Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 868726 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

bokapal

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #795 Dátum: 2015.09.15 04:57:16 »
Sziasztok
1-es (2001) prius vezetőoldali ablak automatában visszanyit. Az ablak nem szorul, szépen jár. Lehet a nyomaték határolón állítani?

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #796 Dátum: 2015.09.15 08:10:57 »
Sziasztok
1-es (2001) prius vezetőoldali ablak automatában visszanyit. Az ablak nem szorul, szépen jár. Lehet a nyomaték határolón állítani?
Én inkább megnézném az ablaknyitó kapcsolót. A nyomatékon nem tudsz állítani.

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #797 Dátum: 2015.09.15 08:16:55 »
Esetleg újratanítani?

A. Turn the ignition switch ON.
B. Halfway open the power window by pressing the power window switch.
C. Fully pull up the switch until the window is full closed and continue to hold the switch for approximately 1 second after the window is fully closed.
D. Check that the Auto Up/Down function operates normally.
If not operating normally, follow these steps.
1. Disconnect the negative battery terminal for 10 seconds.
2. Connect the battery terminal.
3. Follow steps A-D above

bokapal

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #798 Dátum: 2015.09.16 07:23:12 »
Az újraindítás bevált köszönöm

Zaragorn

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #799 Dátum: 2015.09.17 00:18:52 »
Sziasztok!

A kettes priusunkra mondták egy szervizben hogy sebességváltós hibát jelez a komputer (konkrétabbat nem mondtak). Nem emlékszem ilyen hibára a fórumot végigolvasva, valaki találkozott ilyennel? Lehetséges hogy nem jelez semmit az autó mégis van hibakód benne?

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #800 Dátum: 2015.09.17 06:52:07 »
Sziasztok!

A kettes priusunkra mondták egy szervizben hogy sebességváltós hibát jelez a komputer (konkrétabbat nem mondtak). Nem emlékszem ilyen hibára a fórumot végigolvasva, valaki találkozott ilyennel? Lehetséges hogy nem jelez semmit az autó mégis van hibakód benne?
Persze lehetséges hogy a historical tárolóban van hibakód. Ez lehet például azért mert erős emelkedőn vagy lejtőn parkolt a tulaj, és simán "P"-be tette fék nélkül majd a kioldáskor kicsit megszorult a retesz és nem oldott le egyből. De ez csak egy ami hibát hagyhat a tárolóban. Kábellel kiolvasható pontosan mit tárolt el. Látni kellene a hibakódot pontosan.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #801 Dátum: 2015.09.17 08:23:03 »
Persze lehetséges hogy a historical tárolóban van hibakód. Ez lehet például azért mert erős emelkedőn vagy lejtőn parkolt a tulaj, és simán "P"-be tette fék nélkül majd a kioldáskor kicsit megszorult a retesz és nem oldott le egyből. De ez csak egy ami hibát hagyhat a tárolóban. Kábellel kiolvasható pontosan mit tárolt el. Látni kellene a hibakódot pontosan.

Erre én azt a praktikát alkalmazom, hogy a P kapcsolása előtt mindig N-be teszem, féket felengedem, szükség szerint kézifék be, majd a fesztelenített hajtásláncot teszem be P-be.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

0510

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #802 Dátum: 2015.09.17 15:00:55 »
Sziasztok!

Kérdésem lenne:
2007-es P2-nél a csomagtér ajtó nyitója ( a rendszámtábla feletti műanyag elem) elkezdett lötyögni.
Könnyen orvosolható, vagy esetleg le kell bontani a belső kárpitot? Jelentkezett-e már valakinél ez a gond?

Előre is köszönöm.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #803 Dátum: 2015.09.17 16:45:55 »
Sziasztok!

Kérdésem lenne:
2007-es P2-nél a csomagtér ajtó nyitója ( a rendszámtábla feletti műanyag elem) elkezdett lötyögni.
Könnyen orvosolható, vagy esetleg le kell bontani a belső kárpitot? Jelentkezett-e már valakinél ez a gond?

Előre is köszönöm.
Le kell szedni a belső műanyagot. Sajnos erre rá kell szánni azt a 10-15 másodpercet ameddig lepattintod:) Utána belölről látod miért lötyög.

0510

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #804 Dátum: 2015.09.17 21:54:28 »
Köszi.

Ezek szerint nem nagy ördöngősség? Eltörni nem tudom?
Bocs, ha hülyeségeket kérdezek, de még nem csináltam ilyet, és kicsit parázok...

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #805 Dátum: 2015.09.18 07:17:37 »
Köszi.

Ezek szerint nem nagy ördöngősség? Eltörni nem tudom?
Bocs, ha hülyeségeket kérdezek, de még nem csináltam ilyet, és kicsit parázok...
Nem tudod eltörni. A legrosszabb esetben benne marad a bolha az ajtóban amit valami lapos dologgak (vajazókéssel :) ) kipiszkálsz.
A klub oldalon van fent egy videó "LED upgrade" név alatt ami ugyan a hármast mutatja de szinte ugyanaz. Ha nem vagy benne biztos, és pesten vagy, és holnap kiugrasz hozzám, akkor segíthetek.

FridmanZ

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #806 Dátum: 2015.09.18 08:29:07 »
Azért nem árt a műanyag patentokból beszerezned tartalékot. Nekem 3 patent esett be a hátsó ajtó lemezei közé és sehogy sem tudom kiszedni. Bár ezek a patentok nem az "alsó" műanyagkárpit patentjei , hanem a két szélső "oszlop" takaró patentjei voltak.
Sajnos az az ajtónyitó takaró külső elem elég gyengének készült , nekem is lötyög. Megnéztem és az egyik szélén lévő műanyag távtartó eltört. Még szerencse , hogy három 10-es anya tartja és még (ha jól emlékszem) két műanyag patent. De nekem a hátsó szárny is elég "lötyögős". Azt már nem emlékszem pontosan de legalább öt menetes-anyás "rész" tartja és nekem mind meg volt húzva mégis lötyög (nem bontottam tovább).

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #807 Dátum: 2015.09.18 09:59:26 »
Azért nem árt a műanyag patentokból beszerezned tartalékot. Nekem 3 patent esett be a hátsó ajtó lemezei közé és sehogy sem tudom kiszedni. Bár ezek a patentok nem az "alsó" műanyagkárpit patentjei , hanem a két szélső "oszlop" takaró patentjei voltak.
Sajnos az az ajtónyitó takaró külső elem elég gyengének készült , nekem is lötyög. Megnéztem és az egyik szélén lévő műanyag távtartó eltört. Még szerencse , hogy három 10-es anya tartja és még (ha jól emlékszem) két műanyag patent. De nekem a hátsó szárny is elég "lötyögős". Azt már nem emlékszem pontosan de legalább öt menetes-anyás "rész" tartja és nekem mind meg volt húzva mégis lötyög (nem bontottam tovább).
Patentból van otthon tartalék, azért ajánlottam fel :) A szárny meg azért lötyög mert gumiágyban vannak a csavarok hogy a rezonancia ne törje darabokra amit kap ott hátul. :)

FridmanZ

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #808 Dátum: 2015.09.18 12:29:13 »
Akkor még jó hogy nem bontottam tovább ::)

lukit

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #809 Dátum: 2015.09.18 14:23:17 »
P1 hátsó kipufogó dobnak annyi, bírt 15 évet, szép. Tudtok valamilyen alternatív megoldásról a gyári 75eFt-ja helyett?