Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 868641 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

dzsano50

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #450 Dátum: 2015.01.22 19:59:15 »
A partsouq.com-ról rendeltem.
Az ára szállítással együtt 174 dollár volt.
De sokféle létezik. Rendelés előtt mindenképp kérdezd le a gyári cikkszámot egy itteni toyota dealernél.
Köszönöm. A cikkszám már megvan 89904-47190 de nem vagyok biztos benne hogy jót rendelek!
Megköszönném ha ránéznél!

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #451 Dátum: 2015.01.22 20:34:41 »
Akkor ugyanaz ami az enyémben van. :)
Nincs rajta pánikgomb, sem a napfénytetősöknél található légkondi kapcsoló.

dzsano50

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #452 Dátum: 2015.01.23 18:35:03 »
Akkor ugyanaz ami az enyémben van. :)
Nincs rajta pánikgomb, sem a napfénytetősöknél található légkondi kapcsoló.
Pontosan ahogy mondod!

Sanyabácsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #453 Dátum: 2015.01.25 17:01:19 »
Kedves Márkatársak !

16" -os alufelni van a gépen, de le szeretném cserélni 15"-osra, csak az a gondom hogy nem tudom a kerék paramétereit.
Mármint a gyári paramétereket.
Tudnátok segíteni benne ?
Mi a Prius 2.-es 15" kerekének paraméterei ? 2007-es a jószág.
Segítségeteket köszönöm !
Üdv !
Sanyabácsi

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #454 Dátum: 2015.01.25 17:16:21 »
185/65R15 6Jx15 ET41 felnin.

Sanyabácsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #455 Dátum: 2015.01.25 19:41:27 »
185/65R15 6Jx15 ET41 felnin.


Köszönöm szépen !

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #456 Dátum: 2015.02.06 19:49:18 »
Ma este észrevettem, hogy kiégett a bal oldali helyzetjelzőm. Jól gondolom, hogy inkább szervizben cseréltessem, ha buci kezem van?  :hmmmm:

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #457 Dátum: 2015.02.06 22:09:08 »
Ma este észrevettem, hogy kiégett a bal oldali helyzetjelzőm. Jól gondolom, hogy inkább szervizben cseréltessem, ha buci kezem van?  :hmmmm:
NEm kell hozzá szerviz. A bal oldalit (vezető oldalit) igazából egyszerűbb cserélni. A jobb oldalihoz kell már csövet is kilazítani.

dzsano50

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #458 Dátum: 2015.02.07 13:54:47 »
Pontosan ahogy mondod!
Várom a segítségedet a transzponderrel kapcsolatban!

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #459 Dátum: 2015.02.07 15:07:04 »
Várom a segítségedet a transzponderrel kapcsolatban!
Miben tudnék segíteni? A típusát megbeszéltük, azt is hogy honnan mennyiért lehet rendelni. Ugye nem arra gondolsz hogy meg is rendelem? :):)

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #460 Dátum: 2015.02.07 16:23:01 »
Ma este észrevettem, hogy kiégett a bal oldali helyzetjelzőm. Jól gondolom, hogy inkább szervizben cseréltessem, ha buci kezem van?  :hmmmm:
Ha nem sikerül jöhetsz hozzám is kicseréljük, ne menj azért szervizbe.

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #461 Dátum: 2015.02.09 14:01:35 »
Üdv mindenkinek!

A mai napon én is kicseréltem a spirál kábelt a kocsiban, és gondoltam megosztom a tapasztalatokat.

A kábelt az aliexpres oldalon rendeltem meg kemény 25$ ért, ami kb: 6000 Ft (ingyenes szállítással, szállítási idő kb: 3 hét volt)
http://www.aliexpress.com/snapshot/6436536697.html?orderId=65328453931362

Első gondolatom az volt hogy elviszem egy szervizbe vagy autó villamossági műhelybe és kicseréltetem ott.
De aztán megnéztem az alábbi videót, ebből nagyon úgy tűnt hogy ehez a művelethez nem kell atomfizikusi diplomával rendelkezni, ezért belevágtam.



A videó nagyon sokat segített, mert a prius is ugyanilyen felépítésű, minden csavar pont ugyanott van ahol a videóban, igaz a kormány oldalán lévő csavarok egy kis burkolat alatt vannak, de nem nehéz leszedni.
A videóban az autó áram alatt marad, de én nem mertem kockáztatni, biztos ami biztos minden áramforrást megszüntettem.

A legnehezebb feladat maga a kormány kerék leemelése volt. Az istenért nem akart lejönni, pedig ütöttem, rángattam, aztán amikor már kezdtem azon gondolkozni, hogy itt valami mást kell kitalálni, egy kisebb rántás hatására lejött.  (na jó az egész rángatás, kb 2 perc volt) ezzel csak szemléltetni akartam hogy ez a legnehezebb része.

Ezután már csak a kábeleket kellett kiszedni a csatiból, alul van egy ami kicsit érdekesen nyílik, az alján van egy retesz, azt kell eltolni.
Amikor ezekkel megvoltam, hirtelen megijedtem, hogy nem jó terméket rendeltem, mert a kiszerelt példány hátulján volt egy nagy fekete doboz amibe szintén kábelek mentek.
Első ránézésre úgy tűnt egybe van öntve a gyári kábellal, de jobban szemügyre véve, feltűnt, hogy pici fülek rögzítik.  Ezt kellett óvatosan leszedni, és rápattintani az új alkatrészre.

Én annyiban változtattam a videóhoz képest, hogy a rögzítő szeget akkor húztam ki amikor a kormány már a helyére volt csavarozva, mert amúgy nagyon könnyen eltekeredik.

Az egész művelet 30 percet vett igénybe, de második nekifutásra már lehet 10-15 perc alatt is sikerülne.

A kábel cseréje megoldotta a hibát, most újra működik minden gomb a kocsiban.



 
« Utoljára szerkesztve: 2015.02.09 14:26:58 írta Karesz76 »

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #462 Dátum: 2015.02.09 14:23:30 »
A transponder rel kapcsolatban lenne kérdésem, ez konkrétan mire jó (oké tudom, hogy valami jeladó, de konkrétan a kulcs nélküli rendszerben mit csinál)?

A gondom az, hogy a kocsiban van kulcs nélküli rendszer, de nem működik, 1 éve elvittem a toyota szervizbe, hogy nézzenek már rá. rádugták a hibaolvasót, de az nem mutatott semmit, és 10 perc múlva már jöttek, is hogy nem tudják mi a baja.   :censored:
Még jó hogy szakemberek dolgoznak ott, nem tudom mit kezdenének egy olyan autóval amire nem lehet obd2 olvasót rákötni, lehet egy tarabantot sem tudnának megjavítani :D

Azt sem tudták megmondani, hogy a bluetooth miért nem akar rendesen működni, pedig a megoldás pofon egyszerű, a NAVI CD-t be kell rakni a kocsiba, azon van a driver.

Szóval most nekem kellene valahogy rájönnöm, hogy melyik alkatrészt cseréljem ki. Vagy kellene találni egy igazi szakembert.

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #463 Dátum: 2015.02.09 17:15:56 »
Üdv mindenkinek!

A mai napon én is kicseréltem a spirál kábelt a kocsiban, és gondoltam megosztom a tapasztalatokat.

Köszi az átfogó leírást és a linkeket, tavasszal én is megejtek egy Aliexpress-es cserét. A partsouq-os 110$+szállítás kicsit visszatartott ettől.

dzsano50

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #464 Dátum: 2015.02.09 18:08:32 »
Miben tudnék segíteni? A típusát megbeszéltük, azt is hogy honnan mennyiért lehet rendelni. Ugye nem arra gondolsz hogy meg is rendelem? :):)
Nem nem isten őriz, csak nekem azt írja ki hogy nincs ilyen cikkszám, lehet hogy most nincs raktáron?