Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 868771 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

flower78

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1170 Dátum: 2016.05.22 23:10:11 »
A megoldás egyszerű. Ki kell takarítani a pillangószelep házat. A benne felgyűlt olaj csinál valamit a lecsapódott párával és gyujtáskimaradást okoz ameddig be nem melegszik. A házat kitakarítjátok, (10 perc első próbálkozára, utána 5) és megoldódik a probléma.
Van hozzá valami videó a neten? Analfabéta vagyok ilyen téren.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1171 Dátum: 2016.05.24 12:57:27 »
Van hozzá valami videó a neten? Analfabéta vagyok ilyen téren.
Én sajnos biztos nem csináltam még (pedig két hete retkeltem ki a sajátom, csak a kamerát felejtettem el feltölteni) de itt van egy youtube videó róla.


flower78

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1172 Dátum: 2016.05.24 13:38:26 »
N. SZ. K.

Subset

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1173 Dátum: 2016.05.25 00:45:15 »
Sziasztok,

P3 vásáron töröm a fejemet. Olvasgattam már a témában de csak most találtam ide a fórumra.
Külföldről behozott korai példány férhet a keretbe, találtam is megnézésre alkalmas példányt budaörs környékén. Esetleg ismertek-e valakit, vagy lenne-e kedve valamelyikőtöknek - fizetség ellenében természeten, ránézni techstream-el a járgányra ? (Ha lehet itt ilyet kérdezni)
Elméletileg 150e körül futott a gép - amúgy lehet "játszani" a kilométerekkel ? Mint egy normál autónál sajnos sokszor szokás.
 :helpsmilie:
 
« Utoljára szerkesztve: 2016.05.25 00:50:37 írta subset »

Thomas800

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1174 Dátum: 2016.05.25 09:58:49 »
Sziasztok,

P3 vásáron töröm a fejemet. Olvasgattam már a témában de csak most találtam ide a fórumra.
Külföldről behozott korai példány férhet a keretbe, találtam is megnézésre alkalmas példányt budaörs környékén. Esetleg ismertek-e valakit, vagy lenne-e kedve valamelyikőtöknek - fizetség ellenében természeten, ránézni techstream-el a járgányra ? (Ha lehet itt ilyet kérdezni)
Elméletileg 150e körül futott a gép - amúgy lehet "játszani" a kilométerekkel ? Mint egy normál autónál sajnos sokszor szokás.
 :helpsmilie:

Szia!

Kőkeményen játszanak a kilométerekkel. van néhány megbízható kereskedés. A fórumtársak biztos tudják mondani melyek azok.

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1175 Dátum: 2016.05.30 07:01:15 »
Sziasztok!

SOS segítségre lenne szükségem. Nem indul a hybrid autóm! Most reggel indulni akartam munkába de mikor kinyitottam az ajtót merülő hangot adott az autót. Mikor benyomtam a fêkpedált nem jön be az indító üzenet. Ha megnyomtam az imditó gombot csak kerreg, búg a motortért és a narancssárga figyelmeztetőjelzés van a műszerfalon. Tegnap még mentem az autóval, ennyi idő alatt nem merülhetett le. Vagy mégis? Ami hihetetlen, hogy a csomagtér ajtót nem tudom kinyitni, csak a másik négyet, így meg nem férek hozzá az akksihoz, hogy feltöltsem. Mit tegyek? Az autó egy Auris de a hybrid rendszere a Priuséval megegyező. Tiszta ideg vagyok, nem hiszem el, hogy nem lehet hozzáférni az akksihoz. Miért nincs vmi kar az utastérben, hogy azzal ki lehessen nyitni a csomagtér ajtót, mint a többi tipusnál...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1176 Dátum: 2016.05.30 07:05:59 »
Sziasztok!

SOS segítségre lenne szükségem. Nem indul a hybrid autóm! Most reggel indulni akartam munkába de mikor kinyitottam az ajtót merülő hangot adott az autót. Mikor benyomtam a fêkpedált nem jön be az indító üzenet. Ha megnyomtam az imditó gombot csak kerreg, búg a motortért és a narancssárga figyelmeztetőjelzés van a műszerfalon. Tegnap még mentem az autóval, ennyi idő alatt nem merülhetett le. Vagy mégis? Ami hihetetlen, hogy a csomagtér ajtót nem tudom kinyitni, csak a másik négyet, így meg nem férek hozzá az akksihoz, hogy feltöltsem. Mit tegyek? Az autó egy Auris de a hybrid rendszere a Priuséval megegyező. Tiszta ideg vagyok, nem hiszem el, hogy nem lehet hozzáférni az akksihoz. Miért nincs vmi kar az utastérben, hogy azzal ki lehessen nyitni a csomagtér ajtót, mint a többi tipusnál...
Ötletadó kérdés.
A hátsó üléseket lehajtva, sem lehet bejutni a csomagtérbe?
« Utoljára szerkesztve: 2016.05.30 07:07:57 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1177 Dátum: 2016.05.30 07:07:09 »
Sajnos nem mert garázsban van az autó és nem tudom kinyitni koppig az ajtót.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1178 Dátum: 2016.05.30 07:12:37 »
Sajnos nem mert garázsban van az autó és nem tudom kinyitni koppig az ajtót.


Esetleg kicsit odébb tolva, hogy kiszabaduljon a körbefogástól?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1179 Dátum: 2016.05.30 07:15:16 »
P állásban lett leállítva az autó, meg se moccan se előre se hátra.

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1180 Dátum: 2016.05.30 07:45:47 »
Elöl van bikapont a motortérbe, kis piros kupak alatt jobbra a biztosíték táblánál, ha netán van 12v-os akkus csavarhúzó tán még arról is beindul. Legalábbis priusnál van, sztem aurisnal is, meg priusnál van hátsó vésznyitó középen a zár alatt, nem tudom aurisnál van-e.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1181 Dátum: 2016.05.30 07:49:10 »
Az Auris HSD 2gen nél a 12V akku a hátsó ülés alatt van, ki kell emelni az ülőlapot, vagy a takaró műanyagot, az anyó ülés mögött.
Csomagtér nyitó kar meg azért nincs, mert elektromos a hátsó ajtó zár.

Az akkumulátorok már csak ilyenek, különösen a HSD nek alulméretezett, és mivel nem a hagyományos értelmében indít, ezért alacsonyabb SOC al is végzi a dolgát aztán lehet hirtelen koppanni. 
A gyári AGM ami elég húzós, ezért hanyagolják a cserét, vagy vlmi vacakot raknak bele helyette.
« Utoljára szerkesztve: 2016.05.30 08:06:12 írta Agyarka »

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1182 Dátum: 2016.05.30 08:02:29 »
A hátsó ülés alatt a hybrid akku van, a 12V akku a csomagtérben van.

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1183 Dátum: 2016.05.30 08:09:15 »
Vhogy megpróbálom belülről kinyitni a csomagtér ajtót, más választásom nincs.
Remélem csak annyi a gond, hogy le van merülve az akksi, ha nem akkor nagy baj van.

Köszönöm az eddigi tippeket! Remélem nincs nagy gond.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1184 Dátum: 2016.05.30 08:10:08 »
Biztosan? A Yarisban befért a hybrid mellé, és még elég sok hely is maradt.
Amennyiben mégis a csomagtérben van, akkor elöl kell lennie  bikapontnak.
Én tuti nem próbálkoznék meg csomagtéren keresztül a hátsó ajtó borítását leszedni.
« Utoljára szerkesztve: 2016.05.30 08:13:53 írta Agyarka »