Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 874441 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1155 Dátum: 2016.05.07 20:30:48 »
Sziasztok!
 :helpsmilie:
Nekem még nincs Priuszom, de már nézegetem őket.
Lenne pár kérdésem:

Tegnap néztem egy potenciálisan lehetséges új autót, P2 2008.05 havi elég jól felszeret.
1: Az normális egy ilyen autónál, hogy a 2 hátsó ajtónál (hátsó alsó ívnél) észlelhető festékhólyag, nem vészes de látszik, ezzel később lehet probléma. Kérném akinek hasonlókorú autója van írjon (garázsban tartott és szabad ég alatt tartott verziók is érdekelnek). Törve nem volt, vagy ha igen gyönyörűen megcsinálták (Lakatos vagyok)

2: Navis a kicsike, a naviját lehet, és hogy lehet frissíteni.

3: A komputer kábelek mennyire kompatibilis? Azaz mivel a régi kocsimhoz van kábel, csak szoftvert kell szerezzek a gépre vagy teljesen más.

4 Ugye jól tudom, hogy nincs ezeken usb bemenet? Esetleg megoldható

Ha túl sok offos kérdést tettem fel bocsánat érte!

Köszönöm a válaszokat

Ez itt abszolút OFF, inkább a beszélgessünkbe való, áttettem, itt nem válaszoljatok. Köszi.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

William001

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1156 Dátum: 2016.05.07 21:38:59 »
Ez itt abszolút OFF, inkább a beszélgessünkbe való, áttettem, itt nem válaszoljatok. Köszi.

Bocsánat! Az ajtó miatt gondoltam elmegy  :otlet:

FridmanZ

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1157 Dátum: 2016.05.08 07:13:32 »
Márkaszerviz nem kell hozzá, de laptop, techstream és kábel igen.

Kowee tudsz segíteni , hogy a techstream szoftvert honnan tudom megszerezni ? És csak egyfajta kábel jó a szoftverhez , vagy tulajdonképen minden ODB-USB ugyan olyan ? Ha megvan a kábel és szoftver na meg a laptop - a használata értelem szerű , vagy aki elsőre használja annak van valami leírás ?

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1158 Dátum: 2016.05.08 08:14:09 »
Kowee tudsz segíteni , hogy a techstream szoftvert honnan tudom megszerezni ? És csak egyfajta kábel jó a szoftverhez , vagy tulajdonképen minden ODB-USB ugyan olyan ? Ha megvan a kábel és szoftver na meg a laptop - a használata értelem szerű , vagy aki elsőre használja annak van valami leírás ?
HAllee.
PErsze tudok segíteni. A software-t feltettem a klub oldalra. Letölthető innen:
http://priusclub.hu/ts/techstream_install.zip
Kábelhez nagyon nem mindegy. A sima ELM kábelek nem fognak működni vele. Mini-VCI kábel kell a toyotákhoz (vagy Mangoose)
A használatához sajnos lírásom nincs, de óvatos logikázással ki lehet találni. Persze csak óvatosan, mivel ez a gyári szoftver, egy óvatlan kattintás sok százezres lyukat tud ütni a családi költségvetésen.

FridmanZ

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1159 Dátum: 2016.05.08 08:21:10 »
HAllee.
PErsze tudok segíteni. A software-t feltettem a klub oldalra. Letölthető innen:
http://priusclub.hu/ts/techstream_install.zip
Kábelhez nagyon nem mindegy. A sima ELM kábelek nem fognak működni vele. Mini-VCI kábel kell a toyotákhoz (vagy Mangoose)
A használatához sajnos lírásom nincs, de óvatos logikázással ki lehet találni. Persze csak óvatosan, mivel ez a gyári szoftver, egy óvatlan kattintás sok százezres lyukat tud ütni a családi költségvetésen.

Köszi - örök hála

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1160 Dátum: 2016.05.08 22:39:59 »
HAllee.
PErsze tudok segíteni. A software-t feltettem a klub oldalra. Letölthető innen:
http://priusclub.hu/ts/techstream_install.zip
Kábelhez nagyon nem mindegy. A sima ELM kábelek nem fognak működni vele. Mini-VCI kábel kell a toyotákhoz (vagy Mangoose)
A használatához sajnos lírásom nincs, de óvatos logikázással ki lehet találni. Persze csak óvatosan, mivel ez a gyári szoftver, egy óvatlan kattintás sok százezres lyukat tud ütni a családi költségvetésen.

Milyen visszafordithatatlan kart lehet csinalni egy techstreammel? A kulcstiltason kivul.
Prius 1.8 HSD

FridmanZ

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1161 Dátum: 2016.05.09 12:46:24 »
Milyen visszafordithatatlan kart lehet csinalni egy techstreammel? A kulcstiltason kivul.

Szerintem , ha sorba minden lehetőséget végigzongorázok (mert nem értem , csak csinálom) el tudok állítani olyan beállításokat , melyek problémát okozhatnak (gondolom :?: ).

Tényleg ha már itt tartunk a 2-es prius-on nincsenek olyan plusz beállítási lehetőségek (a techstreammel), hogy például a bezáráskor felhúzza az ablakokat ? Vagy valami más , mely a komfort érzetet növelné ? Valami-akármi ?

FridmanZ

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1162 Dátum: 2016.05.09 12:48:15 »
Sőt például az ECU-ban nem tudod átírni az injektor térképet ?

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1163 Dátum: 2016.05.09 13:05:52 »
a 2-es prius-on nincsenek olyan plusz beállítási lehetőségek (a techstreammel), hogy például a bezáráskor felhúzza az ablakokat ?

Ezt csak komfortmodul beszerelésével lehet elérni.

flower78

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1164 Dátum: 2016.05.17 16:41:55 »
Prius 3 motor induláskor csúnya fémes kopogó, csörgő hang. A vicc hogy nem mindíg csinálja. Valakinek van tapasztalata hasonlóval?
« Utoljára szerkesztve: 2016.05.17 16:44:59 írta flower78 »

dave1molnar

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1165 Dátum: 2016.05.18 13:49:22 »
Sziasztok!
Indulásnál, illetve ha mélygarázsból jobbra tekert kormánnyal jövök fel nekem is hallatszik egy fura fémes hang.
Kowe egyszer a belsőben meghúzott két csavart a kormányon, mert az is kattogott s mondta, hogy lehet a 3-at is meg kell, ami a bal első kerék mögött van.
Arról nincs valakinek videója vagy leírása?
Amikor tudom felveszem a hangot, hogy legyen erről is videó.
Előre is köszönöm a segítséget!

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1166 Dátum: 2016.05.18 22:26:48 »
Prius 3 motor induláskor csúnya fémes kopogó, csörgő hang. A vicc hogy nem mindíg csinálja. Valakinek van tapasztalata hasonlóval?
Igen, egyszer nekem is csinálta, és másoknak is, jellemzően párás, hűvösebb időben. Már nem emléxem mi az  oka, de ne aggódj.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

flower78

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1167 Dátum: 2016.05.18 23:31:17 »
Igen, egyszer nekem is csinálta, és másoknak is, jellemzően párás, hűvösebb időben. Már nem emléxem mi az  oka, de ne aggódj.
Köszi a választ. Remélem én is, hogy semmi komoly.

RGgabcsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1168 Dátum: 2016.05.20 07:34:56 »
Sziasztok!

Olvastam, hogy másnak is volt ilyen problémája, de nem találom, ezért kénytelen vagyok ismét feltenni a kérdést, amit feltehetően valaki korábban már megválaszolt :)

P2-nél van egy olyan problémám, hogy a szellőző csak középre fúj, hiába állítom szélvédőre, vagy bármely más állásba, egy molekulányi levegő nem jön ki. Főleg a szélvédő miatt zavar, amikor párásodik.
Létezik erre egyszerű megoldás?

Üdv.: RG

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1169 Dátum: 2016.05.22 09:38:23 »
Igen, egyszer nekem is csinálta, és másoknak is, jellemzően párás, hűvösebb időben. Már nem emléxem mi az  oka, de ne aggódj.
A megoldás egyszerű. Ki kell takarítani a pillangószelep házat. A benne felgyűlt olaj csinál valamit a lecsapódott párával és gyujtáskimaradást okoz ameddig be nem melegszik. A házat kitakarítjátok, (10 perc első próbálkozára, utána 5) és megoldódik a probléma.