Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 868595 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2400 Dátum: 2019.09.01 18:40:00 »
Elfelejtettem még írni az előzményeknél hogy a bosch gépen használtuk a real timeot,és 1 henger gyujtáskihagyást jelzett amikor rángatott az autó,illetve kopogot.....Nem tudom ez mit jelezhet még...
Höhh. Mennyi km van benne? És a hűtővíz szintje hogyan áll?  Gyertya mikor volt benne cserélve és abban mennyi km?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

atis38

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2401 Dátum: 2019.09.01 20:13:37 »
Km 280 000.Hütővíz nem fogy egyik sem.Gyertya csere kb 3 hete.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2402 Dátum: 2019.09.05 19:00:50 »
Km 280 000.Hütővíz nem fogy egyik sem.Gyertya csere kb 3 hete.
Irrídiumos gyertya ment bele?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

FDToth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 81
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2403 Dátum: 2019.09.06 09:12:56 »
Sziasztok,

nem jövök rá mi lehet a probléma. (2005-ös Prus II). A műszerfal teteje-közepe felől katttogó hang, mint egy kazettalejátszó, halk, de akkor is ha nem megy a szellőzés. De abbamarad pár pec után. Lexs RX 400-nál is van ilyen ott bal oldalról, a szellőző felől, de jóval hangosabban, de szintén elzárt szellőzőknél is.

Mi lehet ez?

Köszi!

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2404 Dátum: 2019.09.06 10:05:34 »
Feltételezem, digitális klímád van, ez esetben ez azoknak a kis motoroknak a hangja, amelyek szabályozzák, hogy melyik szellőzőnyíláson menjen az utastérbe a levegő. Rohadt macerás és drága a javításuk (értsd: cseréjük  :devil:), több tízezer Ft darabja, ha nem zavar nagyon, akkor sajnos bőven az az egyszerűbb, ha megbarátkozol a hangjelenséggel.
music     

FDToth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 81
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2405 Dátum: 2019.09.06 18:13:20 »
Feltételezem, digitális klímád van, ez esetben ez azoknak a kis motoroknak a hangja, amelyek szabályozzák, hogy melyik szellőzőnyíláson menjen az utastérbe a levegő. Rohadt macerás és drága a javításuk (értsd: cseréjük  :devil:), több tízezer Ft darabja, ha nem zavar nagyon, akkor sajnos bőven az az egyszerűbb, ha megbarátkozol a hangjelenséggel.

Az. Hát gondoltam h ez kesz, olvastam kulfoldi forumokon. Ha a klima off akkor is mukodik? Klimat nem nagyon hasznalok, szellozest is csak ritkan. Mondjuk priusban nemveszes, nem hallhato csak ha siri csned van, de r—nel igen hangos.
Koszonim azert a hozzaszolast! :)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2406 Dátum: 2019.09.06 20:29:56 »
Az. Hát gondoltam h ez kesz, olvastam kulfoldi forumokon. Ha a klima off akkor is mukodik? Klimat nem nagyon hasznalok, szellozest is csak ritkan. Mondjuk priusban nemveszes, nem hallhato csak ha siri csned van, de r—nel igen hangos.
Koszonim azert a hozzaszolast! :)
Javítható a dolog, csak mire kinyered a cuccot a helyéről...


fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2407 Dátum: 2019.09.07 18:47:34 »
Ha a klima off akkor is mukodik? Klimat nem nagyon hasznalok, szellozest is csak ritkan.  :)
akkor hallod ezt a hangot, ha a végállásban van, tehát nem kever hozzá meleg levegőt. Tehát klímától független.
Én a Verson most csináltam meg - és csatlakozom az előttem szólóhoz: a javítása 5 perc, de kiszedni 1 órás szívás (...legalábbis annak aki még nem csinált ilyet. Most már tudom mi-merre, szóval másodikra 1/4 óra lenne  :cool2: )

Gyárfás Laci

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2408 Dátum: 2019.09.17 17:33:38 »
Sziasztok! Kicseréltem a helyzetjelző izzóját, kipróbáltam nem világított gondoltam megigazítom, kihúztam és az izzó végén lévő drót összezárt és szikrázott. Gondoltam hurrá kivágta a biztosítékot. Nem világít a helyzetjelző se elöl, se hátul és rendszámtábla világítás se megy. Mivel nem tudtam melyik fogtam a multimétert és próbáltam megkeresni, de az összes biztosítéknál sípolt. A motortérben és a rögzítőfék pedál mellett néztem meg. Valaki tudja hogy melyik a helyzetjelző biztosítékja? Előre is köszönöm a segítséget! :helpsmilie:
« Utoljára szerkesztve: 2019.09.17 17:39:49 írta Gyárfás Laci »

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2409 Dátum: 2019.09.17 19:50:32 »
A műszerfal alatti biztosítótábla 15-ös számú biztosítóját keresed.


Gyárfás Laci

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2410 Dátum: 2019.09.17 22:52:47 »
Köszönöm a gyors segítséget! :clap: Nálam a 16-os számú volt. Valószinüleg kihagytam amikor méregettem, de sajnos nem vagyok gumiember.

Gyárfás Laci

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2411 Dátum: 2019.09.17 23:13:03 »
Sziasztok, van egy érdekes hibajelenségem (Prius2, 2008-as évjárat, 175.000 km futás), melyre a kocsit 0 km-es korától szervizelő márkaszervíz nem igazán talált magyarázatot. A kocsi bemelegedés után normál hibrid üzemre áll be (benzinmotor töltött akksi esetén gázelvételre leáll). Átlépem a 60 km/ óra sebességet, tovbbra is minden ok, gázelvételre leáll a benzinmotor. Lelassulok 60 km/óra alá, gázt adok, benzinmotor indul, de innentől nem áll le csak akkor, ha újra 60 km/óra fölé gyorsulás után szállok le a gázról. Ha 60 alatt megyek, nem áll le sehogy. Régebben még úgy rá lehetett venni a normál üzemre, hogy megálltam a kocsival (álló helyzet), amikor pár apró rándulás után leállt a benzines és innentől sebességtől függetlenül minden rendben működött. De most már hiába az álló helyzet, csak rándulgat, olyan, mintha le akarna állni, de nem tud. Ilyenkor, amikor rendellenesen jár (vagyis nem áll le, pedig kellene) a benzines, nem is jelzi vissza a kijelző, hogy a hybrid akksit töltené. Hibakód nincs. Néha, erősen meghajtva random megjavul. (A következő indításig) Szervíz állítja, nem tudják reprodukálni a hibát, amit én furcsállok, mert nálam 99%-ban jelentkezik. A szervíz a nagy akksi haldoklására tippel, de konkrét hibát nem tudnak megállapítani.
Én őszintén szólva ezt nem akarom elhinni, pont az álló helyzeti korábbi "gyógyítási mód" meg amiatt, hogy ilyenkor picit elkezd rángatni, mintha le akarna állni, de nem tud.  Mi lehet ez?
Hasonló hiba nálam is van, viszont sebességtől független. Van amikor nem kapcsol le a benzinmotor lejtőn lefelé sem, az akku teljesen fel van töltve, máskor meg teljesen normálisan működik. Sikerült már kb. 3 km. is mennem akksival, de ugyanazon az úton hasonló körülmények között meg nem kapcsol le. Ha megállok akkor pár másodperc után leáll, de nem rángat csak néha és akkor se nagyon. Fojtószelep volt tisztítva, hibakód nincs, kétszer is volt hybrid check. Próbáltam valami rendszerességet találni, de nem sikerült. Ami még feltűnt, hogy a nagy akksi feletti műanyag púpos a közepén. Csomagtértálca van így nem tűnt fel, de pakolásnál egyszer rátámaszkodtam és benyomódott a műanyag.

Blue79

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2412 Dátum: 2019.09.18 22:43:28 »
Sziasztok,

Hátha van itt valaki, aki már találkozott hasonlóval. Prius 3 fékrendszer ugyebár ellenőrzi magát, amikor ajtót nyitok. Ez egy érdekes kerregő hang. Ez többször is a fékezések után megismétlődik. Sajnos a minap azonban ez a kerrego hang elmaradt. A fékrendszer visszajelzői pedig világítanak. A fék felkeményedik, az autó pedig használhatatlan. 200ezer km van benne, de ez szerintem 1 milliónál sem fordulhatna elő. Nem találok ra példát sem. Ha a fékrendszert cserélni kellene, az olyan 1,5 milla lehet tippre...
Valaki, aki esetleg ert hozzá?

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2413 Dátum: 2019.09.19 11:46:01 »
Sok oka lehet ennek, de a komplett fékrendszert miért kellene cserélni? Kimehetett a biztosítója. Megpusztulhatott az egyik reléje. Vagy a szivattyúmotor.


Blue79

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2414 Dátum: 2019.09.19 16:32:21 »
Sok oka lehet ennek, de a komplett fékrendszert miért kellene cserélni? Kimehetett a biztosítója. Megpusztulhatott az egyik reléje. Vagy a szivattyúmotor.

Sajnos a szerelő ahol voltam nem találkozott ilyennel. A számítógép azt írja, hogy a nyomással van a probléma. Ha a tartályt vagy valami relét vagy mittudoménmit kellene cserélni, nyilván sokkal jobban örülnék neki.