Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 868952 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #375 Dátum: 2014.10.13 08:47:43 »
Szarakodik a bal hátsó helyzetjelző égőm...
Megoldottam! Konkrétan ki volt égve, és néha érintkezett, összehegedt, aztán kikapcsoláskor kihűlve újra szétjött. Cserélve.


Szerk.: Nem semmik ezek a kábelhibák! Azt hittem ilyenre ezekben a csatikban már nem kell számítani...
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.13 08:49:47 írta zezoka »

capogery

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #376 Dátum: 2014.10.24 01:12:19 »
Van valakinek EU-s modellen 15-ös felni?
Téli kereket szeretnék ilyen méretre rakni (jelenleg a nyári a gyári 16 colos felnin van), de úgy hallottam, hogy az EU-s modellen a hátsó tárcsafék miatt nem megy rá 15-ös kerék (ezt azért furcsának találnám...)?!

Melyik korábbi Toyota kerekével kompatibilis? Úgy hallottam, hogy régi (2001-es) Avensis-el pl.

Ha jól tudom a gyári méret 6x15 5x100 ET45 54.1

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #377 Dátum: 2014.10.24 10:38:20 »
Van valakinek EU-s modellen 15-ös felni?
Téli kereket szeretnék ilyen méretre rakni (jelenleg a nyári a gyári 16 colos felnin van), de úgy hallottam, hogy az EU-s modellen a hátsó tárcsafék miatt nem megy rá 15-ös kerék (ezt azért furcsának találnám...)?!

Melyik korábbi Toyota kerekével kompatibilis? Úgy hallottam, hogy régi (2001-es) Avensis-el pl.

Ha jól tudom a gyári méret 6x15 5x100 ET45 54.1
Nekem 15-ös téli volt rajta, gond nélkül ráment.
Toyota típusok közül valóban az Ave I. felnije passzol.

capogery

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #378 Dátum: 2014.10.24 22:16:57 »
Nekem 15-ös téli volt rajta, gond nélkül ráment.
Toyota típusok közül valóban az Ave I. felnije passzol.

na ez jó hír
esetleg van ötleted merre lehetne keresni ilyen felnit?

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Re: Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #379 Dátum: 2014.10.25 04:07:26 »
na ez jó hír
esetleg van ötleted merre lehetne keresni ilyen felnit?
Extra tippem nincsen, hasznaltauto gumis oldala, olx, gumisok, stb.
Én anno Skoda kf. felnit vettem hozzá, osztókörben stimmelt, de kellett hozzá tehetmentesítő gyűrű és kerékanya is.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #380 Dátum: 2014.10.27 11:00:21 »
Van valakinek EU-s modellen 15-ös felni?
Téli kereket szeretnék ilyen méretre rakni (jelenleg a nyári a gyári 16 colos felnin van), de úgy hallottam, hogy az EU-s modellen a hátsó tárcsafék miatt nem megy rá 15-ös kerék (ezt azért furcsának találnám...)?!
Én a P3 felnijét tenném rá, tuti elfér a hátsó fék és az ET is egyezik.

Skoda 16"-os: http://olx.hu/hirdetes/gyari-skoda-alufelni-elado-16x7-5x100-et46-ID2vUsn.html#ae5379388f
Noname(?) 17-es: http://olx.hu/hirdetes/17-5x100-alufelni-toyota-prius-stb-80000ft-4db-ID2f98t.html#c10b88826b
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #381 Dátum: 2014.10.28 13:59:53 »
Van valakinek EU-s modellen 15-ös felni?
Téli kereket szeretnék ilyen méretre rakni (jelenleg a nyári a gyári 16 colos felnin van), de úgy hallottam, hogy az EU-s modellen a hátsó tárcsafék miatt nem megy rá 15-ös kerék (ezt azért furcsának találnám...)?!
Nekem az amcsi alufelni van az Eu Priuson télire! Rámegy! (De azért én is rápróbáltam előtte, de előre, mert az a tárcsa nagyobb szerintem)

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #382 Dátum: 2014.10.28 14:41:10 »
Én csak annyit fűznék, hozzá hogy 16" felett nem nagyon keresgélnék felnit.

Nem a kényelem meg hasonlók miatt.
Egyedül az a gond vele, hogy arra peresebb gumi kell, azt pedig a nyomvályúk nagyon megvezetik.
A sportkocsimmal jó úton élvezet volt menni, de nyomvályús útnál, egy traktor előzése is gyomorgörcsöt tudott okozni, hát még amikor 100 km/h nál előzőt az ember.

nagy autóknál BMW, stb... a 17 colos kerék sem olyan peres mint amit erre kellene rakni, ezért azok sokkal jobban viselkednek.

capogery

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #383 Dátum: 2014.10.28 21:18:56 »
Nekem az amcsi alufelni van az Eu Priuson télire! Rámegy! (De azért én is rápróbáltam előtte, de előre, mert az a tárcsa nagyobb szerintem)

Köszi a segítséget.
Végül találtam jó áron méretben azonos alu felnit (nem gyári Toyota), rá lett próbálva, nem ér bele. :)

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #384 Dátum: 2014.10.29 10:08:31 »
Én csak annyit fűznék, hozzá hogy 16" felett nem nagyon keresgélnék felnit.
Nekem 17-es van nyárra (télre 15")-os, de mivel 205/50R17 gumit tettem rá, picit ballonosabb, mint a gyári 215/45 és nem annyira vezetik meg a nyomvájúk, hiszen csak 1 cm-rel szélesebb a 195-ösnél.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #385 Dátum: 2014.10.29 14:01:50 »
Egyedül az a gond vele, hogy arra peresebb gumi kell, azt pedig a nyomvályúk nagyon megvezetik.
A szélességen múlik. A nem peres gumit is ugyanúgy megvezetik a nyomvályúk ha széles a gumi, csak azt nem érzed olyan "sportosnak"! De elviszi az autót az is valamelyik oldalra.

Nekem a nyári a 195/55R16 helyett a tucatméret 205/55R16, a téli pedig 185/65R15. Az azért már összesen 4cm-el keskenyebb futófelület! :) Azt már észrevenni, h nem vezeti meg annyira a vályú.
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.29 14:06:01 írta zezoka »

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #386 Dátum: 2014.10.29 15:36:42 »
Ez nem igaz, nem a szélesség miatt adódik a rossz úttartás, ha igy lenne akkor kamionnal nem is lehetne úton maradni, pedig egy teherautóban a nyomvajút nem érzed meg nagyon.
A peres guminak az oldalfala sokkal merevebb, ez okozza az instabil viselkedést.

ha van egy nyomvályú és abba két gumi belemegy, akkor a ballonosabb gumiknak az 1-3 cm es oldalirányban történő elmozdulása miatt a gumi ott fog futni ahol neki a legjobb.
Egy merev falú guminál (pl: 215/30R17) nincs elmozdulás, ezért ha nem pont a nyomvályú legmélyebb pontján fút a kerék akkor nem lesz neki stabil felfekvése.
A gumi szélessége pedig csak ront ezen az összképen, még azonos falmagasság mellett is, fölég azért mert szélesebb guminak merevebb is az oldalfala, hiszen általában nagyobb erősebb autókra szerelik, és magasabb sebesség indexhez van felkészítve.
Valószínű ez okozza nálad az érezhető különbséget. ha a 205 ös gumit is ugyanazzal az oldalfallal gyártanák mint a 185 öst, akkor nem lenne ennyire érezhető a különbség. max hamarabb szétszakadna :D

Kb olyan ez mintha egy vízzel teli gumikockát raksz a mélyedésbe, vagy egy vízzel teli üveg kockát. Az egyik felfekszik a másik meg csak két ponton fekszik fel.
persze ez egy nagyon leegyszerűsített példa, de azért szemlélteti, hogy a merev dolgok nem veszik fel a másik tárgy formáját, mint a puhábbak.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #387 Dátum: 2014.10.30 12:00:15 »
Ez nem igaz, nem a szélesség miatt adódik a rossz úttartás, ha igy lenne akkor kamionnal nem is lehetne úton maradni, pedig egy teherautóban a nyomvajút nem érzed meg nagyon.
A peres guminak az oldalfala sokkal merevebb, ez okozza az instabil viselkedést.
Nem úttartásról volt szó, hanem kifejezetten nyomvályúról!

Persze, mert a kamionok csinálják, ergo nekik mindkét oldal pont jó helyen gurul! :)

Míg egy keskenyebb autónál egyik kerék a gödörben, a másik pedig a gödör ferde oldalán fut. Emiatt húzza oldalra az autót (a kerék igyekszik a gödör alján stabilan futni, mert akkor nem hat oldalirányú erő a kerékre, az eltorzult gumi visszanyeri eredeti alakját, stb.). Ez pedig igenis múlik azon, h milyen széles a gumi. Egy virsli nem fekszik fel annyira a ferde részre, nem húzza el annyira.

Szóval szerintem elhúzza mindkettőt oldalra!
Az viszont igaz, h egyazon méret szélességű kereket, ami már érzékeny a nyomvályúra (teszem azt 225 széles) peres guminál (mivel peresebb a gumi, kisebb a fal, feszesebb) durvábban érzed ezt az oldal irányú elmozdulást, mert közvetlenebbül reagálja le (feszesebb oldalfal, nem torzul annyira), míg egy ballonosabb guminál ez inkább egy kocsonyásabb, hajókásabb ide-oda billegésként érződik.

De aztán lehet én gondolom rosszul! :)

Terepjárókat is érinti, nem, azok is érzik a nyomvályúkat, nem?
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.30 12:03:09 írta zezoka »

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #388 Dátum: 2014.10.30 12:46:12 »
Úgy látszik átsiklottál egy fontos dolgot amit írtam:

A vastagabb gumi merevebb oldalfallal készül, hiszen egy 225 ös gumit nem szerelnek egy toyota aygo-ra hanem csak mondjuk nagy 1500kg feletti BMW re.
Ha kisméretű 185 ös gumit raknának a nagy autóra akkor az sokkal hamarabb tönkremenne, durva esetben akár szét is szakadhatna az egész oldalköpeny.

Szóval épp ezért ilyen megközelítésben a szélesebb és a keskenyebb gumi viselkedése ugyanolyan oldalfal méret mellett is eltérő lesz, és ez nem feltétlen a gumiszélesség miatt.

A terepjárókkal kapcsolatban nem tudok mit mondani, de a terepjárók is rohadt nagy autók (pl: tuareg) ott még merevebb oldalfalat használhatnak.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #389 Dátum: 2014.10.30 16:03:44 »
Persze, mert a kamionok csinálják, ergo nekik mindkét oldal pont jó helyen gurul! :)

Ez megállna ha minden kamionnak azonos tengelytávja lenne. :)