Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 876307 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Sármezei

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #510 Dátum: 2015.03.19 15:49:22 »
A második autó igen jól néz ki. Ezt nem láttam.

Sármezei

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #511 Dátum: 2015.03.19 16:26:27 »
Hagy koptassam az idegeiteket még kérdéssel! Mi a sebességváltó karon, a "B" jelzés?

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #512 Dátum: 2015.03.19 16:34:12 »
Motorfék

Sármezei

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #513 Dátum: 2015.03.19 17:10:29 »
Köszi! :clap:

NeverGreen

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 160
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #514 Dátum: 2015.03.19 21:34:08 »
Persze igazatok van, de azért a km állás és az állapot között lehet összefüggés. Persze minden autót tönkre lehet tenni.

Statisztikailag biztosan igaz... Én 2013 nyarán vettem a 2008-as amerikai P2-met, 160e mérföld(!)-del, bevallottan mindkét  odala, és eleje-hátulja törött volt, de megcsinálták, motorikusan-elektromosan semmi baja nem volt. Mindenki óvott a vásárlástól...

Azóta beletettem 36e mérföldet, a legnagyobb panaszom a rádió páratlan frekvenciássága! :clap:
Ja, igaz: cseréltem egy spirálkábelt 7e Ft, fél óra saját munka.

Ez életem ötödik (használt) autója, ebből az utolsó három Toyota, saját tapasztalatom szerint az autóvásárlásnál  leglényegesebb dolog a szerencse.
- Minden nap elmúlik valami rossz! -

NeverGreen

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 160
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #515 Dátum: 2015.03.19 21:36:37 »
Egyébként miért ebben a topicban beszélgetünk erről?
- Minden nap elmúlik valami rossz! -

Fabbro

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #516 Dátum: 2015.03.22 11:00:55 »
A héten vettem meg az első használt Priusomat, de tegnap eléggé megijesztett, mivel induláskor kb. olyan hangot adott, mintha a kipufogót húznám az aszfalton. Azóta nem produkálta ugyanazt. Ti tapasztaltatok már ilyet?

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #517 Dátum: 2015.03.22 11:23:20 »
A héten vettem meg az első használt Priusomat, de tegnap eléggé megijesztett, mivel induláskor kb. olyan hangot adott, mintha a kipufogót húznám az aszfalton. Azóta nem produkálta ugyanazt. Ti tapasztaltatok már ilyet?
ÖÖÖ hmmm ezt definiálnád kicsit jobban? Kettes vagy hármas prius? Nem lóg semmi a kocsi alján? Nem lehet hogy begurult flakon vagy hasonló csinálta, aztán elhagytad?

Fabbro

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #518 Dátum: 2015.03.22 18:29:57 »
ÖÖÖ hmmm ezt definiálnád kicsit jobban? Kettes vagy hármas prius? Nem lóg semmi a kocsi alján? Nem lehet hogy begurult flakon vagy hasonló csinálta, aztán elhagytad?
Kettes prius és természetesen az volt az első, hogy megnéztem nincs-e valami a kocsi alatt. :)
Egyébként vásárlás előtt átnézettem egy Toyota szervizben az autót és akkor mindent rendben találtak.
« Utoljára szerkesztve: 2015.03.22 18:31:52 írta Fabbro »

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #519 Dátum: 2015.03.23 08:59:32 »
Kettes prius és természetesen az volt az első, hogy megnéztem nincs-e valami a kocsi alatt. :)
Egyébként vásárlás előtt átnézettem egy Toyota szervizben az autót és akkor mindent rendben találtak.
Nem lehet, hogy sokat állt az autó és berozsdált a féktárcsa? Nekem régen a focusomnál tipikus jelenség volt ez egy mosás+egy éjszakai állás után.
Egyébként nekem is csinálja a Prius, hogy fékezésnél valami súrlódik, ami valószínűleg az első féktárcsa mellett lévő lemez. Enyhén girbegurba és most a gumicserénél egy kicsit próbáltam alakítani is rajta, így ritkábban ér hozzá a tárcsához.

Gabes3

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #520 Dátum: 2015.04.07 09:41:33 »
Sziasztok!
Van tapasztalatotok a XIV. kerületi Emil Frey -ről, és a kistarcsai Szilas Járműjavítóról?
Köszi az infót.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #521 Dátum: 2015.04.07 10:45:57 »
Sziasztok!
Van tapasztalatotok a XIV. kerületi Emil Frey -ről, és a kistarcsai Szilas Járműjavítóról?
Köszi az infót.
Az Emil Frey-t nem ismerem, de a Szilas Járműjavító kifejezetten ajánlott cég, Ritec Andris-t innen is sokan ismerik.
Én a vörösvári Toyota Mayer-be hordom a gépet, őket is ajánlom!
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Gabes3

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #522 Dátum: 2015.04.07 11:25:11 »
Köszi! Igen, személy szerint őt ajánlották nekem is.

NeverGreen

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 160
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #523 Dátum: 2015.04.11 16:05:19 »
Sziasztok!

Tegnap az M0-n kb. 80 km megtétele után egyszer csak megörvendeztetett a járgányom (Gen2 2008-as, USA) egy sípolással, lelőtte a tempomatot, majd egy szép nagy piros háromszöggel fityiszt mutatott (mellette a fék és a motor sárga jele is megjelent).
Félreálltam, feldugtam az ODB-t, azt mondja a Torque: PA093, és mellette egy kellemes női hang jelzi, hogy valami water very hot.

Felnyitom a drágát, a nagy hűtő hideg! Hirtelen rákeresek a neten, azt mondja: Inverter vizpumpa.
Mivel nem tudtam semmit csinálni, és többen vártak rám, visszaültem, és lesz ami lesz alapon kitöröltem a hibát, majd továbbmentem. 8-10 km után újra megtörtént, de én nem hagytam magam befolyásolni folytattam az utat.

Mivel tegnap késő este értem csak haza, ma körbe néztem alaposabban, de semmi újabb nem derült ki, mentem egy nagy kört, közben figyelve a Torque-n a vízhőmérsékletet, ami viszonylag gyorsan (2 km után) felment 80 fokra, de ott megállt, hiába nyomtam neki a kakaót.

De a nagy vízhűtő ezek után is hideg! Ezt nem értem! Mi ez? Az inverter és a normál hűtő két külön kör? Miért nem melegszik a nagy? Hogy van ez?

Válaszokat várok, és köszönöm előre is.

- Minden nap elmúlik valami rossz! -

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #524 Dátum: 2015.04.11 17:08:27 »
Nincs ebben valami termosztát, mint a "rendes" autókban? Az enyémben elsőre erre gyanakodnék! :yes: :hmmmm:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.