Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 869024 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Thomas800

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #930 Dátum: 2015.12.01 18:34:04 »
Nem 'tom, de az enyém is pittyeg. Igaz én Waze-t használok.

Szintén Waze párti vagyok...

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #931 Dátum: 2015.12.02 10:38:19 »
Nincs a navinak speedcam funkciója?
A beépített naviban nincs speedcam funkció, a képernyő érintését jelezheti pittyegéssel, nem lehet, hogy az érintőképernyő kontakthibás?
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Thomas800

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #932 Dátum: 2015.12.02 11:30:03 »
A beépített naviban nincs speedcam funkció, a képernyő érintését jelezheti pittyegéssel, nem lehet, hogy az érintőképernyő kontakthibás?

Mintha az enyémben lenne....

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #933 Dátum: 2015.12.02 12:00:42 »
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Babszi

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #934 Dátum: 2015.12.02 12:15:58 »
Sziasztok!
Új vagyok a fórumon, mint újdonsült Prius tulajdonos. Tegnap vettem egy 2004-es, II-es Priust.
A problémám a következő.: Valamikor estefelé, egy indítás után a kijelző nem találta a kapcsolatot a rendszerrel. Vagyis az ábrán azt mutatta, hogy forognak a kerekek, de a folyamatnyilakat már nem.
Kb egy óra múlva egyszercsak megint beugrott és minden jó volt. Aztán ma reggel megint csak az ábra a nyilak nélkül. Próbáltam mást is vezérelni az érintőképernyőről (klíma, audió) de azt írta, hogy nincs kapcsolat a rendszerrel. Tapasztalt már valaki ilyet? Van rá valami megoldás? Nagyon meg vagyok ijedve mert egyébként tetszik az autó, de mindjárt computer-hiba...?
Előre is köszönöm a segítségeteket.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #935 Dátum: 2015.12.02 12:48:03 »
Kb egy óra múlva egyszercsak megint beugrott és minden jó volt. Aztán ma reggel megint csak az ábra a nyilak nélkül. Próbáltam mást is vezérelni az érintőképernyőről (klíma, audió) de azt írta, hogy nincs kapcsolat a rendszerrel. Tapasztalt már valaki ilyet? Van rá valami megoldás? Nagyon meg vagyok ijedve mert egyébként tetszik az autó, de mindjárt computer-hiba...?
Előre is köszönöm a segítségeteket.
Hali
Nem computer hiba. Ugyan nem találkoztam vele, de hallottam több hasonló esetről a tél beáltával. A kijelző esik kontakt hibába.
Talán pont Dodó beszélt róla pár hete. Hívd fel. Ha írsz privátban, megadom a számát

Thomas800

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #936 Dátum: 2015.12.02 22:57:36 »
:eek:

Holnap ránézek hátha csak a Waze csipogasa zavart össze.....

Babszi

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #937 Dátum: 2015.12.06 11:00:52 »
Sziasztok!
Megint Én, és megint egy probléma. :(
Lehet, hogy ez okozza az előző problémámat is. Van egy szivargyújtóba dugható feszmérőm, és gondoltam megmérem vele a töltést.
A töltéssel minden rendben volt menet közben (14,1 V), de csak gyújtáson (fék nélkül 1-szer megnyomva) az első szivargyújtóban mért feszültség 11,2 V !
Na gondoltam megvan a hiba, kis akkumulátor csere. Deviszont az akkumulátorra rámérve teljesen normális 12,7 V értéket mutatott.
Többször is leellenőriztem az akksi 12,7 V, könyöklőben lévő szivargyújtó 12,1 V, az első szivargyújtó 11,2 V!
Van valakinek ötlete hol mehet el a feszültség?
Elképzelhető, hogy az alacsony feszültség okozza a kijelzőproblémámat is? A kijelző egyébként kb: 20 perc autózás után egyszercsak beugrik, és utána rendben működik.

Babszi

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #938 Dátum: 2015.12.06 11:45:47 »
Szerk.:A könyöklőben lévő szivargyújtó is csak 11,2 V.

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #939 Dátum: 2015.12.06 14:03:43 »
Sziasztok!
Megint Én, és megint egy probléma. :(
Lehet, hogy ez okozza az előző problémámat is. Van egy szivargyújtóba dugható feszmérőm, és gondoltam megmérem vele a töltést.
A töltéssel minden rendben volt menet közben (14,1 V), de csak gyújtáson (fék nélkül 1-szer megnyomva) az első szivargyújtóban mért feszültség 11,2 V !
Na gondoltam megvan a hiba, kis akkumulátor csere. Deviszont az akkumulátorra rámérve teljesen normális 12,7 V értéket mutatott.
Többször is leellenőriztem az akksi 12,7 V, könyöklőben lévő szivargyújtó 12,1 V, az első szivargyújtó 11,2 V!
Van valakinek ötlete hol mehet el a feszültség?
Elképzelhető, hogy az alacsony feszültség okozza a kijelzőproblémámat is? A kijelző egyébként kb: 20 perc autózás után egyszercsak beugrik, és utána rendben működik.
Nem szorosan a témához kapcsolódik, de volt törve az autó? Anyám citroenjén is voltak elektromos problémák és hát időközben arról is kiderült, hogy egyszer már valaki összehajtotta és az "újraélesztés" közben egy pár kábel itt-ott megtört és letestelt neki. (pl amikor fékezett felgyorsult az index és felváltva villogott; valahol a B oszlopnál találtuk meg a kötegben a testelő kábelt - teszem hozzá marhanagy szerencsével)

Nem tudom egyébként, hogy ez a 0.8V még nem a normális feszültségesés-e. Amivel méred az egy ilyen spéci szivargyújtós mérő vagy ugyanazt a voltmérőt teszed a szivarra mint az akksira? Ha ilyen ebay-es kijelzős made in china dolog, akkor ott azért ez a hibahatáron van véleményem szerint.

mansa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #940 Dátum: 2015.12.06 16:14:24 »
A motor felől vibràlàst,remegést érzek vezetés közben,de csak ha meleg a motor. Elektromos hajtásnàl és hideg motornál abszolút nem érezni,de amint bemelegszik egyből.  Először azt hittem elektromos hiba,de egy szerelő ismerős azt mondta hogy nem. Holnap viszem a szakszevizbe,de kíváncsi lennék hogy volt e már valakinek hasonló hiba.

Babszi

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #941 Dátum: 2015.12.06 16:30:04 »
Nem szorosan a témához kapcsolódik, de volt törve az autó? Anyám citroenjén is voltak elektromos problémák és hát időközben arról is kiderült, hogy egyszer már valaki összehajtotta és az "újraélesztés" közben egy pár kábel itt-ott megtört és letestelt neki. (pl amikor fékezett felgyorsult az index és felváltva villogott; valahol a B oszlopnál találtuk meg a kötegben a testelő kábelt - teszem hozzá marhanagy szerencsével)

Nem tudom egyébként, hogy ez a 0.8V még nem a normális feszültségesés-e. Amivel méred az egy ilyen spéci szivargyújtós mérő vagy ugyanazt a voltmérőt teszed a szivarra mint az akksira? Ha ilyen ebay-es kijelzős made in china dolog, akkor ott azért ez a hibahatáron van véleményem szerint.
Szia!
Tudomásom szerint nem volt törve az autó, de a mérővel igazad volt "made in china". Kölcsönkértem egy megbízható mérőműszert, ezzel már teljesen jó értékeket mértem mindhárom helyen.
Bocsánat az Off-ért. Szánom bánom.

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #942 Dátum: 2015.12.06 17:04:30 »
Szia!
Tudomásom szerint nem volt törve az autó, de a mérővel igazad volt "made in china". Kölcsönkértem egy megbízható mérőműszert, ezzel már teljesen jó értékeket mértem mindhárom helyen.
Bocsánat az Off-ért. Szánom bánom.
Nem volt ez off, ebből is tanultunk szerintem.  :yes: Örülök, hogy megoldódott.  :cool2:

Riga

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #943 Dátum: 2015.12.07 11:18:40 »
A motor felől vibràlàst,remegést érzek vezetés közben,de csak ha meleg a motor. Elektromos hajtásnàl és hideg motornál abszolút nem érezni,de amint bemelegszik egyből.  Először azt hittem elektromos hiba,de egy szerelő ismerős azt mondta hogy nem. Holnap viszem a szakszevizbe,de kíváncsi lennék hogy volt e már valakinek hasonló hiba.

Ha jól látom III-as priusod van. Én már túl vagyok egy hasonló tüneteket produkáló problémán. Nálam is melegen jelentkezett jellemzően a benzinmotor részterhelés tartományában kis motorfordulaton és kis illetve közepes gázpedál állásnál. Márkaszerviz széttárta karjait. Nálam már odáig fajult a dolog, hogy hibakódot is beadott: (P 0304) 4. henger égéskimaradás. A megoldást a priuschat-en találtam meg: Az EGR portok a műanyag szívócsőben lekokszolódnak főleg az 1. és 2. hengeré és ezért a 3. 4.  hengerekhez túl nagy visszavezetett kipufogógáz hányad kerül ami égéskimaradást okoz. Kénytelen voltam jómagam a szívócső lebontásával és a hengerenkénti kis nyílások tisztításával orvosolni problémát. KB 1 órás művelettel abszolválható a dolog. Még a hűtőfolyadékot sem kellett leengedni, mert a pillangó szelep egységet simán félre lehet tenni a csőcsatlakozások megbontása nélkül. Kb 4000 km megtett út óta nyoma sincs a remgésnek rángatásnak.
 http://priuschat.com/threads/prius-iii-engine-knocking-at-high-torque-low-rpm-solved.127722/page-4
« Utoljára szerkesztve: 2015.12.07 11:35:49 írta Riga »

Thomas800

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #944 Dátum: 2015.12.07 14:08:34 »
:eek:

Nagyméretű képet, hogy lehet beszúrni ide?