Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 868746 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2340 Dátum: 2019.02.11 18:29:53 »
A szerelőm kifejezetten ívhegesztésről beszélt, amivel igen finom, akár 2 mm-es szélességű varratot tudnak csinálni (CO, vagy CO2 védőgázzal, nem vagyok szakértő). Ezért kérdeztem.

A hiányzó T-kről: a gépelésemnek nem tesz jót, hogy egy RDP kapcsolaton át használt böngészővel fórumozok. Megnő a válaszidő és mivel 10 ujjal, vakon gépelek, ezért néha elsikkadok hiányzó karakterek fölött. Te sose szoktál elgépelni semmit?
 

Hegesztés: magam nem xarakodnék az ívhegesztéshez és a kapcsolódó mellék teendőkhöz. Gondolom, hogy nem rozsdamentes anyagból készült a kipu. rendszer az autódon. Akkor simán rávarrnám lánggal azt a tartókonzolt a helyére.
Gépelés: :yes: :yes: :yes: Mivel az Úr nem áldott meg a vakon gépelés képességével (inkább snóblizok), ezért (is) sokszor vétek írás közben, de átolvasom amit írtam és azután küldöm tova. Még így is vétek, de ha időben észlelem, javítom.
Nem égbe kiáltó a hiba, csak mindig eszembe jut ez, mikor hasonlót látok egy hozzászólásban.

"Fontos!
Minden egyes hozzászólás esetében lehetőség van az előnézetre, azaz az előnézet gombra kattintva megnézhetetd, hogy hogy fog kinézni a hozzászólásod. Ugyancsak lehetőség van az utolsó hozzászólásod szerkesztésére is, amennyiben egy hiba mellett az előnézetben elsiklottál volna. Nagyon kérünk mindenkit, hogy törekedjen a megfelelő hozzászólás-kinézetre. "

 ;) ;)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2341 Dátum: 2019.02.11 18:31:20 »
Sziasztok!

Pár hete figyeltem föl egy fura, fémes, csörgő hangra a kocsin. Csak bizonyos fordulatszámtartományban jön elő, részgáznál. A hétvégén épp Bp-en voltam és a régi szerelőmnél benéztünk a kocsi alá, meg is lett: a hegesztés törött el a kipufogó és az egyik fölfogóvillája között, kb. a hátsó üléssor alatt. A tartó maga a gumibakban fixen ott van a kocsi alján és a kipufogócsőnek sincs semmi baja.

A szerelőm azt mondta, hogy ez egy 10-15 perces munka és van is autószerelő-hegesztő a közelében, akivel jóban van és megcsinálná, de zárva volt, ezért elhalasztottuk.

Azóta én visszajöttem Bécsbe, de péntekre bejelentkeztem a Toyota Sopronhoz. Bízom benne, hogy ők meg tudják hegeszteni és nem akarnak semmi cserélni drágán, de ha mégis, akkor mint B-terv, elvinném hegesztetni olcsóbban.

És itt jön a kérdés, találtam már a témában hozzászólást a fórumon:

https://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=1278.msg679692#msg679692

Hegesztés előtt tehát mindkét akksi le kell csatlakoztatni a kocsi elektromos rendszeréről, ugye jól értem?


Mellesleg azért ilyet nem várnék egy Toyotától, bár lehet, hogy én vagyok naív.

Nemcsak a kisakksit kell lekötni, hanem az akkupakk szervizdugóját is le kell húzni.  Nekem így hegesztették a hővédőlemezt annó.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2342 Dátum: 2019.02.11 18:51:15 »
Nemcsak a kisakksit kell lekötni, hanem az akkupakk szervizdugóját is le kell húzni.  Nekem így hegesztették a hővédőlemezt annó.

De miért csak ívvel hegesztik a batmobilt?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2343 Dátum: 2019.02.11 19:03:26 »
De miért csak ívvel hegesztik a batmobilt?
Nekem speciel csak két pötty kellett, mivel kipufogós csinálta, nem kérdeztem miért, csak áramtalanítottam, oszt csókolom.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

avensys98

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2344 Dátum: 2019.02.12 11:35:04 »
Sziasztok!

Az a nagy "szerencse" ért, hogy tönkre ment az inverter a priusban, és keresem az alternatív megoldást a toyota szervíz ajánlatához képest.
Mi a véleményetek használt inverter beszerelésről 3-as priusnál? Kit érdemes megbízni ilyen dologgal, aki már csinált ilyet, megbízható, ...  ?
Ugye az a mondás, hogy Auris-Prius hajtáslánc azonos. Ez azt jelenti, hogy csereszabatos pl az inverter is?



agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2345 Dátum: 2019.02.13 09:05:55 »
Nemcsak a kisakksit kell lekötni, hanem az akkupakk szervizdugóját is le kell húzni.  Nekem így hegesztették a hővédőlemezt annó.

Köszi. Meglátom, hogy mit mond a szerviz pénteken, örülnék neki, ha ők meghegesztenék.

kovacsd

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2346 Dátum: 2019.02.13 14:56:31 »
... tönkre ment az inverter a priusban, és keresem az alternatív megoldást a toyota szervíz ajánlatához képest.

A P3-asok inverterére ad ki a Toyota világszerte visszahívást. Esetleg érdeklődd meg a márkaszervízben, vagy magától a Toyotától, hogy ha megjavíttatod (a megfelelő helyen), visszamenőleg kifizetik-e neked.
« Utoljára szerkesztve: 2019.02.13 15:00:55 írta kovacsd »

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2347 Dátum: 2019.02.13 15:46:04 »
A P3-asok inverterére ad ki a Toyota világszerte visszahívást. Esetleg érdeklődd meg a márkaszervízben, vagy magától a Toyotától, hogy ha megjavíttatod (a megfelelő helyen), visszamenőleg kifizetik-e neked.

Erről tudnál részleteket mondani?

Nekem évekkel ezelőtt megcsinálták rajta a firmwarefrissítést, ami az ismert hibára workaround (power módban túl sok padlógáznál meghal).

Viszont a minap néztem a be a toyota-tech.eu-ra, és ott az alvázszám alapján ezt írta ki, mint open campaign:

LGG76    R/SSC - Power management control ECU reprogram on certain Prius    18SMD-088

Owners of vehicles affected by this recall /special service campaign will receive a campaign notification by first class mail. Owners are requested to contact their local Toyota retailer / authorised repairer to arrange for the vehicle to be inspected and countermeasures applied where applicable. This recall / special service campaign will be performed by any Toyota retailer / authorised repairer at NO cost to the vehicle owner.


kovacsd

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2348 Dátum: 2019.02.13 16:29:32 »
Erről tudnál részleteket mondani?

Nekem azt mondták a márkaszervízben, hogy ha érint a visszahívás, akkor valamilyen úton-módon a Toyota értesíteni fog, h van alkatrész, lehet vinni a kocsit és  díjtalanul megcsinálják. (arra a kérdésemre, hogy azt meg honnan tudják, h hogy érnek el engem, miután 2. tulajdonos vagyok, azt mondták, az országos nyilvántartásban megvannak az adataim, azon keresztül tudnak szólni :eek: ))
Szóval miután egy ismert hibaforrás miatt ment tönkre a kocsid, én a helyedben kinyomoznám, nem-e lehetne ezt ingyen megcsináltatni. Egy telefont vagy email-t megérhet a dolog.  :hmmmm:

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2349 Dátum: 2019.02.14 08:12:13 »
Nekem azt mondták a márkaszervízben, hogy ha érint a visszahívás, akkor valamilyen úton-módon a Toyota értesíteni fog, h van alkatrész, lehet vinni a kocsit és  díjtalanul megcsinálják. (arra a kérdésemre, hogy azt meg honnan tudják, h hogy érnek el engem, miután 2. tulajdonos vagyok, azt mondták, az országos nyilvántartásban megvannak az adataim, azon keresztül tudnak szólni :eek: ))
Szóval miután egy ismert hibaforrás miatt ment tönkre a kocsid, én a helyedben kinyomoznám, nem-e lehetne ezt ingyen megcsináltatni. Egy telefont vagy email-t megérhet a dolog.  :hmmmm:

Nem ment tönkre a kocsim. :) A nyilvántartás meg itt Ausztriában is így működik, anno vmi minisztériumtól/hatóságtól kaptam értesítést, hogy érintett az autó egy kampányban.

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2350 Dátum: 2019.02.18 11:50:21 »
A Toyota Sopron kap tőlem még egy pirospontot, meghegesztették a kipufogótartót pénteken. Az említett visszahívás meg egy újabb szoftverfrissítés lesz.

Asusradeon

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2351 Dátum: 2019.05.04 18:28:43 »
Sziasztok priusosok :)

Keddtől tehát 2019.04.30 tól én is vegre priusos lettem  :)
De sajnos azonnal problémaba ütköztem.
A gyors töltőről nem akar tölteni a kicsike, csak a 230as ról.
Panelben lakom csak a városba tudok tölteni (debrecen)
Próbáltam Debrecenbe 7 oszlopot, Nyíregyen kettőt, és semmi.
Van valami ötletetek? Valaki talalkozott mar ilyen problémaval?

Valaszotokat előre is köszönöm.
Es sok baleset,meghibasodas mentek kilómetereket nektek.
Sziasztok :) (remélem jó helyre írtam)

oldrepublic

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2352 Dátum: 2019.05.23 13:42:16 »
Sziasztok!

Lehet, hogy előbb rossz topicba tettem fel! :-(
Segítséget szeretnék kérni. Négy éve használok egy 2010-es évjáratú Auris hibridet nagy megelégedéssel. Két hete elkezdett egy fura jelenséget produkálni. Meleg motorral, kis sebességnél villannyal gurulva, ha gyorsítok, akkor a benzinmotor nem indul be, hanem durván rángat, aztán egyszer csak beugrik. ha lassan megyek, akkor többször is előjön, ha nyomom neki, gyorsan átjut ezen. hibaüzenet nincs. a márkaszervizben széttárták a karjukat. probálram végigolvasni mind a 270 oldalt, de nem volt türelmem, ha van valakinek akár csak tippje is, kérem, írja meg!

Köszönöm!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2353 Dátum: 2019.05.23 19:13:04 »
Sziasztok!

Lehet, hogy előbb rossz topicba tettem fel! :-(
Segítséget szeretnék kérni. Négy éve használok egy 2010-es évjáratú Auris hibridet nagy megelégedéssel. Két hete elkezdett egy fura jelenséget produkálni. Meleg motorral, kis sebességnél villannyal gurulva, ha gyorsítok, akkor a benzinmotor nem indul be, hanem durván rángat, aztán egyszer csak beugrik. ha lassan megyek, akkor többször is előjön, ha nyomom neki, gyorsan átjut ezen. hibaüzenet nincs. a márkaszervizben széttárták a karjukat. probálram végigolvasni mind a 270 oldalt, de nem volt türelmem, ha van valakinek akár csak tippje is, kérem, írja meg!

Köszönöm!


Mennyi km van benne?  Hibakódod van?

Ennyi adatból én az EGR és a szívótorok kokszosodását valószínűsítem.  Az EG összekötő cső szerintem majdnem el van kokszolódva.  Egy tisztítást megérdemelne.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

oldrepublic

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2354 Dátum: 2019.05.24 08:32:09 »
Köszönöm előre is a segítséget!

Valóban, néhány fontos információ lemaradt.
270e körül jár a km óra. Franciaországból hozták be öt éve. Hibajelet a durva jelenség ellenére sem ad, a szerviz sem olvasott ki semmit. Üzemanyagszűrőt most kicserélik még visszahívás keretében, az lemaradt anno, ahogy olvastam, ez is lehet hibaforrás. Valami hasonló hibára tippek, lerakódás, vagy szenzoros gond. Mivel a részterheléses üzemen kívül semmi hiba, vagy változás nincs, teszi a dolgát.

Azért írtam ide nektek, hogy hol kezdjem, azt tapasztaltam, hogy a fórumokon mindig összejön az a tudás, ami hasznos lehet.
A kocsi általában az agglomerációban ingázik, kis terheléssel. A hibajelenség egy kimondottan hosszú, autópályás út végén jelentkezett, a következő indulást követően.