Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 868765 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #465 Dátum: 2015.02.09 19:09:22 »
Köszi az átfogó leírást és a linkeket, tavasszal én is megejtek egy Aliexpress-es cserét. A partsouq-os 110$+szállítás kicsit visszatartott ettől.

Szívesen!

Kalkuláld bele a rendelésbe, hogy átlagosan 3-6 hét a szállítás, ha ingyenessel kéred.  Szóval ha most megrendeled, akkor áprilisba ideér.
Ez a kereskedő rendes volt, mert a csomagra 10$ os értéket írt, igy nem kellet áfát sem és vámot sem fizetnem.  kb: 22$ felet ezeket is be kell kalkulálni.

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #466 Dátum: 2015.02.09 19:26:56 »
Szívesen!

Kalkuláld bele a rendelésbe, hogy átlagosan 3-6 hét a szállítás, ha ingyenessel kéred.  Szóval ha most megrendeled, akkor áprilisba ideér.
Ez a kereskedő rendes volt, mert a csomagra 10$ os értéket írt, igy nem kellet áfát sem és vámot sem fizetnem.  kb: 22$ felet ezeket is be kell kalkulálni.
Óh köszi, rutinos kínai piacozó vagyok :-) Minden héten jön valami biszb@..om kínából... (bár amióta elszállt a dollár kicsit leálltam)

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #467 Dátum: 2015.02.09 19:48:47 »
Nem nem isten őriz, csak nekem azt írja ki hogy nincs ilyen cikkszám, lehet hogy most nincs raktáron?
De van.
Itt rendelheted. Csak tedd be a kosárba és ennyi.
https://partsouq.com/en/search/search?q=89904-47190

dzsano50

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #468 Dátum: 2015.02.09 20:28:48 »
De van.
Itt rendelheted. Csak tedd be a kosárba és ennyi.
https://partsouq.com/en/search/search?q=89904-47190

Hálásan köszönöm! Lehet én vagyok hozzá béna!

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #469 Dátum: 2015.02.09 20:45:57 »
Hálásan köszönöm! Lehet én vagyok hozzá béna!
Nem egyértelmű hogy hol van :) De ha a google-ba beírod a cikkszámot aposztrofálva és hozzá adod az oldal nevét, akkor a google kidobja :)

dzsano50

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #470 Dátum: 2015.02.11 18:07:01 »
Nem egyértelmű hogy hol van :) De ha a google-ba beírod a cikkszámot aposztrofálva és hozzá adod az oldal nevét, akkor a google kidobja :)
Még egy kérdés! A futárnak gondolom utánvétellel fizetek, forintban v. dollárral v. esetleg euró?

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #471 Dátum: 2015.02.11 19:27:49 »
Még egy kérdés! A futárnak gondolom utánvétellel fizetek, forintban v. dollárral v. esetleg euró?
Ez úgy működik, hogy (ha jól emlékszem a fedex hozza) kapni fogsz tőlük egy emailt amiben a vámárú nyilatkozat és hasonlók vannak. Azokat kinyomtatod, kitöltöd, bescanneled és vissza küldöd nekik. Ezt követően ők levámolják, és a vámtételt a futárnak fogod fizetni. A termék árát meg a megrendeléskor az eladónak kártyával.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #472 Dátum: 2015.02.13 19:59:22 »

hal1960

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #473 Dátum: 2015.03.02 23:20:29 »
Szeretnék venni egy priust, 8 éves, 238000 km van benne, mo vásárolt nagyon megkímélt kimondottan szép. Szeretnélek kérni benneteket, hogy mondjátok el az ílyen korú és az ennyit futott autóval kapcsolatos véleményeteket.

       Köszönöm:Imre

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #474 Dátum: 2015.03.02 23:50:08 »
dzsimi,linkeld be.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #475 Dátum: 2015.03.03 10:37:48 »
Szeretnék venni egy priust, 8 éves, 238000 km van benne, mo vásárolt nagyon megkímélt kimondottan szép. Szeretnélek kérni benneteket, hogy mondjátok el az ílyen korú és az ennyit futott autóval kapcsolatos véleményeteket.

       Köszönöm:Imre


Szia !

Én az enyémet 2 éve vettem, 280.e Km rel.
A belső mondhatni kifogástalan volt, a külső sem rossz, bár az eleje picit meg lett nyomva, ezt ki is javították, igaz a fényezés nem éppen gyári lett. De legalább az biztos hogy elemcsere nem volt rajta, mert az összes ajtón van egy kis gyári matrica amin az alvázszám van, és ez mindegyiken eredeti.
Mondjuk én iszonyat jó áron vettem meg (szerintem)  1,2 milla.

Műszakilag két hibája van: 1 nem működik benne a smartkey funkció, és a töketlen toyota szervíz sem tudta megcsinálni, igaz annyit csináltak, hogy rádugták a hibaolvasót, az nem jelzett hibát, és már jött is a hapsi, nem tudják mi baja van, nem tudják megcsinálni :( 
A másik baja, hogy az automata fényszóró magasság nál van valami hibája, ezt folyton jelzi a képernyőn, de engem nem zavar, és az autósok sem szoktak villogni, igy nem foglalkozok vele.
egyedül a futóművőn kellett cserélni pár apróságot, de ez a jó magyar utak miatt van.

De hibrid autóval nehéz nagyon melléfogni, egyfelől az elektromos hajtás miatt a benzines erőforrás sokkal kisebb igénybevételnek van kitéve mint egy sima benzines autó. ráadásul ez automata, nem tudsz vele olyat csinálni mint egy hagyományos autóval, hogy kettesben leszabályzásig forgatod. ha például álló helyzetben padlóig nyomod a pedált akkor sem pörög fel a motor ész nélkül, max 2000rpm nél nem nagyon megy tovább.
Az autó mindig igyekszik, ugyanarra a fordulatszámra beállni, szóval itt még véletlenül sem fordulhat elő, hogy autópályán 4. be felejtett váltóval mész 100 km-t.  (pár éve egy hondás fórumra raktak fel egy képet,  Amerikai katonák béreltek egy autót, és mivel ők többnyire automatát használnak, berakták kettesbe, és leautóztak a Balatonhoz, a motorra az összes műanyag burkolat ráolvadt :D )

De el kell olvasni pár cikket, nem egy taxistársaságnál van bőven 1 millió Km-t futott példány, amin csak a kötelező szervizt kellett elvégezni.
A legtöbb "hozzáértő" folyton az akkumulátorral van kiakadva, hogy ha elromlik, majd 1 milla a cseréje, de ez hülyeség, eleve nem egy darabból áll, hanem 28db aksi van összekötve, használt "felújított ?" az ebay.com on 8.000 Ft/db.  De nem jellemző hogy elromlik.
De szinte minden alkatrészt be lehet szerezni az ebay-ről, valószínű olcsóbban mintha bontóban vennéd.    (pl 4 db iridiumos gyertya ebay-en 12.e Ft, ugyanaz itthoni boltba kedvezménnyel: 32.e Ft )

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #476 Dátum: 2015.03.03 14:35:32 »
Az az olvadós kocsi egy régóta visszatérő hoax volt :)
Íme egy 2005-ös változat.
http://index.hu/bulvar/0725hoax/

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #477 Dátum: 2015.03.03 15:01:07 »
Ezek szerint engem is sikerült átverni. Bár lazán el tudnám képzelni, hogy ilyen megtörténik.
régen a Kecskeméti reptéren, amikor egy rakat USA katona állomásozott itt pár hónapig, rendszeresen láttuk, mennyit bénáznak a váltós autókkal.
A hátramenetet minden 10. próbálkozásra sikerült megtalálniuk, És nem egyszer volt olyan is, hogy rövidebb távokat egyesben nyomtak végig.

Persze a magyarok között is van jó pár aki, tombolán nyerte a jogsit. Egyik katonatársam kiemelkedően béna volt, ez nem is lenne nagy szó, ha nem C jogsija van, és nem teszik a gépkocsizók közé.

kiképzésnél volt egy feladat amikor egy URAL teherautóval kellett egy harckocsi fedezékbe parkolni. (olyan mint egy mélygarázs bejárat)  A gyerek nem nézett hátra, nem használta a tükröket, hanem nyil egyenesen bámult ki a szélvédőn miközben tolatott.  Az sem okozott neki gondot, hogy az egyik kerék a fedezékben a másik a felszínen maradt, és ugye minél többet ment hátra a kocsi annál jobban borulás közeli állapotba került.
Hát még ma sem tudom, hogy nem borult fel.
A legjobb az egészben, hogy nem rakták ki, de olyan autóra rakták amit nagyon ritkán használtak. (olajat keringetett a repülőgépbe hidraulika szerelés alatt), egyszer csak kihívták az egyik géphez, és megint tolatnia kellett, a teherautóval sikerült rátolatnia egy MIG 29 pitot csövére, de nem ám csak érintőre vette, hanem ha egy céltáblát rajzoltunk volna a kocsi hátuljára, akkor az kb 100 pontos találat lett volna. :D
Mondanom sem kell, innentől meg volt az állandó ügyeletes ember, aki a körletet őrizte.  :D

Így visszagondolva egész vicces volt a honvédség, mindig történt valami: Pl: MIG alá szorult egy kisbusz, vagy a srácok a darus kocsival raliztak ami felborult......



Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #478 Dátum: 2015.03.04 08:54:59 »
Én az enyémet 2 éve vettem, 280.e Km rel.
A belső mondhatni kifogástalan volt, a külső sem rossz, bár az eleje picit meg lett nyomva, ezt ki is javították, igaz a fényezés nem éppen gyári lett. De legalább az biztos hogy elemcsere nem volt rajta, mert az összes ajtón van egy kis gyári matrica amin az alvázszám van, és ez mindegyiken eredeti.
Mondjuk én iszonyat jó áron vettem meg (szerintem)  1,2 milla.
Karesz!
Nem Halásztelken vetted a kocsid? Valami amerikai járgány volt ott eladó, egyszer én is hívtam őket, csak a 2xx.000 km engem is elriasztott. Az eladó korrekt volt, asszem munkagépekkel foglalkoznak jellemzően. Mondjuk az 1.2m az tényleg padló ár...
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #479 Dátum: 2015.03.04 09:09:41 »
Sziasztok,

Ma reggelre meghalt a kis akksim, torque szerint 6.6V, kiszerelve 8V.
Mivel hétvégén nagy utam lesz ezért nem akarok próbálkozni töltéssel vagy akármivel, így a csere mellett döntenék. (081105W van raja, ezek szerint 2008-as gyártású?)

Milyen alternatív pontos típust érdemes venni bele ami gyorsan beszerezhető és betehető? Tudnátok segíteni?