Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 868877 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #495 Dátum: 2015.03.18 17:06:36 »
Szerinted tényleg reális hogy egy jó fogyasztású, kényelmes kocsiban évi szinten nem mennek 10ezer km-t?
Ellenpélda: Én évi max 15k km-t megyek! :) 2011 szeptembertől idáig 44k ment bele ! Síelni nem járunk, tengerparton meg csak egyszer voltunk vele, rokonok meg helyben vannak és vidéken lakunk, kis távokkal (ezért lett benzines az előző diesel helyett)! :)

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #496 Dátum: 2015.03.18 18:15:45 »
reális hogy egy jó fogyasztású, kényelmes kocsiban évi szinten nem mennek 10ezer km-t?
Statisztikailag nem reális, és gazdaságtalan. A statosztikát azonban átlag alatti értékek is alakítják. Amióta saját autóm van, max 8e/ év és az átlagom 6e körüli. A tesóm dizel Corolláját közösen használják édesapámmal, nekik is 6e körüli az össz. átlaguk. Az első éves kötelezőre 3e km nél került sor.

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #497 Dátum: 2015.03.18 21:45:27 »
Statisztikailag nem reális, és gazdaságtalan. A statosztikát azonban átlag alatti értékek is alakítják. Amióta saját autóm van, max 8e/ év és az átlagom 6e körüli. A tesóm dizel Corolláját közösen használják édesapámmal, nekik is 6e körüli az össz. átlaguk. Az első éves kötelezőre 3e km nél került sor.
Nem vitatom, természetes hogy vannak ilyenek.
Én is a "statisztikára" azaz a mobile.de-re hagyatkozom, megnézem hogy mennyire reális az adott futásteljesítmény a nagy átlaghoz képest, és hogy azt milyen átlag áron lehet megvenni. A kedves érdeklődő az átlagnál "lényegesen olcsóbb árról" írt, ami mindezek fényében gyanús.
Amúgy az EU kínálat nincs tele ilyen ritkaságokkal, de ha vannak is akkor azok 8ezer EURnál kezdődnek.
Nos ha ez lényegesen jobb ár és rendben van mindene, akkor irígykedem, mert ez az évszázad üzlete :)
ui.: azt hogy megvétel után nézeti márkaszervizben, reméltem csak elírás...

Sármezei

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #498 Dátum: 2015.03.19 10:23:27 »
Az az igazság, hogy az eladó számomra egy teljesen hiteles és megbízható ember. Amitől tartok, hogy lehet olyan probléma, amit még ő sem tud, hiszen csak 75 ezer van az autóban. Egyébként számtalan olyan autóst tudok, aki évente 5-6 ezernél nem megy többet. Ez nem attól függ, hogy egyébként takarékos-e az autó, vagy sem.

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #499 Dátum: 2015.03.19 10:32:18 »

Az az igazság, hogy az eladó számomra egy teljesen hiteles és megbízható ember. Amitől tartok, hogy lehet olyan probléma, amit még ő sem tud, hiszen csak 75 ezer van az autóban. Egyébként számtalan olyan autóst tudok, aki évente 5-6 ezernél nem megy többet. Ez nem attól függ, hogy egyébként takarékos-e az autó, vagy sem.
Tudnál mesélni kicsit az autórol, árról? Első magyar magánszemély tulajos stb.

Sármezei

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #500 Dátum: 2015.03.19 10:50:10 »
Négy évvel ezelőtt vették az autót. Sajnos nem tudom megmondani pontosan honnan, de külföldről. Azt tudom, hogy ezen kívül két hibrid Toyotát hozott már amerikából, tehát meglehet, hogy ez is onnan érkezett. Vételkor 40 ezer volt benne. Szervízben megnézette és azt a felvilágosítást kapta, hogy a computer mérésadatai és a fizikai átvizsgálás alapján ez a futásmennyiség reális volt. Azóta a felesége használta. A gyerekeket hordta iskolába, bevásárolni járt vele. Ezért ilyen kevés az azóta megtett kilométer is. Két hónapja megtaláltak egy betonoszlopot, ami összetörte a bal elejét. Lámpa, lökhárító, sárvédő, bal első futómű. Elmondás szerint minden márkaszervízben lett javítva, új alkatrészekkel. Motorikusan egyáltalán nem sérült. Lassan ment, ezért nem volt nagy sérülés, de a beton kemény volt ezért nem lett kicsi. 2 millióért veszem.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #501 Dátum: 2015.03.19 11:31:55 »
Négy évvel ezelőtt vették az autót. Sajnos nem tudom megmondani pontosan honnan, de külföldről. Azt tudom, hogy ezen kívül két hibrid Toyotát hozott már amerikából, tehát meglehet, hogy ez is onnan érkezett. Vételkor 40 ezer volt benne. Szervízben megnézette és azt a felvilágosítást kapta, hogy a computer mérésadatai és a fizikai átvizsgálás alapján ez a futásmennyiség reális volt. Azóta a felesége használta. A gyerekeket hordta iskolába, bevásárolni járt vele. Ezért ilyen kevés az azóta megtett kilométer is. Két hónapja megtaláltak egy betonoszlopot, ami összetörte a bal elejét. Lámpa, lökhárító, sárvédő, bal első futómű. Elmondás szerint minden márkaszervízben lett javítva, új alkatrészekkel. Motorikusan egyáltalán nem sérült. Lassan ment, ezért nem volt nagy sérülés, de a beton kemény volt ezért nem lett kicsi. 2 millióért veszem.
Jól értem, hogy még csak az sem tisztázott, hogy EU-s vagy 'non-EU-s' modell? :hmmmm:
Today, tomorrow and after tomorrow!

Sármezei

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #502 Dátum: 2015.03.19 12:31:56 »
Igen, alapértelmezésben nem tisztázott, de majdnem biztos vagyok benne, hogy amerikai.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #503 Dátum: 2015.03.19 12:52:33 »
Van EV gomb a kocsiban? Ez a legegyszerűbb mód az EU/USA verzió eldöntésére.

Meg a hátsó dobfék, ablaktörlő, stb, stb.

Sármezei

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #504 Dátum: 2015.03.19 13:31:25 »
Az autót én még nem is láttam. Az eladó most ki ment külföldre. Amint hazajön, kipróbálásra kerül az autó. Ekkorra szeretnék tudni néhány olyan információt, amit mindenképpen tudnom kell.
« Utoljára szerkesztve: 2015.03.19 13:40:22 írta Sármezei »

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #505 Dátum: 2015.03.19 14:16:53 »
Tudnod kell, hogy US verziójú autóra Európában nem tudod érvényesíteni a jótállást (ami 8 év, max. 160 ezer km a hibrid rendszerre). A HaHun látni ezen a határon belüli 2007-es EU-s autókat 2M körül.

Sármezei

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #506 Dátum: 2015.03.19 14:40:23 »
Hát a garancia, már pont mindegy, mert idén nyolc éves az autó. Megmondom őszintén én nem találtam csak lényegesen drágábbakat, vagy 150 ezer kilométértől, a csillagos égig. De elfogadok infókat, mert akkor még alkudozok. Mindenképpen, de nem mindegy hogyan. Ha van konkrét linked, ami olcsóbb, akkor azt elfogadom. Köszi.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #507 Dátum: 2015.03.19 15:14:48 »
Nem km állás és évjáratot, hanem állapotot veszünk!
Persze a megbízható előélet is fél siker, kisebb sérülés meg inkább gyakori, mint ritka a használtautók között. Ha márkaszervíz javította, akkor meg szinte mindegy is, szerintem.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #508 Dátum: 2015.03.19 15:16:28 »
Idén még pont érvényes  ::)

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_2006_automata_akcios_ar-8779479

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_sol_automata_navi._tolatokamera._parkolast-8786326 (2008-as)

Nem tudom, ezek jók-e, csak az adatokat néztem.

Nem km állás és évjáratot, hanem állapotot veszünk!

Ez teljesen igaz.

Sármezei

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #509 Dátum: 2015.03.19 15:36:52 »
Persze igazatok van, de azért a km állás és az állapot között lehet összefüggés. Persze minden autót tönkre lehet tenni.