Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 875069 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

NeverGreen

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 160
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #990 Dátum: 2016.02.12 15:14:34 »
Azért javasoltam Mayert, mert én az eBay-en innen:

http://www.ebay.com/itm/2004-2009-GENUINE-TOYOTA-PRIUS-SMART-KEY-REMOTE-KEY-BLANK-OEM-SMART-KEY-STYLE-/221450918228?hash=item338f80d954:g:1~wAAOxyrrpThiBE&vxp=mtr

vettem egy szűz kulcsot (27e+6e szállítás), majd megpróbáltam én magam feltanítani, és olyan jól elszúrtam, hogy még a meglévő jót is elrontottam, csak bedugva volt hajlandó elindítani az autót, és természetesen egyik sem nyitott-zárt.

Több márkaszervizt is megjártam vele, ahol egyébként nagyon jó szakemberek hozzá sem tudtak szagolni, majd Mayer-nél 12e lefizetésével negyed óra alatt felprogramozták.

Nyugodtan megbízhatsz bennük, de persze újat rendelni csak végszükség esetén ajánlott.
Én csak azért vettem, mert csak egyet kaptam az autóhoz.
- Minden nap elmúlik valami rossz! -

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #991 Dátum: 2016.02.12 16:03:56 »
Azért javasoltam Mayert, mert én az eBay-en innen:

http://www.ebay.com/itm/2004-2009-GENUINE-TOYOTA-PRIUS-SMART-KEY-REMOTE-KEY-BLANK-OEM-SMART-KEY-STYLE-/221450918228?hash=item338f80d954:g:1~wAAOxyrrpThiBE&vxp=mtr

vettem egy szűz kulcsot (27e+6e szállítás), majd megpróbáltam én magam feltanítani, és olyan jól elszúrtam, hogy még a meglévő jót is elrontottam, csak bedugva volt hajlandó elindítani az autót, és természetesen egyik sem nyitott-zárt.

Több márkaszervizt is megjártam vele, ahol egyébként nagyon jó szakemberek hozzá sem tudtak szagolni, majd Mayer-nél 12e lefizetésével negyed óra alatt felprogramozták.

Nyugodtan megbízhatsz bennük, de persze újat rendelni csak végszükség esetén ajánlott.
Én csak azért vettem, mert csak egyet kaptam az autóhoz.

P3-hoz az nagyon olcsónak hangzik. Hozzá való kulcsot rendeltél? Mert alvázszám alapján tudod lekérni a belevaló számát. Én az alapján valami 45.000+áfa áron rendeltem és tanítottam fel magam.

NeverGreen

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 160
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #992 Dátum: 2016.02.12 16:25:13 »
P2 volt a kérdés, és én is P2-röl beszélek. Nem kellett alvázszám.
- Minden nap elmúlik valami rossz! -

anett85

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #993 Dátum: 2016.02.14 01:51:32 »
Azért javasoltam Mayert, mert én az eBay-en innen:

http://www.ebay.com/itm/2004-2009-GENUINE-TOYOTA-PRIUS-SMART-KEY-REMOTE-KEY-BLANK-OEM-SMART-KEY-STYLE-/221450918228?hash=item338f80d954:g:1~wAAOxyrrpThiBE&vxp=mtr

vettem egy szűz kulcsot (27e+6e szállítás), majd megpróbáltam én magam feltanítani, és olyan jól elszúrtam, hogy még a meglévő jót is elrontottam, csak bedugva volt hajlandó elindítani az autót, és természetesen egyik sem nyitott-zárt.

Több márkaszervizt is megjártam vele, ahol egyébként nagyon jó szakemberek hozzá sem tudtak szagolni, majd Mayer-nél 12e lefizetésével negyed óra alatt felprogramozták.

Nyugodtan megbízhatsz bennük, de persze újat rendelni csak végszükség esetén ajánlott.
Én csak azért vettem, mert csak egyet kaptam az autóhoz.

Köszönöm, de ilyen távolság csak végső esetben jöhet szóba, most nincs időm erre. Még küzdök a márkaszervizzel, ugyanis tőlük vettük a kocsit, és ugyan nem próbáltuk ki vásárlás előtt mindkét kulcsot, de direkt rákérdeztem, hogy rendben van-e mindkettő, és azt mondták igen. A szervizes bunkózott, hogy már az a 2 nap is nekik milyen sokba került, amíg küzdöttek a kulccsal (merthogy fizetni nem kellett érte), meg fizessük ki az új kulcsot, és mindenki boldog lesz. Közben utánajártam a használt autó jótállási dolgainak, bementem az értékesítőhöz péntek délután, és felvázoltam neki, hogy márpedig valahogy meg kell oldaniuk a dolgot nem az én költségemre. A főnök már nem volt bent, jövő hét elejére igérték, hogy jelentkeznek. Azért ment a magyarázkodás, hogy de ők is így vették, és nem tudták hogy rossz, de mondtam, hogy ez nem az én bajom kell hogy legyen. Kicsit kellemetlen, mert 10 éve oda járunk olajcserére, meg minden egyebet náluk csináltatunk.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #994 Dátum: 2016.02.14 07:47:19 »
melyik ez??? a roadservice???
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

NeverGreen

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 160
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #995 Dátum: 2016.02.14 08:17:38 »
Hát akkor ők forduljanak Mayer- hez!
- Minden nap elmúlik valami rossz! -

anett85

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #996 Dátum: 2016.02.14 08:21:17 »
melyik ez??? a roadservice???

Sajnos igen.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #997 Dátum: 2016.02.14 08:26:16 »
én több évig kóperáltam a karcagiakkal...bajom nem volt velük...
debrecenbe csak 1x mentem egy ave dpf tisztitása miatt...azt sikeresen megoldották...
« Utoljára szerkesztve: 2016.02.14 08:27:47 írta akibor000 (Robi) »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

anett85

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #998 Dátum: 2016.02.14 08:50:40 »
én több évig kóperáltam a karcagiakkal...bajom nem volt velük...
debrecenbe csak 1x mentem egy ave dpf tisztitása miatt...azt sikeresen megoldották...

Nekünk sem volt soha probléma a debreceniekkel az elmúlt 10 évben. Egyetlen nagy hibájuk van, az pedig az, hogy túlvállalják magukat.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #999 Dátum: 2016.02.14 08:57:05 »
mint manapság majdnem mindenki!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

anett85

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1000 Dátum: 2016.02.16 13:33:12 »
mint manapság majdnem mindenki!
Hát ok, de előbb vagy utóbb vissza fog ütni. Az értékesítő srác mondta, hogy katasztrófa, amit művelnek, és nem mindenki olyan türelmes, mint én/mi, voltak már nagyobb balhék is.

Az előző autónkat vittük olajcserére nyáron, telefon nekik, időpont 1 hónappal későbbre (július eleje). Ok, belefér. Az olajcserekor szóltak, hogy féktárcsák már elég gagyik (de még van benne vagy 5-10 ezer km, ne cseréljük még szerintük), meg a vízpumpa folyik, cserélni kéne. Ok, cseréljük akkor a vp-t. Megrendelik, szólnak, ha megérkezik, és akkor nézünk időpontot is. 3 hét múlva rájuk telefonáltunk, upsz, elfelejtették. Végül szeptember elején cserélték, amikor is szóltak, hogy csak jó lenne az a tárcsa csere, így szeptember végén cserélve. Az olajcserekor összekoszolták az egyik szőnyeget (szövet), rendelnek másik szettet, szólnak, ha megérkezik. Elsőre gumiszőnyeg szettet kaptunk volna, szóltunk, hogy szövetet koszoltak, szövet is kell helyette, a gumiszőnyeget ugye le lehetne mosni, nem is értem, hogy keverték össze, de valahogy a rendelés leadójához már rossz infó érkezett, rendelnek megint. Valamikor novemberben lett új szőnyegünk. :) Szerintem lehetne ezeket a dolgokat jobban is csinálni. Van tök jó táblájuk, amin lehetne követni, hogy melyik ügyfél mire vár/hol tart a folyamat. Csak kellene egy szervező ember, aki minden nap reggel, meg este átnézni ezeket és rendbe teszi. Mindezek ellenére még mindig jó munkát végeznek, általában kedvesek, segítőkészek, maximum türelmetlen embert lebeszélek arról, hogy oda menjen az autójával, vagy felkészítem a helyzetre. :)

A kulccsal pedig lesz még egy kör, február végén kell megint egy napra leadni a kocsit. Kicsit szkeptikus vagyok. :)


akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1001 Dátum: 2016.02.16 15:05:23 »
[emoji12] [emoji12] [emoji12] [emoji12]  és miért hordod szakszervizbe? otthon nem tudsz olajat cserélni??
fékcsere miatt tuti nem oda vinném...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

anett85

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1002 Dátum: 2016.02.16 19:34:33 »
[emoji12] [emoji12] [emoji12] [emoji12]  és miért hordod szakszervizbe? otthon nem tudsz olajat cserélni??
fékcsere miatt tuti nem oda vinném...

Tekintve, hogy nem értek hozzá, nem tudom itthon lecserélni. 4+ programban amúgy is jó áron van, adnak 1 év assistance-t, ha nem akarom megvárni, akkor elvisznek a munkahelyemre, majd értem jönnek. És még útba is esik. Meg persze nem ismerek szerelőt, ismeretlen helyre meg nem szivesen megyek. Nemrég találtam itt egy szervizt, ahol futómű beállításon voltam, normálisak, nem sufni műhely, de majdnem toyota áron dolgoznak, akkor meg már mindegy.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1003 Dátum: 2016.02.16 19:55:04 »
na,az is jogos,megértelek!!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1004 Dátum: 2016.02.19 05:49:50 »
Tekintve, hogy nem értek hozzá, nem tudom itthon lecserélni. 4+ programban amúgy is jó áron van, adnak 1 év assistance-t, ha nem akarom megvárni, akkor elvisznek a munkahelyemre, majd értem jönnek. És még útba is esik. Meg persze nem ismerek szerelőt, ismeretlen helyre meg nem szivesen megyek. Nemrég találtam itt egy szervizt, ahol futómű beállításon voltam, normálisak, nem sufni műhely, de majdnem toyota áron dolgoznak, akkor meg már mindegy.
Javasolom, hogy egyszer próbáld ki Szutiék műhelyét, a támogatók között van topicja. (Toyo Garage) Szerintem nem fogsz csalódni. Ott is értenek legalább annyira a Toyotához, mint a márkaszervizben.  De még tudok mást is jelölni számodra, aki profi Toyota szerelő, patika műhellyel. Szutiék Észak-Pesten, míg a másik szaki Kelet-Pesten rendel.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.