Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 868655 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #360 Dátum: 2014.10.06 08:22:17 »
Hali
Mindkét kulccsal csinálja a galibát? Elemet cseréltél benne? (nekem produkált ilyesmit gyenge elemmel illetve a haldokló kis akksival)
A keyless ECU csatlakozásait is érdemes megnézni. Jól írtad. Ki kell szedni a középső kartámaszt és az alatt fogod megtalálni. Lekapcsol, (akksit is lehúz) csatlakozók széthúz, kontakt spray majd visszadugni.)

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #361 Dátum: 2014.10.06 09:38:33 »
Szia !


Persze vadonatúj volt az egyik kulcs, még be sem voltak marva a fogak. (az elem is az volt benne)
Az összepárosítás működőt, az autó indul vele, csak a keyless nem akar működni.

Tegnap nézegettem mi micsoda benne.
A középső kartámasz ban egy oszcillátor van.
Az ECU pedig a műszerfalban van a kép szerint, kb az indító gomb alatt.

Igazából egy olyan szerelő kellene aki ezt ki tudja deríteni hol lehet a hiba, mert a gyári hibaolvasó semmit nem jelez.
A hivatalos szervizben meg 10 perc után elhajtottak.
Azért nagyon gáz, hogy meg sem próbáltak tovább gondolkozni mi lehet a hiba.  :hmmmm:

De ott mondjuk azt sem tudták megmondani, hogy a kihangosító miért nem működik. nyomkodtak minden gombot, aztán azt is elintézték annyival, hogy sajna nem tudjuk.    :no:
Aztán a neten találtam egy srácot, aki kicsit többet értett hozzá mint a szakképzett emberek, és mondta hogy a NAVI CD-n van a kihangosító meghajtó program is.
És tényleg beraktam a CD-t és egyből jó lett.

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #362 Dátum: 2014.10.06 10:43:47 »

A hivatalos szervizben meg 10 perc után elhajtottak.
Azért nagyon gáz, hogy meg sem próbáltak tovább gondolkozni mi lehet a hiba.  :hmmmm:


Üdv a klubban. :) Lehet tudni melyik szakszerviz volt ez?
A kormánygombokra volt valakinek megoldása, de mintha házibarkács lett volna.
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.06 10:45:37 írta Szax »

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #363 Dátum: 2014.10.06 11:04:39 »
Üdv a klubban. :) Lehet tudni melyik szakszerviz volt ez?
A kormánygombokra volt valakinek megoldása, de mintha házibarkács lett volna.


SZia !

A Kecskeméti Toyota kereskedés + szervíz. ha jól tudom itt nincs másik.

A gombok megoldása: Új alkatrész vásárlása (spirál kábel)  http://www.ebay.com/itm/281101783635
Bakács megoldás nem nagyon lehetséges :(
Bár egy jó műszerész lehet meg tudná forrasztani, de az sem olcsóbb.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #364 Dátum: 2014.10.06 11:16:54 »
Hmmm Érdekesen hangzik.
Pár hónapja (igaz hármassal kapcsolatban) olvastam egy ilyen témát a priuschat-en ahol az eredetivel megegyező kinézetű, de nem azonos alkatrész számú kulccsal csinálta ezt a kocsi. Én is egy kulccsal kaptam az enyémet de monoron a toyota kovácsnál betanították és egyúttal letiltották a hiányzó kulcsot is..

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #365 Dátum: 2014.10.06 11:40:49 »
Amíg telefonálok, ADDIG nincs jel, utána már visszaáll, igen.
Beállítható asszem úgy is, h maradjon a programban hívás közben (default az az automata visszatérés a programba), kihangosítva amúgy sem kell nézni a telefont, h kivel beszélsz, nem kihangosítva meg az arcnál van úgyis a teló. - De ez itt OFF
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.06 11:47:10 írta zezoka »

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #366 Dátum: 2014.10.06 16:52:21 »
Hmmm Érdekesen hangzik.
Pár hónapja (igaz hármassal kapcsolatban) olvastam egy ilyen témát a priuschat-en ahol az eredetivel megegyező kinézetű, de nem azonos alkatrész számú kulccsal csinálta ezt a kocsi. Én is egy kulccsal kaptam az enyémet de monoron a toyota kovácsnál betanították és egyúttal letiltották a hiányzó kulcsot is..

Két fajta kulcs van, kinézetre szinte megegyeznek, a különbség, hogy egyiken fekete a logó, másikon meg ezüst.
Az egyik tudja a keyless-t a másik nem.

Nálam ott van, gond, hogy azt sem érzékeli, ha megnyomok egy gombot a kulcson. (itt akad el a párosítás) a gombnak meg a keylesstöl függetlenül is kellene működnie.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #367 Dátum: 2014.10.06 19:19:22 »
Nálam ott van, gond, hogy azt sem érzékeli, ha megnyomok egy gombot a kulcson. (itt akad el a párosítás) a gombnak meg a keylesstöl függetlenül is kellene működnie.
Elvileg. Sajnos ennyire nem folytam bele a kettesbe :( A toyota kovácsékat érdemes talán megkérdezni.

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #368 Dátum: 2014.10.06 20:19:34 »
Tudja valaki, hogy a "váltóba" mennyi időnként (km) kell olajat cserélni ?

Valamint azt, hogy milyen olaj kell bele ?
Megfelel valami jobb fajta automata váltóhoz való olaj, vagy gyári olaj kell bele (TOYOTA WS ATF) ?

Holnap megyek olajcserére, és ha már ott vagyok, lehet ezt is cseréltetem benne, mióta nálam van a kocsi nem cseréltem benne, előtte meg az USA-ban a fenet tudja cseréltek e benne valaha.

Mondjuk lehet a gyárit kellene megrendelnem, mert ebay-en, 4 liter 8.000 Ft, itthon meg egy átlag olaj 2-3.e Ft/liter. (bár akkor a cserét külön kell fizetnem :( )

Amúgy érdemes sok dolgot, az ebayen rendelni, múltkor SOS kellett gyertya, de ebbe iridium-os kell, annak meg horror az ára, de utána néztem, hogy a neten negyed áron megvehettem volna.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #369 Dátum: 2014.10.06 20:37:01 »
Elvileg nem kell cserélni. Gyakorlatilag 96.000-et javasolnak a kanadai priusokra és ez ajánlott:
http://olajrengeteg.hu/item/194052
A gyertyaszettet én 17.000-ért vettem. Biztos van ennél olcsóbb is, ez viszont itt van :)

NeverGreen

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 160
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #370 Dátum: 2014.10.06 22:01:06 »

Mondjuk lehet a gyárit kellene megrendelnem, mert ebay-en, 4 liter 8.000 Ft, itthon meg egy átlag olaj 2-3.e Ft/liter. (bár akkor a cserét külön kell fizetnem :( )

Amúgy érdemes sok dolgot, az ebayen rendelni, múltkor SOS kellett gyertya, de ebbe iridium-os kell, annak meg horror az ára, de utána néztem, hogy a neten negyed áron megvehettem volna.

És biztos, hogy szállítják is az olajat?
Nagyon sok mindent nem hajlandók magyarországra postázni.
- Minden nap elmúlik valami rossz! -


zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #372 Dátum: 2014.10.07 09:35:36 »
Szarakodik a bal hátsó helyzetjelző égőm... Az elmúlt fél évben két ember is szólt, h nem világít a bal hátsóm. Mikor én megnéztem, akkor meg világított. Azóta kétszer én is láttam, h nem világít, de nyitott tenyérrel kicsit odacsaptam a búrának, és megjavult. Ki kell szednem az égőt, és megpucolni az érintkezőket!

Ennél nagyobb bajom mostanában ne legyen! :) DRL miatt nagyon ritkán van használva a rendes világítás (nem nagyon járok éjjel), és gondolom mivel nem folyik rajta áram, könnyebben beoxidálódik, mert nem "ég át" a folyamatos áram miatt (mert hogy az nincs).

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #373 Dátum: 2014.10.09 14:53:45 »
Most került pont az inverter hűtőkörös problémámra ( remélem). Hazahoztam Szolnokról a kocsit. Kicserélték a pumpát és egy elektromos csatlakozót. +1 tömítést és egy kis hűtőfolyadékot. 52ezer lett a vége.
Elég érdekes hiba volt, egyszerűen eltűnt a csatlakozó egyik lába. Eloxidálódott az elvileg vízhatlan kis burkában. Kaptam pár képet róla, nagyon korrektek voltak a szolnoki szervizben, amit nem mondhatok el egy másik helyről.
A képen látszik mi lett a pumpán lévő foglalattal a "beázott" csatlakozó miatt.

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #374 Dátum: 2014.10.09 14:59:32 »
Most került pont az inverter hűtőkörös problémámra ( remélem). Hazahoztam Szolnokról a kocsit. Kicserélték a pumpát és egy elektromos csatlakozót. +1 tömítést és egy kis hűtőfolyadékot. 52ezer lett a vége.

Nekem is volt már hasonló problémám, csak nekem a klíma erősáramú kábele hibásodott meg. Mondjuk ránézésre semmi baja nem volt, de a gép kábelhibát jelzett.
Szerencsére az USA ból pár ezer Ft ért sikerült rendelni. Igy olcsón meg lett úszva.