Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 874371 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #780 Dátum: 2015.08.25 08:54:51 »
Erre gondolsz?

Kb ilyenre, csak P2ben egy teljes csík van az index alatt ("kivezeti" az index fényét), ami így néz ki. Vki oda rakott led csíkot.

Riga

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #781 Dátum: 2015.08.31 21:39:07 »
Na megemeltem az autó elejét és megforgattam N állásban a kerekeket. Semmi rendellenest nem tapasztaltam: fékek nem fognak be,szépen kiforog mindkét kerék féltengelyeket is megnéztem nem kotyognak a külső belső csuklók sem. Utána kipróbáltam D-ben hogy hajtja a kerekeket terhelés nélkül. Alap gázon teljesen szépen egyenletesen forogtak a kerekek, amint gázt adtam elkezdett rázkódni a kasztni és a kerekeket szaggatottan hajtotta úgyhogy hagytam is az egészet fenébe. A művelet után ellenőriztem a hibatárolókat Techstreammel de nem írt be hibát. Hétfőn viszem szervizbe,majd meglátjuk. Szerintem nem féltengely vagy kerék csapágy hiba, hanem inkább hibrid vezérlés vagy hajtómű. Majd beszámolok a fejleményekről...

Jelentem ma voltam a 90 ezres szervizen Monoron. Voltunk próbaúton is és a rángatásra azt mondták, hogy elismerik a hibát és rendellenes az autó működése, de mivel a hibatárolóban nincs hibakód így nem állapítható meg mi okozza. Hozzáteszem, hogy a próbaút végére bekapcsolt a check engine lámpa, de aztán a következő indításnál már elaludt és nem lehetett kiolvasni. A cserélt tételek: motorolaj, olajszűrő, levegőszűrő, 4db gyertya, fékfolyadék pollenszűrő. A hibrid rendszer szoftverét is frissítették. A szerviz utáni próbaúton persze megint jelentkezett a rángatás. A munkafelvevő azt mondta, hogy hagyjam ott a vasat egy hétre és majd próbálgatják, tesztelik. Nem hagytam ott és hazaúton próbáltam minél többször előidézni a rángatást. Bejött a stratégia, mivel megint felkapcsolta a check engine lámpát. Hazaérve gyorsan kiolvastam techstreammel a hibát úgy, hogy le sem állítottam. A hibakód P0301: 1-es henger gyújtáskimaradás. Ezek után megcseréltem az 1-es és 2-es henger gyújtótrafóját majd próbaút, de továbbra is P0301 hibakód van. Úgy néz sajnos nem trafó hiba. Egyébként mostmár a hibát eltárolta az ECU. Lehet, hogy kábel érintkezés, vagy ami valószínűbb, hogy az 1-es henger valamelyik szelepszára szorul a szelepvezetőben és így nem mindíg zár vissza. A jó hír viszont az, hogy elismerték az 5-év vagy 100ekm garanciát. Holnap megy vissza a vas Toyotáékhoz. Csak azt nem tudom mennyi időbe fog telni nekik a javítás...   
« Utoljára szerkesztve: 2015.08.31 21:42:10 írta Riga »

Sanyabácsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #782 Dátum: 2015.09.04 14:52:07 »
Üdv Mindenkinek !

Elkezdett nyiki-nyikizni a priusom eleje.
Olyan a hangja mintha a szilentek megadták volna magukat,...
Megnézettem szervízben, ahol is beigazolódott. Bal oldali lengőkar szilent elfáradt.
De csak egyben cserélik,... ami 40k felett van egy picivel.
Kérdésem a következő,...
Érdemes belefutni egy bontottba, vagy vessek rá keresztet és vegyem meg az újat ?
Köszönöm a válaszokat !

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #784 Dátum: 2015.09.05 11:34:07 »
Üdv Mindenkinek !

Elkezdett nyiki-nyikizni a priusom eleje.
Olyan a hangja mintha a szilentek megadták volna magukat,...
Megnézettem szervízben, ahol is beigazolódott. Bal oldali lengőkar szilent elfáradt.
De csak egyben cserélik,... ami 40k felett van egy picivel.
Kérdésem a következő,...
Érdemes belefutni egy bontottba, vagy vessek rá keresztet és vegyem meg az újat ?
Köszönöm a válaszokat !

Simán lehet cserélni a szilentet benne. Érdemes olyan szerelőhöz fordulni, aki meg is tudja csinálni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

lukit

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #785 Dátum: 2015.09.05 12:32:29 »
Sziasztok!

Holnap megyek megnézni egy P1-et. Mire figyeljek kiemelten?

Köszi

Sanyabácsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #786 Dátum: 2015.09.05 17:55:43 »
Simán lehet cserélni a szilentet benne. Érdemes olyan szerelőhöz fordulni, aki meg is tudja csinálni.


Köszönöm a választ,...
Tudnál ajánlani valakit esetleg Budapest környékén ?
Megköszönném.


Thomas800

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #787 Dátum: 2015.09.05 18:20:21 »

Köszönöm a választ,...
Tudnál ajánlani valakit esetleg Budapest környékén ?
Megköszönném.

Van egy pestszentimrei szerelő srác aki nem olcsó de minőségi munkát végez, én is Trotter60-tól kaptam meg az elérhetőségét.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #788 Dátum: 2015.09.05 18:26:37 »
ne öregítsd az öregharcost.
66  ;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Thomas800

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #789 Dátum: 2015.09.05 20:59:16 »
ne öregítsd az öregharcost.
66  ;)

Hoops..  :eek: tényleg  :D :D :D :D :surrender:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #790 Dátum: 2015.09.06 15:38:48 »

Köszönöm a választ,...
Tudnál ajánlani valakit esetleg Budapest környékén ?
Megköszönném.
Megkérdezem, hogy vállalja-e, mert alaphelyzetben villamossági szerelő.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Thomas800

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #791 Dátum: 2015.09.06 19:52:06 »
Megkérdezem, hogy vállalja-e, mert alaphelyzetben villamossági szerelő.

Amikor nála jártam azt mondta, hogy mindent vállal, mert önállósodott és sok volt a beruházás.

lukit

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #792 Dátum: 2015.09.10 13:59:41 »
Sziasztok!

Tegnap vettem egy P1-et :clap: Nektek is be szokott kapcsolni a motor P-ben? Parkolok, megállok, beteszem P-be, motor bekapcsol, majd kb 1-2 perc múlva leáll. Akksi majdnem tele. Olvasgattam a használati útmutatót, de nem találtam arra választ, hogy ez így normális-e. Nektek is ilyen?

lukit

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #793 Dátum: 2015.09.10 14:38:54 »
Annyit írnék még, hogy kis akksi rendben, fel van töltve és a motort se mondanám hidegnek.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #794 Dátum: 2015.09.10 16:23:50 »
Sziasztok!

Tegnap vettem egy P1-et :clap: Nektek is be szokott kapcsolni a motor P-ben? Parkolok, megállok, beteszem P-be, motor bekapcsol, majd kb 1-2 perc múlva leáll. Akksi majdnem tele. Olvasgattam a használati útmutatót, de nem találtam arra választ, hogy ez így normális-e. Nektek is ilyen?
Semmi baja. Akkor kapcsol be, ha olyanja van. Mostanában sűrűbben kapcsol be, mert hűvösebb van.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.