Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 878896 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

FDToth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 81
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1770 Dátum: 2017.04.04 11:00:18 »
Sziasztok,

csak egy gyors kérdés: k. 1 hónapja vásároltam egy Prus 2-est. Volt Budán a Sakurában, átvizsgáláson. Mondták, hoyg az indítóakku nem egészen kompatibilis, kicsit magasabb és emiatt a saruk oxidálódtak(?) plusz alatt ebben az üregben volt egy kis víz (beázás). Nem javasoltak semmit, gondolom az, hogy az indítóakku nem gyári nagyságú, sok vizet nem zavar, ellenben az, hogy van alatta víz, az gondolom azért nem normális. Hol szokott a beázás megjelenni?

A válaszokat előre is köszönöm!

üdv.

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1771 Dátum: 2017.04.04 11:06:33 »
Sziasztok,

csak egy gyors kérdés: k. 1 hónapja vásároltam egy Prus 2-est. Volt Budán a Sakurában, átvizsgáláson. Mondták, hoyg az indítóakku nem egészen kompatibilis, kicsit magasabb és emiatt a saruk oxidálódtak(?) plusz alatt ebben az üregben volt egy kis víz (beázás). Nem javasoltak semmit, gondolom az, hogy az indítóakku nem gyári nagyságú, sok vizet nem zavar, ellenben az, hogy van alatta víz, az gondolom azért nem normális. Hol szokott a beázás megjelenni?

A válaszokat előre is köszönöm!

üdv.
Szerintem keress és találsz! Volt már szó a beázásról, nem egyedi a problémád.
'08 RX400h
'09 Prius 3

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1772 Dátum: 2017.04.04 23:05:29 »
Sziasztok,

csak egy gyors kérdés: k. 1 hónapja vásároltam egy Prus 2-est. Volt Budán a Sakurában, átvizsgáláson. Mondták, hoyg az indítóakku nem egészen kompatibilis, kicsit magasabb és emiatt a saruk oxidálódtak(?) plusz alatt ebben az üregben volt egy kis víz (beázás). Nem javasoltak semmit, gondolom az, hogy az indítóakku nem gyári nagyságú, sok vizet nem zavar, ellenben az, hogy van alatta víz, az gondolom azért nem normális. Hol szokott a beázás megjelenni?

A válaszokat előre is köszönöm!

üdv.

https://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/tipp_toyota_priushoz_igy_orvosold_a_csomagter_beazasat-14078

FDToth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 81
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1773 Dátum: 2017.04.05 09:28:30 »
https://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/tipp_toyota_priushoz_igy_orvosold_a_csomagter_beazasat-14078

nagyon köszönöm a segítséget!
Már érdeklődtem itt a fórumon a beázás kapcsán mielőtt megvettem volna az autót. Tudtam, hogy bal oldalon van ilyen, a trükköt is ismerem. Csak nekem ott nincs ilyen gond, a másik oldalon van, ezért is kérdeztem (természetesen utánanéztem itt a fórumon is), de mondom még egyszer, nekem az inditóakksi alatt van a víz. Vagy lehet, hogy a mindkét oldalon lehet beázás (én idáig csak a bal oldalról olvastam).
Lehet átfolyik egyik oldalról a másikra?

Bagor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1774 Dátum: 2017.04.05 11:23:56 »
Sziasztok! Van-e valakinek hosszú távú ill. szerviztapasztalata P2 olajfogyás esetén? 270e van benne, 15 ezrenként megy ugye cserére, 5w30at tesznek bele a márkaszervizben. 2 periódussal ezelőtt még alig volt valami fogyás, az eggyel ezelőttinél már belement több mint 1,5 liter (ami talán elfogadható lenne), most viszont gyakorlatilag 3 liternél tartok ami már kezd kicsit aggasztó lenni.

A másik - totalcaron ajánlott Prius-guruval van valakinek személyes tapasztalata? Próbáltam rákeresni, de olvastam fura dolgokat is...

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1775 Dátum: 2017.04.05 12:01:41 »
Sziasztok! Van-e valakinek hosszú távú ill. szerviztapasztalata P2 olajfogyás esetén? 270e van benne, 15 ezrenként megy ugye cserére, 5w30at tesznek bele a márkaszervizben. 2 periódussal ezelőtt még alig volt valami fogyás, az eggyel ezelőttinél már belement több mint 1,5 liter (ami talán elfogadható lenne), most viszont gyakorlatilag 3 liternél tartok ami már kezd kicsit aggasztó lenni.

A másik - totalcaron ajánlott Prius-guruval van valakinek személyes tapasztalata? Próbáltam rákeresni, de olvastam fura dolgokat is...
Nekem 10ekm alatt eszi meg a 4 literesből a maradékot úgy, hogy minimumon viszem olajcserére, ez nem tudom konkrétan hány liter. Castrolból többet evett, eneosból kevesebbet. P2 220ekm

A másik kérdésedre válaszolva, nekem nagyon rossz tapasztalatom volt vele. Gyakorlatilag átvert, egy szélhámos. (azthiszem a nevemre kattintva vissza tudod nézni a hozzászólásaimat, régebben leírtam a sztorit) És nem vagyok ezzel egyedül. Volt akinek durván tekert autót adott el volt akit jó kis extraprofittal szervizelt. Egy nagydumás szélhámos, a totalcar mégis tolja mintha fizetne nekik...  :2guns:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1776 Dátum: 2017.04.05 19:09:21 »

A másik - totalcaron ajánlott Prius-guruval van valakinek személyes tapasztalata? Próbáltam rákeresni, de olvastam fura dolgokat is...

Akkor már tudsz dönteni. Amennyiben az olajfogyasztásra keresel megoldást a ToyoTeamGarage munkájában megbízhatsz.  Ha esetleg más kell, van mindenre megoldás, csak írd le, hogy konkrétan mi kellene, akár jöhet PÜ-ben is.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Bagor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1777 Dátum: 2017.04.05 23:00:46 »
Mondjuk ha valakinek már volt ilyen jelentősebb olajfogyasztása, és orvosolva lett, akkor érdekelne, hogy mi okozta.
Mert azt külföldi fórumokon is olvasom, hogy sokaknál előjön, de arra vonatkozóan még nem találtam információt, hogy mi volt a baj.   

Simi73

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1778 Dátum: 2017.04.06 00:52:02 »
Udvozollek benneteket
Kerdesem a kovetkezo szertnem ceserelni a gyari radiot egy jbl e masik ugyan olyanra..kell e valamifele kod a radiohoz es ha kell es nincs honnan tudom megnezni vagy lekerdezni? Valaszokat koszonom.

FDToth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 81
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1779 Dátum: 2017.04.10 22:41:59 »
Sziasztok,

csak érdeklődöm: sarga motorhiba jelzés, a motor nem áll le, de EV modot aktivalva igen, utana deaktivalva, megint csak nem all le. Anno kitoroltek ezt a hibakodot, jó volt kb 1 honapig. A kereskedo a szavatossag keretein belul javittatja, de ugye o donti el h mi a koltseghatekony, igy csak a Prius-szervizben vihetem.
Mi a hiba forrasa?

Udv.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1780 Dátum: 2017.04.10 23:49:21 »
Mi a hiba forrása?
Az autó.
A sárga motor hiba jelzés, valamint az, hogy hibakód törlés - nem meglepően - nem javította meg a gépjárművet kevés információ a pontos diagnosztikához. Jó lenne tudni milyen hibakódot tárolt.
Lehet hogy korrodál csatlakozó miatt nagyobb egyes cellák feszültsége között az eltérés mint a megengedett.
Amennyiben a Prius szervizbe kerül az autó, akkor utána vidd el hozzáértő szerelőhöz, hogy még idejében kiderüljön, ha vmi turpisságot csinált.

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1781 Dátum: 2017.04.11 07:49:12 »
A pillangószelep környékének tisztításával érdemes kezdeni.

FDToth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 81
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1782 Dátum: 2017.04.11 08:56:58 »
vmi alkatrészcserével tudják megoldani majd, már kérdeztem h mi a hibakód, de válasz még nem jött.
Köszi, megnézetem majd máshol is!

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1783 Dátum: 2017.04.11 11:40:44 »
vmi alkatrészcserével tudják megoldani majd, már kérdeztem h mi a hibakód, de válasz még nem jött.
Köszi, megnézetem majd máshol is!
P0505 lesz az ha jól emlékszem. kb. egy hónapja takarítgattam ki én is ugyanezen okból a pillangót. Házilag sem egy nagy művészet megcsinálni, ha van némi indíttatásod a dologhoz.
A TC által orrba szájba promózott nagy-nagy gurut meg messziről elkerülöd ha rám hallgatsz...

FDToth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 81
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1784 Dátum: 2017.04.11 12:22:52 »
P0505 lesz az ha jól emlékszem. kb. egy hónapja takarítgattam ki én is ugyanezen okból a pillangót. Házilag sem egy nagy művészet megcsinálni, ha van némi indíttatásod a dologhoz.
A TC által orrba szájba promózott nagy-nagy gurut meg messziről elkerülöd ha rám hallgatsz...

Koszi, feljegyzem a kodot, aztan megnezem amikor kiolvassa.
Nincs mas lehetosegm, mint hozza fordulni, mivel szavatosag tekinteteben az elado oda viszi, ahova akarja. Majd atnezetm utana massal :)