Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 875973 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1035 Dátum: 2016.03.23 20:14:58 »
Nem volt véletlenül sérült az autó?

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1036 Dátum: 2016.03.23 20:42:46 »
Üdv mindenkinek, egy pár hónapja boldog Prius2 tulajdonos vagyok, amúgy szinte minden rendben van az autóval, csak egy pár apróság bosszant egy picit, az első hogy az autót nehéz az úton sávban tartani mintha egy picit szorulna a kormány középen és a kormányt kicsit jobbra vagy balra fordítva az autó fordul magától és nem jön vissza a kormány kerék középre, volt már többször több helyen futóműbeállításon de nem találtak semmit , minden rendben van mondták,  és a sebesség növelésével még kényelmetlenebb a sávban tartani mindig korrigálni kell hogy sávon belül maradjon az autó. valakinek hasonló tapasztalata?
A másik a motor lámpa ki jön és ahogy ki jön úgy el is megy sokszor még az nap, van mikor hetekig ki sem jön utána napi szinten ingadozik,  a kód ki lett olvasva P0016,  és a motor hidegen elég csörgős hangot ad ki( én a láncra gondolok), és kihagy egy egy henger is alapjáraton de csak hidegen.Az autóban 230k van, tudom hogy a vezérmű lánc, VVTI kerék, és vagy főtengely vezérmű tengely jeladók és még sok más ki rakja a P0016. de valakinek volt már hasonló ? és mi oldotta meg a problémát , még mielőtt mindent kicseréltetek, ami mondjuk elég húzós lesz, Előre is köszönöm a válaszokat.
Nos ha csörög is vele, akkor érdemes lenne megnézni a vezérműtengelyt. Az abban lévő feszítőrugó fáradása okozhatja a hibakódot a csörgéssel. Esélyesebb mint a láncnyúlás.

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1037 Dátum: 2016.03.24 07:09:42 »
Üdv mindenkinek, egy pár hónapja boldog Prius2 tulajdonos vagyok, amúgy szinte minden rendben van az autóval, csak egy pár apróság bosszant egy picit, az első hogy az autót nehéz az úton sávban tartani mintha egy picit szorulna a kormány középen és a kormányt kicsit jobbra vagy balra fordítva az autó fordul magától és nem jön vissza a kormány kerék középre, volt már többször több helyen futóműbeállításon de nem találtak semmit , minden rendben van mondták,  és a sebesség növelésével még kényelmetlenebb a sávban tartani mindig korrigálni kell hogy sávon belül maradjon az autó. valakinek hasonló tapasztalata?
A másik a motor lámpa ki jön és ahogy ki jön úgy el is megy sokszor még az nap, van mikor hetekig ki sem jön utána napi szinten ingadozik,  a kód ki lett olvasva P0016,  és a motor hidegen elég csörgős hangot ad ki( én a láncra gondolok), és kihagy egy egy henger is alapjáraton de csak hidegen.Az autóban 230k van, tudom hogy a vezérmű lánc, VVTI kerék, és vagy főtengely vezérmű tengely jeladók és még sok más ki rakja a P0016. de valakinek volt már hasonló ? és mi oldotta meg a problémát , még mielőtt mindent kicseréltetek, ami mondjuk elég húzós lesz, Előre is köszönöm a válaszokat.
Futómű, imbolygás: nekem csak a téligumival csinálja, valószínűleg azért mert nem gyári méret (205/55) Amint visszateszem a nyárigumit a kf felnivel, megy egyenesen. Nézd meg a gumikat.
Csörgés: hidegen amikor beindítom, minden esetben egy fél percig tölti az akksit (ezt a képernyőn látod), ekkor csörgősebb, láncos hangja van. Ha jól tudom ez normális mert ilyenkor ellentétesen forog valamelyik MG.

A többi az egy komolyabb szerelőért kiált.

Sanyabácsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1038 Dátum: 2016.03.24 15:12:33 »
Toyota Prius II.

16" alufelni eladó vagy cserélhető gumival együtt 15" alufelnire és gumira.

4 db alufelni,   6Jx16 5x100x54 ET45
4db téli gumi, Continentál defekttűrő és peremvédős, 185/60 R16
2 db nyári gumi Michelin, 195/55 R16
Egyben ! ! !
Átvétel csak személyesen !

nagrol

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1039 Dátum: 2016.03.25 15:42:49 »
Sziasztok!
Kérem szépen a tanácsotokat. 3-as priusommal (2013, európai) együtt kapott 17-es gyári alufelniket cserélném le 15"os gyári könnyűfém felnikre 195/65-ös nyárigumival. Az indoklásom az hogy a 17"-es felnivel elég zajos, rázós a menet, és ahogy utánaolvastam, a ballonosabb gumival és a kicsi felnivel jobb a futás és talán még a fogyasztás is (?). A cserével készpénzhez is jutok, de ez nem igazán szempont.

Ami miatt bizonytalan vagyok:
-A 15-ös felnikhez van dísztárcsa is, nem igazán értem, akkor nem alufelni? A fényképen fekete küllőket látok..
- A totalcaron van egy neppertanács amely szerint Európában 16-os felnikkel adják ki a priust, talán azért mert a nagyobb féktárcsa ebben fér el. Igaz ez? Lehet hogy a 15-össel öngólt lőnék??
-Eddig bármelyik gumist kérdeztem meg, mind azt mondta hogy ő le nem cserélné azt a szép 17-est (tényleg szép :)).
-Tényleg komfortosabb lesz a futás a kisebbel?

Ti lecserélnétek?

köszi

Sanyabácsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1040 Dátum: 2016.03.25 15:49:52 »
Sziasztok!
Kérem szépen a tanácsotokat. 3-as priusommal (2013, európai) együtt kapott 17-es gyári alufelniket cserélném le 15"os gyári könnyűfém felnikre 195/65-ös nyárigumival. Az indoklásom az hogy a 17"-es felnivel elég zajos, rázós a menet, és ahogy utánaolvastam, a ballonosabb gumival és a kicsi felnivel jobb a futás és talán még a fogyasztás is (?). A cserével készpénzhez is jutok, de ez nem igazán szempont.

Ami miatt bizonytalan vagyok:
-A 15-ös felnikhez van dísztárcsa is, nem igazán értem, akkor nem alufelni? A fényképen fekete küllőket látok..
- A totalcaron van egy neppertanács amely szerint Európában 16-os felnikkel adják ki a priust, talán azért mert a nagyobb féktárcsa ebben fér el. Igaz ez? Lehet hogy a 15-össel öngólt lőnék??
-Eddig bármelyik gumist kérdeztem meg, mind azt mondta hogy ő le nem cserélné azt a szép 17-est (tényleg szép :)).
-Tényleg komfortosabb lesz a futás a kisebbel?

Ti lecserélnétek?

köszi

Szevasz !
Én ugyan ebben a cipőben járok,... a 16"-os alufelnimet cserélem 15"-osra.
A ballonosabb gumik miatt. A Toyota Sacura-nál azt mondta az ismerősöm, hogy a FULLos Prius jön ki 15"-ossal, a közép felszereltségű 16"-17"-ossal.
Ott volt előttem 3 Prius, mindegyik más méretű felnikkel.
Amit Te boltolsz, az szerintem a sötétszürke gyári magnézium felni, amihez jár a dísztárcsa. De nekem tetszik tárcsa nélkül is :)
A kettes Priusra biztos felfér a 15" -os felni,...
Jól jársz vele :)

Frankie

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1041 Dátum: 2016.03.26 18:28:00 »
Köszönöm mindenkinek a hozzá szólást, még annyit nem írtam, hogy volt az autó gyári visszahíváson és a Toyotánál kicserélték a kormány összekötőt és a víz keringtetőt, ami nem a motoron  van, a kormány összekötő cseréje előtt is csinálta a leírtakat, azt hittem hogyha kicserélik akkor jó lesz de nem így történt, nyári gumi csere előtt vagyok úgyhogy utána meg látom hogy változott vagy sem. Az autó nem volt ütve sem. A Vezérmű tengelyben hol van feszítő rugó ?, azt nem értem. köszönöm.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1042 Dátum: 2016.03.26 19:55:45 »
A Vezérmű tengelyben hol van feszítő rugó ?, azt nem értem. köszönöm.

Ha hajtás oldalon. A fogaskerék amit a lánc hajt egy változó eltolású agyon van rajta. Az a VVTI. Abban a meghanika elő van feszítve egy rugóval és az olajnyomással vezérel ellen.

Norbi..

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1043 Dátum: 2016.03.29 19:19:09 »
Sziasztok.

Csomagtér beázás ügyben hogy álltok. Tegnap 1.5 liter vizet szedtem ki a kis akksi alól. Tapasztaltatok már hasonlót?
Egy angol/amerikai fórumon sokan panaszkodtak, hogy valahol bejut a víz. Egyik figura rájött, hogy a tető két oldalán lévő fekete műanyag csík alatt hajszálrepedések vannak. Ma megnéztem és nekem is meg van repedve.

https://attachments.priuschat.com/attachment-files/2016/01/99777_Gen_2_Prius_Water_Leak.pdf

Ez tényleg típushiba, én is megnéztem nagyon megijedtem, mert a kis akksi és a pótkerék félig el volt merülve a vízben, de a bal oldalon is állt, ott kevesebb mennyiség :cry: . Kikenés után teljesen száraz mindkét oldalt. Én is a radar miatt pakoltam ki,különben nem néztem volna meg, így javasolt mindenkinek rákukkantania, hogy a csomagtartóban úszkálnak-e már a halak  :yes:

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1044 Dátum: 2016.03.30 09:14:05 »
Ez tényleg típushiba, én is megnéztem nagyon megijedtem, mert a kis akksi és a pótkerék félig el volt merülve a vízben, de a bal oldalon is állt, ott kevesebb mennyiség :cry: . Kikenés után teljesen száraz mindkét oldalt. Én is a radar miatt pakoltam ki,különben nem néztem volna meg, így javasolt mindenkinek rákukkantania, hogy a csomagtartóban úszkálnak-e már a halak  :yes:
Tiéd még nem faceliftes? Elvileg azoknál nincs már ez a beázás.

NeverGreen

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 160
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1045 Dátum: 2016.04.03 16:14:11 »
Kowee telefonszámát tudja valaki priviben?
- Minden nap elmúlik valami rossz! -

NeverGreen

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 160
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1046 Dátum: 2016.04.03 16:15:38 »
Megáltam a füzesabonyi hídon se kép se hang.
- Minden nap elmúlik valami rossz! -

NeverGreen

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 160
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1047 Dátum: 2016.04.03 16:16:05 »
Megálltam.
- Minden nap elmúlik valami rossz! -

NeverGreen

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 160
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1048 Dátum: 2016.04.03 16:17:54 »
Jön ugyan az autómentes, de hátha van valakinek ötlete. Még egy fogó sincs nálam.
- Minden nap elmúlik valami rossz! -

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1049 Dátum: 2016.04.03 16:32:54 »
Minden előjel nélkül?
Kicsi akku milyen állapotban van?