Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 868721 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

M3k

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2385 Dátum: 2019.08.21 07:44:58 »
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy Prius p3 indításkor (mindegy hogy elindul a benzin motor vagy sem) elég hangos kerregő hangot hallok, nem mindig, de az esetek nagyobb többségében. Mi indul be ilyenkor? Vízpumpa? Normális ez a hang vagy valami kezd halódni?

Köszi előre a tippeket, egy hosszabb út előtt állok és jó lenne tudni hogy kalandos lesz vagy sem.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2386 Dátum: 2019.08.22 13:14:08 »
A fékrendszer ellenőrzi magát, minden Toyota-nál hallani.

M3k

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2387 Dátum: 2019.08.22 13:30:29 »
A fékrendszer ellenőrzi magát, minden Toyota-nál hallani.
Köszönöm!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2388 Dátum: 2019.08.22 16:12:13 »
Köszönöm!

...

Szia!

Szoktad cserélni/cseréltetni a fékfolyadékot pár évente?
Ha nem, akkor előfordulhat "halódás"... :(

M3k

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2389 Dátum: 2019.08.22 16:17:39 »
Szia!

Szoktad cserélni/cseréltetni a fékfolyadékot pár évente?
Ha nem, akkor előfordulhat "halódás"... :(

Szia!

Egy éve van kb. nálam az autó, de voltam vele olajcserén, megnézem hogy lett e cserélve. Ha nem akkor pár hónap múlva esedékes az olajcsere és lecseréltetem. Köszönöm a tippet!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2390 Dátum: 2019.08.27 08:42:48 »
Érdeklódöm Prius 3, vagy Auris hybrid tecnika ugyan az, hosszabb hegymenetet hogy viseli
Van valakinek komolyabb tapasztalata nem a kékesre gondolok
Külföldi Erdély stb túra van kilátásban kíváncsi lennék a tapasztalatokra, esetleg alpok
Köszönöm a választ
Üdv

Ezt inkább a "Beszélgessünk..." témában kellett volna föltenni, illetve ott se, mert ha visszaolvasol, már láttál volna válaszokat, tőlem is.

Semmi baja nincs vele. Mégis, mit vártál? A kézikönyv kiköti, hogy csak lejtmenetben lehet a kocsit használni?  :lol:

Mint már párszor írtam, nekem személy szerint a Großglockner megvolt föl-le. Az osztrák S6-on is a Semmering-hágó párszor, 130-cal, ill. 100-zal a korlátozott szakaszokon. Szlovén A1 többször is, a Ljubljana-Koper szakaszán vannak szép emelkedők. Olasz A23 egyszer.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2391 Dátum: 2019.08.27 19:21:11 »
Érdeklódöm Prius 3, vagy Auris hybrid tecnika ugyan az, hosszabb hegymenetet hogy viseli
Van valakinek komolyabb tapasztalata nem a kékesre gondolok
Külföldi Erdély stb túra van kilátásban kíváncsi lennék a tapasztalatokra, esetleg alpok
Köszönöm a választ
Üdv

Igen ugyanaz, miként a P4-CHR is ugyanaz, csak a kasztni más. Ugyanúgy bírja, mint egy másik hasonló teljesítményű autó.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

atis38

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2392 Dátum: 2019.08.30 07:19:32 »
Sziasztok. 3 éve egy 2011 lexus ct 200 at hajtok,280 e km  a  benne,eddig hiba nélkül.Sajnos pár hete jelentkezett egy probléma alacsony fordulaton 1100-1500 között rángat az autó,ha ebben a tartományban tartom néha kopogás is halatszik a motortérbőlGázadásra azonnal elmúlik minden megy mint a golyó.Egr kitisztítva,váltoolaj cserélve fél éve,gyertyák cserelve 3 hete.Bosch gép hibakodot nem mutat.A szerelőm vélménye szerint valtó probléma lehet.Ő azt javasolja cseréljük le megint a váltoban az olajat,hátha az összegyült apró részecskék kipucolódnak,mivel korom feket volt az olaj regebben.A kérdésem igazábol nem feltétlen az lenne mi lehet a baja az autónak mert szrtem erre nehéz lehet választ adni,hanem úgy ézem specifikusabb szerelőt kellen választanom?És azt szeretném tudni melyik szerelőt ajánlanátok..Tolyota szervizbe vigyem itt Miskolcon,vagy TolyoTeam,vagy pedig Dodo?Köszönöm.És igérem ha megjavult az autó leírom mi volt a hiba.:-)
És természetesen gyári Tolyota olaj lett a váltóba cserelve.
« Utoljára szerkesztve: 2019.08.30 07:28:09 írta atis38 »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2393 Dátum: 2019.08.31 09:43:44 »
Sziasztok. 3 éve egy 2011 lexus ct 200 at hajtok,280 e km  a  benne,eddig hiba nélkül.Sajnos pár hete jelentkezett egy probléma alacsony fordulaton 1100-1500 között rángat az autó,ha ebben a tartományban tartom néha kopogás is halatszik a motortérbőlGázadásra azonnal elmúlik minden megy mint a golyó.Egr kitisztítva,váltoolaj cserélve fél éve,gyertyák cserelve 3 hete.Bosch gép hibakodot nem mutat.A szerelőm vélménye szerint valtó probléma lehet.Ő azt javasolja cseréljük le megint a váltoban az olajat,hátha az összegyült apró részecskék kipucolódnak,mivel korom feket volt az olaj regebben.A kérdésem igazábol nem feltétlen az lenne mi lehet a baja az autónak mert szrtem erre nehéz lehet választ adni,hanem úgy ézem specifikusabb szerelőt kellen választanom?És azt szeretném tudni melyik szerelőt ajánlanátok..Tolyota szervizbe vigyem itt Miskolcon,vagy TolyoTeam,vagy pedig Dodo?Köszönöm.És igérem ha megjavult az autó leírom mi volt a hiba.:-)
És természetesen gyári Tolyota olaj lett a váltóba cserelve.

Helló, én megpróbálnám az ismételt váltóólajcserét, de előtte Techstream programmal meg kellene nézni, hogy van-e a historical tárolóban valami hibakód. Mellesleg ráközött TS-el kellene kanyarodni egy kört is alkalmasint, hogy real time adat is legyen.  A rángatásos történet alaphelyzetben EGR problémát mutat.  A szívósor ki volt-e párhuzamosan takarítva az EGR-el?  Mert, ha nem, akkor meg is van a valószínű gond.  A Bosch kiolvasó nem lát mindent, erre komoly összeget tennék.

Szerviz: HA márkaszerviz, akkor Mayer Pilisvrösvár, vagy Kovács Monor.  Dodóhoz akkor sem vinném, ha fizetnének. ToyoTeamGarage ajánlott műhely, valamint melegen ajánlom a ToyCar vállalkozást is, hibridben otthon vannak.  Sajnos Miskolc vonzáskörében nem tudok ajánlani senkit, nincsen ismerettségem arra ilyen téren.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

atis38

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2394 Dátum: 2019.08.31 15:33:15 »
Ok köszönönöm.Szívosor nem volt kipucolva nem tudtam,hogy azt is szükséges,de azt is megcsináltatom ezután.Nekem pont Dodot sikerült felhivnom meg is ilyesztettél emiatt.Miért nem ajánlod őt?
« Utoljára szerkesztve: 2019.08.31 15:48:34 írta atis38 »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2395 Dátum: 2019.08.31 19:23:27 »
Ok köszönönöm.Szívosor nem volt kipucolva nem tudtam,hogy azt is szükséges,de azt is megcsináltatom ezután.Nekem pont Dodot sikerült felhivnom meg is ilyesztettél emiatt.Miért nem ajánlod őt?

Nagyon sok negatív tapasztalat van vele, sokakat megtévesztett, fogalmazzunk így.  Megosztó személyiség. Nem mondom, hogy nem ért hozzá, de a szemfényvesztéssel kombinált marketingdumában túlárazott munkavégzése minimum elgondolkoztató. Én biztos nem vinném hozzá.

Nem sokkal ezelőtt egy P2-es kartársnak feladta az akkupakkja a szolgálatot, így hát elment a Zsuffa Béla féle akkupakk tunning műhelybe, ott kiderült, hogy pár hónapja Dodónál volt akkupakk mókoláson.  Zsuffa Béla szétbontotta a pakkot és lefotózta amit talált: egy crowa volt a pakk tetején a borítás alatt.  FB csoportjában szabadon megnézhető a poszt én is ott láttam.  Igaz-nem igaz, nem tudom, de a fénykép beszédes, persze mindenki tévedhet.

Ezzel szemben sokat meg esküsznek rá és tudományára.  A személyes tapasztalatom az, hogy jellemzően azok, akik az autót használati tárgynak tekintik és nem értenek különösképpen a járműszerkezettanhoz és a szerelési műveletekhez és el lehet kábítani a marketingdumával. Csak eredeti japó alkatrészek, különleges szakértelem, a környéken egyedüli akkupakk balanszírozó, stb.stb.  Nézd meg a honlapját, na nekem már akkor sok volt, amikor láttam és először elolvastam a Totalcar-os cikket.

De, ha gondolod, vidd el hozzá, mindenki azt csinál, amit akar. Arról már nem is beszélve, hogy a Club Service matricája a Prius Club matricára hajaz és a Club nevét - véleményem szerint inkorrekt módon - meglovagolja, pedig köze nincsen a típusklubhoz.  Azóta módosított rajta, de messziről még mindig összetéveszthető.

Egyébként az FB csoportban rá kell keresni a nevére és minden világos lesz.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

atis38

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2396 Dátum: 2019.09.01 09:14:15 »
Köszi az infókat.Megpróbálom a szívosortisztitást a szerelömmel nem tudtam,hogy az is fontos.Az egr hűtő teljesen el volt dugulva.Gondolom az sem lessz jobb állapotban.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2397 Dátum: 2019.09.01 09:58:20 »
Köszi az infókat.Megpróbálom a szívosortisztitást a szerelömmel nem tudtam,hogy az is fontos.Az egr hűtő teljesen el volt dugulva.Gondolom az sem lessz jobb állapotban.

Az EGR
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2398 Dátum: 2019.09.01 10:26:36 »
Köszi az infókat.Megpróbálom a szívosortisztitást a szerelömmel nem tudtam,hogy az is fontos.Az egr hűtő teljesen el volt dugulva.Gondolom az sem lessz jobb állapotban.

Nézd, otthoni körülmények között egy délelőttös munka, ha még nem csináltad. Egyébként beszélgetéssel összekötve nagyjából két óra.  Persze némi szerszám és szerelési előzmény nem árt.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

atis38

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2399 Dátum: 2019.09.01 15:21:17 »
Elfelejtettem még írni az előzményeknél hogy a bosch gépen használtuk a real timeot,és 1 henger gyujtáskihagyást jelzett amikor rángatott az autó,illetve kopogot.....Nem tudom ez mit jelezhet még...