Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 869026 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #615 Dátum: 2015.05.06 08:18:10 »
Érdekes. Én anyám citroenjéből eddig mindent kitudtam olvasni és törölni.
Szerintem az "egyszerű" autók szokásos hibakódjait ki tudja (és azt a Priusban is ki tudná), de a spéci, Prius specifikus hibakódokat nem.

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #616 Dátum: 2015.05.06 08:53:21 »
Szerintem az "egyszerű" autók szokásos hibakódjait ki tudja (és azt a Priusban is ki tudná), de a spéci, Prius specifikus hibakódokat nem.
Érdekes dolog ez. Kíváncsi lennék, hogy mivel több egy ilyen kábel, mint egy ELM327. Csak szoftver, kommunikációs protokoll kérdése ez vagy effektíve több adatkábelre csatlakozik egy rendes olvasó. Ha csak sw kérdés akkor meg az a fura, hogy eddig miért nem oldották meg ezt?...

Egyébként amikor rosszul kötöttem be a légzsákot, én sem találtam hibakódot az ELM-el, pedig szinte biztos vagyok benne, hogy volt.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #617 Dátum: 2015.05.06 09:56:19 »
Érdekes. Én anyám citroenjéből eddig mindent kitudtam olvasni és törölni.
A citroen C3 esetében légzsákhibát sem ismeri fel. (asszonynak világít és csak kábellel sikerült kideríteni hogy oldallégzsák elsütő gondja van.

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #618 Dátum: 2015.05.06 10:05:31 »
A citroen C3 esetében légzsákhibát sem ismeri fel. (asszonynak világít és csak kábellel sikerült kideríteni hogy oldallégzsák elsütő gondja van.
Anyámnak is C3-asa van, ott a gyújtáshibát kell kiütnöm kb kéthetente. (gázos az autó és valamit nem jól szereltek bele...) Azt mindig látja és üti a torque. Hát mindenesetre érdekes...

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #619 Dátum: 2015.05.06 12:44:17 »
Maga a kütyü csak egy "soros" porton kommunikál az ECU-val. Amit itt az ECU-tól meg tud kérdezni, tud mondani azt tudja - ez inkább software függő, szerintem. Azt publikálva még sehol nem találtam meg, hogy a Toyota ECU milyen infokat tud, milyen kérdésre mivel válaszol.
Erről bővebb infót még nem találtam.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #620 Dátum: 2015.05.06 15:59:48 »
Maga a kütyü csak egy "soros" porton kommunikál az ECU-val. Amit itt az ECU-tól meg tud kérdezni, tud mondani azt tudja - ez inkább software függő, szerintem. Azt publikálva még sehol nem találtam meg, hogy a Toyota ECU milyen infokat tud, milyen kérdésre mivel válaszol.
Erről bővebb infót még nem találtam.
Egészen pontosan egyrészt a CAN buszon kommunikál ami egy multi master soros port, és differenciál jel alapján folyik az adat a CAN-H és a CAN-L szálak között. Másrészt van egy külön soros kommunikáció  (SIL) ami a DLC3-as csatlakozó (OBD) és egyrészt a skid control ECU (perdület és sebesség control) másrészt az EPS ECU (kormány vezérlő ECU) között áll fent. A P3-asok CAN 11bit (500kb) protokollon kommunikálnak, míg a P2-esek sima CAN-on (A P1 pedig ISO 9141-2 )
Ahogy láttam, bluetooth diag csatival P1-ből gond nélkül ki tudtam olvasni a hibatárolót. P2- és P3 esetében ez már nem ment és jellemzően a 2-es junction box-hoz tartozó ECU-k tárolójánt nem értem el (ezek a hibrid ECU, gateway ECU, Yaw rate sensor és hozzátartozó dolgok, valamint az engine ECU)

balogh197528

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #621 Dátum: 2015.05.06 20:24:48 »
Na mentem az autoval közel 170-Km és semmi baja sincs tökéletesen megy kikapcsol a motor és ha kell bekapcsol a légkondit is használtam és azzal is ment gond nélkül azota.

http://diagbolt.hu/gyari-szint-markaspecifikus-diagnosztika/100-gyari-szint-toyota-diagnosztikai-obd-1-obd-2-mszer.html

Egy pár barátom ezt javasolta ha venni akkarok egy hiba olvasot ehhez mit szoltok ?

Ugy néz ki hogy pénteken irány Nyiregyházára Menni kell és Bemegyek a szervizbe kiolvastatom velük és át is nézetem hamár ott leszek.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #622 Dátum: 2015.05.06 20:31:10 »
Na mentem az autoval közel 170-Km és semmi baja sincs tökéletesen megy kikapcsol a motor és ha kell bekapcsol a légkondit is használtam és azzal is ment gond nélkül azota.

http://diagbolt.hu/gyari-szint-markaspecifikus-diagnosztika/100-gyari-szint-toyota-diagnosztikai-obd-1-obd-2-mszer.html

Egy pár barátom ezt javasolta ha venni akkarok egy hiba olvasot ehhez mit szoltok ?

Ugy néz ki hogy pénteken irány Nyiregyházára Menni kell és Bemegyek a szervizbe kiolvastatom velük és át is nézetem hamár ott leszek.

A dízel Ave topikon valaki ezt vette:http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=80.msg642146#msg642146
Elvileg Toyotás, hátha tudja ez is amit szeretnétek. :hmmmm: :otlet:
6E Ft körül van.
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #623 Dátum: 2015.05.07 07:14:45 »
Egy pár barátom ezt javasolta ha venni akkarok egy hiba olvasot ehhez mit szoltok ?
Ha durván bele akarsz merülni, oké, de egy hobbi olvasgatáshoz kicsit durva (ár). Pláne úgy, h valszeg csak az első pár napban lesz érdekes, az első hónapban még néha rádugod, utána meg két éve ott fogod hordozgatni a könyöklőben, mint én! :) De én csak egy 2-3000Ft-os ballasztot cipelek, nem egy 45ezreset! :) ;)

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #624 Dátum: 2015.05.07 17:39:53 »
A dízel Ave topikon valaki ezt vette:http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=80.msg642146#msg642146
Elvileg Toyotás, hátha tudja ez is amit szeretnétek. :hmmmm: :otlet:
6E Ft körül van.

Khmm. Ugye a másik kocsink PII. No és igen, működik vele. Sőt, még a spéci beállításokat (pl. az AC kezelje-e a belső levegő keringetést automatán vagy sem, meg még jópár hasonló opció) is el lehet érni vele, nem csak a diagnosztikai információkat.

Kuni

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #625 Dátum: 2015.05.07 22:31:16 »
Sziasztok mindenki.

Hetek óta kacérkodok a Prius vásárlás gondolatával, ezt a fórumot is olvasgatom folyamatosan, meg persze visszafelé is, ahogy időm engedi, természetesen a Prius hibákkal foglalkozó részt már végigolvastam. Tényleg viszonylag elenyésző hibák vannak, legalábbis árban, más autókhoz képest, és más helyeken is csak jót olvastam még ezekről az autókról.
Ma azonban egy szerelő feltette a kérdést, hogy ha valami baja van, akkor ki fogja megjavítani, mert itt nincs erre megfelelően képzett ember. (Kaposvár)

Ezen kicsit elgondolkodtam, mivel ugyan valóban nem nagy hibákról írtatok eddig, de úgy vettem észre, hogy a többség itt vagy autó szerelő, vagy mérnök, mert olyan hozzáértéssel írtok az autóban felmerülő hibajelenségekről, és annak javításáról.

Én viszont nem vagyok egyik se, de nagyon nem. Még anno a Škoda S 100-on szocializálódtam, amit ha kellett házilag is barkácsoltam, de hát azt el se lehetett rontani, meg a típus hibákat az ember vakon javította. (Pl. gázbovden csere)  :)
Utána az elmúlt 15 évben ahhoz szoktam hozzá, hogy nem kell a kocsival foglalkoznom, csak tankolni, néha 1-1 kopó alkatrész csere és más tényleg nem nagyon. (Suzuki Swift 1.6 és Suzuki Liana 1.6)

A kérdésem, hogy tényleg mi van, ha gond van és én nem értek hozzá olyan szinten, mint itt a többség, olyankor milyen szerelési költségekkel kell számolni. Vidéken lehet, hogy tényleg nincs épkézláb szerelő, és akkor minden hibánál 400 km úti költség jön a szerelésihez? Mert ahogy olvasgattam a Toyota szervizek többségében sem értenek igazából hozzá.
Bocs, hogy hosszú lettem, és remélem nem off, ha nem csak ide, hanem a beszélgessünk topikba is beemelem a kérdésem, hátha van, aki csak az egyiket látogatja.

Előre is köszi a válaszokat.

Thomas800

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #626 Dátum: 2015.05.08 10:17:23 »
Szia!

Igazából a prius is csak egy autó, semmi misztikum nincs benne. A tudomány lényege, hogy a narancssárga kábeleket, lehetőleg ne vizes csavarhúzóval döfködje a szerelő.

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #627 Dátum: 2015.05.08 12:54:22 »
Tőlem háromszor kérdezte meg a szerelő a vízpumpa cseréjekor, hogy de ugye nem fog megrázni?

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #628 Dátum: 2015.05.08 17:15:34 »
Tőlem háromszor kérdezte meg a szerelő a vízpumpa cseréjekor, hogy de ugye nem fog megrázni?

Javasolnám egy másik műhely felkeresését legközelebb. :D

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #629 Dátum: 2015.05.08 19:53:45 »
Tőlem háromszor kérdezte meg a szerelő a vízpumpa cseréjekor, hogy de ugye nem fog megrázni?
P2-nél? Ahol a vízpumpa pont ugyanolyan mint bármelyik más autóban szíjjal hajtott.... Háát azzal a szerelővel olajat sem cseréltetnék.