne szerezni? Jelenleg le van ragasztva cellux-szal hogy ne menjen be viz ha lemosom. :]  Szinten Prius 3.
Lehettem volna halasz ...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2493 Dátum: 2020.08.17 05:24:26 »
Szia!

Valamilyen csődugó / gumidugó / műanyag dugó nem jó bele? Vannak collos, illetve mm-es méretekben is, pl.:
https://www.timarvasker.hu/muanyag-dugo-lamellas-15mm-fekete/t

Carinánál annak idején az első toronycsapágyak tetején hiányoztak a dugók, megmértem a lyuk átmérőjét és csőszerelvényboltban vettem megfelelő méretű, sima gumi lefolyódugót. A karikás fület levágtam, azóta is jó hála Istennek.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2494 Dátum: 2020.08.17 09:38:03 »
A bal oldali ajtobol hianyzik egy dugo ... ki tudja miert, de van ott egy lyuk.  A markaszervizben azt mondtak hogy nekik nincs. Tudnatok javasolni valakit akinel be lehetne szerezni? Jelenleg le van ragasztva cellux-szal hogy ne menjen be viz ha lemosom. :]  Szinten Prius 3.
Nézd meg a ToyoDIY oldalon a cikkszámot alvázszám alapján és az alapján meg tudod rendelni bármelyik Toyota márkaszervízben. Ezek nem szoktak drágák lenni.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2495 Dátum: 2020.08.17 21:55:52 »
Néztem ott, igaz nem alvázszám alapján, de nem találtam ilyen alkatrészt.
Egyébként milyen ez már egy márkakereskedéstől, hogy nem segít? Itt Pécsen nagyon rendesek voltak mindig, amikor segítséget kértem tőlük alkatrész ügyben, bármit beszereztek 2 db szelepéktől kezdve, volt olyan hogy egy darab csavart (!)  Belgiumból hoztak ide.

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2496 Dátum: 2020.08.17 23:00:45 »
Koszi szepen a segitsegeket, vegulis csak egy dugo kene bele, nem baj ha nem gyari. Azert lehet megkerdezek egy masik Toyota markaszervizt.
Kulonben az en  Carina-m egyik tornyarol is hianyzott a zarukupak. 
A kapcsolocsoport vilagitasat meg tudnatok nezni? Mar akinek van a kozeleben egy Prius 3. :]  Fogalmam sincs hany kapcsolonak kene vilagitania ....
Lehettem volna halasz ...

KeriL

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2497 Dátum: 2020.08.18 20:59:03 »
Hengerfej

No szétszedtem. Tényleg a tömítés engedett át.
Kicsit megkönnyebbültem, mert ha lebontom a kocsit és még sem az a gond, akkor mérges lettem volna. Két napja küzdök a sok vacak lebontásával, hogy hozzáférjek a motorhoz  :lol:
Szerencsére időben leállítottam a kocsit így nem égett át, csak a tömítő felület mattult be egy kicsit.
Festék teszttel, és a kés teszttel sem sikerült hibát felfedeznem a felületen tisztítás után. A legnagyobb felületi hiba a gyári sík köszörű csíkozása.
A gyertyákon és a hengerfej kormozódásán is egyértelműen látszik, a különbség.

Régi kocsimon egy F Astrán is volt egyszer ilyen hibám. Ott viszont nem foglalkoztam vele, és hajtottam addig amíg le nem rohadt az út szélén, mert hát nem nagyon ette a vizet, és ment is.
Ott sem volt nagyobb a kifújás, de ott már elég mélyen beégett a felület, így kénytelen voltam gépműhelyben síkba köszörültetni, ami sokkal nagyobb macera és költségesebb mint a helyén letisztítani és kicserélni a tömítést.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2498 Dátum: 2020.08.18 21:31:46 »
Hengerfej

No szétszedtem. Tényleg a tömítés engedett át.
Kicsit megkönnyebbültem, mert ha lebontom a kocsit és még sem az a gond, akkor mérges lettem volna. Két napja küzdök a sok vacak lebontásával, hogy hozzáférjek a motorhoz  :lol:
Szerencsére időben leállítottam a kocsit így nem égett át, csak a tömítő felület mattult be egy kicsit.
Festék teszttel, és a kés teszttel sem sikerült hibát felfedeznem a felületen tisztítás után. A legnagyobb felületi hiba a gyári sík köszörű csíkozása.
A gyertyákon és a hengerfej kormozódásán is egyértelműen látszik, a különbség.

Régi kocsimon egy F Astrán is volt egyszer ilyen hibám. Ott viszont nem foglalkoztam vele, és hajtottam addig amíg le nem rohadt az út szélén, mert hát nem nagyon ette a vizet, és ment is.
Ott sem volt nagyobb a kifújás, de ott már elég mélyen beégett a felület, így kénytelen voltam gépműhelyben síkba köszörültetni, ami sokkal nagyobb macera és költségesebb mint a helyén letisztítani és kicserélni a tömítést.

Szuper , legjobb a nagyobb bajok  megelőzése:clap:
Jobban is jársz a saját munkával, szerelő izomból vinné gépműhelybe, pedig valóban nem minden esetben van erre szükség.

A bal oldali hengernél nem nagyobb az olajfogyasztás? Ha megengedsz egy javaslatot: mivel lent van a hengerfej, már nem nagy meló kifűzni a dugattyút és megnézni a gyűrűket (és a furatokat), esetleg cserélni őket. Gyertyák mennyit mentek?
« Utoljára szerkesztve: 2020.08.18 21:33:42 írta vd1234 »

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2499 Dátum: 2020.08.18 21:58:56 »
A kapcsolocsoport vilagitasat meg tudnatok nezni? Mar akinek van a kozeleben egy Prius 3. :]  Fogalmam sincs hany kapcsolonak kene vilagitania ....
Megnéztem, nekem is ilyen - de már az Avnsis is ilyen volt.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2500 Dátum: 2020.08.18 22:26:13 »
Megnéztem, nekem is ilyen - de már az Avnsis is ilyen volt.
Azt a sporolos Toyota-jat.  :]   Koszi hogy megnezted.     
Lehettem volna halasz ...

KeriL

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2501 Dátum: 2020.08.19 20:17:37 »
Szuper , legjobb a nagyobb bajok  megelőzése:clap:
Jobban is jársz a saját munkával, szerelő izomból vinné gépműhelybe, pedig valóban nem minden esetben van erre szükség.

A bal oldali hengernél nem nagyobb az olajfogyasztás? Ha megengedsz egy javaslatot: mivel lent van a hengerfej, már nem nagy meló kifűzni a dugattyút és megnézni a gyűrűket (és a furatokat), esetleg cserélni őket. Gyertyák mennyit mentek?

Pedig gondolkodtam, hogy szerelővel kellene csináltatni, és nem kínlódni vele, de meggyőztem magam, hogy úgy is drága és soká kapnék  időpontot, meg ez olyan munka amit nem szeretnek csinálni  :lol:
Aztán lehet hogy nem így van, de amióta Toyotám van, nem nagyon szerelgettem úgy sem  :D

Nem fogy az olaj. 12ezer km alatt, a nívó tetejétől a közepéig csökken. Szerintem azért kormos mert kapta a vizet és nem mindig gyújtott, tökéletlen volt az égés.
180ezer van benne, meg amit vissza tekertek, hengerfalak is szépek, de egy kompressziót majd mérek.
A dugattyúkat kiszedni innen még elég nagy meló lenne. A motort nem vettem ki.
Meg azóta már majdnem össze is raktam.
EGR, víztartály, légszűrő, meg a kábelezés van hátra.

Gyertyákban 50ezer van. Jó állapotúak, megvan még az éle az elektródáknak, de amit korábban kivettem belőle 130ezernél igazából azokkal sem volt semmi gond.
« Utoljára szerkesztve: 2020.08.19 20:22:03 írta KeriL »

tomasz77

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2502 Dátum: 2020.08.23 20:36:27 »
Sziasztok!

Következő a tünet:
A fék megnyomásakor relészerű hangot hallani belül, a motortében az ABS tömbből jön a zaj.
Másodlagos tünet, lehet összefügg:
A guminyomás visszajelző ég. Nem tudom megmondani, hogy összfügg-e ezzel.
Állítólag az ABS szenzor csere megoldás.
Valaki halott erről? Vélemények?

Üdv:
Tomasz

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2503 Dátum: 2020.08.23 21:51:29 »
Hát azért aki ez alapján megmondja ....
Hibakód van?
A guminyomás visszajelzőnek leginkább csak a guminyomáshoz van köze, de lehet csak lemerült a szenzorban az elem.
Szerintem az ABS szenzor hibára lesz hibakódod - ami lehet korrodált csatlakozó is.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2504 Dátum: 2020.08.24 18:48:27 »
Sziasztok!

Következő a tünet:
A fék megnyomásakor relészerű hangot hallani belül, a motortében az ABS tömbből jön a zaj.
Másodlagos tünet, lehet összefügg:
A guminyomás visszajelző ég. Nem tudom megmondani, hogy összfügg-e ezzel.
Állítólag az ABS szenzor csere megoldás.
Valaki halott erről? Vélemények?

Üdv:
Tomasz

TS-re kell tenni és lefuttatni egy tesztet.  Na az megmondja, hogy van-e baj, vagy sem, illletve van e tárol hibakód.  Ha nincsen sárga/piros felkiáltójel, addig nincsen hiba. A Prius smart.  Szó szoros értelemben.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.