Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 877249 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1755 Dátum: 2017.03.19 19:07:25 »
Kedves Trotter66...
Ennek nagyon nincs szép hangja és kizártnak tartom, hogy egy egyszerű páralecsapódás okozná a szívósorban.... Ha pedig így van ahogy írod akkor az egy komoly konstrukciós hiba lenne és a másik 140 kollégám is folyamatosan panaszkodna ezekre a tünetekre.....

Kedves Gábor!

Lehet, hogy kizártnak tartod, de ez a megoldás. Egyrészt tapasztalat, másrészt az őszi időszakban többen is körbeírták a jelenséget.  Szerencsére csak nagyon ritkán fordul elő.
Ugyan én nem taxizom, de bőven van tapasztalatom a Priusok lelkivilágával kapcsolatban. Leírásodból arra következtetek, hogy Citytaxis vagy.  Ha nekem nem hiszel, akkor keresd Fazekas Attila kollégádat. :)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KeriL

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1756 Dátum: 2017.03.19 19:19:30 »
Nem lehet hogy valamelyik elektromos kötés v. csatlakozás nem szereti a párát?
Nem zárom ki hogy igazad van, de nekem elég jól bírják a szívótorokba jutó kis mennyiségű vizet a gépeim.
A gyújtásba jutó nedvességet viszont nem kedveli egyik sem.

KeriL

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1757 Dátum: 2017.03.19 19:22:55 »
Mondjuk valamelyik nap csinált ilyet nekem is, de csak egy két főtengely fordulatnyi ideig, ezért nem is foglalkoztam vele, csak feltűnt hogy simábban szokott indulni. Azóta sem volt ilyen.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1758 Dátum: 2017.03.20 19:15:33 »
Nem lehet hogy valamelyik elektromos kötés v. csatlakozás nem szereti a párát?
Nem zárom ki hogy igazad van, de nekem elég jól bírják a szívótorokba jutó kis mennyiségű vizet a gépeim.
A gyújtásba jutó nedvességet viszont nem kedveli egyik sem.

Jajj, már no.  Nem találgattam, sokszoros tapasztalat, na.  Gondolod, hogy vakon leírtam volna?    Persze nem kell elhinni, hidd el, nekem úgy is jó... :)

Egyszerű fizika.  Ha fém lenne a szívótorok (pl. 1ZZ motorok), akkor ez nem lenne, de a műanyag szívótorok időnként előadja a cartárs által körbeírt hibát. Nem mindig, nem rendszeresen, de időnként előfordul.  Tavasszal, ősszel, amikor hirtelen párás hűvösre vált az idő és jellemzően a kint altatott autóknál.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1759 Dátum: 2017.03.20 22:09:35 »
Kedves Gábor!

Lehet, hogy kizártnak tartod, de ez a megoldás. Egyrészt tapasztalat, másrészt az őszi időszakban többen is körbeírták a jelenséget.  Szerencsére csak nagyon ritkán fordul elő.
Ugyan én nem taxizom, de bőven van tapasztalatom a Priusok lelkivilágával kapcsolatban. Leírásodból arra következtetek, hogy Citytaxis vagy.  Ha nekem nem hiszel, akkor keresd Fazekas Attila kollégádat. :)

+1

gabo72

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1760 Dátum: 2017.03.23 08:24:28 »
Hello!A Priusomnál megjelent az autóikon benne egy fekvő kulccsal.Ez milyen hibákra utalhat?kösz :helpsmilie:

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1761 Dátum: 2017.03.23 12:44:43 »
Ha ki van kapcsolva az autó és villog, a gyári immobilizer működését jelzi.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1762 Dátum: 2017.03.23 14:55:30 »
Priusomnál megjelent az autóikon benne egy fekvő kulccsal.Ez milyen hibákra utalhat?
Gyengül az elem a kulcsban. Figyelmeztet arra, hogy lassan cserélni kell. Nálam még jópár hónap volt mire lemerült. Intenzívebben, és vagy a kp zár távirányítójaként használva valószínűleg kevésbé bírja. Érdemes bele minőségi elemet rakni.

gabo72

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1763 Dátum: 2017.03.23 19:13:47 »
Köszönöm!Az elemet már cseréltem.Leállitom az autót ,bezárom és utána villog ez a lámpa akár egész nap.Ez igy rendben lévő?

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1764 Dátum: 2017.03.23 20:25:06 »
Amennyiben szabályos periódussal villog akkor rendben van. A szabálytalan villogás vagy az állandóan  világító lámpa a hiba.
COV ban jártam úgy, hogy a gyenge elem miatt igazgatni kellett a kulcsot a foglalatában.
Elvileg a Prius 1 sípolással figyelmeztet a merülésre.
« Utoljára szerkesztve: 2017.03.23 20:41:48 írta Agyarka »

treslunas

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1765 Dátum: 2017.04.02 19:52:01 »
Tisztelt Márkatársak!

December óta van Prius 3-asom. Mai nap reggel a garázsból kiállva a motor beindulásakor a motor és az utána következtő egység között egy fémes hangot hallok, ami arra emlékeztet, mintha pl. a váltóban széthullott volna egy csapágy.

Valaki tudna mondani erre ötletet?

Tisztelettel, Takács Imre

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1766 Dátum: 2017.04.03 05:41:15 »
Tisztelt Márkatársak!

December óta van Prius 3-asom. Mai nap reggel a garázsból kiállva a motor beindulásakor a motor és az utána következtő egység között egy fémes hangot hallok, ami arra emlékeztet, mintha pl. a váltóban széthullott volna egy csapágy.

Valaki tudna mondani erre ötletet?

Tisztelettel, Takács Imre

1-2 másodperces időtartam után elhalkul?  Ha igen, akkor a szívótorokban párásodás lép fel és ez az oka.  Ha folyamatosn hallható, akkor a bolygóműben lévő hajtóműolaj szintjét és minőségét kellene ellenőrizni.  Volt benne hajtóműolajcsere?   Mennyi kilométer van a kocsiban? Lehetne egy hangfelvételt csinálni a jelenségről, elég kevés az infó....    Továbbá javasolok egy műszeres kiolvasását, hátha van hibakód, abból aztán többet meg lehet tudni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

treslunas

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1767 Dátum: 2017.04.03 08:08:25 »
Tisztelt Trotter 66!
Az autóban szervizkönyv és óra szerint 201000-km van.
Vásárlás után cseréltem váltó olajat.Mannol típus specifikus,amit itt is ajánlottak.3,4liter ment bele.akkor márt jött ki a beöntőn.Most,hogy írtad a szint ellenőrzést ismét bele tudtam önteni  decit.Láss csodát elmúlt a kerregő hang.
egész éjjel rosszul aludtam a hiba miatt.Betöltő nyílás,leeresztő,féltengely kihajtások mind por szárazak.Nagyon szépen köszönöm az ötletet.
További szép napot.
                                       

Takács Imre





treslunas

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1768 Dátum: 2017.04.03 08:12:38 »
lemaradt a mennyiség:3 deci

Babszi

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1769 Dátum: 2017.04.03 08:36:43 »
Az autót emelővel picit megdöntve, nekem belement mind a négy liter.
Nem hiszem, hogy bajt okozna plusz 3 deci, meg különben is mit kezdtem volna a maradékkal.