Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 874285 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

vodanium

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2295 Dátum: 2018.12.06 11:04:44 »
Sziasztok!
Tudtok ajánlani a 19. kerület környékén Prius 2 szervizt/trélerest?
Sajnos a következő történt velem vasárnap:
Hazafelé jövet az autópályán kigyulladt a meghibásodást jelző lámpa ("malfunction indicator" ami egy motorblokk kontúrját ábrázolja).
A következőket próbáltam:
Olajszint rendben van
Gondoltam hátha rossz minőségű benzin került bele (nem indokolt, de korábban a családi Peugeot háklis volt ilyesmire) - teletankoltam - nem használt.
A kézikönyv azt írta, hogy akkor is kigyulladhat az a jeltőfény, ha rosszul van fent a tanksapka - tekergettem + rátankoltam - nem használt
Mivel egyébként nem tapasztaltam semmilyen anomáliát, reménykedtem benne, hogy csak valami téves riasztás és továbbmentem - síró babával a hátsó ülésen ez tűnt a legjobb ötletnek.
Szóval továbbmentem és pár kilométer után azt vettem észre, hogy egyre lassulunk, gázadásra csak felbőg a benzinmotor, de nem gyorsul az autó. Szerencsére pont jött egy benzinkút, úgyhogy félrehúzódtam. Kiszállva az autóból hátul álló autónál, de járó benzinmotornál nyekergő hang hallatszott. Egy szó mint száz, hívtam egy trélert és azzal jutottunk haza.
Ugyan a trélerről legurulva pár métert meg tudott tenni a járgány saját erejéből, de továbbra is halhatóan nyekergő hangot kibocsátva. Úgyhogy szervizbe is tréleren tervezem eljuttatni - ha valakinek van tréleres ajánlása, azt is szívesen veszem - emiatt jó lenne ha viszonylag közelre kellene csak elvinni az autót.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2296 Dátum: 2018.12.06 13:52:03 »
Sziasztok!
Tudtok ajánlani a 19. kerület környékén Prius 2 szervizt/trélerest?
Sajnos a következő történt velem vasárnap:
Hazafelé jövet az autópályán kigyulladt a meghibásodást jelző lámpa ("malfunction indicator" ami egy motorblokk kontúrját ábrázolja).
A következőket próbáltam:
Olajszint rendben van
Gondoltam hátha rossz minőségű benzin került bele (nem indokolt, de korábban a családi Peugeot háklis volt ilyesmire) - teletankoltam - nem használt.
A kézikönyv azt írta, hogy akkor is kigyulladhat az a jeltőfény, ha rosszul van fent a tanksapka - tekergettem + rátankoltam - nem használt
Mivel egyébként nem tapasztaltam semmilyen anomáliát, reménykedtem benne, hogy csak valami téves riasztás és továbbmentem - síró babával a hátsó ülésen ez tűnt a legjobb ötletnek.
Szóval továbbmentem és pár kilométer után azt vettem észre, hogy egyre lassulunk, gázadásra csak felbőg a benzinmotor, de nem gyorsul az autó. Szerencsére pont jött egy benzinkút, úgyhogy félrehúzódtam. Kiszállva az autóból hátul álló autónál, de járó benzinmotornál nyekergő hang hallatszott. Egy szó mint száz, hívtam egy trélert és azzal jutottunk haza.
Ugyan a trélerről legurulva pár métert meg tudott tenni a járgány saját erejéből, de továbbra is halhatóan nyekergő hangot kibocsátva. Úgyhogy szervizbe is tréleren tervezem eljuttatni - ha valakinek van tréleres ajánlása, azt is szívesen veszem - emiatt jó lenne ha viszonylag közelre kellene csak elvinni az autót.

Itt van tré-ler is, és kerületen belül van. ::) :flowers:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2297 Dátum: 2018.12.08 20:07:23 »
Másik topicban válaszoltam.  Egy topicban is elegendő leírni ugyanazt. ;-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Bai790401

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2298 Dátum: 2018.12.11 18:32:43 »
Sziasztok az lenne a kérdésem hogy a prius 2 esetén a hátsó rendszám megvilágítás nem megy hogy tudok izzót cserèlni?

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2299 Dátum: 2018.12.11 19:15:32 »
Úgy, hogy leszeded a hátsó ajtó belső műanyagburkolatát.

szaboknak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2300 Dátum: 2018.12.11 20:49:27 »
Sziasztok! ma néztem egy p2-t a  check engine, a VSC, a nagy piros háromszög volt és ennek ellenére szépen feltöltött  és ment ev módban,a kereskedő azt mondta, hogy kiolvasták a toyotanál és van időpont mert valami test optikai kábelt kell cserélni. Szerintetek ez igaz vagy cella zárlatos?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2301 Dátum: 2018.12.12 19:30:44 »
Sziasztok! ma néztem egy p2-t a  check engine, a VSC, a nagy piros háromszög volt és ennek ellenére szépen feltöltött  és ment ev módban,a kereskedő azt mondta, hogy kiolvasták a toyotanál és van időpont mert valami test optikai kábelt kell cserélni. Szerintetek ez igaz vagy cella zárlatos?

Optikai teszt kábel? Ez kb. olyan, mint a kurblizsír, meg a rückwartskötél.

Akkora ordas kamu, mint ide Hanoi.   Csak tudnám, hogy hova dugja az optikai kábeljét.   Ha ilyen kódokat dobál, akkor annak leginkább egy derekas kiolvasás kell Techstream programmal és miniVci  kábellel.....   Keress más autót.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2302 Dátum: 2018.12.13 19:05:07 »

 Sziasztok. Kerestem Haynes  vagy ahhoz hasonlo leirast P3PHEV-hez, de csak P2-hoz talaltam. Annyi a gond hogy nem mukodik a jobb hatso ablakemelo es lehet hogy csak egy biztositek dolt ki (remelem nem egy seprunyellel van kitamasztva).  Megtudnatok mondani hol talalom a biztositekat? Amugy tudtam errol mikor elhoztam kb. ket hete az autot, de nem foglalkoztam vele, mert elegge pitianer problemanak tartottam. Most is annak tartom, de ha csak egy biztositek a gond akkor megbutykolnem magam.  :]
 Kulonben azert gondolom hogy biztositek, mert minden ablak kapcsolojaban vilagit egy LED, de a jobb hatsoban ez sem mukodik. Egy probat meger, legfeljebb ujra kiolvad.  :]
Lehettem volna halasz ...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2303 Dátum: 2018.12.16 13:12:31 »
Sziasztok. Kerestem Haynes  vagy ahhoz hasonlo leirast P3PHEV-hez, de csak P2-hoz talaltam. Annyi a gond hogy nem mukodik a jobb hatso ablakemelo es lehet hogy csak egy biztositek dolt ki (remelem nem egy seprunyellel van kitamasztva).  Megtudnatok mondani hol talalom a biztositekat? Amugy tudtam errol mikor elhoztam kb. ket hete az autot, de nem foglalkoztam vele, mert elegge pitianer problemanak tartottam. Most is annak tartom, de ha csak egy biztositek a gond akkor megbutykolnem magam.  :]
 Kulonben azert gondolom hogy biztositek, mert minden ablak kapcsolojaban vilagit egy LED, de a jobb hatsoban ez sem mukodik. Egy probat meger, legfeljebb ujra kiolvad.  :]

Szerintem nem biztosíték, hanem sima KH. Ajtókárpit leszed, stecker megmozgat, + az ajtóátvezetésnél is ellenőrizni érdemes a kábelezést.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2304 Dátum: 2018.12.16 18:20:50 »
Szerintem nem biztosíték, hanem sima KH. Ajtókárpit leszed, stecker megmozgat, + az ajtóátvezetésnél is ellenőrizni érdemes a kábelezést.

Koszi, megnezem. Mar kerestem is egy P3 hatso ablakemelo-kapcsolo szerelos videot. 

Az jutott meg eszembe - szinten nem surgos - hogy hianyzik az auto antennaja. Ez inkabb csak esztetika nalam, mert tobbnyire a sajat zeneimet hallgatom. Lattam a Tesco-ban  univerzalis antennat, nem voltam benne biztos hogy jo a menet merete. Ha esetleg tudnatok eredetit, megkoszonom.  :]
Lehettem volna halasz ...

KeriL

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2305 Dátum: 2018.12.16 20:21:05 »
Üdv!
Sima P3-hoz tud valaki boltot ahol hirtelen lehet venni 12V-os akkut Budapest környékén?

Megadta magát a gyári akku 6évesen, most egy szünetmentes akkuval járkálok, de azért az nem a legcélszerűbb.

Ugye ez a gyári akku:
https://www.yuasa.co.uk/hj-s46b24r.html

Nem nagyon találtam ilyen méretben semmilyen AGM akkut itthon.



Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2306 Dátum: 2018.12.16 20:33:17 »
Ilyen méretben csak a gyári van. A többivel (pl. Optima) variálni kell.
Az ára - mint az AGM eké általában - húzós.

Az AGM a felépítéséből adódóan nagyon nehezen megy tönkre. Megfelelő töltővel általában helyre lehet hozni, még több havi lemerülés után is.
« Utoljára szerkesztve: 2018.12.16 20:42:31 írta Agyarka »

KeriL

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2307 Dátum: 2018.12.17 11:38:19 »
Az ár kevésbé zavar, csak a lehúzást nem szeretem.
Szóval az hogy beviszem egy szimpla akkucserére 10-20*os áron szalonba az nem játszik.

Nekem jó a gyári is, de arra sem találtam boltot ahol lehet kapni bármelyiket. Ezért kérdeztem.
http://www.akkumulatoroutlet.hu/akkumulator/exide/exide-premium-japan/198-exide-premium-jap%C3%A1n-12v-45ah390en-ea457.html

Az ilyen visszahozott akkukban nincs bizodalmam. Szórakoztam már én is ilyennel.
Pár hónapig még működnek úgy ahogy de nem megbízható.
Ezt is szerintem nem egyszer merítették le, és tárolták lemerülve mielőtt hozzám került.
Nincs kapacitása és nem tartja a töltést. Tipikus megfáradt akku szindróma. A nagy hideg adta meg neki a kegyelemdöfést, de annyira hogy reggel a központi zár sem nyílt ki csak kerregett.
(nem maradt bekapcsolva semmi)
Most egy jobb fajta Panasonic UPS akkuval mászkálok, szóval inkább csak annyi a bajom hogy ez nem fér a helyére, különben még jobb is lenne mint a gyári.

Ha nagyon nincs, akkor rendelek a németektől, ott van minden.
« Utoljára szerkesztve: 2018.12.17 11:46:33 írta KeriL »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2308 Dátum: 2018.12.17 19:29:57 »
Az ár kevésbé zavar, csak a lehúzást nem szeretem.
Szóval az hogy beviszem egy szimpla akkucserére 10-20*os áron szalonba az nem játszik.

Nekem jó a gyári is, de arra sem találtam boltot ahol lehet kapni bármelyiket. Ezért kérdeztem.
http://www.akkumulatoroutlet.hu/akkumulator/exide/exide-premium-japan/198-exide-premium-jap%C3%A1n-12v-45ah390en-ea457.html

Az ilyen visszahozott akkukban nincs bizodalmam. Szórakoztam már én is ilyennel.
Pár hónapig még működnek úgy ahogy de nem megbízható.
Ezt is szerintem nem egyszer merítették le, és tárolták lemerülve mielőtt hozzám került.
Nincs kapacitása és nem tartja a töltést. Tipikus megfáradt akku szindróma. A nagy hideg adta meg neki a kegyelemdöfést, de annyira hogy reggel a központi zár sem nyílt ki csak kerregett.
(nem maradt bekapcsolva semmi)
Most egy jobb fajta Panasonic UPS akkuval mászkálok, szóval inkább csak annyi a bajom hogy ez nem fér a helyére, különben még jobb is lenne mint a gyári.

Ha nagyon nincs, akkor rendelek a németektől, ott van minden.

Az Akkuboxnál korábban láttam megoldást AGMM-ben, kérdezd meg őket telefonon, annyit megér.  Ha jól emlékezem 30-40E között volt szemben a 53E HUF-os márkaszervizes árhoz képest.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

GZs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2309 Dátum: 2018.12.21 21:03:56 »
Sziasztok!

Ezt figyeljétek!
10 éves az autóm. Tudvalevő, hogy a kettes prius hibridgaranciája 10 év vagy 160.000km. Tavaly a 9. éves kötelező szerviz után mondja a toyotás szaki, hogy jövőre már nem lehet hibridgarit kérni. Mondom oké, egyértelmű.
Olvasom itt a fórumon, hogy ha a lejárat előtt átmegy a teszten, akkor kapsz még egy évet. (lehet, nem itt olvastam?)
Eljött az idei 10. évi szerviz, hívom a szokásos szervizem, bemondom hogy kellene a hibridgari, válasz: ok, nem gond. Kérem az időpontot, már csak 2019-re van, nekem az nem jó, köszi.
Hívom a következő útba eső szerviz telefonszámát: hibridgari +1 év mehetek? Igen, az időpont is jó.
Munkafelvétel: 10. éves szerviz, 150.000km-es (igazából 114.000km van az autóban)+hibridgari. Közben kérdi a munkafelvevő, hogy behozott-e az autó? Mondom büszkén, hogy igen, de már 4 éve nálam van.

Eltelt 2,5 óra!!! Kész az autó. Kérdi a munkafelvevő: behozott az autó? Mondom nem, miért? Hát mert van pár gond, és sorolja:
a vízpumpa engedi a vizet,
a fogasszíj kopott,
első és hátsó féktárcsák és betétek kopottak, úgy látják, hogy korábban vagy csak a betétek vagy csak a tárcsák volt cserélve,
az inverter hűtője engedi a folyadékot.
Ok, és ezt az előző szerviz nem vette észre? Mindez 1 év és 10ekm alatt jött össze? Ők nem tudják, de lehet, hogy az előző szerviz felületes volt. Mondom oké és a hibrid teszt mit mutatott? Hát azt nem csinálták meg, mert nem tudják, hol folyik el a folyadék, így nem akarják terhelni a rendszert, meg egyébként sincs alkatrészük raktáron. És a hibridgari? Hát azt nem lehet meghosszabbítani! Mi van? De hát a telefonban is, meg itt is mondták, hogy oké, ezért hoztam ide. Hát mégsem lehet, hogy találtam én ilyet ki? ...

Megjegyzem az első fék szettben 30ekm-rel ezelőtt, a hátsó fék szintén szettben 6ekm-rel ezelőtt volt cserélve.

A féket tuti nem cseréltetem, a vízpumpát+szíjat meg a hibrid rendszert megnézetem. Utólag jutott az eszembe, hogy ott kellett volna hagynom az autót és a még élő hibridgari miatt átnézetni még egyszer és kicseréltetni a hibás részeket...

Mit szóltok hozzá?
« Utoljára szerkesztve: 2018.12.21 21:12:14 írta GZs »