Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 868767 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

orbi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2220 Dátum: 2018.09.11 23:52:31 »
Sziasztok!
Új vagyok, sokat olvasgattam a fórumot, de nem láttam a problémámra megoldást (előre is bocsi, ha van, csak nem vettem észre).

Egy kedves ismerősöm hozott be osztrákiából egy P2-őt, amit meg is vettem tőle.
Az autó tökéletesen működik, de van egy bosszantó dolga: folyamatosan világítanak a tompított lámpái, a világítás kapcsoló állásától függetlenül, amint "elindítom" az autót.
Meg tudná nekem mondani valaki, hogy ezeket hogyan lehet lekapcsolni? (vagyis, hogy csak akkor világítson, amikor én bekapcsolom).

Előre is köszi a segítséget!! :)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2221 Dátum: 2018.09.12 07:55:17 »
Sziasztok!
Új vagyok, sokat olvasgattam a fórumot, de nem láttam a problémámra megoldást (előre is bocsi, ha van, csak nem vettem észre).

Egy kedves ismerősöm hozott be osztrákiából egy P2-őt, amit meg is vettem tőle.
Az autó tökéletesen működik, de van egy bosszantó dolga: folyamatosan világítanak a tompított lámpái, a világítás kapcsoló állásától függetlenül, amint "elindítom" az autót.
Meg tudná nekem mondani valaki, hogy ezeket hogyan lehet lekapcsolni? (vagyis, hogy csak akkor világítson, amikor én bekapcsolom).

Előre is köszi a segítséget!! :)

Sajnos nem lehet kikapcsolni, nincsen ilyen opció.  A teljes átalakítás meg olyan drága, hogy nem éri meg.  Sajnos az osztrák pékettesek így lettek forgalomba helyezve.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2222 Dátum: 2018.09.12 23:30:34 »
Sajnos nem lehet kikapcsolni, nincsen ilyen opció.  A teljes átalakítás meg olyan drága, hogy nem éri meg.  Sajnos az osztrák pékettesek így lettek forgalomba helyezve.

Miért sajnos? Olyan, mintha DRL lenne benne. De igazából tök mindegy, ez legyen a legnagyobb baja... :)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2223 Dátum: 2018.09.13 06:35:22 »
Sajnos nem lehet kikapcsolni, nincsen ilyen opció.  A teljes átalakítás meg olyan drága, hogy nem éri meg.  Sajnos az osztrák pékettesek így lettek forgalomba helyezve.
Miért sajnos? Olyan, mintha DRL lenne benne. De igazából tök mindegy, ez legyen a legnagyobb baja... :)

Azért, mert alkalmanként teljesen felesleges a világítás! Lakásban SEM kapcsoljuk fel a világítást, mert értelmetlen (nappal, lakott területen!!)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2224 Dátum: 2018.09.13 07:33:40 »
Nem ismerem a láthatóság miatti lakott területen belüli baleseti statiszikákat, így csak azt tudom mondani, hogy a bekapcsolt tompított fényhez energia szükséges, aminek előállítása, szállítása környezet szennyező akárcsak a több használat miatt gyorsabban elhasználódó izzó.

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2225 Dátum: 2018.09.13 09:43:11 »
Álló helyzetben pedig szabálytalan is.
music     

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2226 Dátum: 2018.09.13 23:29:58 »
Nekem ez a pont lexarom kategória. Ok, hogy van, akinek nem tetszik, csak azt nem értem, hogy miért ilyen fontos a "probléma".

Amúgy van egy jóbarátom, aki Ausztriában él, és imádja, hogy alapból van lámpa, nem kell állandóan ki-be kapcsolgatnia.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2227 Dátum: 2018.09.14 08:50:43 »
Nem ismerem a láthatóság miatti lakott területen belüli baleseti statiszikákat, így csak azt tudom mondani, hogy a bekapcsolt tompított fényhez energia szükséges, aminek előállítása, szállítása környezet szennyező akárcsak a több használat miatt gyorsabban elhasználódó izzó.
Álló helyzetben pedig szabálytalan is.

Teljes mértékben így igaz!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Blue79

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2228 Dátum: 2018.09.16 11:58:04 »
Üdv,

Új vagyok itt és eléggé kétségbeesett!
Két éve vettünk egy P3-at. Elvileg olyan 170ezer km-rel, de mostanra rájöttünk, hogy ez csak eléggé elvileg :(
Na de mindegy, jó volt az autó, ahhoz pedig hozzá van szokva az ember, hogy tekergetik az órákat.
Viszont egy év után kezdtek előjönni a problémák:
Motorhiba jelzés, kettes henger hiba. Jelenség, hogy az autó kicsi gázadáskor remeg, ha nagyon nyomom akkor nincs baj, de általában kicsi gázzal megy az ember. Új már minden, de se az injektor, se a gyertya, se a trafó nem oldja meg. Egy EGR tisztítás végül segít.
Kb 10ezer km telt azóta, ismét elkezd az autó remegni, de ellentétben a korábbi problémával, amikor meleg motornál jött elő a hiba, ezúttal inkább elindulás után jelentkezik egyből a probléma. Aztán egy szép napon feleségem egyszer csak mondja, hogy a víz lámpa világított 1-2 mp-re. Gyorsan megnézem, hát a hűtővíz elfolyt. Töltöm, majd másnap nézem, néhány deci ismét elfolyt. És ez így megy lényegében nap mint nap. Ráadásul a remegés is egyre erősebb. Természetesen most, hogy a héten már lesz időm, viszem a kocsit szervizbe, de vajon mi lehet a probléma? Ezúttal még a motorhiba jelző lámpa sem világít.
Köszönöm előre is ha valaki esetleg tud segíteni! (Legalább valami jó tanáccsal)

Üdv,

Gondoltam jelentkezek, hátha valaki hasonló cipőben járna.
A vége a következő lett a történetnek. Egy ismerős szaki elkezdte szétszedni az autót. A hűtőt első körben kiszerelte, iszonyatosan el volt koszolódva. Azóta is többektől hallottam, hogy a hűtő problémás lehet a P3-nál. Szóval alig volt olyan rész, ahol nem volt koszos a hűtő, ez ki lett tisztítva, de sajnos a probléma továbbra is adott volt, vagyis az autó remegett, a víz elfolyt.
Következő körben jött a motor. Egészen a hengerfej tömítésig. Ott volt a bibi sajnos. A szakember azt mondta, hogy valószínűleg nem kapott megfelelő hűtést a motor, így a tömítésen keresztül elkezdett a 2-4-es hengerekbe szivárogni a víz.
Kitisztították, jöhetett az új tömítés és a síkolás, stb...kb 2 hónapja működik az autó, nincs probléma (kop-kop) Azóta egy olajcserén is átesett, ilyenkor állítólag nem árt.
Akit az anyagiak érdekelnek, nem tudom márkaszervizben ez mennyi lett volna, inkább el se képzelem. Itt néhány egyéb apróság kicserélésével, munkadíjjal, tömítéssel 120-140ezer Ft volt.
Korábban amúgy már átesett az autó 2-es szelepe injektor, trafó cserén, az összes gyertya cserélve, úgyhogy szépen lassan próbálkoztam mindennel.

Most éppen a családban lévő P2-vel van egy kis gond. Vízpumpa csere kell és a motornak kicsit olyan hangja van, mint egy 15 éves dízelnek. Ez mi lehet?

Illetve kérdeznék még egy olyat, hogy P3-hoz szeretnék új kapcsolókat a kormányra és a műszerfalra. Ezt hol érdemes keresni/csináltatni?

Köszönöm előre is.

Simi73

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2229 Dátum: 2018.09.16 17:14:19 »
Sziasztok nekem is van egy pici gondom a prius 2 el,"fantasztikusan" jo auto......de most S.O.S kene csereljek az inverter huto elektromos szivattyut,hol rendelhetnek ilyet,kinel van barati aron,segitsegeteket koszonom...linkeket varom.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2230 Dátum: 2018.09.16 18:38:26 »
Üdv,

Gondoltam jelentkezek, hátha valaki hasonló cipőben járna.
A vége a következő lett a történetnek. Egy ismerős szaki elkezdte szétszedni az autót. A hűtőt első körben kiszerelte, iszonyatosan el volt koszolódva. Azóta is többektől hallottam, hogy a hűtő problémás lehet a P3-nál. Szóval alig volt olyan rész, ahol nem volt koszos a hűtő, ez ki lett tisztítva, de sajnos a probléma továbbra is adott volt, vagyis az autó remegett, a víz elfolyt.
Következő körben jött a motor. Egészen a hengerfej tömítésig. Ott volt a bibi sajnos. A szakember azt mondta, hogy valószínűleg nem kapott megfelelő hűtést a motor, így a tömítésen keresztül elkezdett a 2-4-es hengerekbe szivárogni a víz.
Kitisztították, jöhetett az új tömítés és a síkolás, stb...kb 2 hónapja működik az autó, nincs probléma (kop-kop) Azóta egy olajcserén is átesett, ilyenkor állítólag nem árt.
Akit az anyagiak érdekelnek, nem tudom márkaszervizben ez mennyi lett volna, inkább el se képzelem. Itt néhány egyéb apróság kicserélésével, munkadíjjal, tömítéssel 120-140ezer Ft volt.
Korábban amúgy már átesett az autó 2-es szelepe injektor, trafó cserén, az összes gyertya cserélve, úgyhogy szépen lassan próbálkoztam mindennel.

Most éppen a családban lévő P2-vel van egy kis gond. Vízpumpa csere kell és a motornak kicsit olyan hangja van, mint egy 15 éves dízelnek. Ez mi lehet?

Illetve kérdeznék még egy olyat, hogy P3-hoz szeretnék új kapcsolókat a kormányra és a műszerfalra. Ezt hol érdemes keresni/csináltatni?

Köszönöm előre is.

Piszok mázlid van, hogy még éppen időben történt a renoválási folyamat.   Folyamatos mondjuk minden lehetséges fórumon, hogy a hűtőköz mosás elmaradása egyenes úton vezet a motor megfőzéséhez.

A pé kettőhöz ennyi adattal nem tudok hozzászólni, rá kellene akasztani a Techstream-ot, az megmondja, hogy mi lehet a baj forrása.

Kormánygombok, vagy bontó, vagy e-bay.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2231 Dátum: 2018.09.20 15:00:37 »
Piszok mázlid van, hogy még éppen időben történt a renoválási folyamat.   Folyamatos mondjuk minden lehetséges fórumon, hogy a hűtőköz mosás elmaradása egyenes úton vezet a motor megfőzéséhez.

Van erről esetleg valami leírás, hogy ilyet hogyan érdemes csinálni (házi eszközökkel)? Ha már ennyire ajánlgatjátok, belenéznék egyet én is.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2232 Dátum: 2018.09.21 19:05:16 »
Van erről esetleg valami leírás, hogy ilyet hogyan érdemes csinálni (házi eszközökkel)? Ha már ennyire ajánlgatjátok, belenéznék egyet én is.

Nem egy ördöngősség, patentkiszedő és emlékeim szerint egy tízes crowa  szükségeltetik mindösszesen hozzá.  Ha nincsen patentkiszedő, akkor egy vajazókés, vagy megfelelő lapos fejű csavarhúzó is jó.

Kinyitod a mociháztetőt, majd a zárhídon lévő műanyag elemet lebontod.  Patent+ néhány csavar.  Utána zárhíd lebont és felteszed a motorra.  Néhány tízes fejű metrikus csavar, oldalanként emlékeim szerint 2-2 db.  Ne felejtsd el a kürtök elektromos csatijait lehúzni.  Ezt követően ismét lebontod a következő műanyag elemet a hűtők tetejéről.  Innen kezdve kukkolhatod a hűtők közét.  A takarításhoz némi mosószeres áztatás, megfelelő sörtés kefe és sok-sok víz kell.
A hűtők teteje a kocsi hossztengelyéhez képest párhuzamosan mozgathatóak (billegtethetőek) az alsó tartójukban, pár centi, de ez elég is az alapos mosáshoz. A klímahűtővel csak óvatosan.  Nagy nyomású vízsugár (sterimo, gőzborotva stb.) kerülendő. sima kerti csap nyomás elegendő.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Bai790401

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2233 Dátum: 2018.09.24 14:36:03 »
Üdv mindenkinek, egy pár napja arra lettem figyelmes, hogy a prius 2 feltünôen szinte zavarô módon hangos lett fôleg magasabb sebessèg esetén. Olyan a hangja mint a règi centrifuga a leállás soràn, buhogô hangja van. A zajforrás mintha hátulról jönne! A hanghatáson túl fogyasztásban menetteljesîtmènyben nem èrzek változást a korábbiakhoz képest!

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2234 Dátum: 2018.09.25 13:04:57 »
Nem egy ördöngősség, patentkiszedő és emlékeim szerint egy tízes crowa  szükségeltetik mindösszesen hozzá.  Ha nincsen patentkiszedő, akkor ...
alapos mosáshoz. A klímahűtővel csak óvatosan.  Nagy nyomású vízsugár (sterimo, gőzborotva stb.) kerülendő. sima kerti csap nyomás elegendő.

Köszi szépen a részletes útmutatót, meg fogom nézni, amint lesz rá lehetőségem.