Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 868744 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #645 Dátum: 2015.05.20 06:44:30 »
Szép napot mindenkinek :)
Na előjöt a hiba megint a motordiagnosztika lámpa tegnap délután megint kigyult. Hivtam is a szervizet és kértem ídőpontott és ma reggel 9:00-re vittem is nem mondom végig ment a motor alapjáraton és nem állt le sehol.
Megnézték és a diagnosztika az alapjárati folytószelep tengely hibát jelezte szét is szedték kitakarították volt egy kis piszok benne azt mondták az okozta mert a vezérlés nem tudta leállítani a motort mert szorult a tengely ? és ezért ment a motor állandoan. Most tökéletes szépen megy kikapcsol leáll a motor remélem ettöl nem lesz nagyobb baja. Már szóltak hogy esedékes lesz a hátsó fék csere kopott.
..és ilyenkor kellene annak következnie, hogy az EGR csövet is kipucolni. A korom amitől megszorulhat a fojtószelep tengely, ott jut be a házba.
http://priusclub.hu/index.php/videok-videos/video/prius-3-egr-cso-tisztitas-prius-3-egr-pipe-cleaning

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #646 Dátum: 2015.05.20 10:13:17 »
..és ilyenkor kellene annak következnie, hogy az EGR csövet is kipucolni. A korom amitől megszorulhat a fojtószelep tengely, ott jut be a házba.
http://priusclub.hu/index.php/videok-videos/video/prius-3-egr-cso-tisztitas-prius-3-egr-pipe-cleaning
Szétszereléskor bent volt egy száradt falevél a légszűrő alatt! Remélhetőleg akkor esett oda, különben már beszívta volna a moci! :)

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #647 Dátum: 2015.05.20 22:28:53 »
Nem hiba, de ha valaki érez magában affinitást otthon olajat cserélni, eékészült a segédlet. (most hétvégén kapott újat a kocsi)
http://priusclub.hu/index.php/videok-videos/video/prius-3-olaj-es-olajszuro-csere

balogh197528

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #648 Dátum: 2015.05.22 08:31:36 »
Szép napot :)
Tegnap megint előjött a hiba én ment állandoan a motor :( bevittem a szervizbe és azt mondták hogy lehet hibás a folytószelep vagy a motor vezérlésnél van valami ? és kérdeztem mennyi lehet az uj alkatrész bele még jó hogy ültem ? :)
450.000-ezer / db ja ha azt kell nála cserélni nem mondom jó drága hozzá az alkatrészek.
Ezt találtam a neten hozzá
http://www.ebay.com/itm/TOYOTA-OEM-01-09-Prius-Throttle-Body-2203021020-/151675670579?fits=Year%3A2004%7CMake%3AToyota%7CModel%3APrius%7CSubmodel%3ABase%7CEngine+-+Liter_Display%3A1.5L&hash=item2350931033&vxp=mtr#shpCntId

Hozzá értőktől kérdezem hogy smint lehet beszerezni mivel nem nagyon tudok angolul :)
Válasz előre is köszönöm.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #649 Dátum: 2015.05.22 09:02:12 »
Szép napot :)
Tegnap megint előjött a hiba én ment állandoan a motor :( bevittem a szervizbe és azt mondták hogy lehet hibás a folytószelep vagy a motor vezérlésnél van valami ? és kérdeztem mennyi lehet az uj alkatrész bele még jó hogy ültem ? :)
450.000-ezer / db ja ha azt kell nála cserélni nem mondom jó drága hozzá az alkatrészek.
Ezt találtam a neten hozzá
http://www.ebay.com/itm/TOYOTA-OEM-01-09-Prius-Throttle-Body-2203021020-/151675670579?fits=Year%3A2004%7CMake%3AToyota%7CModel%3APrius%7CSubmodel%3ABase%7CEngine+-+Liter_Display%3A1.5L&hash=item2350931033&vxp=mtr#shpCntId

Hozzá értőktől kérdezem hogy smint lehet beszerezni mivel nem nagyon tudok angolul :)
Válasz előre is köszönöm.

Pont pár napja volt valakinek hasonló hibája az indexes fórumon. Ott kitakarították a folytószelepet és megjavult.
A másik lehetséges hiba ami hasonló kódokat szór, az az EGR cső eltömődése. Otthon is orvosolható. Érdemes egyszerre megcsinálni.
http://priusclub.hu/index.php/videok-videos/video/prius-3-egr-cso-tisztitas-prius-3-egr-pipe-cleaning

NeverGreen

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 160
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #650 Dátum: 2015.05.22 09:04:44 »
Az akkor nem 450 rugó!
- Minden nap elmúlik valami rossz! -

dzsano50

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #651 Dátum: 2015.05.22 18:39:10 »
Szevasztok!

Prius 3-hoz szereztem pótkulcsot, de sajnos a márkaszervizben nem tudják rátanítani mert már 1 autóhoz be lett tanítva!
Valaki tudna segíteni, hol tudják megoldani ezt a problémát!

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #652 Dátum: 2015.05.22 20:47:46 »
Szevasztok!

Prius 3-hoz szereztem pótkulcsot, de sajnos a márkaszervizben nem tudják rátanítani mert már 1 autóhoz be lett tanítva!
Valaki tudna segíteni, hol tudják megoldani ezt a problémát!
:eek: eBay???
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Cimbi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4688
  • A nepper.
    • A Kedvenc Kereskedésem
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #653 Dátum: 2015.05.22 21:14:32 »
Szevasztok!

Prius 3-hoz szereztem pótkulcsot, de sajnos a márkaszervizben nem tudják rátanítani mert már 1 autóhoz be lett tanítva!
Valaki tudna segíteni, hol tudják megoldani ezt a problémát!

Ha olyan mint a Lexus kulcsa (olyan), akkor ismereteim szerint nem nagyon lehet. Mi most csináltattunk egy kulcsot Ct200hoz és ha jól emlékszem talán egy százas volt.
Focus > CorollaE10 > Hyundai > Fleetwood > Avensis > MX5 > Honda Jazz > BMW E46 > Rabbit Cabrio > Yaris TS > MX5 > Yaris D4d > CT200h ML

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #654 Dátum: 2015.05.22 21:35:33 »
Szevasztok!

Prius 3-hoz szereztem pótkulcsot, de sajnos a márkaszervizben nem tudják rátanítani mert már 1 autóhoz be lett tanítva!
Valaki tudna segíteni, hol tudják megoldani ezt a problémát!
Ha egyszer már be lett tanítva, akkor kapufa. De nem te kérted anno tőlem a linket ahonnan tudsz rendelni szűzkulcsot?
Ha onnan rendelsz egyet, ingyen betanítom neked 2 perc alatt. (többeknek egy kulccsal jött be a kocsi). Jó persze valami 30 ropi, nem olcsó, de még mindig olcsóbb japánból mint márkaszervizben venni.
« Utoljára szerkesztve: 2015.05.22 21:37:18 írta kowee »

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #655 Dátum: 2015.05.26 23:34:25 »
Nem hiba, de zavar:
Az ülésre egyszer-kétszer vizesen ültek, vagy víz kifolyt, stb. és most így néz ki.
Próbáltam már kérpittisztító spray-vel, semmit nem segített. Ötlet?
Velúr vagy minekhívják ülés.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #656 Dátum: 2015.05.27 06:49:33 »
ez nem víz.
kárpittisztító gép kihozza.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #657 Dátum: 2015.05.27 10:24:10 »
Nem hiba, de zavar:
Az ülésre egyszer-kétszer vizesen ültek, vagy víz kifolyt, stb. és most így néz ki.
Próbáltam már kérpittisztító spray-vel, semmit nem segített. Ötlet?
Velúr vagy minekhívják ülés.
Nekem a focusom is ilyen volt, a gyerekek csinálták ilyenre :) (üdítő, víz stb.)  Én is azt hittem, hogy ezt már így fogom eladni, de egyszer kaptam kölcsön egy vizes porszívót és azzal 99%-osan kitudtam szedni.
Viszont az szövetkárpit volt nem pedig ilyen velúr. De azért én adnék neki egy esélyt egy melegebb nyári napon amikor nem akarsz sehová menni egy jó pár órát (kiszáradás miatt).

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #658 Dátum: 2015.05.27 10:33:23 »
ez nem víz.
kárpittisztító gép kihozza.
Géppel megpróbálom majd, de ez tényleg csak víz (oké lehet, h. savas eső volt :) ).
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #659 Dátum: 2015.05.27 14:20:14 »
Géppel megpróbálom majd, de ez tényleg csak víz (oké lehet, h. savas eső volt :) ).
Nekem a plafon volt ilyen előző autón, miután ki akartam szedni egy kis körömnyi foltot. Lett egy 5 centis felhőszerűség, mint Neked az ülésen. Majd mikor azt is el akartam tüntetni, akkor lett egy 15-20cm-es ilyen... Tovább már nem mentem... Elvittem kárpittisztításra, ahol egészet pucolták.

De kanapénál is észrevettem, h ha csak kis rész lesz vizes egy tisztításkor (kis folt), akkor ilyen foltosan szárad. Sajna full felületet egyszerre kell tisztítani, majd egyszerre száradjon meg.