Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 874888 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #600 Dátum: 2015.04.26 17:13:39 »
Na most kíváncsiságból visszaraktam a régi spirált és elment a légzsák jel! :-( Ezek szerint szar amit küldtek...

NeverGreen

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 160
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #601 Dátum: 2015.04.26 17:21:23 »
Ha új volt, akkor kevéssé valószínű...
- Minden nap elmúlik valami rossz! -

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #602 Dátum: 2015.04.26 17:35:39 »
Áááá.... Nem nyomtam be rendesen a légzsák csatlakozóját. Ez a kínai utángyártott iszonyat igénytelen egy darab. Tele van sorjával és még sorolhatnám....

NeverGreen

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 160
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #603 Dátum: 2015.04.26 17:36:43 »
A lényeg a végeredmény! B-)
- Minden nap elmúlik valami rossz! -

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #604 Dátum: 2015.04.26 18:33:32 »
Bent vannak az új gyertyák is, amit kivettem az sem volt csúnya de azért rávolt égve egy kevés barnás izé...koksz?
Mive a légzsák miatt próbaként levettem a kis akksit is ezért az abs, vsc meg a felkiáltó jel égve maradt, de mentem vele egy 5km-t és azok is eltűntek, az abs is működni kezdett, ez gondolom így normális, tanul előbb, ugye?

Rögzítő fékkar kiszerelést csinált már valaki P2-esen? Beakarom még valamikor tenni a visszajelző kapcsolót is, hogy működjön.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #605 Dátum: 2015.04.26 22:49:08 »
Bár lehet, hogy kowee tud valamit kezdeni vele...
Persze ki tudjuk ütni. Ha csak nem a kábel a hibás. De azt úgyis kidobja a techstream.

balogh197528

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #606 Dátum: 2015.05.04 19:23:15 »
Szép estét mindenkinek uj vagyok itt már régebb ota nézegetem a forumot és gratula hozzá nagyon jó Január végén vettem egy 2004 Prius II est Nagyon jól megy és semmi panaszom eddig vele csak ma menetközben észre vettem hogy a lámpánál nem áll le a motor rápillantok a müszerfalra és látom sárgavisszajelző villágit a motordiagnosztika ? ugy ahogy volt lassan hazamentem vele hivtam a szerelőt tanácsolta hogy kössem le a kis aksit várjak 5-percet és vissza és láss csodát eltünt a sárga lámpa kimentem vele proba utra meglett hajtva és visszafelé jövet a motor ugyan ugy megy nem áll le ha elengedem a gázpedált megy alapjáraton az aksi felvolt töltve fullon és ugy gurult haza végig ment a motor valakinek volt már ilyen problémája

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #607 Dátum: 2015.05.05 09:01:55 »
Szép estét mindenkinek uj vagyok itt már régebb ota nézegetem a forumot és gratula hozzá nagyon jó Január végén vettem egy 2004 Prius II est Nagyon jól megy és semmi panaszom eddig vele csak ma menetközben észre vettem hogy a lámpánál nem áll le a motor rápillantok a müszerfalra és látom sárgavisszajelző villágit a motordiagnosztika ? ugy ahogy volt lassan hazamentem vele hivtam a szerelőt tanácsolta hogy kössem le a kis aksit várjak 5-percet és vissza és láss csodát eltünt a sárga lámpa kimentem vele proba utra meglett hajtva és visszafelé jövet a motor ugyan ugy megy nem áll le ha elengedem a gázpedált megy alapjáraton az aksi felvolt töltve fullon és ugy gurult haza végig ment a motor valakinek volt már ilyen problémája
NEm biztos hogy probléma. Ha fullon van az akksi (teljesen fullon) akkor szokta pörgetve hagyni. Csinálta nekem is de érdemes lenne kiolvasni mi is volt az a hibalámpa. Attól hogy lehúzod az akksit, csak reseteli a hibát de benne marad a hibatárolóban, tehát kiolvasható egy kábellel és techstreammel.
Merrefelé laksz?

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #608 Dátum: 2015.05.05 09:40:33 »
elengedem a gázpedált megy alapjáraton az aksi felvolt töltve fullon és ugy gurult haza végig ment a motor valakinek volt már ilyen problémája
Néha elég elborult logikája van, mert látszólag minden feltétel adott (üzemmeleg motor, olaj, víz , inverter, aksi), autó már több, mint 10-20 perce közlekedik, és mégsem állítja le (ha átnyomom EV-be, azt engedi, de ahogy kiszedem belőle, újra beindul)... Sokszor én sem értem! :)

balogh197528

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #609 Dátum: 2015.05.05 11:07:01 »
Elég szélen lakok az országhatár Szabolcs Szatmár Bereg Megye Legközelebbi szerviz Nyiregháza Meglátom hogy ma mit csinál délután megyek vele hosszabb utra és kiprobálom ha előjön akkor szerviz sürgösen ha nem akkor a hétvégén elviszem és utánna nézünk hogy mi okozta a hibát. Köszi a választ

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #610 Dátum: 2015.05.05 11:15:23 »
Elég szélen lakok az országhatár Szabolcs Szatmár Bereg Megye Legközelebbi szerviz Nyiregháza Meglátom hogy ma mit csinál délután megyek vele hosszabb utra és kiprobálom ha előjön akkor szerviz sürgösen ha nem akkor a hétvégén elviszem és utánna nézünk hogy mi okozta a hibát. Köszi a választ
Azért majd írd le ide, hogy mi lett, engem érdekelne (meg gondolom a többieket is).
Egyébként ha tudsz valakitől kölcsönkérni (vagy valahonnan venni egyet ahonnan gyorsan szállítanak) egy ELM327 adaptert, akkor egy okostelefonnal gyorsan kitudod olvasni a hibakódot. (már ha nincs kikötve az OBD a kocsidban)

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #611 Dátum: 2015.05.05 13:48:22 »
Vagy a legtöbb márkafüggetlen szerelő is ki tudja olvasni a kódokat.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #612 Dátum: 2015.05.05 18:07:15 »
Azért majd írd le ide, hogy mi lett, engem érdekelne (meg gondolom a többieket is).
Egyébként ha tudsz valakitől kölcsönkérni (vagy valahonnan venni egyet ahonnan gyorsan szállítanak) egy ELM327 adaptert, akkor egy okostelefonnal gyorsan kitudod olvasni a hibakódot. (már ha nincs kikötve az OBD a kocsidban)
Sima ELM327-el szerintem nem tudsz hibát olvasni priusból. Próbáltam de a historical listát nem hozta le a torque. Azt csak kábellel láttam és tudtam törölni.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #613 Dátum: 2015.05.06 07:17:33 »
Sima ELM327-el szerintem nem tudsz hibát olvasni priusból. Próbáltam de a historical listát nem hozta le a torque. Azt csak kábellel láttam és tudtam törölni.
Az egyszerű, kommersz hibakódokat tudja olvasni, a spéciket nem. Pl ismerősöm offos autójának EGR szelep hibáját, meg másik ismerős offos autójának valami üzemanyag rendszerrel kapcsolatos hibáját, meg O2 szenzor hibáját ismerte és törölni is tudta, Priusban a lehúzott P csati miatt bekerült hibakódot meg nem ismerte...

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #614 Dátum: 2015.05.06 07:36:46 »
Sima ELM327-el szerintem nem tudsz hibát olvasni priusból. Próbáltam de a historical listát nem hozta le a torque. Azt csak kábellel láttam és tudtam törölni.
Érdekes. Én anyám citroenjéből eddig mindent kitudtam olvasni és törölni.