Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 868749 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

dzsano50

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1065 Dátum: 2016.04.04 21:06:12 »
Sziasztok.
Nekem már a második 3-as Priusom van. Az elsőn 15 colos felni volt amin nagyon ballonos gumi volt 195/65 R15, tehát nem veszi észre az apró úthibákat, de úgy néz ki mint egy SUV.
A mostanin 17 col van. Ezek nagyon sportosak, de észre vesznek minden kis huppanást. Kerülgetni kell a csatornafedeleket és kátyúkat. Mindegyiknek van előnye és hátránya. Fogyasztásban kb 3 deciliterrel eszik többet a nagy kerékkel!

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1066 Dátum: 2016.04.06 07:41:27 »
Akkor az arany középút a 16-os. Én pl. most ezt újítottam be:
'08 RX400h
'09 Prius 3

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1067 Dátum: 2016.04.06 10:28:41 »
Nekem is ilyen Celica felniken vannak a téli gumik.

Norbi..

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1068 Dátum: 2016.04.06 17:28:53 »
Nincs véletlenül fölöslegben valakinek egy darab "toyota ta gmp 40000" típusú tolatóradar szenzora? Az egyik nem működik.
Milyen típus lenne esetleg jó hozzá, ha valaki már cserélt ilyet?

Norbi..

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1069 Dátum: 2016.04.06 18:39:39 »
Múlt hét óta valami iszonyatosan kopogott a műszerfal alatt, amit már nem bírtam tovább idegekkel ebben a csendes autóban, így rászántam magam a teljes műszerfal lebontására. A hiba hamar meglett, egyik vezeték tartó esett ki a helyérő! A másik ami nem annyira hangos ciripelés az bal oldalról jött, amióta megvan az autó, de csak meleg időben ezt is megtaláltam. Ha másnál is esetleg előfordul, a vezető oldalon lévő 2 légbeömlő cső (műszerfal alatt) össze van kötve egy bolhával, na ide tettem alulra, ill a két műanyag közé gumigyűrűt és láss csodát a ciripelés megszűnt
« Utoljára szerkesztve: 2016.04.06 18:54:08 írta Norbi.. »

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1070 Dátum: 2016.04.06 21:27:18 »
Nekem is van valami kopogás a műszerfal alatt, de még nem szántam rá magamat. Főleg, hogy 5 fok alatt szokott előjönni, annyira most már nem is akkut a probléma.  ::)

NeverGreen

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 160
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1071 Dátum: 2016.04.08 16:34:54 »
Mindenkinek köszönöm a részvétet és a tanácsokat, természetesen be fogok számolni az eredményről is.

 :clap:
Újra szép a világ!
A Dodó-Klinikán eltöltött 4 nap után megfiatalodva és vidáman duruzsol alattam a gép!

Úgy tűnik, hogy a Prius is azok közé a szerkezetek közé sorolható, amelyek füsttel működnek. A füst elszállt az inverterből, emiatt adta meg magát a jármű.
Viccet félretéve: Inverterköri vízpumpa zárlata okozta a hibát, mely azután az inverter egy részét tönkretette. Dodó varázsolt egy kicsit, s ha már ott volt a gép, cserélt még benne ezt meg azt.  :lol:

Szóval ismét minden rendben, remélem három évig megint legfeljebb én leszek vendég Dodónál, és nem a járművem. :no:
- Minden nap elmúlik valami rossz! -

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1072 Dátum: 2016.04.08 16:48:22 »
:clap:
Újra szép a világ!
A Dodó-Klinikán eltöltött 4 nap után megfiatalodva és vidáman duruzsol alattam a gép!

Úgy tűnik, hogy a Prius is azok közé a szerkezetek közé sorolható, amelyek füsttel működnek. A füst elszállt az inverterből, emiatt adta meg magát a jármű.
Viccet félretéve: Inverterköri vízpumpa zárlata okozta a hibát, mely azután az inverter egy részét tönkretette. Dodó varázsolt egy kicsit, s ha már ott volt a gép, cserélt még benne ezt meg azt.  :lol:

Szóval ismét minden rendben, remélem három évig megint legfeljebb én leszek vendég Dodónál, és nem a járművem. :no:

Pont mondta tegnapelőtt nekem is. Esélyes hogy ezért voltak az európai priusok anno 2012 környékén inverter vízpumpa visszahíváson, viszont ugye a te amerikai verziódat ez sajna nem érintette itt :(

NeverGreen

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 160
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1073 Dátum: 2016.04.08 17:07:22 »
Bizonnyal így van. Valószínűleg nem volt különbség földrész szerint...
- Minden nap elmúlik valami rossz! -

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1074 Dátum: 2016.04.08 17:15:24 »
:clap:
Újra szép a világ!
A Dodó-Klinikán eltöltött 4 nap után megfiatalodva és vidáman duruzsol alattam a gép!

Úgy tűnik, hogy a Prius is azok közé a szerkezetek közé sorolható, amelyek füsttel működnek. A füst elszállt az inverterből, emiatt adta meg magát a jármű.
Viccet félretéve: Inverterköri vízpumpa zárlata okozta a hibát, mely azután az inverter egy részét tönkretette. Dodó varázsolt egy kicsit, s ha már ott volt a gép, cserélt még benne ezt meg azt.  :lol:

Szóval ismét minden rendben, remélem három évig megint legfeljebb én leszek vendég Dodónál, és nem a járművem. :no:
Aztán kérd is el tőle a régi alkatrészeket, hogy biztos legyél benne, hogy cserélt ezt-azt. Nagy varázsló a Dodó, ezt sajnos tanúsíthatom.  :censored:
Mennyibe fájt egyébként az inverter javítás, ha nem vagyok indiszkrét?

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1075 Dátum: 2016.04.08 18:12:49 »
Nagy varázsló a Dodó, ezt sajnos tanúsíthatom.

Ezt részleteznéd?

NeverGreen

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 160
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1076 Dátum: 2016.04.08 18:19:36 »
Nem kértem - kérem - el, mivel azt, hogy a vízpumpa vadi új, azt a saját szememmel láttam, és mivel biztos vagyok benne, hogy ha csak az lett volna a hiba, akkor a rendszer másképpen reagál, mint a "se kép se hang" viselkedés. Az inverter hiba ezért nekem hihető.

Ezenkívül alapvetően bízom az emberekben, igen, még az autószerelőkben is, egészen addig, amíg be nem bizonyosodik, hogy ezt rosszul tettem.

Az ár pedig elég baráti volt, legyen elég ennyi. Az "ez-meg-az cserélés" tartalma pedig: motorolaj, váltóolaj, hűtőfolyadékok, levegő és pollenszűrő, mivel eléggé elhanyagoltam ezeket az elmúlt két évben.

- Minden nap elmúlik valami rossz! -

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1077 Dátum: 2016.04.08 20:45:28 »
Ezt részleteznéd?
Kowee-nak már elmeséltem, de privátban neked is szívesen megírom ha részletesen érdekel, de tömören a story: igen nagy valószínűséggel nem annyi cellát cserélt ki az autómban mint amennyit fizettem. Tudom nem nagy összeg, nem is ez zavar benne, hanem a hülyének nézés.

Ezenkívül alapvetően bízom az emberekben, igen, még az autószerelőkben is, egészen addig, amíg be nem bizonyosodik, hogy ezt rosszul tettem.
Azt hiszem valahol igazad van, lehet, hogy jobb a békés tudatlanság. Igaziból már bánom én is, hogy utána mentem a dolognak, csak feleslegesen felidegesítettem magam.

NeverGreen

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 160
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1078 Dátum: 2016.04.08 20:48:35 »
 :)
Így is lehet nézni.
- Minden nap elmúlik valami rossz! -

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1079 Dátum: 2016.04.08 21:34:38 »
Inverterköri vízpumpa zárlata okozta a hibát, mely azután az inverter egy részét tönkretette.
A Torque -ban lehet látni az inverter kör hőmérsékletét, sőt riasztást is lehet hozzárendelni.
Az invertert a Toyota egy egységként kezeli. Főbb alkatrész tönkremenetele gazdaságosan csak olcsó donorral javítható. Szerencsés esetben,  komoly elektronikai ismeretekkel egyes elemek felújjíthatóak.