Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 868615 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #540 Dátum: 2015.04.16 08:54:12 »
Az imént kikísértem az asszonyt a kocsihoz és megvártam amíg elindul. Bekapcsolta a gépet és amikor a benzinmotor beindult, rázkódott az egész, mintha csak három henger menne, aztán kb 5 másodperc után kisimult. Mi lehetett ez? Gyertyacsere érett a kocsi? Ha hazaért megnézem van-e benne hibakód.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #541 Dátum: 2015.04.16 08:59:18 »
Az imént kikísértem az asszonyt a kocsihoz és megvártam amíg elindul. Bekapcsolta a gépet és amikor a benzinmotor beindult, rázkódott az egész, mintha csak három henger menne, aztán kb 5 másodperc után kisimult. Mi lehetett ez? Gyertyacsere érett a kocsi? Ha hazaért megnézem van-e benne hibakód.
Elképzelhető Mennyi kilométer van benne? Most nem emlékszem kettesed vagy hármados van-e, de gyertyacserében tudok segíteni. Egyébként hármasoknál előfordul hogy lecsapódott pára miatt ilyen furcsa kerepelős hááromhengeres hangon indul. A tudásbázisban a videók/hibák alatt nézd meg ez volt-e neked.

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #542 Dátum: 2015.04.16 09:40:20 »
Elképzelhető Mennyi kilométer van benne? Most nem emlékszem kettesed vagy hármados van-e, de gyertyacserében tudok segíteni. Egyébként hármasoknál előfordul hogy lecsapódott pára miatt ilyen furcsa kerepelős hááromhengeres hangon indul. A tudásbázisban a videók/hibák alatt nézd meg ez volt-e neked.
Nem ennyire kereplős volt, inkább az a tipikus három hengerezés - de amúgy hasonló volt a jelenség, főleg időbeni lefolyásban. PII van egyébként (gondolom a tapatalkból nézed ott nem írja ki valamiért az avatar egyéb adatait...).
Előkotortam az előző tulaj számláit és 102ezernél volt benne gyertyacsere 2011-ben. Most 190ezer van benne, azt hiszem ez aktuális egy gyertyacserére ugye? A cseréhez megvannak a  szerszámaim, meg csináltam is már ilyet, inkább csak az érdekelne, hogy milyen gyertya kéne bele és hol érdemes venni?

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #543 Dátum: 2015.04.16 09:50:31 »
Nem ennyire kereplős volt, inkább az a tipikus három hengerezés - de amúgy hasonló volt a jelenség, főleg időbeni lefolyásban. PII van egyébként (gondolom a tapatalkból nézed ott nem írja ki valamiért az avatar egyéb adatait...).
Előkotortam az előző tulaj számláit és 102ezernél volt benne gyertyacsere 2011-ben. Most 190ezer van benne, azt hiszem ez aktuális egy gyertyacserére ugye? A cseréhez megvannak a  szerszámaim, meg csináltam is már ilyet, inkább csak az érdekelne, hogy milyen gyertya kéne bele és hol érdemes venni?
Este kikeresem a számlát még a kettesem gyertyacseréjéről és mondom.

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #544 Dátum: 2015.04.16 09:50:53 »
Denso SK16R11

Amazon vagy eBay. 30 dollár körül van a készlet, plusz posta.

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #545 Dátum: 2015.04.16 10:09:31 »
Denso SK16R11

Amazon vagy eBay. 30 dollár körül van a készlet, plusz posta.
Valami alternatíva ami itthon is kapható? Ebben a videóban Bosch Platinum 4501-est tesz bele a csóka, bár ez sincs itthon sehol úgy látom...
Amazonról mennyi idő alatt ér ide, rendeltél már onnan?

béla

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #546 Dátum: 2015.04.16 10:19:22 »
Tisztelt tagok!
Ha valaki imeri a megoldást kérem írja meg az email címemre.
A kérdésem: prius 3, hátramenetben síplol az autó, hangosabban
mint a tolató radar,hogy lehet meg szüntetni a sípolást?
Köszönöm T.Béla

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #547 Dátum: 2015.04.16 12:01:22 »
Tisztelt tagok!
Ha valaki imeri a megoldást kérem írja meg az email címemre.
A kérdésem: prius 3, hátramenetben síplol az autó, hangosabban
mint a tolató radar,hogy lehet meg szüntetni a sípolást?
Köszönöm T.Béla
Üdv Béla.
Igazából 4 megoldás is eszembe jut.
1. Veszel egy bluetooth OBD diagnosztikai modult és a torque-ot a play store-ból. Hozzáadod a prius PID-eket, majd közvetlenül címezve a megfelelő ECU-t kikapcsolhatod
2. Veszel egy diagnosztikai kábelt, hozzá egy toyota techstream software-t és azzal kikapcsolod.
3. Elmész egy toyota szalonba és kikapcsoltatod.
4. Ha budapesti vagy, kiugrasz hozzám a XVII-be és kikapcsolom szívesen. (van mindkét modulom) :)

Üdv
KoWee

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #548 Dátum: 2015.04.16 12:04:50 »
Amazonról mennyi idő alatt ér ide, rendeltél már onnan?

Szerintem kb. 2 hét.

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #549 Dátum: 2015.04.16 12:52:09 »
Valami alternatíva ami itthon is kapható?

Márkaszervizben az eredeti, asszem 5500 Ft/db...

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #550 Dátum: 2015.04.16 13:41:25 »
Szerintem kb. 2 hét.
Na már csak ott akadtam el, hogy nem szállítanak magyarországra. Mármint az USA amazon, a német persze szállít, de ott is hasonlóan horror árak vannak. Viszont az autoalkatresz24.hu-n (buycarparts.co.uk magyarított változata) találtam ilyen gyertyát.

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #551 Dátum: 2015.04.16 14:34:37 »
Na már csak ott akadtam el, hogy nem szállítanak magyarországra. Mármint az USA amazon, a német persze szállít, de ott is hasonlóan horror árak vannak. Viszont az autoalkatresz24.hu-n (buycarparts.co.uk magyarított változata) találtam ilyen gyertyát.
Itt van DENSO SK16R11 gyertya szett, ami szállít is ide.

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #552 Dátum: 2015.04.16 15:09:05 »
Itt van DENSO SK16R11 gyertya szett, ami szállít is ide.
Ebay-en találtam én is, csak usa-ból jött dolgokkal már megszívtam a vámon, mert akkor rájön a 8% vám (bár ez értékhatáron belül lesz, szóval ez nem), arra a 27% áfa + 1500Ft vámügyintézési díj, persze ha szerencsém van akkor nem nyitják ki és megvagyok 12-ből. És akkor még plusz két hét a nyomorult vámügyintézésre. (legalábbis nekem legutóbb ennyi volt)
Az autoalkatresz24.hu-n szállítással együtt 19-be van és ott nincs egyéb kockázat. Na majd még alszom rá egyet. Azért köszi az infót!

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #553 Dátum: 2015.04.16 22:11:28 »
Ez a módszer a hűtő légtelenítésére nálunk is működik, vagy nem, mert Európában nincs termosz a hűtőrendszerben?


edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #554 Dátum: 2015.04.16 22:37:28 »
Ebay-en találtam én is, csak usa-ból jött dolgokkal már megszívtam a vámon, mert akkor rájön a 8% vám (bár ez értékhatáron belül lesz, szóval ez nem), arra a 27% áfa + 1500Ft vámügyintézési díj, persze ha szerencsém van akkor nem nyitják ki és megvagyok 12-ből. És akkor még plusz két hét a nyomorult vámügyintézésre. (legalábbis nekem legutóbb ennyi volt)
Az autoalkatresz24.hu-n szállítással együtt 19-be van és ott nincs egyéb kockázat. Na majd még alszom rá egyet. Azért köszi az infót!

Az az 1500 már 2000.  :cry: