Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 868864 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Proh

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2085 Dátum: 2018.01.12 22:27:23 »
http-vel használd, ne https-el,
Igen, ezt találtam. S ugyanott volt repedés, csak ellentétes oldalon. Az aksi oldalán. Ha csak ez az egy pont van, akkor pár nap, s kiszárad a kocsi. :) Ezért kérdeztem, h van-e esetleg máshol is, vagy csak ez az egy?
« Utoljára szerkesztve: 2018.01.12 22:29:15 írta Proh »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2086 Dátum: 2018.01.13 08:23:09 »
Igen, ezt találtam. S ugyanott volt repedés, csak ellentétes oldalon. Az aksi oldalán. Ha csak ez az egy pont van, akkor pár nap, s kiszárad a kocsi. :) Ezért kérdeztem, h van-e esetleg máshol is, vagy csak ez az egy?

Jellemzően a ponthegesztés enged el, a többit már az idő elvégzi.  Szerencsére fillérekből véglegesen orvosolható.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Proh

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2087 Dátum: 2018.01.14 14:38:14 »
Ma reggel kinéztem az ablakon, s láttam a havat. Lelkiekben felkészültem arra, hogy olvaszthatom a jeget a szélvédő belsejéből, mint eddig tettem. Viszont száraz belső fogadott!  :clap:  :clap:  :clap: Úgy néz ki, hogy megoldódott a reggeli párásodás. :) Szóval ha másnak is hasonló problémája lesz, a videót kell csak követni :)  :otlet:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2088 Dátum: 2018.01.14 15:48:15 »
Havazás esetén nekem soha nincs belül jég. Ha viszont nincs hó és mínuszok vannak és leállítás előtt nem ment a klíma, akkor garantáltan lesz ráfagyva valamennyi.

simico

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2089 Dátum: 2018.01.16 10:27:17 »
Ez a csomagtéri beázás csak a P2-re jellemző vagy P3-ra is?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2090 Dátum: 2018.01.16 19:27:46 »
Ez a csomagtéri beázás csak a P2-re jellemző vagy P3-ra is?

Minden P2-re jellemző, csak idő kérdése, a P3-nál ilyen hiba nincsen.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Mittu21

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2091 Dátum: 2018.01.21 00:02:51 »
Sziasztok!

Vettem ma egy auris ts hybridet, aminek most sikerült lekerni az előéletét vin-inforol.
Egy kép van, ami aggaszt (olaszbol behozott), csatoltam.

Tudjátok, hogy mitol dobhatta ezt az üzenetet?


Tapatalkkal küldve az én Thor E eszközömről


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2092 Dátum: 2018.01.21 13:05:09 »
Sziasztok!

Vettem ma egy auris ts hybridet, aminek most sikerült lekerni az előéletét vin-inforol.
Egy kép van, ami aggaszt (olaszbol behozott), csatoltam.

Tudjátok, hogy mitol dobhatta ezt az üzenetet?


Tapatalkkal küldve az én Thor E eszközömről

Hogyne tudnánk. Az ECU. Egy megoldása van, ki kell olvasni és akkor meglesz a mumus.  Minden egyéb sarlatánkodás.  Techstream program miniVci kábellel a tuti megoldás.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Mittu21

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2093 Dátum: 2018.01.21 13:19:34 »
Hogyne tudnánk. Az ECU. Egy megoldása van, ki kell olvasni és akkor meglesz a mumus.  Minden egyéb sarlatánkodás.  Techstream program miniVci kábellel a tuti megoldás.
Akkor is, ha tesztvezetés közben semmilyen hibát nem produkált? (ha volt hibakód biztos kiütötték). Ha kideríthető, akkor egy hybrid rendszer átvizsgálásra elküldetem.

Tapatalkkal küldve az én Thor E eszközömről


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2094 Dátum: 2018.01.21 19:31:12 »
Akkor is, ha tesztvezetés közben semmilyen hibát nem produkált? (ha volt hibakód biztos kiütötték). Ha kideríthető, akkor egy hybrid rendszer átvizsgálásra elküldetem.

Tapatalkkal küldve az én Thor E eszközömről

A historical tárban, ha kiütötték, akkor is benne van.  Elég, ha gépre kerül a verda.  Merre fele vagy?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Mittu21

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2095 Dátum: 2018.01.21 19:41:28 »
A historical tárban, ha kiütötték, akkor is benne van.  Elég, ha gépre kerül a verda.  Merre fele vagy?
Kaposvari vagyok, az auto meg Budapesten van, honosítják jövő héten. Sajnos nem fogok tudni felmenni elvinni szakszervizbe munka miatt, de mivel próbaúton semmiféle hibát nem produkált, ezért marad a bizalom, aztan legrosszabb esetben a szavatossági igény benyújtása.
Ha elhoztam szombaton, utána bevizsgáltatom. Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Tapatalkkal küldve az én Thor E eszközömről


gorosz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2096 Dátum: 2018.01.26 18:11:38 »
Attól, hogy kicseréled, a műanyag szívósor felületén a pára ugyanúgy kicsapódhat, ugyanis ez okozza a traktorjelenségként ismert bug-ot. Egyetlen megoldása van, amit korábban már leírtam.  Nekem a két és fél év alatt csupán egyetlen egy alkalommal volt ilyen indulás.  Jellemzően ősszel szokott előfordulni.

Sziasztok! Egr szelepet, szívósort és még nem tudom miket tisztítottak ki a szervizben. Volt olyan cső, ami szinte teljesen el volt záródva, de alapvetően "olajos trutyi"-val volt tele minden, 280 ezer km után ráfért egy alapos tisztítás. Már nem produkálja a traktorhangot és nem a párásodástól volt.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2097 Dátum: 2018.01.27 13:19:38 »
Sziasztok! Egr szelepet, szívósort és még nem tudom miket tisztítottak ki a szervizben. Volt olyan cső, ami szinte teljesen el volt záródva, de alapvetően "olajos trutyi"-val volt tele minden, 280 ezer km után ráfért egy alapos tisztítás. Már nem produkálja a traktorhangot és nem a párásodástól volt.

Lényegét tekintve a jelenség hasonló mind a két esetben.  örülök, hogy megoldódott.   Nyilván rövid utakra használták a verdát.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

simico

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2098 Dátum: 2018.02.05 16:08:28 »
Nem tudom, hogy hiba-e, de felettébb idegesítő tud lenni a következő jelenség. Bizonyos utakon haladva nagyon mély, eléggé észrevehető búgás/bugásszerű hang hallatszik az autóban. Először azt hittem, hogy túl sok a basszus a zenében, mert pont olyan amikor túl sok mély basszus búg a hangszórókból. Gondolom a rosszabb minőségű úton valami rezonál a kocsiban, mert sima, jó minőségű úton egyáltalán nem hallani. Sajnos nem tudom behatárolni a hang forrását, mintha az egész utasteret betöltené. Nem tűnik sebességfüggőnek, legalábbis 20 - 70 km/h között ugyanúgy hallatszik.

Találkozott már valaki ilyennel? Most volt nemrég nagy szervízen, ott mindent rendben találtak.

Bukacs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2099 Dátum: 2018.02.06 12:05:38 »
Sziasztok! Segítséget kérek, Prius 2 2006/7 a jelenség a következő az alapjárat kezdetben minden gond nélkül vissza ált  beindítás után. Aztán egyszer csak azt vettem észre, hogy már nem olyan mértékben teszi, sőt aztán maradt is magasan. A pillangó szelepet már próbáltam tisztítani, de sajnos az nem hozott eredményt, sőt akkor emelkedett erre a teszterrel mért fordulatra. Jelenleg 1350 az amin pörög, lassításkor menet közben is fent marad. Ha meg állok vele, akkor a fordulat megmarad 1350, de ha N állásba teszem, akkor vissza esik 980 ra, más állásban mindig fel megy 1350 re.
A PCV szelep is meg lett tisztítva, nem cserélve, de nem változott semmi, viszont a szelepben lévő rugó nekem gyengének tűnt, de nincs viszonyítási alapom, hogy milyennek kellene lennie. Kotyogni kotyog, de mint írtam nincs viszny. alap. Fojtószelep alatt csillog az olaj, kitöröltem, de aztán ismét ez volt a jelenség.
Találkozott már valaki ezzel a jelenséggel, vihetem bizalommal Toyota szervizbe, akár Debrecenbe?
Debrecenben tud valaki lelkes Prius rajongót, akivel lehetne tartalmasan eszmét cserélni erről a szuper gyártmányról, melyet nagyon szeretek, csak nem sokat tudok még róla..
Köszönettel: Csaba

« Utoljára szerkesztve: 2018.02.06 12:10:30 írta Bukacs »