Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 868668 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

istvan71

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2325 Dátum: 2019.01.05 15:48:32 »
Üdvözlök mindenkit!
Olyan kérdésem lenne hogy hol lehet prius II-be komplett hibrid akkut venni és milyen áron?
A kérdés csak azért vetődött fel bennem,mivel már a második cellát cseréltem ki benne.
Sajnos a környékünkön (Győr) szerintem nem nagyon értenek hozzá.Legalábbis én ilyen szakit nem ismerek Csak a cellát én is kitudom cserélni,igaz sajnos állítólag ez csak ideig óráig fog működni.Az autót szeretem ezért gondolta hogy vennék bele egy újat.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2326 Dátum: 2019.01.05 20:30:13 »
Üdvözlök mindenkit!
Olyan kérdésem lenne hogy hol lehet prius II-be komplett hibrid akkut venni és milyen áron?
A kérdés csak azért vetődött fel bennem,mivel már a második cellát cseréltem ki benne.
Sajnos a környékünkön (Győr) szerintem nem nagyon értenek hozzá.Legalábbis én ilyen szakit nem ismerek Csak a cellát én is kitudom cserélni,igaz sajnos állítólag ez csak ideig óráig fog működni.Az autót szeretem ezért gondolta hogy vennék bele egy újat.

Inkább modult cserélsz, nem cellát. ;)

Viszont a modult páronként illik cserélni és előtte közel a pakk moduljainak szintjére érdemes tölteni. Ez a ballanszírozás.   Viszont ez sem biztosít 100%-os hosszú élettartalmat.  A új trend szerint a P4 akkupakkját szokták a P2-3-ba betenni, értelmszerűen a takarólemezek cseréjével.  Szerintem neked egy P3 pakk is jó lenne.  Egü talál tud segíteni, viszonylag közel van hozzád.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2327 Dátum: 2019.01.05 20:43:57 »
Az a bizonyos egü. Őt keresd!

istvan71

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2328 Dátum: 2019.01.06 10:42:31 »
Köszönöm a választ!

József 77

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2329 Dátum: 2019.01.14 21:04:02 »
Sziasztok! Egy kis segítség kellene. Va egy 2011 priuszom és valamiért leáll a motor. Először dadogni kezd és leáll. De volt már hogy hirtelen megált. Két hibakód volt P0A0F ÉS P3190 légtömegmérőt cseréltem gyertyákat cseréltem üzemanyag szivatyú működik.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2330 Dátum: 2019.01.19 09:21:00 »
Sziasztok! Egy kis segítség kellene. Va egy 2011 priuszom és valamiért leáll a motor. Először dadogni kezd és leáll. De volt már hogy hirtelen megált. Két hibakód volt P0A0F ÉS P3190 légtömegmérőt cseréltem gyertyákat cseréltem üzemanyag szivatyú működik.
Milyen hibakódolvasóval történt a kiolvasás?  TechStream programmal érdemes az ad igazi mélyinterjút.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Lacisoma

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2331 Dátum: 2019.01.29 17:17:58 »
Sziasztok!
A feleségem hívott, hogy lezárta az autót és villog a műszerfalon valami sárga autó benne szimbólum. Szerintem a kulcsot jelzi. Mondtam neki, hogy cserélje ki a pótkulcsra. De azzal is csinálja. A pótban most cseréltem elemet...
Mi lehet a gond. Valaki mondana erről pár infót? Köszi.

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2332 Dátum: 2019.01.30 13:07:20 »
Nincs gond, az immobilizer működését jelzi az autóban a kulcs szimbólum.

Lacisoma

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2333 Dátum: 2019.01.30 13:11:57 »
Nincs gond, az immobilizer működését jelzi az autóban a kulcs szimbólum.

Köszi a választ!
De, nem a piros lámpa világít (világítoott, mert mire hazaértem megjavult) hanem a sárga.  A piros nekem is villog ahogy bezárom az ajtót.

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2334 Dátum: 2019.01.30 15:54:54 »
A sárga azt jelzi, hogy nem vesz elég erős jelet a kulcstól. Gyenge elem vagy árnyékolás?

Sármezei

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2335 Dátum: 2019.02.04 23:36:37 »
Sziasztok!
A szerelőm azt olvasta ki a autóm üzeneteiből, hogy baj van a nagy akkumulátorral. Azt mondta, hogy vegyek egy új akkumulátort 1,3-1,4 millió forintért. Egészen biztos vagyok benne, hogy ez baromság, de nem tudom, hol és ki tudja javítani az akkumulátort.
Kérem segítsetek ki foglalkozik ezzel!

Köszi

Lacisoma

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2336 Dátum: 2019.02.05 20:00:56 »
Szia! Priviben elküldtem Béla számát. Akku felújítás ugyben Őt keresd.

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2337 Dátum: 2019.02.11 14:32:52 »
Sziasztok!

Pár hete figyeltem föl egy fura, fémes, csörgő hangra a kocsin. Csak bizonyos fordulatszámtartományban jön elő, részgáznál. A hétvégén épp Bp-en voltam és a régi szerelőmnél benéztünk a kocsi alá, meg is lett: a hegesztés törött el a kipufogó és az egyik fölfogóvillája között, kb. a hátsó üléssor alatt. A tartó maga a gumibakban fixen ott van a kocsi alján és a kipufogócsőnek sincs semmi baja.

A szerelőm azt mondta, hogy ez egy 10-15 perces munka és van is autószerelő-hegesztő a közelében, akivel jóban van és megcsinálná, de zárva volt, ezért elhalasztottuk.

Azóta én visszajöttem Bécsbe, de péntekre bejelentkeztem a Toyota Sopronhoz. Bízom benne, hogy ők meg tudják hegeszteni és nem akarnak semmi cserélni drágán, de ha mégis, akkor mint B-terv, elvinném hegesztetni olcsóbban.

És itt jön a kérdés, találtam már a témában hozzászólást a fórumon:

https://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=1278.msg679692#msg679692

Hegesztés előtt tehát mindkét akksi le kell csatlakoztatni a kocsi elektromos rendszeréről, ugye jól értem?


Mellesleg azért ilyet nem várnék egy Toyotától, bár lehet, hogy én vagyok naív.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2338 Dátum: 2019.02.11 14:36:10 »
Sziasztok!

Pár hete figyeltem föl egy fura, fémes, csörgő hangra a kocsin. Csak bizonyos fordulatszámtartományban jön elő, részgáznál. A hétvégén épp Bp-en voltam és a régi szerelőmnél benéztünk a kocsi alá, meg is lett: a hegesztés törött el a kipufogó és az egyik fölfogóvillája között, kb. a hátsó üléssor alatt. A tartó maga a gumibakban fixen ott van a kocsi alján és a kipufogócsőnek sincs semmi baja.

A szerelőm azt mondta, hogy ez egy 10-15 perces munka és van is autószerelő-hegesztő a közelében, akivel jóban van és megcsinálná, de zárva volt, ezért elhalasztottuk.

Azóta én visszajöttem Bécsbe, de péntekre bejelentkeztem a Toyota Sopronhoz. Bízom benne, hogy ők meg tudják hegeszteni és nem akarnak semmi cserélni drágán, de ha mégis, akkor mint B-terv, elvinném hegesztetni olcsóbban.

És itt jön a kérdés, találtam már a témában hozzászólást a fórumon:

https://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=1278.msg679692#msg679692

Hegesztés előtt tehát mindkét akksi le kell csatlakoztatni a kocsi elektromos rendszeréről, ugye jól értem?


Mellesleg azért ilyet nem várnék egy Toyotától, bár lehet, hogy én vagyok naív.

Miért? Lánghegesztéshez?????

Egyébként haragban vagy a "t" betűvel??
« Utoljára szerkesztve: 2019.02.11 14:39:37 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2339 Dátum: 2019.02.11 14:49:33 »
Miért? Lánghegesztéshez?????

Egyébként haragban vagy a "t" betűvel??

A szerelőm kifejezetten ívhegesztésről beszélt, amivel igen finom, akár 2 mm-es szélességű varratot tudnak csinálni (CO, vagy CO2 védőgázzal, nem vagyok szakértő). Ezért kérdeztem.

A hiányzó T-kről: a gépelésemnek nem tesz jót, hogy egy RDP kapcsolaton át használt böngészővel fórumozok. Megnő a válaszidő és mivel 10 ujjal, vakon gépelek, ezért néha elsikkadok hiányzó karakterek fölött. Te sose szoktál elgépelni semmit?