Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 868662 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

mansa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1125 Dátum: 2016.04.29 18:56:37 »
Mai nap sikerült szètszedni és kitisztitani az EGR pontokat a szívócsőben. Teljesen elvoltak dugulva ahogy mondtátok ,ezzel meg is oldódott a probléma. Jövő héten még a váltó olaj csere lesz ,hátha ott is megoldodik ennyivel a probléma. Valaki esetleg tudja mennyi olaj kell a váltóba?

Riga

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1126 Dátum: 2016.04.29 22:08:21 »
Na látod, én megmondtam már a decemberi postomban is hogy az EGR PORTokat kell kitakarítani. Ha első nekifutásra megcsináltad volna sok bosszúságtól megkíméled magad! Mindenesetre gratula és örülök, hogy megoldódott. Gondolom akkor a lecserélt gyújtótrafó is hibátlan. Egyébként 3,3 liter olaj megy a váltóba és TOYOTA ATF WS vagy annak megfelelő specifikációjú más gyártó olajai pl: ENEOS ATF ECO, MANNOL ATF WS.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1127 Dátum: 2016.04.30 06:41:20 »
Mai nap sikerült szètszedni és kitisztitani az EGR pontokat a szívócsőben. Teljesen elvoltak dugulva ahogy mondtátok ,ezzel meg is oldódott a probléma. Jövő héten még a váltó olaj csere lesz ,hátha ott is megoldodik ennyivel a probléma. Valaki esetleg tudja mennyi olaj kell a váltóba?
Nekem maradt egy bontatlan Eneos ECO váltóolaj, amennyiben érdekel.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

mansa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1128 Dátum: 2016.04.30 08:31:00 »
Érdekel az olaj csak Londonban lakom.


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1129 Dátum: 2016.05.01 07:12:10 »
Érdekel az olaj csak Londonban lakom.
:hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tomi000

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
    • https://www.spritmonitor.de/en/detail/759441.html
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1130 Dátum: 2016.05.02 15:47:11 »
Sziasztok!

2 szakmai jellegű kérdésem van. Ma sikerült parkoláskor lenulláznom a jobb tükrömet, csak az üveg sérült. Mennyire bonyolult a cseréje? Nem szeretném az egész szerkezetet cserélni csak az üveglapot.

Második...néha indításkor egy pillanatra megjelenik a nagy piros felkiáltójel. Minden működik, jön megy és nem is mindig csinálja. Nem nyomom elég erősen a féket? Valaki tapasztalt hasonlót?

Köszi
Prius II 1.5 HSD 2008


Tomi000

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
    • https://www.spritmonitor.de/en/detail/759441.html
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1131 Dátum: 2016.05.02 16:06:40 »
Sziasztok!

2 szakmai jellegű kérdésem van. Ma sikerült parkoláskor lenulláznom a jobb tükrömet, csak az üveg sérült. Mennyire bonyolult a cseréje? Nem szeretném az egész szerkezetet cserélni csak az üveglapot.

Második...néha indításkor egy pillanatra megjelenik a nagy piros felkiáltójel. Minden működik, jön megy és nem is mindig csinálja. Nem nyomom elég erősen a féket? Valaki tapasztalt hasonlót?

Köszi

Kicsit utánanézve...lehet hogy a kis akksi pusztul? Ha ez a gond, milyet vegyek?
Prius II 1.5 HSD 2008


Tomi000

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
    • https://www.spritmonitor.de/en/detail/759441.html
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1132 Dátum: 2016.05.02 17:44:50 »
Kicsit utánanézve...lehet hogy a kis akksi pusztul? Ha ez a gond, milyet vegyek?

Na...feszültésg 9,5V...kis akksi csere. Jól eldumálgatok magamban :D
Prius II 1.5 HSD 2008


reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1133 Dátum: 2016.05.02 18:06:29 »
Na...feszültésg 9,5V...kis akksi csere. Jól eldumálgatok magamban :D
Nem tudom milyen szakmában dolgozol, de hallottál már a programozó gumikacsáról?
Azt mondják, hogy ha elakadsz valami fejlesztésben akkor vedd elő, tedd le magad elé, mondd el neki és kérj tőle segítséget. Azzal, hogy elmeséled neki magad is rájössz a megoldásra. A vicc az, hogy tényleg működik.  ::)

Hogy ne legyek offtopic én egy Exide-ot vettem bele még tavaly, ami oda befért és Ah-ban is közeli volt, na meg a saruk polaritása is stimmelt. (asszem egyébként a bárdis/unixos program dobta ki a helyi boltosnak ezt az akkut) A kis kivezetőcsövet nem kötöttem be és így járok vele cirka 1.5 éve, és nem ölt még meg a hidrogén. A gyári ha jól tudom 40valamennyi ez meg 21k HUF volt.

Tomi000

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
    • https://www.spritmonitor.de/en/detail/759441.html
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1134 Dátum: 2016.05.02 18:18:03 »
Nem tudom milyen szakmában dolgozol, de hallottál már a programozó gumikacsáról?
Azt mondják, hogy ha elakadsz valami fejlesztésben akkor vedd elő, tedd le magad elé, mondd el neki és kérj tőle segítséget. Azzal, hogy elmeséled neki magad is rájössz a megoldásra. A vicc az, hogy tényleg működik.  ::)

Hogy ne legyek offtopic én egy Exide-ot vettem bele még tavaly, ami oda befért és Ah-ban is közeli volt, na meg a saruk polaritása is stimmelt. (asszem egyébként a bárdis/unixos program dobta ki a helyi boltosnak ezt az akkut) A kis kivezetőcsövet nem kötöttem be és így járok vele cirka 1.5 éve, és nem ölt még meg a hidrogén. A gyári ha jól tudom 40valamennyi ez meg 21k HUF volt.

Köszi :)

IT-s vagyok. Uh a problámamegoldás kényszere az szakmai ártalom. A villanyos dolgokkal  meg a programozással nem vagyok jóban, de google igazán remek barátom :)
Prius II 1.5 HSD 2008


Tomi000

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
    • https://www.spritmonitor.de/en/detail/759441.html
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1135 Dátum: 2016.05.02 18:25:15 »
Akksicsere mennyire trükkös. Eddig normál autóknál magam cseréltem a legtöbb dolgot, és nem volt nagy gond, de valahogy a Prius-ban még nem érzem magam otthon annyira hogy hozzányúljak. Vagy alaptalanul parázok? Menjek be a bárdiba/Unixba, aztán lássak neki és spóroljak egy 20-ast? Vagy toljam be márkaszervizbe és fizessem a kényelmi díjat? :)

Olyan bizonytalan vagyok...vagy nem?
Prius II 1.5 HSD 2008


reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1136 Dátum: 2016.05.02 18:42:25 »
Akksicsere mennyire trükkös. Eddig normál autóknál magam cseréltem a legtöbb dolgot, és nem volt nagy gond, de valahogy a Prius-ban még nem érzem magam otthon annyira hogy hozzányúljak. Vagy alaptalanul parázok? Menjek be a bárdiba/Unixba, aztán lássak neki és spóroljak egy 20-ast? Vagy toljam be márkaszervizbe és fizessem a kényelmi díjat? :)

Olyan bizonytalan vagyok...vagy nem?
Ugyanúgy két sarut kell lekötni és vissza, majd a rádiót meg mindent újra be kell hangolni itt is. Ha más autóban is megtudtad csinálni itt is megfogod tudni. És ha már ott vagy nézd meg milyen szép tócsa van az akksid alatt - ha még nincs megoldva a beázás :)

Tomi000

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
    • https://www.spritmonitor.de/en/detail/759441.html
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1137 Dátum: 2016.05.02 18:45:31 »
Ugyanúgy két sarut kell lekötni és vissza, majd a rádiót meg mindent újra be kell hangolni itt is. Ha más autóban is megtudtad csinálni itt is megfogod tudni. És ha már ott vagy nézd meg milyen szép tócsa van az akksid alatt - ha még nincs megoldva a beázás :)
Alszok rá egyet aztán meglátom. De ha nem nagy mutatvány, akkor lehet megpróbálom :)
Múlt héten nézegettem, akkor száraz volt. Bár pár hete a szervizben mintha említették volna hogy van egy kis tócsa. Ma elég szépen eláztam, ha holnap szétszedem akkor kiderül.
Köszi ;)
Prius II 1.5 HSD 2008


Tomi000

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
    • https://www.spritmonitor.de/en/detail/759441.html
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1138 Dátum: 2016.05.02 19:06:26 »
Alszok rá egyet aztán meglátom. De ha nem nagy mutatvány, akkor lehet megpróbálom :)
Múlt héten nézegettem, akkor száraz volt. Bár pár hete a szervizben mintha említették volna hogy van egy kis tócsa. Ma elég szépen eláztam, ha holnap szétszedem akkor kiderül.
Köszi ;)
Ez jó lehet bele?

http://www.arukereso.hu/akkumulator-c3660/varta/b33-blue-dynamic-45ah-en-330a-bal-vekony-sarus-p53666863/
Prius II 1.5 HSD 2008


reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310