Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 875058 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1560 Dátum: 2016.10.05 08:42:07 »
Én viszont nem akarlak elszomorítani, de nekem ugyanilyen hirtelen le és feltöltődéssel kezdődött a cellahibám. Bár csodálkoznék ha egy 2010-es akkuval gond lenne.

Szata

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1561 Dátum: 2016.10.05 11:16:38 »
Én viszont nem akarlak elszomorítani, de nekem ugyanilyen hirtelen le és feltöltődéssel kezdődött a cellahibám. Bár csodálkoznék ha egy 2010-es akkuval gond lenne.
Nekem felfele nem megy hirtelen, inkább lassan. Mindegy, próbálgatom, és ha többször, jobban előjön, elviszem a Mayerhez.

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1562 Dátum: 2016.10.05 11:23:51 »
Nekem felfele nem megy hirtelen, inkább lassan. Mindegy, próbálgatom, és ha többször, jobban előjön, elviszem a Mayerhez.
A lefelé esés nálam is jellemzőbb volt, a felfelé inkább úgy, hogy félig nagyon lassan kúszott vissza, aztán kb 1 km normál országúti tempó mellett felment full zöldbe.

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1563 Dátum: 2016.10.05 13:20:07 »
Sziasztok!

Kilukadt a kipufogó a Priuson (2006-os). Mondtam a szerelőmnek, hogy ma elmennék hozzá, nézze meg, és akkor rendelek egy új kipufogót. Azt mondta, hogy szerinte előtte inkább nézessem meg egy karosszériással, hátha lehet hegeszteni. A karosszériás meg azt kérdezi tőlem, hogy hogyan kell áramtalanítani. Kérlek, írjátok meg ezt az áramtalanítás dolgot, hogy a karosszériás megnyugodjon (meg én is).

Köszönöm,
           Csaba
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

Tomi000

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
    • https://www.spritmonitor.de/en/detail/759441.html
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1564 Dátum: 2016.10.05 16:17:35 »
Mondom, keresd meg Szutiékat!

Holnap megy a gép Szutiékhoz. Köszönöm a javaslatot. :)
Prius II 1.5 HSD 2008


lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1565 Dátum: 2016.10.07 17:26:58 »
Sziasztok!

Kilukadt a kipufogó a Priuson (2006-os). Mondtam a szerelőmnek, hogy ma elmennék hozzá, nézze meg, és akkor rendelek egy új kipufogót. Azt mondta, hogy szerinte előtte inkább nézessem meg egy karosszériással, hátha lehet hegeszteni. A karosszériás meg azt kérdezi tőlem, hogy hogyan kell áramtalanítani. Kérlek, írjátok meg ezt az áramtalanítás dolgot, hogy a karosszériás megnyugodjon (meg én is).

Köszönöm,
           Csaba
Keress ilyet az akkupakknál bal oldalon. A csomagtartóból a nagy dobozt kell kivenni és a ott lesz. Lehajtod, kihúzod. Majd betolod, és felhajtod heggesztés után. Ki aksi leköt.
Prius 2 - a mosolygós autó.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1566 Dátum: 2016.10.07 22:31:05 »
Keress ilyet az akkupakknál bal oldalon. A csomagtartóból a nagy dobozt kell kivenni és a ott lesz. Lehajtod, kihúzod. Majd betolod, és felhajtod heggesztés után. Ki aksi leköt.
Javítanék. HA végeztél, betolod, felhajtod majd lenyomod a fület hogy bekattanjon különben check híbrid system hibával indul. Az oldáshoz is fel kell húzni a fület, utána kibillenteni és kihúzni a dugót.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1567 Dátum: 2016.10.24 23:02:52 »
JBL-es autóba szeretnék beépíteni egy 1 dines univerzális fejegységet, úgy, hogy az eredeti is megmaradjon. Hogy tudom összehozni a hangszóró vezetékeket?
Prius 2 - a mosolygós autó.

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1568 Dátum: 2016.10.27 10:59:02 »
Na nekem is született egy gondom, remélem apró, majd kiderült. A multkori talin szembesültem vele, hogy a motor hűtőviz túlfolyó tartálya üres volt. Belement egy liter fagyálló. Sajnos azóta picit megint csökkent a szint a túlfolyó tartályban. Még nem tudom hogy azért, mert a javitás után annó nem töltötték fel rendesen a rendszert és levegős maradt, esetleg azért mert közben bejött a fütés szezon és mivel használom az automata klimát igy most a fütőradiátor is kinyitott és abba is ment a fagyálló rendesen, vagy esetleg valahol szivárgás van. Alatta nem látok sehol fagyálló foltot, a csöveket végignéztem nem látok nyomokat, hátul a kipuffogó nem fúj fehéret, az olajbetöltő sapka belseje is teljesen gyönyörüen csak olajos, sehol fehér hab.
Nekem is pont ugyanez a jelenség van. Neked meglett a ludas, hogy hova tűnik a fagyálló? Milyennel töltötted utána?

Oldjawás

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1569 Dátum: 2016.10.27 20:17:14 »
Nekem is pont ugyanez a jelenség van. Neked meglett a ludas, hogy hova tűnik a fagyálló? Milyennel töltötted utána?

Meglett. Az egyik fémcső-gumicső párosnál a gyári összenyomós bilincs már nem funkcionált megfelelően és minimálisan de terhelésnél ott jött ki a fagyálló. Egyszerüen raktam rá egy AWAB bilincset, azóta semmi fogyás....  :clap:
Ha a hülyeségért dijakat osztogatnának, minden héten lenne Oszkár gála!

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1570 Dátum: 2016.10.28 08:28:17 »
Meglett. Az egyik fémcső-gumicső párosnál a gyári összenyomós bilincs már nem funkcionált megfelelően és minimálisan de terhelésnél ott jött ki a fagyálló. Egyszerüen raktam rá egy AWAB bilincset, azóta semmi fogyás....  :clap:
Hogy találtad meg? Látszott mellette a folyás? Szerinted ha veszek bármilyen S-LLC piros folyadékot azt beletolhatom utántöltésnek?

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1571 Dátum: 2016.10.28 10:13:56 »
ha veszek bármilyen S-LLC piros folyadékot azt beletolhatom utántöltésnek?
A gyári SLLC (P ) HOAT, olyan meg a magyar piacon nincs másik. Amennyiben márkaszervízben vásárolsz, akkor ragaszkodj a bontatlan dobozos előkeverthez. Szeretnek más olcsó vmit adni méregdrága márkaszervízes áron. A kötelező gari idő alatt úgysem derül ki semmi turpisság.

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1572 Dátum: 2016.10.28 10:24:42 »
A gyári SLLC (P ) HOAT, olyan meg a magyar piacon nincs másik. Amennyiben márkaszervízben vásárolsz, akkor ragaszkodj a bontatlan dobozos előkeverthez. Szeretnek más olcsó vmit adni méregdrága márkaszervízes áron. A kötelező gari idő alatt úgysem derül ki semmi turpisság.
Hol lehet még ilyet venni márkaszervizen kívül? Gödöllő-Hatvan vonalon (esetleg kelet-pest) tud valaki helyet ahol van? Nem szívesen szaladgálok így vele, után akarom tölteni valamivel amíg ki nem derítem hol megy el a víz és nem biztos hogy most betudok szerezni gyárit.

A használati útmutatóban azt olvasom, hogy bármilyen a követelményeknek megfelelőt tehetek bele. (etilén-glikol alapú, szilikát-, amin-, nitrit-, borát nélküli long-life kevert szerves sav technológiájú)

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1573 Dátum: 2016.10.28 10:34:28 »
Igen, bármilyet amit forgalmaznak, a gond az, hogy foszfát tartalmút nem lehet kapni, csak sima HOAT -ot. Pár hónapja összeszedtük, a hasonló fagyállókat, csak mobilról nehéz megkeresnem.

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1574 Dátum: 2016.10.28 11:03:01 »
Igen, bármilyet amit forgalmaznak, a gond az, hogy foszfát tartalmút nem lehet kapni, csak sima HOAT -ot. Pár hónapja összeszedtük, a hasonló fagyállókat, csak mobilról nehéz megkeresnem.
Igaziból csak rátöltenék, hogy a kiegyenlítő tartályok szintben legyenek, 1-2 éven belül úgyis esedékes a csere.