Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 868547 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

bghlaci

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 19
Prius vs. Auris
« Válasz #2460 Dátum: 2020.06.07 15:31:22 »
Udv. Autovasarlas elott allok, a kiszemelt tipus Toyota Auris Touring Hybrid 2013-. Az erdekelne, hogy melyik gyartasi evtol nincs mar gond az inverterrel. A Prius 3-as generaciojanal alulmereteztek es tudomasom szerint csak a 2014 evtol kerult bele a javitott valtozat es az javitott vizpumpa vezerlo software update. Elvileg azonos technika dolgozik az Aurisban is. A totalcaron egy tesztben olvastam, hogy az Aurisba mar a javitott kivitel kerult, viszont mashol meg azt mondtak, hogy nem az elso gyartasi evtol, hanem csak kesobb. Tudja valaki biztosra, hogy mi az igazsag? 2013-tol mar ok, vay csak kesobb?
Masodik kerdesem pedig a skyview napfenytetot illeti, birja a jegesot, mik a tapasztalatok?

Koszonom.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2461 Dátum: 2020.06.07 18:07:01 »
Udv. Autovasarlas elott allok, a kiszemelt tipus Toyota Auris Touring Hybrid 2013-. Az erdekelne, hogy melyik gyartasi evtol nincs mar gond az inverterrel. A Prius 3-as generaciojanal alulmereteztek es tudomasom szerint csak a 2014 evtol kerult bele a javitott valtozat es az javitott vizpumpa vezerlo software update. Elvileg azonos technika dolgozik az Aurisban is. A totalcaron egy tesztben olvastam, hogy az Aurisba mar a javitott kivitel kerult, viszont mashol meg azt mondtak, hogy nem az elso gyartasi evtol, hanem csak kesobb. Tudja valaki biztosra, hogy mi az igazsag? 2013-tol mar ok, vay csak kesobb?
Masodik kerdesem pedig a skyview napfenytetot illeti, birja a jegesot, mik a tapasztalatok?

Koszonom.

A napfénytető bírja a jégesőt de csak korlátozott, ~ 5-15°-os beesési szög esetén, vagy felüljáró alatt illetve garázsban.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius vs. Auris
« Válasz #2462 Dátum: 2020.06.08 18:25:12 »
Udv. Autovasarlas elott allok, a kiszemelt tipus Toyota Auris Touring Hybrid 2013-. Az erdekelne, hogy melyik gyartasi evtol nincs mar gond az inverterrel. A Prius 3-as generaciojanal alulmereteztek es tudomasom szerint csak a 2014 evtol kerult bele a javitott valtozat es az javitott vizpumpa vezerlo software update. Elvileg azonos technika dolgozik az Aurisban is. A totalcaron egy tesztben olvastam, hogy az Aurisba mar a javitott kivitel kerult, viszont mashol meg azt mondtak, hogy nem az elso gyartasi evtol, hanem csak kesobb. Tudja valaki biztosra, hogy mi az igazsag? 2013-tol mar ok, vay csak kesobb?
Masodik kerdesem pedig a skyview napfenytetot illeti, birja a jegesot, mik a tapasztalatok?

Koszonom.

5 évig volt P3 pre fl a garázsomban, azóta is szorgosan fut, de semmi baja az inverternek.   Jellemzően a taxiüzemmódot nem tolerálja, meg a karbantartás-hiányt.   Az inverter fajtára az adott kocsi típustáblája ad választ.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bghlaci

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2463 Dátum: 2020.06.12 09:08:37 »
Az eggyik kiszemeltem pont taxi volt, 260.000 van benne, viszont mar a faceliftes 2017-es gyartasu, gyonyoru allapotu es fullos felszereltsegu. 2 evig taxiztak vele. Kisse tartok is tole emiatt. A masik 5 eves, abban 210.000 van. Mindkettot tavasszal hoztak be, meg keves katyut lattak. Egyenlore nem dontottem el melyik legyen, meg elokerulhetnek szimpatikus darabok. Az a franya ulesfutes zavar, hogy szinte eggyikben sincs, az utolagos beepites meg tobbe kerul 2 ulesre, mint amennyivel olcsobbak az autok a piacon. A jarvany gazdasagi hatasai teljesen hazavagtak a kinalatot, nem frissul az allomany, viszont most kell lepnem, lementek az arak.

arnd

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2464 Dátum: 2020.06.14 16:52:07 »
Prius 3-hoz használt akku modult hol tudnék beszerezni? Sehol sem hirdetnek modult, vagy csak rosszat, vagy 1-esbe vagy 2-esbe valót stb., vagy csak teljes packot.
A "CHECK HYBRID SYSTEM" csoportba jelentkeztem, de még nem fogadták el...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2465 Dátum: 2020.06.17 19:24:08 »
Prius 3-hoz használt akku modult hol tudnék beszerezni? Sehol sem hirdetnek modult, vagy csak rosszat, vagy 1-esbe vagy 2-esbe valót stb., vagy csak teljes packot.
A "CHECK HYBRID SYSTEM" csoportba jelentkeztem, de még nem fogadták el...

Ott sem adnak el, csak javítják a pakkot, vagy egy az egybe cserélik.  Egyébként meg egy modult nem érdemes cserélni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Dobosi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2466 Dátum: 2020.06.17 19:46:01 »
Angol eBay-en tuti találsz, de néz körül a németen is, hátha...

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk


fábián

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2467 Dátum: 2020.07.16 08:58:55 »
Egy kérdés
Ha díszítőn allva rajta a gyűjtés klíma vagy fűtés miatt az mennyire okoz gondot
Gondolok itt akku vagy a hybrid rendszerre
Előre is köszi üdv Fabian

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2468 Dátum: 2020.07.16 10:11:04 »
Egy kérdés
Ha díszítőn allva rajta a gyűjtés klíma vagy fűtés miatt az mennyire okoz gondot
Gondolok itt akku vagy a hybrid rendszerre
Előre is köszi üdv Fabian

Lehet, hogy túl okos volt a telefon??

fábián

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2469 Dátum: 2020.07.16 11:18:44 »
Eredetileg így lett volna
A droszton állva rajta a gyújtás
Klíma vagy fűtés miatt
Ez árt-e az akkunak vagy hybrid rendszernek
Köszi

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2470 Dátum: 2020.07.16 16:22:21 »
Szerintem egyebek mellett pont ezért szeretik a taxisok, mert lehet igy használni... ilyenkor merül a HV akku, tehát arra az időre bekapcsolja a benzinmotort amig feltölti. Ez használat, tehát - mint bármilyen szerkezet működésével - fogyasztod az élettartamát, dehát azért van hogy használjuk, nem?  ;)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2471 Dátum: 2020.07.16 18:20:37 »
Eredetileg így lett volna
A droszton állva rajta a gyújtás
Klíma vagy fűtés miatt
Ez árt-e az akkunak vagy hybrid rendszernek
Köszi

Nem gyújtáson kell hagyni, hanem ready-ban és P-ben. Ennyi a megoldás.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2472 Dátum: 2020.07.17 08:06:47 »
Klíma talán nem is megy olyankor, a fűtés meg motor nélkül biztos nem - legfeljebb a ventilátor tud egy darabig még meleget / hideget fújni.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2473 Dátum: 2020.07.17 09:50:28 »
Ha jól értem, pont az a cél hogy amig a droszton áll, ne fázzon/izzadjon. Pont erre lett kitalálva ez az elektromos klima. Hogy "kopik"-e ettől a rendszer? Igen - ahogy az épületklima is, ha használod...

fábián

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2474 Dátum: 2020.07.17 11:18:46 »
Ha fék nélkül nyomom meg a POWER gombot akkor csak rádiózni lehet
Ha fékkel akkor világít a READY és P
Ekkor merüléstől függően magától beindul a motor jár 30-másodpercig és leáll ezt addig csinálja még ki nem kapcsolód vagy el nem indulok
A kérdés az volt ez az állapot árt-e valaminek akku hybrid rendszer vagy mindegy hogy áll vagy közlekedik az ember
Köszönöm a válaszokat