Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 865338 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2445 Dátum: 2020.01.16 18:31:49 »
Sziasztok,

van egy P3-am, szerdán cseréltem 3 drb cellát, és utánna ir egy P0B60 hibakódot, amit ha törlök akkor is visszajön, lehetséges hogy egyformára kell töltödjenek a cellák, és maj utánna lehet törölni?

Cellát biztos nem, max modult.  És illett volna párban cserélni.  Valószínűleg valami nem stimmel. Rámértél, hogy az akkupakk mennyire volt töltődve és a betett modul menyire?

És TS-t futattál a beszerelés előtt és utána?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

janokorond

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2446 Dátum: 2020.01.17 06:20:21 »
Az uj (amzonos gondolom használt) modulok 7,7 v-on voltak, mikor kibontottam az autoban 8,5-8,3 voltak, majd visszkapcsoltam, mozogtam EV módban, míg 7,8 - 7,3 ra estek, majd kicseréltem 3 db ami 7,3 on volt(középen egymás melett.
TS-t nem futattam.

istvan71

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2447 Dátum: 2020.01.25 13:39:48 »
Üdv mindenkinek!! Abban kérném a segítséget hogy cseréltem a priusomba modult. összerakás után egy P0A0D írt ki.A motor nem indul.Mit kellene megnéznem ebben az esetben? Előre is köszönöm.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2448 Dátum: 2020.01.25 15:09:12 »
Üdv mindenkinek!! Abban kérném a segítséget hogy cseréltem a priusomba modult. összerakás után egy P0A0D írt ki.A motor nem indul.Mit kellene megnéznem ebben az esetben? Előre is köszönöm.

Ez Így baromi kevés infó.  Szervizdugót jól a helyére tetted?  Rá is csattintottad? Hány modult cseréltél?  Minden a helyén  van? TS-el nézted már?  A Nem indult azt jelenti, hogy nem is bootol fel?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2449 Dátum: 2020.01.25 16:55:12 »
Üdv mindenkinek!! Abban kérném a segítséget hogy cseréltem a priusomba modult. összerakás után egy P0A0D írt ki.A motor nem indul.Mit kellene megnéznem ebben az esetben? Előre is köszönöm.

Hogy mindent úgy csináltál e, ahogy azt az értők tennék!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

istvan71

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2450 Dátum: 2020.01.25 18:44:54 »
2 modult cseréltem. Már cseréltem benne többször is. Mindent úgy csináltam ahogy szoktam. Reteszelő rendesen a helyén,kulcs berak,gomb megnyom,vílágít minden, hibát jelez de ready nem világít,sebességbe nem rakható! obd 2 HIBAKÓD P0A0D,

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2451 Dátum: 2020.01.26 08:57:09 »
2 modult cseréltem. Már cseréltem benne többször is. Mindent úgy csináltam ahogy szoktam. Reteszelő rendesen a helyén,kulcs berak,gomb megnyom,vílágít minden, hibát jelez de ready nem világít,sebességbe nem rakható! obd 2 HIBAKÓD P0A0D,

Akkor majd Trotter mester kiokosít.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2452 Dátum: 2020.01.26 17:11:19 »
2 modult cseréltem. Már cseréltem benne többször is. Mindent úgy csináltam ahogy szoktam. Reteszelő rendesen a helyén,kulcs berak,gomb megnyom,vílágít minden, hibát jelez de ready nem világít,sebességbe nem rakható! obd 2 HIBAKÓD P0A0D,

Ennek a hibakódnak egy a megoldása, hogy a servicedugó nincsen RENDESEN visszadugva és RENDESEN reteszelve.

https://www.autocodes.com/p0a0d_toyota.html

Ebben van két videó is.

Még valami.  A szervizdugó-aljat vissza van kötve?  Van alatta egy kábel, ha szétborítottad, akkor azt is le kellett kötni.

Egy kis irodalom még:

https://priuschat.com/threads/p0a0d-code-after-battery-replacement-wont-go-away-please-help.159500/?fbclid=IwAR2Z8NpbAwWcAx1optDCYfd-D0WOV257ynb-E3A_uQuRROijIE4V6VPKOH0
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

janokorond

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Tegnap sikerült megoldanom a hibát. Az egyik csatlakozó amelyik az okos-töltőre megy megszakadt a cserekor, ezt orvosoltam és minden OK. 

istvan71

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2454 Dátum: 2020.01.29 13:14:17 »
Sziasztok! Szétszedtem megint,megnéztük a kábeleket az áramtalanítónál de nem láttunk rajta semmit.
Összerakás után jó lett minden.Valószínű valami kontakt hiba lehetett. Köszönöm a segítséget.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2455 Dátum: 2020.02.05 18:54:24 »
Sziasztok! Szétszedtem megint,megnéztük a kábeleket az áramtalanítónál de nem láttunk rajta semmit.
Összerakás után jó lett minden.Valószínű valami kontakt hiba lehetett. Köszönöm a segítséget.

Örülök, hogy rendben van már.  Akkor nagy valószínűséggel a servicedugó kábelnél lehett a KH.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

atis38

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2456 Dátum: 2020.04.18 07:03:19 »
Sziasztok.
Sajnos a műszaki vicsgán derült ki,hogy a lengéscsillapitóm csillapitási értéke 0 mutat.Így hát első lengéscsillapító csere szükséges.
A kérdésem annyi lenne,hogy szerintetk csak gyárit vehetek bele?
Nem találtam sehol utángyártottat,se bárdinál sem más autoalkatrészesnél..
Köszönöm az esetleges válaszokat.
Igaz Lexus ct 200 de gondolom ugyanaz a lengéscsillapitó tipusa.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10225
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2457 Dátum: 2020.04.18 10:11:01 »
Sziasztok.
Sajnos a műszaki vicsgán derült ki,hogy a lengéscsillapitóm csillapitási értéke 0 mutat.Így hát első lengéscsillapító csere szükséges.
A kérdésem annyi lenne,hogy szerintetk csak gyárit vehetek bele?
Nem találtam sehol utángyártottat,se bárdinál sem más autoalkatrészesnél..
Köszönöm az esetleges válaszokat.
Igaz Lexus ct 200 de gondolom ugyanaz a lengéscsillapitó tipusa.
Szia!
Bár pontosabb autó adatok ismeretében könnyebb keresni, de kíváncsiságból rákerestem a toyodiy.com keresztreferencia táblázatában: csak a CT 200h-t hozza, másba nem építették be ezeket a lengéscsillapítókat, én mást sajnos nem találtam :hmmmm:
Szerintem vagy külföldről rendelés(ki tudja, mennyi a szállítás, egyáltalán kihozzák-e ide), vagy márkaszerviz (furcsa, hogy az oldal árat nem is tett mellé), vagy bontó (...).
Utóbbit elméleti lehetőségként írtam. Max. ha patronos lenne, de ahogy nézem, inkább nem az :(

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2458 Dátum: 2020.05.11 06:35:39 »
Jó napot, jó egészséget!


Szeretnék segíteni László barátomnak. Prius 3-al közlekedik. Az utóbbi két hónapban váratlan leállások okán többször járt két szakszervizben is, garanciában cserélték az inverterét, illetve relédobozt is.  Sajnos azóta is megállt két alkalommal, két, forgalmilag igen veszélyes helyen, mindkét esetben családjával utazva. A korábbi alkalmak mindegyikében tudott autómentőt hívni, és szakszervizbe szállíttatni az autót. Legutóbb azonban a tovább haladáshoz az akku saru levételére és visszarakására kényszerült, hogy a legforgalmasabb egy sávos felüljárón ne okozzon bajt a közlekedőknek és a családnak. A javításokat követő ismételt leállások után a Toyota CE és a szervizek kapcsolat felvétele László levele nyomán megtörtént, a továbblépéshez - ha ismét megállna az autó - mindenképp szükségel lenne látni a hibakódot. Barátom - majdan augusztusban újra induló - munkája és lakhelye okán sokat utazik, és az eddigi leállások szállítási költségei, a csere autók, a vidéki szervizekbe utazások több százezres kiadást jelentettek neki. A járvány miatt minden munkája kiesett, így a költséges szerviz fuvarokat nem tudja tovább finanszírozni. Segítség lenne tehát, ha lakhelyén, Budapesten, vagy a környéken leállás esetén ki lehetne olvasni a hibát. Kihez fordulhatna ilyen esetben a leálláskor?
« Utoljára szerkesztve: 2020.05.11 06:37:28 írta zsono »
Zsono

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2459 Dátum: 2020.05.11 12:53:31 »
Jó napot, jó egészséget!


Szeretnék segíteni László barátomnak. Prius 3-al közlekedik. Az utóbbi két hónapban váratlan leállások okán többször járt két szakszervizben is, garanciában cserélték az inverterét, illetve relédobozt is.  Sajnos azóta is megállt két alkalommal, két, forgalmilag igen veszélyes helyen, mindkét esetben családjával utazva. A korábbi alkalmak mindegyikében tudott autómentőt hívni, és szakszervizbe szállíttatni az autót. Legutóbb azonban a tovább haladáshoz az akku saru levételére és visszarakására kényszerült, hogy a legforgalmasabb egy sávos felüljárón ne okozzon bajt a közlekedőknek és a családnak. A javításokat követő ismételt leállások után a Toyota CE és a szervizek kapcsolat felvétele László levele nyomán megtörtént, a továbblépéshez - ha ismét megállna az autó - mindenképp szükségel lenne látni a hibakódot. Barátom - majdan augusztusban újra induló - munkája és lakhelye okán sokat utazik, és az eddigi leállások szállítási költségei, a csere autók, a vidéki szervizekbe utazások több százezres kiadást jelentettek neki. A járvány miatt minden munkája kiesett, így a költséges szerviz fuvarokat nem tudja tovább finanszírozni. Segítség lenne tehát, ha lakhelyén, Budapesten, vagy a környéken leállás esetén ki lehetne olvasni a hibát. Kihez fordulhatna ilyen esetben a leálláskor?


Kérlek, hogy keress meg privát üziben.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.