Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 868586 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

FridmanZ

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #840 Dátum: 2015.09.28 06:07:26 »
Köszi ! Hasznos leírás , akinek nincs tapasztalata !

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #841 Dátum: 2015.10.01 09:05:33 »
Tuti, hogy 3e-es kínait...

Amúgy szerintem ha megállna 30e alatt a Toy gyári csere...én nem szaroznék kínai fosokkal.
Na, megjött a toyota szervizes ismerős árajánlata a spirálkábelre. Kapaszkodjatok meg: 110 000 magyar forint. Visszakérdeztem, hogy nem írt-e el egy nullát, meg küldtem robbantott ábrát meg mindent, de tuti, hogy egy alkatrészről beszélünk és ez az. Tehát még egyszer ebayről 3300 Ft, és innen 110 000 Ft. Szédületes egy világban élünk. Asszem próbálok valami jobb ebay-est lőni, hátha szerencsém lesz...

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #842 Dátum: 2015.10.01 09:57:40 »
Asszem próbálok valami jobb ebay-est lőni, hátha szerencsém lesz...

271€ a toyoDIY-en, abból lehet következtetni, hogy nagyságrendileg mennyi is várható.
Ha USA eladótól rendelnél? igaz 10 eft, de csak normál utángyártott tán.

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #843 Dátum: 2015.10.01 10:00:52 »
271€ a toyoDIY-en, abból lehet következtetni, hogy nagyságrendileg mennyi is várható.
Ha USA eladótól rendelnél? igaz 10 eft, de csak normál utángyártott tán.
10-ért találtam postával együtt USA eladótól, 1 év garival. Ezen gondolkozom jelenleg. Kérdés ez valami jobb minőségű dolog vagy sikeresen megrendelem ugyanazt, amit kínából ingyen kiküldenek.

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #844 Dátum: 2015.10.01 10:06:20 »
10-ért találtam postával együtt USA eladótól, 1 év garival. Ezen gondolkozom jelenleg. Kérdés ez valami jobb minőségű dolog vagy sikeresen megrendelem ugyanazt, amit kínából ingyen kiküldenek.
Igen ezt nehéz megitélni... :hmmmm:

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #845 Dátum: 2015.10.02 13:02:34 »
Igen ezt nehéz megitélni... :hmmmm:
Konkrétan rákérdeztem, őszintén megmondta, hogy ez is kínai cucc. Bár gyanítom, hogy az eredeti toyota alkatrészt is kínában gyártják, csak ez ugye alig drágább, mint az a kínai amit kínából rendelnék - szóval szerintem ez ugyanaz, csak megjárja az usát is...

Atesz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #846 Dátum: 2015.10.03 09:24:10 »
Üdv! Hátha tud valaki segíteni. 2007-es Prius érdekes hibát produkál. A kiegyenlítő tartályból fogy a hűtővíz, de csak abban az esetben ha AC üzemmódban van. Látható helyen (hűtő, csövek, bilincsek környéke) nincs vízfolyás, lecsöppenés. Ha csak a fűtés megy, klíma kikapcsolva semmi, a szint nem változik. Ha a klíma be van kapcsolva 50 km-en eltűnik kb. 0,5-1 dl. Átnéztem a nekem meglévő dokumentációt (repair manual) de nem találtam összefüggést a hűtővíz és klimatizáció között. Arra gondoltam, hogy valahol a fűtő radiátor oldalán ereszthet, de nincs az utastérben "fagyálló illat" és ha csak a fűtés megy mint írtam nem változik a szint. Esetleg egy segítő ötlet? Előre is köszönöm.

Csucsu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #847 Dátum: 2015.10.03 09:33:30 »
Sziasztok!
P3 gyári zenét szeretném feljavítani, kicserélni valami normálisabb hangzásúra mert ez borzasztó!!! Van valami ötletetek tapasztalatotok hogy mire érdemes kicserélni??? Előre is köszi👍

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #848 Dátum: 2015.10.04 08:17:23 »
Sziasztok!
P3 gyári zenét szeretném feljavítani, kicserélni valami normálisabb hangzásúra mert ez borzasztó!!! Van valami ötletetek tapasztalatotok hogy mire érdemes kicserélni??? Előre is köszi👍
Én a Ct200h hangrendszerére cserélem. Autóval együtt :)
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #849 Dátum: 2015.10.04 12:51:21 »
Én a Ct200h hangrendszerére cserélem. Autóval együtt :)
;)
p3at el is adtad?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #850 Dátum: 2015.10.04 22:10:59 »
;)
p3at el is adtad?
Elvileg már igen, de még használom, amíg nincs meg az utód Ct.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #851 Dátum: 2015.10.05 20:12:22 »
Elvileg már igen, de még használom, amíg nincs meg az utód Ct.

Ürömi körforgónál én tülköltem neked, céges Kangoo-val. Láttam keresed honnan jön a kürt. ::)

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #852 Dátum: 2015.10.05 20:25:08 »
Ürömi körforgónál én tülköltem neked, céges Kangoo-val. Láttam keresed honnan jön a kürt. ::)
Akkor megnyugodtam :)
Aztán majd az új tulajnak nem ám össze-vissza integetni meg dudálni! Igaz aznap amikor megkapja a kocsit (elvileg most 7végén), leveszem a piros hátteret a logóról (ő kérte).
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

domi007

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #853 Dátum: 2015.10.05 21:32:50 »
Sziasztok,
A családi Prius II. elkezdte enni az olajat, nem kifolyik alá, hanem elégeti (kb. 1 liter/1000km). 180ezer km van benne, lehet tudni valamit erről a motorról? Tudtommal ennek nem volt szokása ilyet csinálni, csak a ZZ szériának. Hova/kihez lehetne vinni? Sima jó Toyotás motorszerelőt ismerek, de itt ugye a hibrid rendszer miatt nem annyira egyszerű a történet, ezért sem vinném feltétlenül hozzájuk. Már bőven nem garanciás amúgy hiszen 11 éves.
Köszi előre is!

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #854 Dátum: 2015.10.05 22:18:15 »
Sziasztok,
A családi Prius II. elkezdte enni az olajat, nem kifolyik alá, hanem elégeti (kb. 1 liter/1000km). 180ezer km van benne, lehet tudni valamit erről a motorról? Tudtommal ennek nem volt szokása ilyet csinálni, csak a ZZ szériának. Hova/kihez lehetne vinni? Sima jó Toyotás motorszerelőt ismerek, de itt ugye a hibrid rendszer miatt nem annyira egyszerű a történet, ezért sem vinném feltétlenül hozzájuk. Már bőven nem garanciás amúgy hiszen 11 éves.
Köszi előre is!
A hibrid mivolta csak a főtengely után kezdődik. Előtte egy sima láncos motor van. Egyébként cseréld le az olajat. Ez eddig mindnekinek megoldotta az olajfogyást. Milyen lötyit használtál eddig?