Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 868737 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #420 Dátum: 2014.12.19 20:11:55 »
A kezelési utasítás hasznos olvasmány ;-)
Nem tudtok valahonnan egy letölthető verziót belőle? Angol is jó. Sajnos a német nyelv kimaradt az életemből...

pozo

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 9
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #421 Dátum: 2014.12.19 20:53:21 »

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #423 Dátum: 2014.12.25 22:23:58 »
Sajnos én is elkaptam a spirál-kábel betegséget. (Prius II, 2008, USA)  :hmmmm:

Mivel többször volt már itt a fórumon erről szó, meg is rendeltem az eBay-en egy minden fórum szerint kompatibilis alkatrészt, ami meg is érkezett. :clap:

Ma végre szét is kaptam a kormányt, amikor is kiderült, hogy ez mégsem az, ami nekem kell:
http://www.ebay.com/itm/84306-12070-SPIRAL-CABLE-CLOCK-SPRING-PRIUS-RAV4-CAMRY-CELICA-4RUNNER-SCION-XB-/251684742101?vxp=mtr

Helyette - fényképek alapján - ezt rendeltem meg most:
http://www.ebay.com/itm/CLOCKSPRING-FOR-TOYOTA-SPIRAL-CABLE-CONNECTORS-CLOCK-SPRING-AIR-BAG-WIRES-/151449974425?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Year%3A2008%7CModel%3APrius&hash=item23431f3699&vxp=mtr

Így aztán van most egy felesleges darabom, amit szívesen eladok rászorulónak. (10 eFt)
Heló,
Jól sejtem, hogy ez a betegség azzal a tünettel jár, hogy a kormányon lévő gombok egy része nem vagy csak bizonyos kormányszög esetén működik? Mert akkor nekem ez van, a jobb oldali kezelők (ablakfűtések és a belső levegő keringetés) nem mindig megy, csak ha kicsit elfordítom a kormányt.
Ha ez a gondom, akkor ami neked nem lett jó az jó lenne az enyémbe? Vagy a jóból kettőt rendeltél? Mert akkor lehetséges, hogy érdekel a dolog.

NeverGreen

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 160
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #424 Dátum: 2014.12.27 20:29:58 »
Heló,
Jól sejtem, hogy ez a betegség azzal a tünettel jár, hogy a kormányon lévő gombok egy része nem vagy csak bizonyos kormányszög esetén működik? Mert akkor nekem ez van, a jobb oldali kezelők (ablakfűtések és a belső levegő keringetés) nem mindig megy, csak ha kicsit elfordítom a kormányt.
Ha ez a gondom, akkor ami neked nem lett jó az jó lenne az enyémbe? Vagy a jóból kettőt rendeltél? Mert akkor lehetséges, hogy érdekel a dolog.

Igen, így van.
Sajnos csak akkor tudok segíteni, ha 2004 előtti Priusod van. Amit tévedésből rendeltem, az ilyenbe való. Az megvan még mindig.
Szerencsére a második rendelésem már az igazi, Prius II-be való alkatrész lett, ezért aztán bele is került a gépbe. Remekül működik, és igazán egyszerű volt a csere is.
Amennyiben tehát 2004 utáni a géped, akkor csak a fenti hivatkozás által mutatott szerkezet a jó.
- Minden nap elmúlik valami rossz! -

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #425 Dátum: 2014.12.27 20:42:04 »
Igen, így van.
Sajnos csak akkor tudok segíteni, ha 2004 előtti Priusod van. Amit tévedésből rendeltem, az ilyenbe való. Az megvan még mindig.
Szerencsére a második rendelésem már az igazi, Prius II-be való alkatrész lett, ezért aztán bele is került a gépbe. Remekül működik, és igazán egyszerű volt a csere is.
Amennyiben tehát 2004 utáni a géped, akkor csak a fenti hivatkozás által mutatott szerkezet a jó.
Az enyém 2006os faceliftes, akkor ez nem nyert. Majd idővel megrendelem én is azt akkor amit Te.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re: Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #426 Dátum: 2015.01.05 12:58:53 »
Arra azért figyeljetek, hogy az akku az utastérben van, nem jó játék, ha befele párolog!
Én a műanyag könyök kis igazítása (késsel) után be tudtam dugni szorosan illeszkedőre az új aksi lyukába a gyárilag kivezetett gyári csövet. Aksi másik felén is volt lyuk, de az meg a hozzá adott gumi dugóval le van dugózva.

Egyébként sztem semmi baj(od) nem lenne, mert úgy el van rejtve az aksi, nameg az autó sem légmentes, pláne a csomagtartó szellőztetője környékén, ahol csak egymás elé vannak rakva az aksitól jövő légcsatornák ujjnyi hézaggal! :)

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #427 Dátum: 2015.01.05 17:01:32 »
Az alsó kesztyűtartó világítása mindig megy, ha legalább helyzetjelzőt kapcsolunk, csukott állapotban is? Ma vettem észre, hogy kiszűrődik a fény a nyitógomb mellett.

Y. A.

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #428 Dátum: 2015.01.05 19:50:24 »
Sziasztok új vagyok a fórumon és a prius tulajdonosok közt is. Nem rég vásároltam egy 2008-as P2-est  Egy olyan kérdésem lenne kigyulladt a check engine lámpa, a hibakód 1. sor katalizátor hibát jelez. A szerelőm azt mondta nem falószínű, hogy katalizátor inkább oxigén szonda. Ma megtörtént a csere a hiba mégis visszajött. A kérdésem az lenne mennyire valószínű az hogy csak a katalizátor csere oldja meg a dolgot? Vagy esetleg van-e valakinek tapasztalata mi lehet még a hibajelenség oka?

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #429 Dátum: 2015.01.05 21:13:20 »
Nálam is volt anno katalizátor csere a P2-n. Az előző tulaj bioetanolt tankolt egy párszor, ami szétégette a 1. katalizátort, ami aztán beleolvadt a 2. katalizátorba is.
Vettem 2 db bontott katalizátort (külön-külön), de nem oldotta meg a problémát, lambda szonda gyanús is volt, az sem segített, így jártam vele egy darabig, aztán eladásnál elvittem a Szilas-autóhoz, Ritec Andris-hoz, ők kicserélték a teljes katalizátort valami bontottra, azzal elvileg jó lett. Azért nem tudom, hogy tényleg jó lett-e hosszú távon, mert a vevő már onnan vitte el a kocsit, és mivel garit vállaltak a dologra én kiléptem a képből.
Mindenesetre a gyári bontott és állítólag hibás katalizátorsor azóta is itt figyel a garázsban... Ha valakit érdekel vagy tud jó áron átvevőt, ne tartsa magában.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #430 Dátum: 2015.01.06 11:55:52 »
Mindenesetre a gyári bontott és állítólag hibás katalizátorsor azóta is itt figyel a garázsban... Ha valakit érdekel vagy tud jó áron átvevőt, ne tartsa magában.
Mi is van benne? Platina? :) "Színesfémkereskedők" örülnének! :)

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #431 Dátum: 2015.01.06 22:04:44 »
Nálam is volt anno katalizátor csere a P2-n. Az előző tulaj bioetanolt tankolt egy párszor, ami szétégette a 1. katalizátort, ami aztán beleolvadt a 2. katalizátorba is.
Vettem 2 db bontott katalizátort (külön-külön), de nem oldotta meg a problémát, lambda szonda gyanús is volt, az sem segített, így jártam vele egy darabig, aztán eladásnál elvittem a Szilas-autóhoz, Ritec Andris-hoz, ők kicserélték a teljes katalizátort valami bontottra, azzal elvileg jó lett. Azért nem tudom, hogy tényleg jó lett-e hosszú távon, mert a vevő már onnan vitte el a kocsit, és mivel garit vállaltak a dologra én kiléptem a képből.
Mindenesetre a gyári bontott és állítólag hibás katalizátorsor azóta is itt figyel a garázsban... Ha valakit érdekel vagy tud jó áron átvevőt, ne tartsa magában.
az illető a PII hátsó dobomat is viheti mondjuk 1 jóféle német/cseh barna sör ellenében :D
Today, tomorrow and after tomorrow!

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #432 Dátum: 2015.01.07 16:24:52 »
Mi is van benne? Platina? :) "Színesfémkereskedők" örülnének! :)
El is vinnék 10e-ért, így gondolom 20-30e -t érhet ;)
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

capogery

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #433 Dátum: 2015.01.16 09:37:44 »
Sziasztok!

Priusom (P2) most érte el a 150e km-t.
Van esetleg egy checklist arról, hogy a 150e-es szervíz során miket kell átnézni/kicserélni?
Esetleg tudtok ajánlani (lehetőleg a pesti oldalon) olyan szervízt (akár hivatalos Toyota), akik láttak már Priust közelről?  ;)

Köszönöm

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #434 Dátum: 2015.01.16 11:34:19 »
Sziasztok!

Priusom (P2) most érte el a 150e km-t.
Van esetleg egy checklist arról, hogy a 150e-es szervíz során miket kell átnézni/kicserélni?
Esetleg tudtok ajánlani (lehetőleg a pesti oldalon) olyan szervízt (akár hivatalos Toyota), akik láttak már Priust közelről?  ;)

Köszönöm
Elvileg (a leírás szerint, de senki nem tartja) 150.000-nél kell cserélni vezérműláncot (ha kéred megnézik, de nem kell cserélni ameddig nem csörög, és nagyon sokáig nem fog. Jellemzően fél millió kilométernél sem csörög :) az én előzőm ami egy kettes volt és 4 évig használtam, 200.000 felett járt gyári nyúlásértékekkel))
fagyállót mindkét körben (ezt sem cserélik ameddig kifejezetten nem kéred) A többi a szokásos a 15.000-es olajcsere ileltve hasonlók.
Pesti oldalon toyotások? A kettesemet és a mostani hármast is vittem (szorítkozva a pesti oldalra) mind a Toyota Dél-Pesthez az M5-ön, mind a Toyota Kovácshoz Üllőn. (Előtte jártam budára a sakurához is. Mindhárom hellyel meg voltam elégedve, bár kétségkívül a leg emberibbek a Kovácsék voltak nálam. Igaz mivel midnent magam csináltam, csak olyan dolgokhoz kellett mennem hozzájuk amihez mondjuk kellett a gyári teszter (új kulcsot tanítani például)
Sok dolgoban én is tudok segíteni.
Karbantartási táblázat EZ modellekhez:
http://www.toyota-tech.eu/MaintenanceSchedules/prius/Final.pdf