Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 878922 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Retep 79

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1785 Dátum: 2017.04.13 20:38:04 »
Sziasztok!
Még új regisztráló vagyok itt a fórumon, de már közel négy éve egy p2 tulajdonosa. Párszor már voltam itt vendégként és utólag is köszönöm a sok hasznos infót!
Amiért most írok, nekem is hasonló problémám volt. Check engine lámpa világított és az autó nem állította le a benzinmotort. A hiba ki lett olvasva: alapjárati motor hiba (sajna a kódját nem tudom) A hiba ki lett törölve, de később többször jelentkezett. A fojtószelep motorjának burkolatán a szerelőm észrevett egy repedést, amin a nedvesség bejuthatott és tönkretette. Maradt a csere. Csak egyben, szeleppel együtt árulják, mindkét nagy alkatrészes áruháznál 460 ezer az új ára. Maradt az ebay. 120 Eur. Beszerelés után minden rendben lett. Remélem tudtam segíteni
Üdv.
Peti



Udv.

Retep 79

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1786 Dátum: 2017.04.13 20:40:24 »
Bocsánat, véletlenül az idézetbe írtam a hsz-t

FDToth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 81
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1787 Dátum: 2017.04.14 06:30:47 »
Bocsánat, véletlenül az idézetbe írtam a hsz-t


Szia, köszönöm a hozzászólást.
Időpontom szervizre csak kesobb van, azota annyi valtozas, hogy egett a motorhiba-jelzo, de leallt a benzinmotor, tegnap meg piros haromszog, benne felkialltojellel, de a motor leallitasa es inditasa utan minden eltunt...

Retep 79

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1788 Dátum: 2017.04.14 08:39:47 »

Szia, köszönöm a hozzászólást.
Időpontom szervizre csak kesobb van, azota annyi valtozas, hogy egett a motorhiba-jelzo, de leallt a benzinmotor, tegnap meg piros haromszog, benne felkialltojellel, de a motor leallitasa es inditasa utan minden eltunt...

Szia!
A motorhiba nekem is pár nap után eltűnt (száraz időben). Amikor eljött, hallani lehetett, hogy megemelkedett az alapjárat. A piros háromszöges hiba nálam kimaradt. Azt utoljára akkor láttam, mikor még a csodálatos pajzs benne volt az autóban, de akkor szinte hetente 2x.
Még a helyedben ellenőrizném a három kábel csatlakozót a fojtószelepen, ott is lehet kontakt hiba. Az egész cucc a légszűrőház alatt lakik, le sem kell szedned a légszűrőt, a jobb oldala alatt van az állítómotor. Az én esetemben valamelyik stekker kontakt hibájának indult a dolog, amíg meg nem lett a repedés..

FDToth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 81
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1789 Dátum: 2017.04.16 12:22:06 »
Szia,

ugye nekem eloszor az auto atvetelekor gyulladt ki, aznap vissza is mentem, mondtakmis h cserelni kell vmit, de mivel kiutottek, es utana jo lett, igy nem foglalkoztam vele (az auto allt azert, mert nem nagyon volt erdeklodo ra).
Az h szaraz e vagy nedves az ido, az sztem esetemben nem szamitott.
A piros haromszog nalam is szereleskor jott elo (plusz radio beepites)
Felirom amiket mondtal, koszi, es mondom a szerviznek majd!

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1790 Dátum: 2017.04.20 20:26:28 »
Sziasztok!


SOS segítségre lenne szűkségem.
Létezik olyan hogy egy 2004 es USA priusba olyan féltengelycsukló van, amit sehol nem lehet kapni ?

Az autószerelőm szerint:
Külső fogszám: 26
Belső fogszám: 32
ABS: 48

Állítólag egy toyota szalonba talált ilyet valami 130.e Ft ért, ami brutál drága ahoz képest, hogy átlagosan 20-30.e ft között adják ezeket.
A srác biztos ne azért mondja mert át akarna verni, évek óta ő szereli az autóimat, amit lehet beszerzési áron számol. (legalábbis a bolti és a nagyker ár között)

Mondjuk én is találtam többféle fogszámút, amik elvileg priusba valók, de ilyet nem találok sehol, pedig amerikai oldalakon is néztem.
valakinek van valami ötlete ?
Esetleg a toyotának valami oldala ahol lehet ilyeneket keresni ?

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1791 Dátum: 2017.04.20 22:08:23 »
Sziasztok!


SOS segítségre lenne szűkségem.
Létezik olyan hogy egy 2004 es USA priusba olyan féltengelycsukló van, amit sehol nem lehet kapni ?

Az autószerelőm szerint:
Külső fogszám: 26
Belső fogszám: 32
ABS: 48

Állítólag egy toyota szalonba talált ilyet valami 130.e Ft ért, ami brutál drága ahoz képest, hogy átlagosan 20-30.e ft között adják ezeket.
A srác biztos ne azért mondja mert át akarna verni, évek óta ő szereli az autóimat, amit lehet beszerzési áron számol. (legalábbis a bolti és a nagyker ár között)

Mondjuk én is találtam többféle fogszámút, amik elvileg priusba valók, de ilyet nem találok sehol, pedig amerikai oldalakon is néztem.
valakinek van valami ötlete ?
Esetleg a toyotának valami oldala ahol lehet ilyeneket keresni ?
Felmesz a toyodiy.com weboldalra, es ott az alvazszamot megadva latni fogod az osszes robbantott abrat, cikkszammal egyutt. Azt pedig beirod az amayama-n vagy ebay-en, es meg is lesznek az arak. Esetleg az otthoni Toyota szervizeket is meg tudod kerdezni cikkszam alapjan, hatha tudnak segiteni. Ha esetleg nem boldogulnal, irj egy PU-t.
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1792 Dátum: 2017.04.21 07:08:23 »
Felmesz a toyodiy.com weboldalra, es ott az alvazszamot megadva latni fogod az osszes robbantott abrat, cikkszammal egyutt. Azt pedig beirod az amayama-n vagy ebay-en, es meg is lesznek az arak. Esetleg az otthoni Toyota szervizeket is meg tudod kerdezni cikkszam alapjan, hatha tudnak segiteni. Ha esetleg nem boldogulnal, irj egy PU-t.

Szia !

Köszi, megnéztem, ez szerint is olyannak kell benne lennie amit eddig is sejtettem.
Most vagy az lehet hogy a srác elnézet valamit, vagy az hogy valaki még az USA ban, beleerőltetett valami más típushoz valót.

FDToth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 81
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1793 Dátum: 2017.05.02 14:50:07 »
Sziasztok,

csak érdeklődöm: sarga motorhiba jelzés, a motor nem áll le, de EV modot aktivalva igen, utana deaktivalva, megint csak nem all le. Anno kitoroltek ezt a hibakodot, jó volt kb 1 honapig. A kereskedo a szavatossag keretein belul javittatja, de ugye o donti el h mi a koltseghatekony, igy csak a Prius-szervizben vihetem.
Mi a hiba forrasa?

Udv.

a hiba elvileg orvosolva: akkusaru (oxidálódott, rozsdás volt?), emiatt volt többször hibaüzenet és nem állt le a motor. Még figyelem pár napig, de ez sztem megoldja majd.


magashazi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1794 Dátum: 2017.05.03 09:03:57 »
Beírom ide is, hátha valaki találkozott ilyen problémával Prius-nál:

Sziasztok!

Egy hibrid Auris Touring Sports autóm van ami 2016-os, újonnan vettem itthon márkakereskedésből. Ez az első Toyotám. Felmerülnek kérdések, aki esetleg tudna segíteni nagyon megköszönném:

 - Az autó azt csinálja, hogy bizonytalan időközönként (ez jelenthet kb. 5-6-7-8) indításonként egyszerűen magától lenullázza az átlag fogyasztást és a trim A, B napi kilométerszámlálókat. Olyan mintha az indítás pillanatában időnként nem kapna 12V-ot, de a rádió és egyéb beállításokon nem látszik ez. Tapasztalt már ilyesmit esetleg valaki?

 - Vettem az autóra üléshuzatot, de a hátsó ülést (ami alatt az akkumulátorok vannak) nem nagyon sikerült felhajtani, hogy a huzatot szépen fel tudjam tenni. Van ennek valamilyen technikája? A kezelési leírásban nem találtam semmi erre vonatkozó részt.

- Azt sem láttam sehol, hogy vannak-e esetleg az autóban izzó kiégésre figyelmeztető visszajelzések, esetleg ablakmosó kifogyásra figyelmeztető jelzés?

- Mit jelentenek a grafikus fogyasztás kijelzőn a kis oszlopokon az "L" "E" "C" betű megjelölések? Erre sem találtam semmi infot.

köszönöm a segítségeteket!
üdv.
Gábor

kcswolf

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1795 Dátum: 2017.05.03 09:26:22 »
Sziasztok

2 hete vettem egy Prius 2-est, és nagyon tetszik. Reggel indításkor láttam egy kis kék füstöt a kipufogón, de kb. 10 másodperc múlva meg is szűnt. Kell izgulnom?
P420-as kódot ír ki, már többször ki ütöttem, és vissza jön. A szervizes azt mondja, hogy katalizátor csere, másképp nem lehet, mert elég húzós az ára?
Mennyi a normál fogyasztása autópályán? Nekem 130-nál 6-7 között ingadozott, ez jó, vagy a katalizátor miatt sok?

A vezető oldali ablaküveg teljesen össze-vissza van karcolva (szégyellje magát az előző olasz tulajdonos), érdemes esetleg políroztatni, vagy csere?

Szeretném úgy rendbe hozatni, hogy jó sokáig kiszolgáljon, mert nagyon tetszik, ez az első olyan autóm, amibe alig várom, hogy bele üljek, és vezethessem, pedig már túl vagyok vagy 1 millió balesetmentes kilométeren, és volt már jópár autóm is.

Köszönöm a válaszokat.

Üdv. Csaba

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1796 Dátum: 2017.05.03 09:52:41 »
hátsó ülést (ami alatt az akkumulátorok vannak) nem nagyon sikerült felhajtani, hogy a huzatot szépen fel tudjam tenni. Van ennek valamilyen technikája?
A hátsó ülőlapot határozott mozdulattal felfele kell megemelni. Elég masszív bepattintós rögzítése van.

Polírozásnál megváltozik a fénytörés, és valószínűleg minimális mértékben a fényszűrés is. Egy próbát megér, főleg ha nem a tükör és a szem között van a kis felületi karc.

Kiégett izzóra a nem világító lámpa figyelmeztet, kiürült ablakmosó tartályra pedig a nem spriccelő folyadék. Napi első indulás előtti vizuális ellenőrzés évek óta bevált módszer, és még soha nem adott téves eredményt ( ellentétben pl. a TPMS el).

A 0 zás fura, vmi alattomos kontakthibára gyanakszom.
« Utoljára szerkesztve: 2017.05.03 09:54:33 írta Agyarka »

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1797 Dátum: 2017.05.03 10:29:56 »
Beírom ide is, hátha valaki találkozott ilyen problémával Prius-nál:

Sziasztok!

Egy hibrid Auris Touring Sports autóm van ami 2016-os, újonnan vettem itthon márkakereskedésből. Ez az első Toyotám. Felmerülnek kérdések, aki esetleg tudna segíteni nagyon megköszönném:

 - Az autó azt csinálja, hogy bizonytalan időközönként (ez jelenthet kb. 5-6-7-8) indításonként egyszerűen magától lenullázza az átlag fogyasztást és a trim A, B napi kilométerszámlálókat. Olyan mintha az indítás pillanatában időnként nem kapna 12V-ot, de a rádió és egyéb beállításokon nem látszik ez. Tapasztalt már ilyesmit esetleg valaki?

 - Vettem az autóra üléshuzatot, de a hátsó ülést (ami alatt az akkumulátorok vannak) nem nagyon sikerült felhajtani, hogy a huzatot szépen fel tudjam tenni. Van ennek valamilyen technikája? A kezelési leírásban nem találtam semmi erre vonatkozó részt.

- Azt sem láttam sehol, hogy vannak-e esetleg az autóban izzó kiégésre figyelmeztető visszajelzések, esetleg ablakmosó kifogyásra figyelmeztető jelzés?

- Mit jelentenek a grafikus fogyasztás kijelzőn a kis oszlopokon az "L" "E" "C" betű megjelölések? Erre sem találtam semmi infot.

köszönöm a segítségeteket!
üdv.
Gábor

A rádió adatvesztéséhez jóval nagyobb áramszünet kell kb:2+ perc kell hogy a rádiót is elfelejtse. Szóval elképzelhető, hogy valami csatlakozási hiba van.

A Prius nál a xeon izzónál jelzi ha hiba van, az ablakmosót nem jelzi.
A lexusomba jelzi, viszont engem nagyon idegesít mert ilyenkor a kis kijelzőn folyton ezt látom, mintha ez lenne a legfontosabb, persze gombnyomásra eltűnik, de 1 perc múlva megint ott eszi a fene a feliratot, nem tudom mit gondoltak a programozók, hogy totál gyökér vagyok, és percenként kell jeleznie el ne felejtsem.
A toyotánál szerintem vagy a programozók az idióták, vagy a vásárlót nézik annak, mindenesetre a beállítás ilyen szinten egyenlő a nullával.
csak egy példa: priusnál az töltési állapotábrára ugrik alapértelmezetten a kijelző, a lexusnál meg a navigációra. Mennyiből tartott volna valami check boxos rendszert berakni, hogy oda ugorjon ahova én szeretném?
Mi van ha én mindig a klimát vagy a rádiót szeretném nézni.
A hibaüzenetek a felső sorban jelennek meg(pl: lámpa hiba), és navigációnál sem tűnnek el, igy pár gombot lehetetlen megnyomni!

A "L" "E" "C" betűk valószínű azt jelzik, hogy mennyi energiát sikerült visszanyerni adott idő alatt (legalábbis az én priusomba ezt jelzi, csak ott kis autókat rajzolt egy teljes autó ha jól emlékeszem 50w v. 100W energia).

Oldjawás

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1798 Dátum: 2017.05.03 17:08:36 »
Nálam a P2-ben kikapcsolható hogy visszaugorjon a töltöttségre és akkor mindig azt a kijelzést látod, ahol utoljára hagytad. Ujrainditás után is igy marad.
Ha a hülyeségért dijakat osztogatnának, minden héten lenne Oszkár gála!

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1799 Dátum: 2017.05.03 17:28:38 »
Nálam a P2-ben kikapcsolható hogy visszaugorjon a töltöttségre és akkor mindig azt a kijelzést látod, ahol utoljára hagytad. Ujrainditás után is igy marad.

Persze nálam is kikapcsolható, a priusnál ez nem is zavar annyira mivel pont a fogyasztási adatokat szeretem látni általában.
Viszont a lexusnál ha bekapcsolom akkor csak a GPS re ugrik, ami már zavar.
Épp ezért mondom mennyire egyrezű lett volna 3-4 lehetőséget megadni mi legyen az alapértelmezett képernyő. (off, fogyasztás, klíma, rádió, navi)
programozásilag + 3 sort kellett volna beleírni.