Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 868985 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #720 Dátum: 2015.07.26 15:33:46 »
Még amikor kettesem volt, egyszer kiváncsiságból szétborítottam. Az volt másfél nap elsó nekifutásra, de sajnos most augusztus végéig nem lesz szabad hétvégém. Viszont ha dobsz rám egy mailt, adok két számot akik hivatásszerűen foglalkoznak prius elektronikával. Érdemes lenne rájuk csörrenteni.

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #721 Dátum: 2015.07.26 15:37:31 »
Még amikor kettesem volt, egyszer kiváncsiságból szétborítottam. Az volt másfél nap elsó nekifutásra, de sajnos most augusztus végéig nem lesz szabad hétvégém. Viszont ha dobsz rám egy mailt, adok két számot akik hivatásszerűen foglalkoznak prius elektronikával. Érdemes lenne rájuk csörrenteni.
Köszi, küldtem PÜ-t.

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #722 Dátum: 2015.07.28 08:56:10 »
Na, oda jutottam, hogy magam álltam neki cellát cserélni a hibrid akksiba. Tegnap este szétborítottam a hátsó fertályt, ma reggel meg az akksit is és kimértem, kiszedtem a hibás cellát. Itt tartok most, megyek a cseredarabért. Eddig nem volt egy nagy mutatvány, csak marhasok csavart kellett kitekerni  :cool2:

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #723 Dátum: 2015.07.28 10:16:21 »
Na, oda jutottam, hogy magam álltam neki cellát cserélni a hibrid akksiba. Tegnap este szétborítottam a hátsó fertályt, ma reggel meg az akksit is és kimértem, kiszedtem a hibás cellát. Itt tartok most, megyek a cseredarabért. Eddig nem volt egy nagy mutatvány, csak marhasok csavart kellett kitekerni  :cool2:
Ügyes. Szólj majd vissza hogy hiba nélkül elindul-e. Ha gondolod meló után ki tudok ugrani megnézni maradt-e valami hibakód a historical-ban techstreammel.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #724 Dátum: 2015.07.28 12:18:45 »
Na, oda jutottam, hogy magam álltam neki cellát cserélni a hibrid akksiba. Tegnap este szétborítottam a hátsó fertályt, ma reggel meg az akksit is és kimértem, kiszedtem a hibás cellát. Itt tartok most, megyek a cseredarabért. Eddig nem volt egy nagy mutatvány, csak marhasok csavart kellett kitekerni  :cool2:
Most akkor a cella a szar, vagy a réz összekötő oxidos?

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #725 Dátum: 2015.07.28 12:56:58 »
Most akkor a cella a szar, vagy a réz összekötő oxidos?
A cella biztosan rossz de ahogy a rézösszekötők kinéznek akár az is lehetett volna. Ha újra járóképes lesz az autó teszek fel képeket, videót.

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #726 Dátum: 2015.07.28 12:57:41 »
Ügyes. Szólj majd vissza hogy hiba nélkül elindul-e. Ha gondolod meló után ki tudok ugrani megnézni maradt-e valami hibakód a historical-ban techstreammel.
Oké, köszi! Remélem lesz ma időm összerakni...

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #727 Dátum: 2015.07.28 13:38:56 »
Oké, köszi! Remélem lesz ma időm összerakni...
5 után tudok segíteni. :)

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #728 Dátum: 2015.07.28 14:51:23 »
5 után tudok segíteni. :)
Csörgess meg, ha van kedved akkor jöhetsz, de lehet, hogy egyébként is szükségem lesz a techstreamre, kiütni a hibákat, mert tuti rak bele ezt-azt.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #729 Dátum: 2015.07.28 15:23:07 »
Csörgess meg, ha van kedved akkor jöhetsz, de lehet, hogy egyébként is szükségem lesz a techstreamre, kiütni a hibákat, mert tuti rak bele ezt-azt.
Oks. 5-kor hívlak

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #730 Dátum: 2015.07.28 16:19:51 »
Drukkolok nektek,mert igy lesz egy hivatásos cellacserélő szakszerelő  :clap:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #731 Dátum: 2015.07.28 18:08:01 »
Na, oda jutottam, hogy magam álltam neki cellát cserélni a hibrid akksiba. Tegnap este szétborítottam a hátsó fertályt, ma reggel meg az akksit is és kimértem, kiszedtem a hibás cellát. Itt tartok most, megyek a cseredarabért. Eddig nem volt egy nagy mutatvány, csak marhasok csavart kellett kitekerni  :cool2:

Őszintén gratulálok, várom én is a beszámolót!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #732 Dátum: 2015.07.28 20:52:59 »
Sikeres volt a mutatvány, Kowee mesterrel kitakarítottuk a hibatárolót is. Most kialszom magam mert egyéb okok miatt rövid volt az éjszakám, de holnap tolok fel képeket meg lehet, hogy videót is és részletesen beszámolok.

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #733 Dátum: 2015.07.28 23:02:16 »
Gratula! Mennyibe került a csere cella?

beni7

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #734 Dátum: 2015.07.29 09:26:31 »
Milyen piddel csinálod? Mert nekem a cellafeszeknél nem mér semmit :) Vagy van valami trükje?

Annyi furcsaságot vettem észre, hogy a cellafeszültségek felmentek 17,4V-ig is illetve gyorsításkor 13,9 is megjelent akár. Eltérés az összes cella feszkója között maximum 0,1V. Belső ellenállás egységesen 0,02ohm mindegyiknél. (torque adatok) Ha esetleg ez a plusz infó segít még nektek szakiknak... Ahogy gugliztam a rossz akkupakkot a cellapárok feszültség eltérése miatt dobhatja a rendszer, de ha az eredő feszültségük jónak tűnik akkor nem értem - vagy a torque nem ad pontos adatokat.

2 hét múlva nyaralni megyek, szerintetek egy balatoni túra (otthonról 200km) belefér ezzel vagy benne van a pakliban, hogy valahol otthagy a technika?